Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Kils OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
25Kils OK 1Ungdomskavlen1:36:40
1. Nora Holmgård27:59158+6:0227:59158
2. Ella Nordström17:35219+4:1245:34155-3
3. Jonathan Uller23:2914+2:411:09:0357-98
4. Lukas Olm27:3713+1:03:161:36:4025-32
185Kils OK 1Damkavlen5:24:21
1. Sanna Skoog54:05132+7:4654:05132
2. Klara Holmgård1:21:35294+34:442:15:40252+120
3. Sofia Holmgård1:07:06127+16:243:22:46211-41
4. Ella Nordström40:18188+12:114:03:04200-11
5. Elsa Holmgård1:21:17143+24:215:24:21185-15
231Kils OK 2Ungdomskavlen2:15:17
1. Anton Uller28:48170+6:5128:48170
2. Fredrik Westlund16:46153+3:2345:34155-15
2. Isak Holmgård25:23444+12:0054:11
3. Rebecka Westlund45:57407+25:091:31:31241+86
4. Linn Lugne43:46241+1:19:252:15:17231-10
Kils OK / Lustens OK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Andreas Uller1:19:4150+4:101:19:4150
2. Tom Campbell1:56:35237+41:373:16:16173+123
3. David Risberg1:37:42180+32:104:53:58166-7
4. Jan Olm1:59:05103+26:326:53:03151-15
5. Magnus Nordström43:29200+12:197:36:32152+1
6. Olof Skoglund41:12111+9:078:17:44144-8
7. Jonathan Uller41:19159+11:548:59:031440
8. Lukas Olm1:24:3855+13:2910:23:41121-23
9. Viktor Skoog1:08:31172+24:5211:32:12127+6
10. Christer Skoogej godkändej godkänd

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Kils OK / Lustens OK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Andreas Uller1:19:4150+4:101:19:4150
2. Tom Campbell1:56:35237+41:373:16:16173+123
3. David Risberg1:37:42180+32:104:53:58166-7
4. Jan Olm1:59:05103+26:326:53:03151-15
5. Magnus Nordström43:29200+12:197:36:32152+1
6. Olof Skoglund41:12111+9:078:17:44144-8
7. Jonathan Uller41:19159+11:548:59:031440
8. Lukas Olm1:24:3855+13:2910:23:41121-23
9. Viktor Skoog1:08:31172+24:5211:32:12127+6
10. Christer Skoogej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars