Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

OK Denseln

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12OK Denseln 110MILA-kavlen10:53:13
1. Edvin Karlsson1:17:1615+1:451:17:1615
2. Algirdas Bartkevicius1:19:128+4:142:36:286-9
3. Mathias Hallmén1:10:0717+4:353:46:354-2
4. Sigge Lundedal1:40:5431+8:215:27:2925+21
5. Emil Kalered32:048+0:545:59:3316-9
6. Harri Karlsson36:5143+4:466:36:2421+5
7. Hans Brolund35:1551+5:507:11:3920-1
8. Olle Kalered1:21:3237+10:238:33:1121+1
9. Per Brolund49:4518+6:069:22:5620-1
10. Lucas Basset1:30:1710+4:3710:53:1312-8
96OK Denseln 210MILA-kavlen13:14:49
1. August Mollén1:27:14137+11:431:27:14137
2. Arnaud Perrin1:23:2338+8:252:50:3768-69
3. Krzysztof Wolowczyk1:21:0780+15:354:11:4473+5
4. Björn Karlsson2:16:44238+44:116:28:2887+14
5. Albert Mollén39:21130+8:117:07:4992+5
6. David Modig38:1864+6:137:46:0788-4
7. Per Kempe38:17108+8:528:24:24880
8. Fredrik Kempe1:20:5234+9:439:45:1676-12
9. Stefan Karlsson55:1446+11:3510:40:3074-2
10. Fredrik Engman2:34:19184+1:08:3913:14:4996+22
123OK Denseln 1Damkavlen5:00:24
1. Linnéa Claesdotter50:4255+4:2350:4255
2. Jenny Björk57:10112+10:191:47:5276+21
3. Lovisa Adolfsson1:12:07173+21:252:59:59115+39
4. Sarah Persson35:56117+7:493:35:55114-1
5. Hanna Eriksson1:24:29168+27:335:00:24123+9
OK Denseln 2Damkavlenej godkänd
1. Emma Karlsson56:10175+9:5156:10175
2. Hanna Nilsson1:08:59231+22:082:05:09202+27
3. Johanna Peterson1:21:18244+30:363:26:27223+21
4. Susanne Karlsson41:47207+13:404:08:14210-13
5. Maria Broströmej startej godkänd
OK Denseln 310MILA-kavlenej godkänd
1. Arne Andersson1:43:34261+28:031:43:34261
2. Jonas Braam2:15:22296+1:00:243:58:56280+19
3. Stig Karlsson1:56:13266+50:415:55:09268-12
4. Joakim Pettersson2:51:15319+1:18:428:46:24282+14
5. Christopher Mollén44:16209+13:069:30:40281-1
6. Peter Lindebring1:04:17316+32:1210:34:57284+3
7. Sarah Persson51:57272+22:3211:26:54281-3
8. Jonny Karlsson2:01:34282+50:2513:28:28283+2
9. Thomas Persson1:04:1727314:32:45250-33
10. Christer Broströmej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser