Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Domnarvets GOIF

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Domnarvets GOIF 1Damkavlen4:00:13
1. Jessica Tullie47:0711+0:4847:0711
2. Karolina Højsgaard49:2413+2:331:36:314-7
3. Dana Safka Brozkova54:229+3:402:30:536+2
4. Johanna Lindberg29:2311+1:163:00:1660
5. Emma Johansson59:577+3:014:00:135-1
76Domnarvets GOIF 2Damkavlen4:40:23
1. Ekaterina Ryazanova52:31102+6:1252:31102
2. Eva Elfving55:5693+9:051:48:2782-20
3. Maria Nilsson1:01:2355+10:412:49:5063-19
4. Sara Johansson32:5261+4:453:22:4259-4
5. Elin Dahlin1:17:41110+20:454:40:2376+17
114Domnarvets GOIF 1Ungdomskavlen1:49:15
1. Klara Andersson29:26186+7:2929:26186
2. Alice Eriksson Björling16:53164+3:3046:19173-13
2. Linnéa Borggren20:26357+7:0349:52
3. Erik Brandt24:2634+3:381:10:4575-98
3. Emil Byberg25:1551+4:271:11:34
4. Samuel Stålnäbb38:30191+1:14:091:49:15114+39
143Domnarvets GOIF 2Ungdomskavlen1:53:11
1. Elsa Nilsson31:40226+9:4331:40226
2. Anja Nilsson17:39224+4:1649:19214-12
2. Marcus Nordvall17:41226+4:1849:21
3. Emma Eliasson29:59175+9:111:19:18179-35
3. Moa Hjorth30:27191+9:391:19:46
4. Albin Berger33:53117+1:09:321:53:11143-36
180Domnarvets GOIF 3Damkavlen5:19:46
1. Maria Bergfält59:37213+13:1859:37213
2. Vilma Berger1:09:07233+22:162:08:44224+11
3. Sara Helander1:10:16156+19:343:19:00199-25
4. Anna Elgesjö39:00171+10:533:58:00194-5
5. Lena Nordlund1:21:46150+24:505:19:46180-14
188Domnarvets GOIF 110MILA-kavlen15:05:23
1. Fredrik Persson1:36:37210+21:061:36:37210
2. Andreas Elgesjö1:53:00220+38:023:29:37212+2
3. Magnus Hjorth1:46:41236+41:095:16:18214+2
4. Tony Björling2:05:39151+33:067:21:57193-21
5. Anders Prästings44:57220+13:478:06:54197+4
6. Håkan Nilsson43:34161+11:298:50:28193-4
7. Lars Nordvall44:32193+15:079:35:00186-7
8. Mats Eriksson1:49:10216+38:0111:24:10188+2
9. Per Nordahl1:35:50259+52:1113:00:00197+9
10. Jan Safka2:05:2321815:05:23188-9
268Domnarvets GOIF 4Damkavlen6:28:02
1. Stina Nordahl1:09:20281+23:011:09:20281
2. Florence Berg1:16:54278+30:032:26:14276-5
3. Annica Berger1:47:05302+56:234:13:19290+14
4. Maria Hjorth1:00:10291+32:035:13:29288-2
5. Zuzana Kubatova1:14:332686:28:02268-20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser