Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Lillomarka OL

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Lillomarka OL 110MILA-kavlen10:56:23
1. Robert Merl1:16:5313+1:221:16:5313
2. Helmut Gremmel1:21:2223+6:242:38:1512-1
3. Gaute Hallan Steiwer1:06:223+0:503:44:371-11
4. Dane Blomquist1:40:3330+8:005:25:106+5
5. Steinar Kollerud32:2610+1:165:57:365-1
6. Riccardo Scalet37:5157+5:466:35:2714+9
7. David Gottfridsson39:26128+10:017:14:5324+10
8. Alasdair McLeod1:15:0513+3:568:29:5817-7
9. Nicholas Oskarsson48:3912+5:009:18:3715-2
10. Matthew Speake1:37:4629+12:0610:56:23150
24Lillomarka OL 1Ungdomskavlen1:36:08
1. Elias Skjolden Sørensen23:5632+1:5923:5632
2. Ingrid Blindheim15:5180+2:2839:4722-10
2. Oda Marie Colquhoun19:53336+6:3043:49
3. Maria Rørvik Haver27:39102+6:511:07:2639+17
4. Jens Johan Brekke28:4236+1:04:211:36:0824-15
53Lillomarka OL 1Damkavlen4:32:41
1. Sandrine Müller49:4336+3:2449:4336
2. Karoline Sønsterudbråten54:2672+7:351:44:0948+12
3. Khrystsina Yakubkina1:05:20103+14:382:49:2960+12
4. Ellen Reinhard38:01154+9:543:27:3083+23
5. Andrine Benjaminsen1:05:1123+8:154:32:4153-30
143Lillomarka OL 210MILA-kavlen14:02:06
1. Svein Nygård1:40:43240+25:121:40:43240
2. Joar Oldernes1:44:51181+29:533:25:34195-45
3. Vidar Benjaminsen1:43:49216+38:175:09:23202+7
4. Felix Späth2:03:11129+30:387:12:34177-25
5. Mathias Benjaminsen39:07121+7:577:51:41173-4
6. Ole Kjell Langmyren44:29174+12:248:36:10167-6
7. Jens Johan Brekke36:0867+6:439:12:18160-7
8. Arne Dybdahl1:50:04225+38:5511:02:22170+10
9. Elias Skjolden Sørensen1:00:38102+16:5912:03:00159-11
10. Andrine Benjaminsen1:59:0699+33:2614:02:06143-16
172Lillomarka OL 2Damkavlen5:16:52
1. Ingvild Fleisje59:50215+13:3159:50215
2. Ingvild Wang1:03:47188+16:562:03:37196-19
3. Tone Sundtjønn1:08:49139+18:073:12:26168-28
4. Kristin Brekke35:28108+7:213:47:54160-8
5. Ellen Marie Ariansen1:28:58194+32:025:16:52172+12
205Lillomarka OL 3Damkavlen5:43:00
1. Synnøve Bråten55:23156+9:0455:23156
2. Niina Frölid1:13:09258+26:182:08:32218+62
3. Emma Eithun Paulsen1:19:15232+28:333:27:47228+10
4. Ingrid Bredalen44:30229+16:234:12:17219-9
5. Trine Oldernes1:30:43203+33:475:43:00205-14
255Lillomarka OL 2Ungdomskavlen2:25:29
1. Kristina Markhus Brekke26:35100+4:3826:35100
2. Torill Oldernes16:44147+3:2143:19112+12
2. Torill Dybdahl16:45149+3:2243:20
3. Mathias Vold1:04:20432+43:321:47:39281+169
3. Sander Dybdahlej startfullföljt
4. Eirik Høst Fossgård37:50181+1:13:292:25:29255-26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser