Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Göteborg-Majorna OK

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Göteborg-Majorna OK 1Damkavlen3:58:18
1. Kristine Berglia51:5382+5:3451:5382
2. Anna Forsberg46:5111:38:4413-69
3. Judith Wyder50:4212:29:262-11
4. Viktoria Ernstsson29:3414+1:272:59:0020
5. Lina Strand59:186+2:223:58:183+1
33Göteborg-Majorna OK 2Damkavlen4:22:52
1. Moa Enmark50:1848+3:5950:1848
2. Anna Wallin52:0636+5:151:42:2437-11
3. Frida Nero1:03:5984+13:172:46:2345+8
4. Jennie Runesson30:5020+2:433:17:1341-4
5. Agnes Leo1:05:3925+8:434:22:5233-8
36Göteborg-Majorna OK 110MILA-kavlen11:28:23
1. Raffael Huber1:18:5541+3:241:18:5541
2. Johan Strand1:34:07111+19:092:53:0280+39
3. Ola Martner1:05:3213:58:3445-35
4. John Börjesson1:55:1880+22:455:53:5244-1
5. Anders Hedberg33:5128+2:416:27:4342-2
6. Christian Tingström35:0927+3:047:02:5239-3
7. Mikael Eliasson31:095+1:447:34:0137-2
8. Andreas Johansson1:18:5327+7:448:52:5435-2
9. Daniel Wernersson58:5780+15:189:51:5139+4
10. Johan Runesson1:36:3227+10:5211:28:2336-3
38Göteborg-Majorna OK 1Ungdomskavlen1:38:50
1. Jennifer Davidson27:58156+6:0127:58156
2. Elias Nordberg14:2114+0:5842:1972-84
2. vacant ej startfullföljt
3. Moa Sjöberg27:1893+6:301:09:3765-7
4. Erik Hogedal29:1340+1:04:521:38:5038-27
51Göteborg-Majorna OK 3Damkavlen4:31:41
1. Runa Fremstad55:44162+9:2555:44162
2. Jennie Andersson51:1829+4:271:47:0269-93
3. Louise Götfors1:02:1364+11:312:49:1559-10
4. Petra Halvarsson31:3037+3:233:20:4552-7
5. Emma Bergman1:10:5659+14:004:31:4151-1
54Göteborg-Majorna OK 210MILA-kavlen12:00:25
1. Joakim Eliasson1:27:03131+11:321:27:03131
2. Martin Ivarsson1:28:0670+13:082:55:0986-45
3. Philipp Sauter1:17:1266+11:404:12:2175-11
4. Viktor Runnby1:48:4644+16:136:01:0770-5
5. Tobias Ahnoff35:1442+4:046:36:2160-10
6. Petter Jönsson35:1829+3:137:11:3954-6
7. Fredrik Karlsson37:1084+7:457:48:49540
8. Ken Peeters1:23:3651+12:279:12:2550-4
9. Jakob Wahl56:2964+12:5010:08:5449-1
10. Henrik Håkansson1:51:3165+25:5112:00:2554+5
156Göteborg-Majorna OK 4Damkavlen5:10:56
1. Elin Carlsson1:01:46223+15:271:01:46223
2. Åsa Nordberg52:3844+5:471:54:24143-80
3. Lucyna Drewniowska1:17:02216+26:203:11:26165+22
4. Isabella Lago38:31165+10:243:49:57166+1
5. Maria Arvidsson1:20:59137+24:035:10:56156-10
OK Älvsjö-Örby 2Ungdomskavlendiskvalificerad
1. ej startej start
2. ej startej start
3. vacant diskvalificeraddiskvalificerad
4. ej startej start
Göteborg-Majorna OK 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Viktor Jellvert Börjeson26:0887+4:1126:0887
2. Klara Wallinder19:29319+6:0645:37157+70
2. Klara Bourne19:44330+6:2145:52
3. Simon Nordbergej godkändej godkänd
4. Clara Berglund Hiltunen1:12:14300+1:47:53ej godkänd
Rånäs OK 210MILA-kavlenej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. ej startej start
10. vacant ej startej godkänd
Lag LG 40Damkavlenutgått
1. vacant 1:15:17302+28:581:15:17302
2. vacant 1:56:56317+1:10:053:12:13313+11
3. vacant 1:45:45299+55:034:57:58303-10
4. ej startej start
5. ej startej start
Sävedalens AIK 4Damkavlenutgått
1. vacant 1:32:21316+46:021:32:21316
2. vacant 1:16:51277+30:002:49:12306-10
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
Halden SK 5Damkavlenutgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. vacant 1:28:52271+38:103:21:35206
4. ej startej start
5. ej startej start
Kristiansand OK 3Ungdomskavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Lillomarka OL 3Ungdomskavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Ringerike OL 3Ungdomskavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Oppsal Orientering 2Damkavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Rånäs OK 2Damkavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
VakantDamkavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Göteborg-Majorna OK 310MILA-kavlenej start
1. Jonas Lundberg1:38:33221+23:021:38:33221
2. vacant 1:57:19240+42:213:35:52228+7
3. vacant 2:24:07321+1:18:355:59:59275+47
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. Olof Halvarssonej startinaktiv
8. ej startej start
9. ej startej start
10. ej startej start
Ringsaker OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Nord-Østerdal OK 110MILA-kavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start
Sol Tranås / Boxholm-Mjölby OL 110MILA-kavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start
OK Tisaren / Tullinge SK 310MILA-kavlenej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. ej startej start
Hellas Orientering 2Damkavlenej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start

Halden SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Halden SK 5Damkavlenutgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. vacant 1:28:52271+38:103:21:35206
4. ej startej start
5. ej startej start

Hellas Orientering

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hellas Orientering 2Damkavlenej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start

OK Tisaren

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Tisaren / Tullinge SK 310MILA-kavlenej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. ej startej start

OK Älvsjö-Örby

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Älvsjö-Örby 2Ungdomskavlendiskvalificerad
1. ej startej start
2. ej startej start
3. vacant diskvalificeraddiskvalificerad
4. ej startej start

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Rånäs OK 210MILA-kavlenej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. ej startej start
10. vacant ej startej godkänd

Tullinge SK

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Tisaren / Tullinge SK 310MILA-kavlenej start
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser