Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

OK Pan Århus

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan Århus 1Damkavlen3:57:36
1. Signe Søes47:5921+1:4047:5921
2. Stine Bagger Hagner50:0520+3:141:38:0411-10
3. Josefine Lind54:2910+3:472:32:338-3
4. Ida Bobach28:0713:00:4080
5. Maja Alm56:5613:57:361-7
27OK Pan Århus 110MILA-kavlen11:12:14
1. Jonas Munthe1:21:2776+5:561:21:2776
2. Claus Hallingdal Bloch1:24:4242+9:442:46:0955-21
3. Tue Lassen1:08:327+3:003:54:4135-20
4. Søren Bobach1:32:3315:27:1419-16
5. Christian Christensen34:3731+3:276:01:5123+4
6. Andreas Hougaard Boesen32:515+0:466:34:4213-10
7. Jeppe Ruud34:1934+4:547:09:0116+3
8. Rasmus Djurhuus1:15:4618+4:378:24:4714-2
9. Niklas Hjort Ingwersen56:1761+12:389:21:0417+3
10. Simon Thrane Hansen1:51:1064+25:3011:12:1427+10
68OK Pan Århus 2Damkavlen4:36:28
1. Caroline Edel Gjøtterup Frederiksen50:3151+4:1250:3151
2. Ane Sofie Næss Bjørgul55:1282+8:211:45:4365+14
3. Caroline Finderup1:01:1854+10:362:47:0150-15
4. Ane Linde31:4949+3:423:18:5045-5
5. Josephine Dewett Kristensen1:17:38109+20:424:36:2868+23
82OK Pan Århus 210MILA-kavlen12:46:14
1. Per Hjerrild1:31:55173+16:241:31:55173
2. Laurits Bidstrup Møller1:37:13137+22:153:09:08153-20
3. Henrik Markvardsen1:21:5484+16:224:31:02110-43
4. Henrik Rindom Knudsen1:59:23104+26:506:30:25105-5
5. Ebbe Møller Nielsen37:2681+6:167:07:5193-12
6. Lasse Grøn36:1433+4:097:44:0584-9
7. Bjarke Refslund40:16137+10:518:24:2187+3
8. Aske Jepsen1:27:2374+16:149:51:4484-3
9. Giacomo Frattari58:5078+15:1110:50:3481-3
10. Stefan Frands Petersen1:55:4086+30:0012:46:1482+1
165OK Pan Århus 310MILA-kavlen14:34:43
1. Mads Møller Skaug1:52:11298+36:401:52:11298
2. Jens Christoffersen1:53:08221+38:103:45:19255-43
3. Eskil Schøning1:19:5676+14:245:05:15189-66
4. Tobias Karlsmose Svarer2:07:27164+34:547:12:42178-11
5. Kent Lodberg45:44234+14:347:58:26185+7
6. Kell Sønnichsen48:09219+16:048:46:35182-3
7. Torben Utzon51:17268+21:529:37:52192+10
8. Asbjørn Mathiasen1:44:36195+33:2711:22:28187-5
9. Mikkel Holm Nielsen1:03:12121+19:3312:25:40174-13
10. Lars Hjerrild2:09:03145+43:2314:34:43165-9
204OK Pan Århus 3Damkavlen5:42:26
1. Inge Skovgaard Knudsen58:07186+11:4858:07186
2. Gry R Christensen57:04110+10:131:55:11146-40
3. Sofie Secher Thomsen1:23:37259+32:553:18:48197+51
4. Jeanette Finderup42:34214+14:274:01:22198+1
5. Emily B. Temple1:41:04231+44:085:42:26204+6
OK Pan Århus 2Ungdomskavlendiskvalificerad
1. Andreas Bock Bjørnsendiskvalificeraddiskvalificerad
2. Anders Secher Thomsendiskvalificeraddiskvalificerad
2. Søren Møller Skaugdiskvalificeraddiskvalificerad
3. Jeppe Kejser Dahl Jensendiskvalificeraddiskvalificerad
3. Asbjörn Kaltoftdiskvalificeraddiskvalificerad
4. Johan Halkjær Dupontdiskvalificeraddiskvalificerad
OK Pan Århus 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Daniel B. Schmidtej godkändej godkänd
2. Anna Taagehøj Nykjær18:17260+4:54ej godkänd
2. Ella Hedegaard Richardsson18:25266+5:02ej godkänd
3. Laura Holm Nielsen31:18220+10:30ej godkänd
4. Mikkel Holm Nielsen27:5019+1:03:29ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser