Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Täby OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
59Täby OK 1Damkavlen4:34:33
1. Hanna Hänström52:2698+6:0752:2698
2. Christina Lövald Hellberg52:5446+6:031:45:2058-40
3. Emma Hagrot1:04:4292+14:002:50:0266+8
4. Alexandra Svanström33:1568+5:083:23:1762-4
5. Lenka Poklopova1:11:1663+14:204:34:3359-3
66Täby OK 1Ungdomskavlen1:42:50
1. Philip Forngren25:3163+3:3425:3163
2. Ida Hofstedt16:18121+2:5541:4962-1
3. Linnea Johansson29:40163+8:521:11:2992+30
4. Anton Hänström31:2175+1:07:001:42:5066-26
95Täby OK 110MILA-kavlen13:10:53
1. Jakub Škoda1:19:5359+4:221:19:5359
2. Johan Näsman1:39:10145+24:122:59:03106+47
3. Johan Lindqvist1:40:29200+34:574:39:32141+35
4. Anders Jansson1:59:39110+27:066:39:11129-12
5. Göran Anlind36:2262+5:127:15:33119-10
6. Edvin Nordström38:1562+6:107:53:48110-9
7. Johan Herbert41:40162+12:158:35:28111+1
8. Maciej Hewelt1:31:0298+19:5310:06:30102-9
9. Robert Söderberg1:02:29113+18:5011:08:5998-4
10. Henrik Olsson2:01:54117+36:1413:10:5395-3
128Täby OK 2Damkavlen5:01:57
1. Maria Gorczyca54:26143+8:0754:26143
2. Lena Ljungqvist1:03:04181+16:131:57:30158+15
3. Eva Hallsten1:09:38149+18:563:07:08155-3
4. Anna Herbert38:01154+9:543:45:09153-2
5. Katrin Söderberg1:16:48103+19:525:01:57128-25
174Täby OK 210MILA-kavlen14:52:22
1. Kent Lundvall1:38:37223+23:061:38:37223
2. Johan Lindahl1:47:01192+32:033:25:38196-27
3. Mats Ekman1:36:46170+31:145:02:24185-11
4. Gustav Lindeborg2:13:12211+40:397:15:36181-4
5. Göran Hansson55:52315+24:428:11:28205+24
6. Maria Gorczyca45:21183+13:168:56:49199-6
7. Mats Ajling45:22209+15:579:42:11195-4
8. Emma Hagrot1:46:07199+34:5811:28:18192-3
9. Nicklas Bergström1:12:25201+28:4612:40:43185-7
10. Peter Nordström2:11:39151+45:5914:52:22174-11
197Täby OK 2Ungdomskavlen2:03:48
1. Axel Målargård27:30139+5:3327:30139
2. Matilda Ekman15:5079+2:2743:20113-26
2. Malin Hansson21:31392+8:0849:01
3. Fredrik Hansson27:56109+7:081:11:1683-30
3. Otto Balck27:57110+7:091:11:17
4. Josefine Andersson52:32282+1:28:112:03:48197+114
279Täby OK 3Ungdomskavlen2:44:22
1. Marcus Ekman51:12309+29:1551:12309
2. Hugo Jaremalm20:26357+7:031:11:38303-6
2. Noa Berglund21:05384+7:421:12:17
3. Petronella Hedenlund40:17373+19:291:51:55292-11
4. Ellen Skuncke52:27281+1:28:062:44:22279-13
Täby OK 4Ungdomskavlenej godkänd
1. Ida Hänström36:46272+14:4936:46272
2. Villehart Frölid24:16439+10:531:01:02281+9
2. Axel Balck24:23440+11:001:01:09
3. Gustaf Hofstedt35:06294+14:181:36:08261-20
3. Filip Lindqvist35:16303+14:281:36:18
4. Rebecka Haraldssonej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars