Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Hamar OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60Løten o-lag / Hamar OK 1Damkavlen (324)4:34:36
1. Anine Lome47:4816+1:2947:4816
2. Nina Smestad1:02:59175+16:081:50:47105+89
3. Sofie Johansson1:00:0441+9:222:50:5168-37
4. Evine Westli Andersen33:0263+4:553:23:5365-3
5. Emilie Westli Andersen1:10:4356+13:474:34:3660-5
134Ringsaker OK / Hamar OK / Løten o-lag / Raufoss I.L. Orientering 210MILA-kavlen (341)13:47:05
1. Marius Wikstrøm1:20:5470+5:231:20:5470
2. Sofie Johansson1:49:43204+34:453:10:37161+91
3. Marius Øie1:30:41133+25:094:41:18145-16
4. Johannes Bordal2:07:59171+35:266:49:17139-6
5. Henrik Bordal42:04179+10:547:31:211390
6. Lars Ranheim Brynestad46:22194+14:178:17:43143+4
7. Anine Lome40:58154+11:338:58:411430
8. Simen Ballangrud1:47:52207+36:4310:46:33151+8
9. Emilie Westli Andersen1:06:26150+22:4711:52:59149-2
10. Ove Antvord Haugereid1:54:0679+28:2613:47:05134-15

Løten o-lag

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60Løten o-lag / Hamar OK 1Damkavlen (324)4:34:36
1. Anine Lome47:4816+1:2947:4816
2. Nina Smestad1:02:59175+16:081:50:47105+89
3. Sofie Johansson1:00:0441+9:222:50:5168-37
4. Evine Westli Andersen33:0263+4:553:23:5365-3
5. Emilie Westli Andersen1:10:4356+13:474:34:3660-5
134Ringsaker OK / Hamar OK / Løten o-lag / Raufoss I.L. Orientering 210MILA-kavlen (341)13:47:05
1. Marius Wikstrøm1:20:5470+5:231:20:5470
2. Sofie Johansson1:49:43204+34:453:10:37161+91
3. Marius Øie1:30:41133+25:094:41:18145-16
4. Johannes Bordal2:07:59171+35:266:49:17139-6
5. Henrik Bordal42:04179+10:547:31:211390
6. Lars Ranheim Brynestad46:22194+14:178:17:43143+4
7. Anine Lome40:58154+11:338:58:411430
8. Simen Ballangrud1:47:52207+36:4310:46:33151+8
9. Emilie Westli Andersen1:06:26150+22:4711:52:59149-2
10. Ove Antvord Haugereid1:54:0679+28:2613:47:05134-15

Raufoss I.L. Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
134Ringsaker OK / Hamar OK / Løten o-lag / Raufoss I.L. Orientering 210MILA-kavlen (341)13:47:05
1. Marius Wikstrøm1:20:5470+5:231:20:5470
2. Sofie Johansson1:49:43204+34:453:10:37161+91
3. Marius Øie1:30:41133+25:094:41:18145-16
4. Johannes Bordal2:07:59171+35:266:49:17139-6
5. Henrik Bordal42:04179+10:547:31:211390
6. Lars Ranheim Brynestad46:22194+14:178:17:43143+4
7. Anine Lome40:58154+11:338:58:411430
8. Simen Ballangrud1:47:52207+36:4310:46:33151+8
9. Emilie Westli Andersen1:06:26150+22:4711:52:59149-2
10. Ove Antvord Haugereid1:54:0679+28:2613:47:05134-15

Ringsaker OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
134Ringsaker OK / Hamar OK / Løten o-lag / Raufoss I.L. Orientering 210MILA-kavlen (341)13:47:05
1. Marius Wikstrøm1:20:5470+5:231:20:5470
2. Sofie Johansson1:49:43204+34:453:10:37161+91
3. Marius Øie1:30:41133+25:094:41:18145-16
4. Johannes Bordal2:07:59171+35:266:49:17139-6
5. Henrik Bordal42:04179+10:547:31:211390
6. Lars Ranheim Brynestad46:22194+14:178:17:43143+4
7. Anine Lome40:58154+11:338:58:411430
8. Simen Ballangrud1:47:52207+36:4310:46:33151+8
9. Emilie Westli Andersen1:06:26150+22:4711:52:59149-2
10. Ove Antvord Haugereid1:54:0679+28:2613:47:05134-15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser