Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Fredrikstad SK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Fredrikstad SK 1Damkavlen4:06:07
1. Marianne Riddervold Kahrs50:0143+3:4250:0143
2. Marit Kahrs47:593+1:081:38:0010-33
3. Emma Johansson55:1114+4:292:33:1112+2
4. Linda Mari Solberg30:4919+2:423:04:00120
5. Heidi Østlid Bagstevold1:02:0712+5:114:06:0710-2
37Fredrikstad SK 110MILA-kavlen11:28:26
1. Andreas Höye1:18:2635+2:551:18:2635
2. Sindre Østhagen1:28:0269+13:042:46:2857+22
3. Christian Riddervold Kahrs1:16:4161+11:094:03:0953-4
4. Bent Olav Aamodt1:50:4756+18:145:53:5646-7
5. Torben Wendler41:54175+10:446:35:5059+13
6. Kjell Arild Karlsen36:5745+4:527:12:4757-2
7. Herman Ryen Martinsen34:1633+4:517:47:0352-5
8. Hans Petter Mathisen1:14:267+3:179:01:2942-10
9. Audun Bjerkreim Nilsen53:1236+9:339:54:4143+1
10. Mattias Karlsson1:33:4519+8:0511:28:2637-6
97Fredrikstad SK 2Damkavlen4:49:22
1. Gitte Bromander52:28100+6:0952:28100
2. Kristin Ottesen56:0995+9:181:48:3784-16
3. Rikke Blakkestad Ingesen1:06:33120+15:512:55:1098+14
4. Sigrid Saur Modahl37:35148+9:283:32:4599+1
5. Mia Bekhus1:16:37101+19:414:49:2297-2
156Fredrikstad SK 210MILA-kavlen14:17:08
1. Per Olaussen1:29:57161+14:261:29:57161
2. Henrik Ottesen1:34:56121+19:583:04:53131-30
3. Frank Løwengreen1:26:50110+21:184:31:43114-17
4. Thomas Lie1:58:4499+26:116:30:27107-7
5. Dyre Martin Gulbrandsen39:38134+8:287:10:05108+1
6. Magne Sæther54:07278+22:028:04:12124+16
7. Henning Martinsen45:04201+15:398:49:16129+5
8. Lasse Simonsen1:59:09272+48:0010:48:25155+26
9. Bendik Eliassen1:04:10130+20:3111:52:35147-8
10. Håvard Berget2:24:33172+58:5314:17:08156+9
Fredrikstad SK 1Ungdomskavlendiskvalificerad
1. Bendik Eliassendiskvalificeraddiskvalificerad
2. Alexandra Angvolldiskvalificeraddiskvalificerad
2. Ida-Synnøve Kristiansendiskvalificeraddiskvalificerad
3. Isak Juel Fagermoendiskvalificeraddiskvalificerad
3. Oliver Hagaseth Mydskediskvalificeraddiskvalificerad
4. Eirik Imrikdiskvalificeraddiskvalificerad
Fredrikstad SK 2Ungdomskavlendiskvalificerad
1. Odin Sætherdiskvalificeraddiskvalificerad
2. Thomas Blomkvistdiskvalificeraddiskvalificerad
2. Sivert Poppediskvalificeraddiskvalificerad
3. Kristoffer Helminsendiskvalificeraddiskvalificerad
3. Sondre Ottesendiskvalificeraddiskvalificerad
4. Runar Saur Modahldiskvalificeraddiskvalificerad
Fredrikstad SK 310MILA-kavlenej godkänd
1. Gard Antonsen1:47:15274+31:441:47:15274
2. Kjell Reidar Mydske2:29:52317+1:14:544:17:07307+33
3. Sven Simonsen2:15:34310+1:10:026:32:41308+1
4. Pål Angvoll3:06:15327+1:33:429:38:56313+5
5. Emil Løwengreen53:16304+22:0610:32:12311-2
6. Runar Saur Modahl47:32212+15:2711:19:44302-9
7. Per Stenseth1:20:00325+50:3512:39:44303+1
8. Jan Edvin Blomkvistej godkändej godkänd
9. Sondre Ottesen1:20:38307ej godkänd
10. Arnfinn Moeej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars