Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

KFUM Örebro OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
68KFUM Örebro OK 110MILA-kavlen12:27:38
1. Per Sjögren1:16:4912+1:181:16:4912
2. Oskar Arlebo1:30:2493+15:262:47:1360+48
3. Magnus Palm1:19:2973+13:574:06:4261+1
4. Erik Lindgren1:54:0572+21:326:00:4765+4
5. Marcus Andersson39:14124+8:046:40:0170+5
6. Lars Jonhed42:16139+10:117:22:17700
7. Jonatan Gustafsson34:0331+4:387:56:2068-2
8. Jacob Eriksson1:28:1980+17:109:24:3969+1
9. Raúl Ferra57:3873+13:5910:22:1765-4
10. Calle Olsson2:05:21135+39:4112:27:3868+3
77KFUM Örebro OK 1Damkavlen4:43:46
1. Anette Carlsson51:5181+5:3251:5181
2. Kristin Jacobson56:35102+9:441:48:26810
3. Emma Victorin1:04:3391+13:512:52:5978-3
4. Elisabet Halvarsson38:35167+10:283:31:3496+18
5. Ellinor Eriksson1:12:1269+15:164:43:4677-19
158KFUM Örebro OK 1Ungdomskavlen1:54:57
1. Lovisa Gustafsson34:41256+12:4434:41256
2. Julia Berg17:49235+4:2652:30242-14
2. Karin Lindgren18:04247+4:4152:45
3. Linus Malm28:58139+8:101:21:28192-50
3. Marcus Klasenius29:00140+8:121:21:30
4. William Segura33:29109+1:09:081:54:57158-34
178KFUM Örebro OK 210MILA-kavlen15:06:43
1. Daniel Gustafsson1:38:43226+23:121:38:43226
2. Örjan Vellet1:59:33249+44:353:38:16241+15
3. Erik Harlén1:37:22174+31:505:15:38213-28
4. Erik Göthlin2:18:28247+45:557:34:06214+1
5. Michael Reinhart39:14124+8:048:13:20209-5
6. Olle Lindgren47:29211+15:249:00:49202-7
7. Maria Magnusson1:02:07312+32:4210:02:56207+5
8. Martin Sedström1:32:52108+21:4311:35:48195-12
9. Martin Persson1:08:18169+24:3912:44:06188-7
10. Mats Gustafsson2:22:37169+56:5715:06:43178-10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser