Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Fossum IF

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
23Fossum IF 110MILA-kavlen11:00:56
1. Emil Ahlbäck1:17:2520+1:541:17:2520
2. Olai Stensland Lillevold1:27:2363+12:252:44:4849+29
3. Sven Hellmüller1:08:449+3:123:53:3227-22
4. Borger Melsom1:33:446+1:115:27:1621-6
5. Sindre Rønning32:4116+1:315:59:5720-1
6. Elias Mølnvik33:4111+1:366:33:3810-10
7. Tim Robertson29:582+0:337:03:367-3
8. Oskar Størmer1:18:2726+7:188:22:0310+3
9. Einar Melsom53:3038+9:519:15:3312+2
10. Sindre Sandven1:45:2348+19:4311:00:5623+11
32Fossum IF 1Damkavlen4:22:40
1. Sigrid Alexandersen47:5720+1:3847:5720
2. Victoria Hæstad Bjørnstad48:336+1:421:36:303-17
3. Tonje Vassend1:00:2449+9:422:36:5420+17
4. Ragnhild Hjermstad32:4858+4:413:09:4221+1
5. Guro Vassend1:12:5879+16:024:22:4032+11
85Fossum IF 3Ungdomskavlen1:45:23
1. Ragne Norrud27:41150+5:4427:41150
2. Mikkel Katla14:5832+1:3542:3982-68
3. Ingrid Hasaas29:13150+8:251:11:5299+17
4. Eivind Berner Myhre33:31111+1:09:101:45:2385-14
113Fossum IF 210MILA-kavlen13:27:52
1. Styrk Hundseid Kamsvåg1:30:18162+14:471:30:18162
2. Erling Hjermstad1:42:42164+27:443:13:00164+2
3. Simen Bordal1:34:33157+29:014:47:33155-9
4. Martin Borge Heir2:02:38125+30:056:50:11141-14
5. Øyvind Hjermstad38:0098+6:507:28:11134-7
6. Stian Alexander Grann37:4955+5:448:06:00125-9
7. Audin R. Boe37:0683+7:418:43:06120-5
8. Oscar Hæstad Bjørnstad1:41:56167+30:4710:25:02125+5
9. Sigurd Melsom1:06:51158+23:1211:31:531250
10. Tarjei Holo1:55:5988+30:1913:27:52113-12
169Fossum IF 4Ungdomskavlen1:56:32
1. Tonje Rognerud Bøe29:11180+7:1429:11180
2. Sigrid Kinck Rannem19:16309+5:5348:27209+29
3. Marius Bakke33:10260+12:221:21:37193-16
3. Birk Felland Saetnan33:10260+12:221:21:37
4. Erlend Børli34:55137+1:10:341:56:32169-24
179Fossum IF 310MILA-kavlen15:07:24
1. Torbjørn Blom-Hagen1:38:48228+23:171:38:48228
2. Harald Bakke1:46:00189+31:023:24:48193-35
3. Øystein Holo1:41:40208+36:085:06:281930
4. Leif Størmer2:07:12163+34:397:13:40179-14
5. Stein H. Hagen44:09208+12:597:57:49183+4
6. Morten Rannem47:38214+15:338:45:27180-3
7. Richard Zeiner-Gundersen46:54222+17:299:32:21185+5
8. Arild Andresen1:49:41223+38:3211:22:02186+1
9. Knut Jostein Saetnan1:16:35222+32:5612:38:37184-2
10. Christian Jomaas2:28:47178+1:03:0715:07:24179-5
242Fossum IF 2Damkavlen6:15:22
1. Maria Brodin54:47149+8:2854:47149
2. Julie Bakke1:13:24260+26:332:08:11215+66
3. Kjersti Hov1:23:05254+32:233:31:16237+22
4. Katrine Bakke44:42231+16:354:15:58223-14
5. Magnhild T. Mølnvik1:59:24259+1:02:286:15:22242+19
263Fossum IF 5Ungdomskavlen2:34:22
1. Marie Sisjord Nyvoll49:24307+27:2749:24307
2. Helene Bjørkvold Jendal22:26405+9:031:11:50305-2
3. Vebjørn Blom-Hagen36:35330+15:471:48:25283-22
4. Knut Selstad45:57255+1:21:362:34:22263-20
265Fossum IF 6Ungdomskavlen2:34:38
1. Tilde Eine35:15260+13:1835:15260
2. Johanne Rognerud Bøe16:41141+3:1851:56234-26
3. Gustav Andresen Skotte50:46421+29:581:42:42269+35
3. Håkon Fjelstadej godkändfullföljt
4. Sondre Zahl Hagen51:56280+1:27:352:34:38265-4
Fossum IF 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Åsne Holo25:2456+3:2725:2456
2. Ingrid Gylterud Kvålsgard14:3820+1:1540:0226-30
3. Emil Størmer23:5120+3:031:03:538-18
4. Erik Hæstad Bjørnstadej godkändej godkänd
Fossum IF 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Pernille Katla27:43151+5:4627:43151
2. Karen Hoel Jomaas14:5230+1:2942:3581-70
3. Sivert Sande Kverme29:09146+8:211:11:4497+16
4. Peter Gisholtej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser