Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Forsa OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
100OK Södertörn 1Damkavlen4:51:15
1. Tove Lagerberg59:21208+13:0259:21208
2. Hanna Lagerberg53:4061+6:491:53:01125-83
3. Louise Markstedt1:09:27144+18:453:02:28126+1
4. Tilde Backlund31:3239+3:253:34:00105-21
5. Marielle Larsson1:17:15107+20:194:51:15100-5
161Forsa OK 1Damkavlen5:12:39
1. Emelie Jonasson59:36212+13:1759:36212
2. Hanna Kjellin55:4589+8:541:55:21149-63
3. Karin Trolin1:17:10219+26:283:12:31170+21
4. Elin Johansson36:26129+8:193:48:57163-7
5. Linn Bylars1:23:42164+26:465:12:39161-2
168Forsa OK 110MILA-kavlen14:38:28
1. Anders Lindberg1:34:14191+18:431:34:14191
2. Simon Andersson1:41:17155+26:193:15:31169-22
3. Anders Trolin1:34:18154+28:464:49:49161-8
4. Henrik Trolin2:12:03201+39:307:01:521610
5. Jonatan Bylars49:44280+18:347:51:36172+11
6. Gunnar Forsgren52:16261+20:118:43:52177+5
7. Per-Åke Blad44:04183+14:399:27:561770
8. Markus Hellström1:50:15227+39:0611:18:11179+2
9. Daniel Bergsten1:15:21218+31:4212:33:32180+1
10. Jonas Gustafsson2:04:56134+39:1614:38:28168-12
194Forsa OK 1Ungdomskavlen2:03:09
1. Benjamin Terent25:1453+3:1725:1453
2. Terese Terent19:45332+6:2244:59148+95
3. Ellen Funke34:33281+13:451:19:32184+36
4. Jimmy Johansson43:37239+1:19:162:03:09194+10
206IFK Enskede 1Damkavlen5:43:15
1. Carina Hallendal1:02:08231+15:491:02:08231
2. Katarina Rundström1:04:09192+17:182:06:17208-23
3. Ileana von Melen1:19:56236+29:143:26:13221+13
4. Christina Halvarsson42:55218+14:484:09:08211-10
5. Elin Ahlström1:34:07216+37:115:43:15206-5
254Forsa OK 3Damkavlen6:26:56
1. Ulrika Swärd58:28191+12:0958:28191
2. Emma Jonsson1:28:41303+41:502:27:09279+88
3. Ann Sofie Skärstad1:35:50287+45:084:02:59282+3
4. Maja Mörth37:59153+9:524:40:58264-18
5. Sara Kring1:45:58240+49:026:26:56254-10
265Forsa OK 2Damkavlen6:19:44
1. Annika Staaf1:12:06295+25:471:12:06295
2. Malin Lindberg1:18:05284+31:142:30:11290-5
3. Åsa Eriksson1:21:42247+31:003:51:53266-24
4. Anki Teike Andersson53:48274+25:414:45:41270+4
5. Matilda Jonsson1:34:032826:19:44265-5
OK Södertörn 1Ungdomskavlenutgått
1. Hanna Lagerberg24:0742+2:1024:0742
2. Tilde Backlund14:4324+1:2038:5010-32
3. Mattias Ivares24:5037+4:021:03:405-5
4. ej startej start

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
206IFK Enskede 1Damkavlen5:43:15
1. Carina Hallendal1:02:08231+15:491:02:08231
2. Katarina Rundström1:04:09192+17:182:06:17208-23
3. Ileana von Melen1:19:56236+29:143:26:13221+13
4. Christina Halvarsson42:55218+14:484:09:08211-10
5. Elin Ahlström1:34:07216+37:115:43:15206-5

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
194Forsa OK 1Ungdomskavlen2:03:09
1. Benjamin Terent25:1453+3:1725:1453
2. Terese Terent19:45332+6:2244:59148+95
3. Ellen Funke34:33281+13:451:19:32184+36
4. Jimmy Johansson43:37239+1:19:162:03:09194+10

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Södertörn 1Ungdomskavlenutgått
1. Hanna Lagerberg24:0742+2:1024:0742
2. Tilde Backlund14:4324+1:2038:5010-32
3. Mattias Ivares24:5037+4:021:03:405-5
4. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser