Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

OK Roslagen

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
69OK Roslagen 1Ungdomskavlen1:43:14
1. ej startej start
2. Emma Palm17:52237+4:2944:23
3. Anders Ruhn26:5489+6:061:11:1683
4. Joel Wahlqvist31:5886+1:07:371:43:1469-14
274OK Roslagen 210MILA-kavlen18:02:43
1. Pål Jansson1:59:07315+43:361:59:07315
2. Per Hultin1:45:23183+30:253:44:30252-63
3. Anders Söderbärg2:24:40322+1:19:086:09:10290+38
4. Mikael Nilsson2:24:55272+52:228:34:05276-14
5. Jens Andersson54:00310+22:509:28:05279+3
6. Patrik Smedmark48:44227+16:3910:16:49269-10
7. Alexandra Sundgren47:47234+18:2211:04:36266-3
8. Oliver Hagman2:28:36317+1:17:2713:33:12286+20
9. Andreas Aronsson1:13:0928814:46:21267-19
10. Tommy Svensson3:16:2230718:02:43274+7
OK Roslagen 2Damkavlenej godkänd
1. Carolina Nealis58:38197+12:1958:38197
2. Agnes Broman1:03:03180+16:122:01:41185-12
3. ej startej start
4. ej startej start
5. Lina Anderssonej startej godkänd
OK Roslagen 110MILA-kavlenej godkänd
1. Robert Sandberg1:41:37244+26:061:41:37244
2. Tommy Lindberg1:43:07166+28:093:24:44192-52
3. Ola Hultin1:32:37143+27:054:57:21178-14
4. Linus Jansson2:06:12157+33:397:03:33171-7
5. Torbjörn Lännevall43:03193+11:537:46:36165-6
6. Robin Erikssonej godkändej godkänd
7. Joakim Sköldej godkändej godkänd
8. Viktor Lindbergej startej godkänd
9. Rebecka Lindbergej godkändej godkänd
10. David Holmström2:23:09265ej godkänd

Paimion Rasti

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
69OK Roslagen 1Ungdomskavlen1:43:14
1. ej startej start
2. Emma Palm17:52237+4:2944:23
3. Anders Ruhn26:5489+6:061:11:1683
4. Joel Wahlqvist31:5886+1:07:371:43:1469-14
OK Roslagen 2Damkavlenej godkänd
1. Carolina Nealis58:38197+12:1958:38197
2. Agnes Broman1:03:03180+16:122:01:41185-12
3. ej startej start
4. ej startej start
5. Lina Anderssonej startej godkänd
OK Roslagen 110MILA-kavlenej godkänd
1. Robert Sandberg1:41:37244+26:061:41:37244
2. Tommy Lindberg1:43:07166+28:093:24:44192-52
3. Ola Hultin1:32:37143+27:054:57:21178-14
4. Linus Jansson2:06:12157+33:397:03:33171-7
5. Torbjörn Lännevall43:03193+11:537:46:36165-6
6. Robin Erikssonej godkändej godkänd
7. Joakim Sköldej godkändej godkänd
8. Viktor Lindbergej startej godkänd
9. Rebecka Lindbergej godkändej godkänd
10. David Holmström2:23:09265ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars