Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Kongsberg OL

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Kongsberg OL 1Ungdomskavlen (326)1:39:18
1. Helene Eger26:0285+4:0526:0285
2. Kjersti Tønnesen Bergstøl15:3966+2:1641:4158-27
3. Vetle Drage24:2332+3:351:06:0422-36
3. Marlin Haavengen26:1775+5:291:07:58
4. Sølve Drage33:14106+1:08:531:39:1841+19
79Kongsberg OL 1Damkavlen (324)4:44:17
1. Åsne Skram Trømborg51:4879+5:2951:4879
2. Aurora Moholth56:1196+9:201:47:59790
3. Eline Drage1:05:46106+15:042:53:4585+6
4. Rikke Hjelseth Larsen31:1630+3:093:25:0170-15
5. Anne Willkommen Eiken1:19:16120+22:204:44:1779+9
182Kongsberg OL 4Ungdomskavlen (326)1:59:18
1. Rolf Trygve Haug26:39105+4:4226:39105
2. Konstanse Moholth18:29271+5:0645:08152+47
3. Andrea Vanebo33:12263+12:241:18:20171+19
4. Adam Conway40:58217+1:16:371:59:18182+11
213Kongsberg OL 3Ungdomskavlen (326)2:05:59
1. Johan Eger29:12181+7:1529:12181
2. Karoline Torø17:07183+3:4446:19173-8
2. Mari Øverby17:07183+3:4446:19
3. Peder Bonden Kjørsvik38:20354+17:321:24:39212+39
3. Marte Karine Larsen38:20354+17:321:24:39
4. Mathilde Sæter Flesseberg41:20222+1:16:592:05:59213+1
220Kongsberg OL 5Ungdomskavlen (326)2:09:10
1. Åsne Haavengen27:27138+5:3027:27138
2. Vegard Holm Johannesen16:0399+2:4043:30119-19
3. Olav Lund34:35282+13:471:18:05163+44
3. Sarah Wøllo45:06405+24:181:28:36
4. Kathinka Rogstad51:05275+1:26:442:09:10220+57
226Kongsberg OL 2Damkavlen (324)6:00:03
1. Helene Eger54:17139+7:5854:17139
2. Marlin Haavengen1:14:15264+27:242:08:32218+79
3. Katharina Rogstad1:44:37298+53:553:53:09268+50
4. Kjersti Tønnesen Bergstøl36:14126+8:074:29:23245-23
5. Idunn Haavengen1:30:40201+33:446:00:03226-19
Kongsberg OL 2Ungdomskavlen (326)ej godkänd
1. Ingvild Langeggen27:58156+6:0127:58156
2. Atle Nikolai Wøllo15:0034+1:3742:5898-58
3. Tale Strandej godkändej godkänd
4. Vegard Øverli Berg30:4565+1:06:24ej godkänd
Kongsberg OL 110MILA-kavlen (341)ej godkänd
1. Tord Strand1:29:32154+14:011:29:32154
2. Odd Strand1:43:09168+28:113:12:41163+9
3. Per Øivind Eger2:06:07296+1:00:355:18:48218+55
4. Håkon Lund2:24:58273+52:257:43:46232+14
5. Phil Conway53:17305+22:078:37:03234+2
6. Sølve Drage49:01231+16:569:26:04227-7
7. Vegard Øverli Berg47:30230+18:0510:13:34220-7
8. Henrik Haug1:50:38229+39:2912:04:12216-4
9. Henrik André Larsen1:08:32174+24:5313:12:44204-12
10. Bjørn Haavengenej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser