Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Falköpings AIK OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Falköpings AIK OK 1Ungdomskavlen (326)1:35:18
1. Alva Sonesson26:49110+4:5226:49110
2. Tindra Hjort15:4473+2:2142:3378-32
2. Vera Wallin18:11255+4:4845:00
3. Ellen Blennow23:5120+3:031:06:2424-54
4. Alfred Pettersson28:5437+1:04:331:35:1816-8
17OK Skogsstjärnan / Falköpings AIK OK 5Ungdomskavlen (326)1:35:20
1. Moa Alsiö27:12128+5:1527:12128
2. Vera Pettersson16:09106+2:4643:21114-14
3. Johan Mårtensson23:4216+2:541:07:0329-85
3. Daniel Brandström23:4417+2:561:07:05
4. Axel Olsson28:1727+1:03:561:35:2017-12
46Falköpings AIK OK 1Damkavlen (324)4:29:20
1. Johanna Hagström54:15137+7:5654:15137
2. Vilma Blennow57:33116+10:421:51:48113-24
3. Amanda Blennow1:00:2044+9:382:52:0874-39
4. Ellen Blennow31:5750+3:503:24:0568-6
5. Sara Hagström1:05:1524+8:194:29:2046-22
58Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK / Ulricehamns OK 2Ungdomskavlen (326)1:41:15
1. Axel Berglund27:10126+5:1327:10126
2. Hanna Alsiö17:10192+3:4744:20135+9
3. Alma Vilhelmsson27:42104+6:541:12:02101-34
4. William Lundstedt29:1340+1:04:521:41:1558-43
191Falköpings AIK OK 110MILA-kavlen (341)15:10:36
1. Jonas Hjert1:38:38225+23:071:38:38225
2. Patrik Wallin1:57:02239+42:043:35:40227+2
3. Jonas Niklasson1:44:56224+39:245:20:36222-5
4. Rasmus Persson2:12:18202+39:457:32:54210-12
5. Jonas Hagström42:15184+11:058:15:09211+1
6. Henrik Pettersson54:42281+22:379:09:512110
7. Håkan Sonesson57:49301+28:2410:07:40212+1
8. Magnus Niklasson1:53:45244+42:3612:01:25213+1
9. Joachim Friberg1:06:47155+23:0813:08:12203-10
10. Jan Hjort2:02:2421015:10:36191-12
221Falköpings AIK OK 2Damkavlen (324)5:55:52
1. Kristine Svensson1:04:03260+17:441:04:03260
2. Elsa Vilhelmsson1:17:57281+31:062:22:00270+10
3. Alicia Friberg1:12:45184+22:033:34:45242-28
4. Åsa Alsiö47:26249+19:194:22:11237-5
5. Lisa Gabrielsson1:33:41213+36:455:55:52221-16

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK / Ulricehamns OK 2Ungdomskavlen (326)1:41:15
1. Axel Berglund27:10126+5:1327:10126
2. Hanna Alsiö17:10192+3:4744:20135+9
3. Alma Vilhelmsson27:42104+6:541:12:02101-34
4. William Lundstedt29:1340+1:04:521:41:1558-43

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17OK Skogsstjärnan / Falköpings AIK OK 5Ungdomskavlen (326)1:35:20
1. Moa Alsiö27:12128+5:1527:12128
2. Vera Pettersson16:09106+2:4643:21114-14
3. Johan Mårtensson23:4216+2:541:07:0329-85
3. Daniel Brandström23:4417+2:561:07:05
4. Axel Olsson28:1727+1:03:561:35:2017-12

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK / Ulricehamns OK 2Ungdomskavlen (326)1:41:15
1. Axel Berglund27:10126+5:1327:10126
2. Hanna Alsiö17:10192+3:4744:20135+9
3. Alma Vilhelmsson27:42104+6:541:12:02101-34
4. William Lundstedt29:1340+1:04:521:41:1558-43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser