Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Freidig

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60Freidig 110MILA-kavlen12:11:35
1. Håvard Eidsmo1:19:5660+4:251:19:5660
2. Tomas Eidsmo1:26:1054+11:122:46:0654-6
3. Johan Ivarsson1:19:1572+13:434:05:2159+5
4. Mattis Holt1:54:2374+21:505:59:44590
5. Lars Owren38:47115+7:376:38:3167+8
6. Oskar Spets Storhov38:0661+6:017:16:3766-1
7. Bjørnar Lynum36:0365+6:387:52:4063-3
8. Kjetil Mølnvik1:28:1178+17:029:20:5162-1
9. Jens Even Storhov58:1376+14:3410:19:0460-2
10. Pål Kittilsen1:52:3174+26:5112:11:35600
66Freidig 1Damkavlen4:36:23
1. Malin Sandstad53:56127+7:3753:56127
2. Vera Melkild58:22124+11:311:52:18118-9
3. Mari Angell-Petersen1:04:1488+13:322:56:32105-13
4. Gro Sandstad Eidsmo33:0162+4:543:29:3389-16
5. Hanne Sandstad1:06:5032+9:544:36:2366-23
81Freidig / Selbu OK 4Ungdomskavlen1:44:39
1. Kristian Fredrik Lynum23:4426+1:4723:4426
2. Mari Eidsmo16:45149+3:2240:2936+10
3. Ingrid Wanvik Krogstadmo29:06143+8:181:09:3564+28
4. Jo Even Kolstad35:04140+1:10:431:44:3981+17
84Freidig 2Ungdomskavlen1:45:08
1. Lars Sandstad22:5516+0:5822:5516
2. Ane Malene Kolstad17:55242+4:3240:5042+26
3. Tale Tannvik Skei34:48286+14:001:15:38134+92
4. Simen Spets Storhov29:3047+1:05:091:45:0884-50
137Freidig / Frol IL 210MILA-kavlen13:55:23
1. Mathias Vindal1:35:18203+19:471:35:18203
2. Oscar Lyngen1:41:33156+26:353:16:51175-28
3. Ole Wanvik Haugen1:40:15199+34:434:57:06176+1
4. Mathias Syversen Waage Hermstad2:06:14158+33:417:03:20168-8
5. Vegard Kittilsen35:3147+4:217:38:51154-14
6. Svein Terje Kolstad47:09204+15:048:26:001540
7. Kristian Fredrik Lynum39:07122+9:429:05:07152-2
8. Mats Eidsmo1:31:23100+20:1410:36:30140-12
9. Simen Spets Storhov1:01:32108+17:5311:38:02131-9
10. Rein Mårdalen2:17:21160+51:4113:55:23137+6
140Freidig 3Ungdomskavlen1:52:59
1. Jonas Grønli27:32141+5:3527:32141
2. Mikkel Holt14:4223+1:1942:1470-71
2. Vemund Mølnvik14:4426+1:2142:16
3. Alf Johan Folgerø26:1472+5:261:08:2849-21
3. Jostein Mauseth Rø26:1574+5:271:08:29
4. Matias Nissen44:31242+1:20:101:52:59140+91
217Freidig 2Damkavlen5:52:35
1. Marie Bakken Sørensen1:02:25239+16:061:02:25239
2. Maria Ulseth Sylte1:13:22259+26:312:15:47253+14
3. Mona Jacobsen Mølnvik1:14:46203+24:043:30:33235-18
4. Pernille Opheim40:06185+11:594:10:39216-19
5. Dina Reitan1:41:56235+45:005:52:35217+1
Freidig 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Dina Reitanej godkändej godkänd
2. Vilde Lereim Storli15:1847+1:55ej godkänd
3. Mats Eidsmo21:173+0:29ej godkänd
4. Vegard Kittilsen28:1125+1:03:50ej godkänd

Frol IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
137Freidig / Frol IL 210MILA-kavlen13:55:23
1. Mathias Vindal1:35:18203+19:471:35:18203
2. Oscar Lyngen1:41:33156+26:353:16:51175-28
3. Ole Wanvik Haugen1:40:15199+34:434:57:06176+1
4. Mathias Syversen Waage Hermstad2:06:14158+33:417:03:20168-8
5. Vegard Kittilsen35:3147+4:217:38:51154-14
6. Svein Terje Kolstad47:09204+15:048:26:001540
7. Kristian Fredrik Lynum39:07122+9:429:05:07152-2
8. Mats Eidsmo1:31:23100+20:1410:36:30140-12
9. Simen Spets Storhov1:01:32108+17:5311:38:02131-9
10. Rein Mårdalen2:17:21160+51:4113:55:23137+6

Selbu OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
81Freidig / Selbu OK 4Ungdomskavlen1:44:39
1. Kristian Fredrik Lynum23:4426+1:4723:4426
2. Mari Eidsmo16:45149+3:2240:2936+10
3. Ingrid Wanvik Krogstadmo29:06143+8:181:09:3564+28
4. Jo Even Kolstad35:04140+1:10:431:44:3981+17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars