Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

500Mila Finnish Team

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
221500Mila Finnish Team 110MILA-kavlen16:05:33
1. Thomas Ekström1:47:11273+31:401:47:11273
2. Ari Palo1:55:49236+40:513:43:00249-24
3. Mikko Yli-Kauppila1:50:57254+45:255:33:57244-5
4. Jari Jaakkola2:09:12181+36:397:43:09228-16
5. Visa Koponen56:54318+25:448:40:03239+11
6. Juha Sinkkonen59:55300+27:509:39:582390
7. Petri Hiukka45:05204+15:4010:25:03231-8
8. Jukka Oksanen1:53:07239+41:5812:18:10230-1
9. Timo Jaarinen1:14:37212+30:5813:32:47221-9
10. Risto Ruohola2:32:4628216:05:332210

Aalborg OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
212Aalborg OK 110MILA-kavlen15:46:54
1. Kristoffer Sloth Gade1:49:40291+34:091:49:40291
2. Rico Hejlskov Mogensen1:43:25173+28:273:33:05221-70
3. Allan Reiche Andersen2:00:25283+54:535:33:30241+20
4. Morten Schou2:36:55305+1:04:228:10:25255+14
5. Martin Christensen48:36273+17:268:59:01252-3
6. Claus Bobach46:44198+14:399:45:45246-6
7. Lasse Korsbæk48:39248+19:1410:34:24243-3
8. Jens Kobæk Edsen1:50:24228+39:1512:24:48234-9
9. Simon Reimers1:08:16167+24:3713:33:04222-12
10. Marko Birk Nielsen2:13:5023415:46:54212-10

Alfta-Ösa OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Alfta-Ösa OK 1Damkavlen4:01:00
1. Galina Vinogradova46:538+0:3446:538
2. Josefine Engström50:5024+3:591:37:439+1
3. Sara Eskilsson55:2015+4:382:33:0310+1
4. Ylva Kindlundh30:5523+2:483:03:5811+1
5. Natalia Vinogradova57:022+0:064:01:006-5
127Alfta-Ösa OK 2Damkavlen5:01:47
1. Bente Rost54:28145+8:0954:28145
2. Ellen Davidsson54:5877+8:071:49:2695-50
3. Hana Hancikova1:09:30147+18:482:58:56112+17
4. Lina Schols35:25106+7:183:34:21106-6
5. Frida Jonsson1:27:26189+30:305:01:47127+21
211Alfta-Ösa OK 1Ungdomskavlen2:05:56
1. Elin Ladänges31:38225+9:4131:38225
2. Ella Sandberg21:14386+7:5152:52244+19
2. Tindra Sundbom21:18387+7:5552:56
3. Elis Sandberg31:52230+11:041:24:44213-31
3. Adrian Hansson Bånga38:07350+17:191:30:59
4. Viktor Ladänges41:12220+1:16:512:05:56211-2
259Alfta-Ösa OK 110MILA-kavlen16:57:57
1. Andreas Davidsson1:52:59300+37:281:52:59300
2. Peter Karsbo2:06:17267+51:193:59:16281-19
3. Stefan Carlsson1:51:39257+46:075:50:55263-18
4. Fredrik Broman2:15:17227+42:448:06:12248-15
5. Stefan Hedlund44:39214+13:298:50:512480
6. Thomas Ericson48:40226+16:359:39:31237-11
7. Frida Jonsson45:58216+16:3310:25:29234-3
8. Urban Mannelkvist2:21:39313+1:10:3012:47:08254+20
9. Jonas Nyholm1:33:3332114:20:41294+40
10. Johan Norell2:37:1629116:57:57259-35
Alfta-Ösa OK 3Damkavlenutgått
1. Elin Kindlundh1:05:08265+18:491:05:08265
2. Bodil Kindlundh1:11:33247+24:422:16:41261-4
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start

Almby IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
118Almby IK 1Ungdomskavlen1:49:42
1. Sofie Franzén30:11200+8:1430:11200
2. Sofie Bodin17:39224+4:1647:50201+1
2. Sofia Green20:38370+7:1550:49
3. Johannes Green27:46107+6:581:15:36132-69
3. Henrik Franzén28:04113+7:161:15:54
4. Johan Alpberg34:06123+1:09:451:49:42118-14

ANCO

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
107ANCO 1Damkavlen4:53:07
1. Chloé Blanc50:4255+4:2350:4255
2. Sandra Lauenstein58:24125+11:331:49:0691+36
3. Annick Béguin1:07:31132+16:492:56:37107+16
4. Alexandra Khlebnikova37:01139+8:543:33:38103-4
5. Anaïs Cattin1:19:29121+22:334:53:07107+4

Angelniemen Ankkuri

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32Angelniemen Ankkuri 110MILA-kavlen11:15:40
1. Dmitry Nakonechnyy1:19:5258+4:211:19:5258
2. Tomi Mattila1:20:0815+5:102:40:0023-35
3. Mikko Siren1:09:4215+4:103:49:4215-8
4. Yasar Ismet Demiröz1:50:1853+17:455:40:0030+15
5. Heikki Toivio35:3650+4:266:15:36300
6. Tuomas Kari37:5358+5:486:53:2932+2
7. Markku Elo33:4828+4:237:27:1731-1
8. Tuomo Mäkelä1:21:5841+10:498:49:1532+1
9. Alexey Sidorov53:3940+10:009:42:5430-2
10. Miika Kirmula1:32:4615+7:0611:15:4032+2
42Angelniemen Ankkuri 1Damkavlen4:28:13
1. Henna Yliluikki59:21208+13:0259:21208
2. Sanna Kauppila55:5492+9:031:55:15147-61
3. Sanni Kivelä58:5636+8:142:54:1189-58
4. Jonna Juva30:5422+2:473:25:0571-18
5. Emily Kemp1:03:0817+6:124:28:1342-29
120Angelniemen Ankkuri 1Ungdomskavlen1:50:05
1. Antti Reiman25:4471+3:4725:4471
2. Veera Kuusisto20:45375+7:2246:29178+107
3. Renja Roos29:38162+8:501:16:07140-38
4. Mikko Kuusisto33:58119+1:09:371:50:05120-20
168Angelniemen Ankkuri 2Damkavlen5:14:15
1. Selja Kaartinen58:31193+12:1258:31193
2. Emilia Vuori1:05:22203+18:312:03:53197+4
3. Nella Rontu1:08:53140+18:113:12:46175-22
4. Renja Roos37:39149+9:323:50:25170-5
5. Siiri Siikarla1:23:50165+26:545:14:15168-2

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
199Arboga OK 110MILA-kavlen15:28:27
1. Per Janzon1:31:42169+16:111:31:42169
2. Henrik Wickström2:04:17259+49:193:35:59230+61
3. Robert Håkman Grann1:44:20218+38:485:20:19221-9
4. Rasmus Möller2:13:20213+40:477:33:39211-10
5. Fredrik Grann52:37300+21:278:26:16221+10
6. Sofie Wetter54:28280+22:239:20:44220-1
7. Casper Vånsjö51:56271+22:3110:12:40219-1
8. Henrik Törnqvist1:40:15158+29:0611:52:55207-12
9. Per Carlin1:14:25211+30:4613:07:20202-5
10. Michael Wickström2:21:0725715:28:27199-3

Asker SK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Asker SK 1Ungdomskavlen1:33:18
1. Lotte Jauhojärvi Markussen26:50111+4:5326:50111
2. Anna Øfsthus Gravir16:0096+2:3742:5093-18
3. Henrik Fredriksen Aas22:075+1:191:04:5711-82
4. Sander Arntzen28:2130+1:04:001:33:187-4
15Asker SK 2Ungdomskavlen1:35:13
1. Ingrid Tandberg Ryan27:32141+5:3527:32141
2. Silje Marie Våge15:1140+1:4842:4386-55
2. Ina Martini15:1644+1:5342:48
3. Vegard Løvli23:1311+2:251:05:5620-66
3. Trygve Myhr25:1952+4:311:08:02
4. Per Clemet Wisløff29:1743+1:04:561:35:1315-5
58Asker SK 1Damkavlen4:34:00
1. Tilla Farnes Hennum50:1446+3:5550:1446
2. Margrethe Wisløff53:0252+6:111:43:1642-4
3. Synne Strand1:03:2377+12:412:46:3947+5
4. Nora Synnøve Woxholth34:3387+6:263:21:1254+7
5. Kaja Bråten løvald1:12:4874+15:524:34:0058+4
145Asker SK 3Ungdomskavlen1:53:14
1. Thea Charlotte Hansen32:27238+10:3032:27238
2. Ingvild Pedersen Bergan19:28317+6:0551:55233-5
3. Kristian Fredriksen Aas31:08211+10:201:23:03203-30
3. Eilev Kvaale32:18241+11:301:24:13
4. Sondre Ytterbø30:1158+1:05:501:53:14145-58
149Asker SK 110MILA-kavlen14:03:53
1. Vegard Gulbrandsen1:26:57127+11:261:26:57127
2. Per Wiréhn1:42:02159+27:043:08:59151+24
3. Sander Arntzen1:29:34125+24:024:38:33137-14
4. Magnus Mellbye Larsen2:14:10221+41:376:52:43149+12
5. Tommy Jauhojärvi41:37173+10:277:34:201490
6. Bjørnar Løvli41:42124+9:378:16:02141-8
7. Per Clemet Wisløff47:47234+18:229:03:49150+9
8. Axel Hoveid1:43:22181+32:1310:47:11152+2
9. Henrik Fredriksen Aas1:00:1596+16:3611:47:26141-11
10. Eivind Øfsthus Gravir2:16:27158+50:4714:03:53149+8
181Asker SK 2Damkavlen5:21:57
1. Ragnhild Løvli1:09:37284+23:181:09:37284
2. Karoline Andersen1:03:47188+16:562:13:24247-37
3. Lotte Jauhojärvi Markussen1:07:14129+16:323:20:38202-45
4. Anna Øfsthus Gravir37:09141+9:023:57:47191-11
5. Ingrid Tandberg Ryan1:24:10167+27:145:21:57181-10
205Asker SK 4Ungdomskavlen2:05:09
1. Thea Sofie Salvesen34:02253+12:0534:02253
2. Petra Hoveid18:57297+5:3452:59246-7
3. Ole Henrik Woxholth35:02293+14:141:28:01229-17
3. Simen Aure Skogedal37:56349+17:081:30:55
4. Felix Finsrud37:08169+1:12:472:05:09205-24

Attunda OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
207Attunda OK 210MILA-kavlen15:44:59
1. Fredrik Sone1:40:06234+24:351:40:06234
2. Niklas Henriksson1:45:35184+30:373:25:41197-37
3. Christian Redtzer1:45:00225+39:285:10:41205+8
4. Tomas Henriksson2:11:42200+39:097:22:23199-6
5. Oskar Enges47:33259+16:238:09:56203+4
6. Lucas Norrman54:00277+21:559:03:56204+1
7. Lars Gerhardsson49:14254+19:499:53:10203-1
8. Christopher Wilestedt1:49:30220+38:2111:42:40201-2
9. Stefan Knorn1:39:59261+56:2013:22:39217+16
10. Christoffer Norrman2:22:2026115:44:59207-10
265OK Klemmingen / Attunda OK 310MILA-kavlen17:22:44
1. Håkan Palm1:49:50292+34:191:49:50292
2. Örjan Sahl2:56:37332+1:41:394:46:27324+32
3. Esbjörn Långström2:02:24289+56:526:48:51313-11
4. Mattias Bårström2:16:02236+43:299:04:53301-12
5. Peter Askeljung1:05:11332+34:0110:10:04303+2
6. Simon Järpling46:28195+14:2310:56:32293-10
7. Valdemar Askeljung54:09287+24:4411:50:412930
8. Ilgvars Caune1:34:33123+23:2413:25:14282-11
9. Simon Martinsson1:13:1128914:38:25268-14
10. Greger Bäckström2:44:1929517:22:44265-3
285Attunda OK 1Damkavlen7:28:43
1. Maria Von Schmalensée53:15122+6:5653:15122
2. Monica Roos1:26:29301+39:382:19:44266+144
3. Anna Lindskoog Pettersson1:43:52297+53:104:03:36283+17
4. Charlotte Enges1:05:52297+37:455:09:28282-1
5. Lena Buhre2:19:152987:28:43285+3
Attunda OK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Karl Enges1:23:42108+8:111:23:42108
2. Oskar Daniels1:20:0815+5:102:43:5040-68
3. Daniel Roos1:11:2928+5:573:55:1938-2
4. Javier Ruizej godkändej godkänd
5. Axel Wrådhe58:59323+27:49ej godkänd
6. Johannes Knutas37:4955+5:44ej godkänd
7. Johan Persson37:1186+7:46ej godkänd
8. Alvaro Prieto1:33:48119+22:39ej godkänd
9. Simon Martelius1:00:1394+16:34ej godkänd
10. Lars Håkan Sandvikej startej godkänd

