Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

IL Tyrving

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14IL Tyrving 110MILA-kavlen10:53:23
1. Duncan Coombs1:17:5829+2:271:17:5829
2. Espen Jakobsen1:25:3250+10:342:43:3035+6
3. Anders Tiltnes1:10:2419+4:523:53:5429-6
4. Vegard Brun Saga1:39:0829+6:355:33:0228-1
5. Jim Øystein Nybråten35:3046+4:206:08:32280
6. Christian Holmboe40:4396+8:386:49:15280
7. Wojciech Dwojak36:4675+7:217:26:0130+2
8. Bjørn Ekeberg1:12:233+1:148:38:2427-3
9. Wojciech Kowalski45:542+2:159:24:1822-5
10. Torgeir Nørbech1:29:057+3:2510:53:2314-8
43IL Tyrving 1Ungdomskavlen1:39:28
1. Maren Norderud28:22164+6:2528:22164
2. Julie Meinicke14:2013+0:5742:4285-79
2. Tuva Nesheim Flatebakken15:0938+1:4643:31
3. Ådne Skjærstein25:4564+4:571:08:2748-37
3. Solveig Eline Berg29:26156+8:381:12:08
4. Oliver Wallin Higgins31:0171+1:06:401:39:2843-5
111IL Tyrving 1Damkavlen4:54:15
1. Weronika Cych50:1045+3:5150:1045
2. Mari Jevne Arnesen51:5934+5:081:42:0933-12
3. Anniken Helland-Hansen1:10:55163+20:132:53:0480+47
4. Cassie Trewin40:42194+12:353:33:46104+24
5. Åsa Franzén1:20:29133+23:334:54:15111+7
166IL Tyrving 2Ungdomskavlen1:55:57
1. Mina Jørgensen31:03215+9:0631:03215
2. Linnea Holst16:0096+2:3747:03186-29
2. Mille Baastad Berg16:0096+2:3747:03
3. Vida Helland-Hansen34:50287+14:021:21:53195+9
3. Iris Holst34:55289+14:071:21:58
4. Torjus Ullern34:04120+1:09:431:55:57166-29
172IL Tyrving 210MILA-kavlen14:47:20
1. Christian Grotnes1:48:18279+32:471:48:18279
2. Morten Nilstad Pettersen1:36:49132+21:513:25:07194-85
3. Henning Spjelkavik1:44:24220+38:525:09:31203+9
4. Dag Helland-Hansen2:12:50207+40:177:22:21198-5
5. Emil Jönsson34:4334+3:337:57:04178-20
6. Trond Lund41:14113+9:098:38:18171-7
7. Oliver Wallin Higgins45:07206+15:429:23:25170-1
8. Eirik Jørgensen1:58:18267+47:0911:21:43184+14
9. Morten Christophersen56:3865+12:5912:18:21170-14
10. Fredrik Rosenqvist2:28:59179+1:03:1914:47:20172+2
230IL Tyrving 2Damkavlen6:02:05
1. Synne Skjærstein1:01:54228+15:351:01:54228
2. Camilla Stridsklev1:07:44221+20:532:09:38231+3
3. Elin Ekeberg1:16:24211+25:423:26:02218-13
4. Elise Ullern41:20201+13:134:07:22208-10
5. Thea Feiring Haltia1:54:43253+57:476:02:05230+22
281IL Tyrving 3Ungdomskavlen2:48:19
1. Emma Meyer Larsson34:49258+12:5234:49258
2. Kajsa Meyer Larsson22:25404+9:0257:14271+13
2. Kristine Solbakken22:40409+9:1757:29
3. Eileen Bjanes50:37419+29:491:47:51282+11
3. Ingrid Lund Hovden50:38420+29:501:47:52
4. Stella Holmboe1:00:28294+1:36:072:48:19281-1
IL Tyrving 3Damkavlenej godkänd
1. Tuva Nesheim Flatebakken1:02:32243+16:131:02:32243
2. Solveig Eline Berg1:05:05201+18:142:07:37211-32
3. Emma Meyer Larssonej startej start
4. Mina Jørgensenej startej start
5. Ida Arnesen Tiltnesej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars