Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Gamleby OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
272Gamleby OK / Västerviks OK 2Ungdomskavlen (326)2:39:20
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Aron Östangård25:3961+4:511:53:50294
4. Fabian Vallerius45:30250+1:21:092:39:20272-22
Gamleby OK / Västerviks OK 110MILA-kavlen (341)ej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. Oliver Vallerius49:55259+20:309:55:40204
8. Petter Vallerius2:08:22290+57:1312:04:02215+11
9. Robert Larsson1:17:22225+33:4313:21:242150
10. Loke Östangårdej godkändej godkänd
Gamleby OK / Västerviks OK 1Ungdomskavlen (326)ej start
1. ej startej start
2. Hanna Öberg17:10192+3:4753:48
3. Loke Östangård23:4819+3:001:17:26156
3. Oliver Valleriusej startfullföljt
4. ej startej start

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
272Gamleby OK / Västerviks OK 2Ungdomskavlen (326)2:39:20
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Aron Östangård25:3961+4:511:53:50294
4. Fabian Vallerius45:30250+1:21:092:39:20272-22

Västerviks OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
272Gamleby OK / Västerviks OK 2Ungdomskavlen (326)2:39:20
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Aron Östangård25:3961+4:511:53:50294
4. Fabian Vallerius45:30250+1:21:092:39:20272-22
Gamleby OK / Västerviks OK 110MILA-kavlen (341)ej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. Oliver Vallerius49:55259+20:309:55:40204
8. Petter Vallerius2:08:22290+57:1312:04:02215+11
9. Robert Larsson1:17:22225+33:4313:21:242150
10. Loke Östangårdej godkändej godkänd
Gamleby OK / Västerviks OK 1Ungdomskavlen (326)ej start
1. ej startej start
2. Hanna Öberg17:10192+3:4753:48
3. Loke Östangård23:4819+3:001:17:26156
3. Oliver Valleriusej startfullföljt
4. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser