Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Ikaalisten Nouseva-Voima

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
129Kangasala SK 2Damkavlen5:02:14
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Niina Papinsaari1:06:15113+15:333:05:54148
4. Essi Jalanto36:31132+8:243:42:25140-8
5. Minna Saarinen1:19:49125+22:535:02:14129-11
Kangasala SK / Ikaalisten Nouseva-Voima 210MILA-kavlenej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. Mikko Aholaej godkändej godkänd
7. Emil Piippo48:10241+18:45ej godkänd
8. ej startej start
9. Petteri Laitinen56:5369+13:14ej godkänd
10. Antti Rantala2:03:12125+37:32ej godkänd

Kangasala SK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Kangasala SK 1Damkavlen4:21:47
1. Evely Kaasiku46:292+0:1046:292
2. Laura Ahonen53:2757+6:361:39:5621+19
3. Outi Hytönen55:0313+4:212:34:5915-6
4. Maija Ojanen34:5594+6:483:09:5422+7
5. Anna Kotkajuuri1:11:5366+14:574:21:4731+9
41Kangasala SK 110MILA-kavlen11:37:20
1. Jere Ahonen1:20:3464+5:031:20:3464
2. Jaakko Istolahti1:30:1092+15:122:50:4470+6
3. Jarkko Liuha1:14:1848+8:464:05:0256-14
4. Tuomo Istolahti1:48:5346+16:205:53:5545-11
5. Petri Ikävalko39:01119+7:516:32:5653+8
6. Eevert Toivonen34:4020+2:357:07:3649-4
7. Mikko Sipilä33:3325+4:087:41:0945-4
8. Mikko Hölli1:21:4040+10:319:02:49450
9. Samu Lehtola51:2025+7:419:54:0942-3
10. Kristo Heinmann1:43:1144+17:3111:37:2041-1
99Kangasala SK 1Ungdomskavlen1:47:36
1. Emil Piippo24:1944+2:2224:1944
2. Tuuli Tiitola20:01343+6:3844:20135+91
3. Linda Sainio31:02209+10:141:15:22126-9
4. Vilhelm Toivonen32:1492+1:07:531:47:3699-27
129Kangasala SK 2Damkavlen5:02:14
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Niina Papinsaari1:06:15113+15:333:05:54148
4. Essi Jalanto36:31132+8:243:42:25140-8
5. Minna Saarinen1:19:49125+22:535:02:14129-11
Kangasala SK / Ikaalisten Nouseva-Voima 210MILA-kavlenej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. Mikko Aholaej godkändej godkänd
7. Emil Piippo48:10241+18:45ej godkänd
8. ej startej start
9. Petteri Laitinen56:5369+13:14ej godkänd
10. Antti Rantala2:03:12125+37:32ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars