Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Asker SK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Asker SK 1Ungdomskavlen1:33:18
1. Lotte Jauhojärvi Markussen26:50111+4:5326:50111
2. Anna Øfsthus Gravir16:0096+2:3742:5093-18
3. Henrik Fredriksen Aas22:075+1:191:04:5711-82
4. Sander Arntzen28:2130+1:04:001:33:187-4
15Asker SK 2Ungdomskavlen1:35:13
1. Ingrid Tandberg Ryan27:32141+5:3527:32141
2. Silje Marie Våge15:1140+1:4842:4386-55
2. Ina Martini15:1644+1:5342:48
3. Vegard Løvli23:1311+2:251:05:5620-66
3. Trygve Myhr25:1952+4:311:08:02
4. Per Clemet Wisløff29:1743+1:04:561:35:1315-5
58Asker SK 1Damkavlen4:34:00
1. Tilla Farnes Hennum50:1446+3:5550:1446
2. Margrethe Wisløff53:0252+6:111:43:1642-4
3. Synne Strand1:03:2377+12:412:46:3947+5
4. Nora Synnøve Woxholth34:3387+6:263:21:1254+7
5. Kaja Bråten løvald1:12:4874+15:524:34:0058+4
145Asker SK 3Ungdomskavlen1:53:14
1. Thea Charlotte Hansen32:27238+10:3032:27238
2. Ingvild Pedersen Bergan19:28317+6:0551:55233-5
3. Kristian Fredriksen Aas31:08211+10:201:23:03203-30
3. Eilev Kvaale32:18241+11:301:24:13
4. Sondre Ytterbø30:1158+1:05:501:53:14145-58
149Asker SK 110MILA-kavlen14:03:53
1. Vegard Gulbrandsen1:26:57127+11:261:26:57127
2. Per Wiréhn1:42:02159+27:043:08:59151+24
3. Sander Arntzen1:29:34125+24:024:38:33137-14
4. Magnus Mellbye Larsen2:14:10221+41:376:52:43149+12
5. Tommy Jauhojärvi41:37173+10:277:34:201490
6. Bjørnar Løvli41:42124+9:378:16:02141-8
7. Per Clemet Wisløff47:47234+18:229:03:49150+9
8. Axel Hoveid1:43:22181+32:1310:47:11152+2
9. Henrik Fredriksen Aas1:00:1596+16:3611:47:26141-11
10. Eivind Øfsthus Gravir2:16:27158+50:4714:03:53149+8
181Asker SK 2Damkavlen5:21:57
1. Ragnhild Løvli1:09:37284+23:181:09:37284
2. Karoline Andersen1:03:47188+16:562:13:24247-37
3. Lotte Jauhojärvi Markussen1:07:14129+16:323:20:38202-45
4. Anna Øfsthus Gravir37:09141+9:023:57:47191-11
5. Ingrid Tandberg Ryan1:24:10167+27:145:21:57181-10
205Asker SK 4Ungdomskavlen2:05:09
1. Thea Sofie Salvesen34:02253+12:0534:02253
2. Petra Hoveid18:57297+5:3452:59246-7
3. Ole Henrik Woxholth35:02293+14:141:28:01229-17
3. Simen Aure Skogedal37:56349+17:081:30:55
4. Felix Finsrud37:08169+1:12:472:05:09205-24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Tävlingsprogram 2017 - läs som e-tidning

Nyfiken på vilka tävlingar som arrangeras under 2017? Läs Skogssports bilaga Tävlingsprogram 2017 som e-tidning här!