Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
122OK Raseborg / Motala AIF OL 1Damkavlen4:59:56
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Sara Forsström1:01:0451+10:223:00:42119
4. Josefina Bäck41:27203+13:203:42:09138+19
5. Jonna Öblom1:17:47111+20:514:59:56122-16

OK Raseborg

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
122OK Raseborg / Motala AIF OL 1Damkavlen4:59:56
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Sara Forsström1:01:0451+10:223:00:42119
4. Josefina Bäck41:27203+13:203:42:09138+19
5. Jonna Öblom1:17:47111+20:514:59:56122-16
169OK Raseborg 110MILA-kavlen14:38:34
1. Kuba Dragowski1:21:3579+6:041:21:3579
2. Erik Haajanen1:45:55188+30:573:07:30135+56
3. Jörgen Nyman1:46:36234+41:044:54:06168+33
4. Roy Wickholm2:18:24245+45:517:12:30174+6
5. Andreas Sjöholm44:51219+13:417:57:21181+7
6. Dennis Rehn42:05136+10:008:39:26172-9
7. Marcus Baarman56:43297+27:189:36:09188+16
8. Sara Forsström1:44:11192+33:0211:20:20182-6
9. Jonna Öblom1:10:13186+26:3412:30:33178-4
10. Mats Lundström2:08:01141+42:2114:38:34169-9
281OK Raseborg 210MILA-kavlen19:37:03
1. Mikaela Fiskars2:43:46338+1:28:152:43:46338
2. Ville Forsström2:00:16253+45:184:44:02322-16
3. Andre Lindroos2:51:07329+1:45:357:35:09325+3
4. Stefan Fiskars2:44:31313+1:11:5810:19:40316-9
5. Peter Sjöholm59:13324+28:0311:18:53314-2
6. Hans Randström1:02:29314+30:2412:21:22307-7
7. Josefina Bäck58:26304+29:0113:19:48306-1
8. Johan Lindholm2:23:3633015:43:24305-1
9. Magnus Lindroos1:42:2632517:25:50297-8
10. Jonas Axen2:11:1322919:37:03281-16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars