Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

OK Linné

15 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13OK Linné 1Damkavlen4:07:08
1. Bettina Aebi49:3831+3:1949:3831
2. Hilda Forsgren48:275+1:361:38:0512-19
3. Catherine Taylor54:5812+4:162:33:0310-2
4. Annika Björk31:0527+2:583:04:0813+3
5. Annika Billstam1:03:0016+6:044:07:08130
45OK Linné 2Damkavlen4:28:42
1. Lisa Rönnols52:0186+5:4252:0186
2. Inga Kazlauskaite52:1038+5:191:44:1150-36
3. Rebecka Olsson1:00:0642+9:242:44:1740-10
4. Kate Morrison31:3440+3:273:15:5136-4
5. Lisa Carlsson1:12:5177+15:554:28:4245+9
49OK Linné 3Damkavlen4:29:39
1. Elisa Hamelius54:08134+7:4954:08134
2. Sandra Boström52:0837+5:171:46:1668-66
3. Rasa Ptasekaite1:00:5050+10:082:47:0651-17
4. Ulrika Lindstam31:4645+3:393:18:5246-5
5. Samantha Saeger1:10:4757+13:514:29:3949+3
79OK Linné 1Ungdomskavlen1:44:18
1. Karl Grywenz24:0036+2:0324:0036
2. Emma Jansson16:10107+2:4740:1030-6
3. Klara Möller33:41272+12:531:13:51116+86
4. Arvid Roos30:2763+1:06:061:44:1879-37
109OK Linné 4Damkavlen4:53:59
1. Cécile Foltzer53:33123+7:1453:33123
2. Anna Karlström57:23114+10:321:50:56106-17
3. Fredrika von Essen1:03:0272+12:202:53:5888-18
4. Maria Jansson36:43133+8:363:30:4193+5
5. Lovisa Larsson1:23:18162+26:224:53:59109+16
158OK Linné 310MILA-kavlen14:23:00
1. Michael Dubach1:50:12294+34:411:50:12294
2. Daniel Rönnqvist1:47:55197+32:573:38:07238-56
3. Mats Fröberg1:29:53129+24:215:08:00200-38
4. Carl-Johan Högberg2:08:15173+35:427:16:15188-12
5. Simon Eklöv35:4655+4:367:52:01174-14
6. Rob Hart40:0184+7:568:32:02164-10
7. William Ernlund40:49150+11:249:12:51161-3
8. Tuve Möller1:40:23160+29:1410:53:14160-1
9. Csaba Gösswein1:02:49116+19:1011:56:03152-8
10. Rasmus Møller Jess2:26:57177+1:01:1714:23:00158+6
160OK Linné 2Ungdomskavlen1:55:19
1. Emil Boström26:57117+5:0026:57117
2. Johanna Roos15:4776+2:2442:4489-28
3. Kari Löe34:55289+14:071:17:39158+69
4. Pelle Nilsson37:40175+1:13:191:55:19160+2
207OK Linné 5Damkavlen5:43:23
1. Pia Ocvirk1:03:16255+16:571:03:16255
2. Sara Johansson59:55142+13:042:03:11194-61
3. Charlotte Ihrfors1:23:29258+32:473:26:40224+30
4. Klara Mandahl39:51181+11:444:06:31206-18
5. Johanna Ragvald1:36:52224+39:565:43:23207+1
217OK Linné 410MILA-kavlen15:56:53
1. Erik Nielsen1:49:21287+33:501:49:21287
2. Ulrik Imberg1:58:59247+44:013:48:20262-25
3. Stefan Lund1:54:33263+49:015:42:53256-6
4. Lars Magnusson2:12:54208+40:217:55:47239-17
5. Mattias Lundblad43:13195+12:038:39:00236-3
6. Tryggve Rönnqvist53:10270+21:059:32:10232-4
7. Gustav Nyholm48:01240+18:3610:20:11227-5
8. Bettina Aebi1:44:02189+32:5312:04:13217-10
9. Martin Strömgren1:29:08250+45:2913:33:21223+6
10. Oliver Angelsiöö2:23:3226715:56:53217-6
227OK Linné 3Ungdomskavlen2:12:49
1. Oskar Stenvi28:25165+6:2828:25165
2. Ines Aarnio18:04247+4:4146:29178+13
3. Lisa Nilsson41:40389+20:521:28:09231+53
4. Filip Elihn44:40243+1:20:192:12:49227-4
234OK Linné 6Damkavlen6:05:32
1. Lena Grandin1:16:37304+30:181:16:37304
2. Maria Hart1:13:29261+26:382:30:06289-15
3. Helene Nilsson1:14:15197+23:333:44:21255-34
4. Helena Grennberg46:59247+18:524:31:20252-3
5. Annette Roos1:34:12217+37:166:05:32234-18
271OK Linné 4Ungdomskavlen2:36:57
1. Lukas Aarnio29:43195+7:4629:43195
2. Axel Gidlund16:41141+3:1846:24177-18
3. Simon Wahlnäs31:54231+11:061:18:18170-7
4. Linn Risto1:18:39303+1:54:182:36:57271+101
OK Linné 5Ungdomskavlenej godkänd
1. Pontus Gustafsson49:29308+27:3249:29308
2. Viktor Boström19:49334+6:261:09:18297-11
3. Sven Nyström35:17304+14:291:44:35273-24
4. Emil Weiseliusej godkändej godkänd
OK Linné 110MILA-kavlenej godkänd
1. Josef Nordlund1:26:37123+11:061:26:37123
2. Niklas Aldén1:31:1999+16:212:57:56100-23
3. Jan Troengej godkändej godkänd
4. Henrik Löfås1:39:0528+6:32ej godkänd
5. Mats Troeng32:5418+1:44ej godkänd
6. David Lingfors36:4342+4:38ej godkänd
7. Erik Lind31:378+2:12ej godkänd
8. Oskar Sjöberg6:31:10324+5:20:01ej godkänd
9. Jakob Andersson44:01264ej godkänd
10. Albin Ridefeltej startej godkänd
OK Linné 210MILA-kavlenej godkänd
1. Olle Nilsson1:27:05132+11:341:27:05132
2. Johan Hamelius1:29:1883+14:202:56:2394-38
3. Johannes Ridefeltej godkändej godkänd
4. Olof Eriksson2:05:42152+33:09ej godkänd
5. Ulf Troeng37:3891+6:28ej godkänd
6. Daniel Carlson Bjernald38:5573+6:50ej godkänd
7. Olle Grywenz37:1287+7:47ej godkänd
8. Johannes Ridefeltej startej godkänd
9. Viktor Janrik1:02:13269ej godkänd
10. Ross Smith1:57:58193ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser