Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Bækkelagets SK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Bækkelagets SK 1Damkavlen4:15:20
1. Nikoline Ekeberg Schjerve48:5927+2:4048:5927
2. Kine Gulliksen48:428+1:511:37:418-19
3. ej startej start
4. Tone Wigemyr30:2918+2:223:05:4916
5. Lone Brochmann1:09:3149+12:354:15:2022+6
Bækkelagets SK 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Lars Øderud Vatne36:42269+14:4536:42269
2. Ronja Heller30:00464+16:371:06:42291+22
3. Diane Jutulstadej godkändej godkänd
4. Martin Lamm0:001ej godkänd
Bækkelagets SK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Raphael Ferrand1:36:16208+20:451:36:16208
2. Kristian Ruudej startej start
3. Johan Brunbergej startej start
4. Laura Camacho Salgadoej startej start
5. Neeme Looritsej godkändej start
6. ej startej start
7. Truls Kvaase47:07334ej start
8. ej startej start
9. ej startej start
10. ej startej start
Bækkelagets SK 2Damkavlenutgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Johanne Øderud Vatne51:21266+23:143:43:32145
5. ej startej start

vacant

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Bækkelagets SK 1Damkavlen4:15:20
1. Nikoline Ekeberg Schjerve48:5927+2:4048:5927
2. Kine Gulliksen48:428+1:511:37:418-19
3. ej startej start
4. Tone Wigemyr30:2918+2:223:05:4916
5. Lone Brochmann1:09:3149+12:354:15:2022+6
Bækkelagets SK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Raphael Ferrand1:36:16208+20:451:36:16208
2. Kristian Ruudej startej start
3. Johan Brunbergej startej start
4. Laura Camacho Salgadoej startej start
5. Neeme Looritsej godkändej start
6. ej startej start
7. Truls Kvaase47:07334ej start
8. ej startej start
9. ej startej start
10. ej startej start
Bækkelagets SK 2Damkavlenutgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Johanne Øderud Vatne51:21266+23:143:43:32145
5. ej startej start

vacant

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Bækkelagets SK 1Damkavlen4:15:20
1. Nikoline Ekeberg Schjerve48:5927+2:4048:5927
2. Kine Gulliksen48:428+1:511:37:418-19
3. ej startej start
4. Tone Wigemyr30:2918+2:223:05:4916
5. Lone Brochmann1:09:3149+12:354:15:2022+6
Bækkelagets SK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Raphael Ferrand1:36:16208+20:451:36:16208
2. Kristian Ruudej startej start
3. Johan Brunbergej startej start
4. Laura Camacho Salgadoej startej start
5. Neeme Looritsej godkändej start
6. ej startej start
7. Truls Kvaase47:07334ej start
8. ej startej start
9. ej startej start
10. ej startej start
Bækkelagets SK 2Damkavlenutgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Johanne Øderud Vatne51:21266+23:143:43:32145
5. ej startej start

vacant

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Bækkelagets SK 1Damkavlen4:15:20
1. Nikoline Ekeberg Schjerve48:5927+2:4048:5927
2. Kine Gulliksen48:428+1:511:37:418-19
3. ej startej start
4. Tone Wigemyr30:2918+2:223:05:4916
5. Lone Brochmann1:09:3149+12:354:15:2022+6
Bækkelagets SK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Raphael Ferrand1:36:16208+20:451:36:16208
2. Kristian Ruudej startej start
3. Johan Brunbergej startej start
4. Laura Camacho Salgadoej startej start
5. Neeme Looritsej godkändej start
6. ej startej start
7. Truls Kvaase47:07334ej start
8. ej startej start
9. ej startej start
10. ej startej start
Bækkelagets SK 2Damkavlenutgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Johanne Øderud Vatne51:21266+23:143:43:32145
5. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Tävlingsprogram 2017 - läs som e-tidning

Nyfiken på vilka tävlingar som arrangeras under 2017? Läs Skogssports bilaga Tävlingsprogram 2017 som e-tidning här!