Avesta OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
206Avesta OK 110MILA-kavlen15:43:00
1. Oskar Karlsson1:41:54248+26:231:41:54248
2. Ola Jernström1:55:17234+40:193:37:11235-13
3. Stefan Nyberg1:40:45202+35:135:17:56217-18
4. Viktor Lundén2:20:05255+47:327:38:01220+3
5. Peter Viréhn42:20185+11:108:20:21214-6
6. Niklas Söderlund50:20239+18:159:10:41212-2
7. Magnus Lundin1:15:06324+45:4110:25:47235+23
8. Leif Markfjärd1:52:39235+41:3012:18:26231-4
9. Marcus Johnsson1:21:50239+38:1113:40:16229-2
10. Fredrik Borgström2:02:4421115:43:00206-23
252Avesta OK 1Damkavlen6:26:24
1. Rose-Marie Forslund1:05:35267+19:161:05:35267
2. Lovisa Östman1:18:02283+31:112:23:37271+4
3. Aino Leijon1:24:26261+33:443:48:03260-11
4. Amanda Daniels46:22242+18:154:34:25254-6
5. Erika Mickelson1:51:59248+55:036:26:24252-2
290Avesta OK 2Damkavlen7:46:21
1. Marina Dickfors1:41:09320+54:501:41:09320
2. Eva Djupenström1:39:51311+53:003:21:00314-6
3. Tanja Koskitalo2:01:26309+1:10:445:22:26305-9
4. Cornelia Lundén57:253066:19:51300-5
5. Sara Rudh1:26:302787:46:21290-10
Avesta OK 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Tindra Jernström30:02199+8:0530:02199
2. Lucas Wanner15:4169+2:1845:43161-38
2. Tilde Blixt25:03443+11:4055:05
3. Julia Wannerej godkändej godkänd
4. Emma Hansen52:49283+1:28:28ej godkänd
Avesta OK 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Rasmus Lindbergej godkändej godkänd
2. Liv Norberg20:31365+7:08ej godkänd
2. Hedda Borgström20:40372+7:17ej godkänd
3. My Blixt46:28408+25:40ej godkänd
3. Tilda Borgströmej godkändej godkänd
4. Axelina Jonsson58:21291+1:34:00ej godkänd

Bækkelagets SK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Bækkelagets SK 1Damkavlen4:15:20
1. Nikoline Ekeberg Schjerve48:5927+2:4048:5927
2. Kine Gulliksen48:428+1:511:37:418-19
3. Louise Oram57:3924+6:572:35:2017+9
4. Tone Wigemyr30:2918+2:223:05:4916-1
5. Lone Brochmann1:09:3149+12:354:15:2022+6
149Bækkelagets SK 2Damkavlen5:08:34
1. Marthe Gløersen50:4957+4:3050:4957
2. Lene Godager Kaas54:5376+8:021:45:4264+7
3. Anniken Eriksrud Karlsen1:06:29117+15:472:52:1176+12
4. Johanne Øderud Vatne51:21266+23:143:43:32145+69
5. Laura Camacho Salgado1:25:02173+28:065:08:34149+4
Bækkelagets SK 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Lars Øderud Vatne36:42269+14:4536:42269
2. Ronja Heller30:00464+16:371:06:42291+22
3. Diane Jutulstadej godkändej godkänd
4. Martin Lamm0:001ej godkänd
Bækkelagets SK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Raphael Ferrand1:36:16208+20:451:36:16208
2. Kristian Ruudej startej start
3. Johan Brunbergej startej start
4. Laura Camacho Salgadoej startej start
5. Neeme Looritsej godkändej start
6. Lene Godager Kaas41:34331ej start
7. Truls Kvaase47:07334ej start
8. Louise Oram1:55:29327ej start
9. Marthe Gløersen1:02:56272ej start
10. Kine Gulliksen2:20:20255ej godkänd

BEGUN

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
130BEGUN 110MILA-kavlen13:42:50
1. Vladimir Atanasov1:28:14143+12:431:28:14143
2. Stefan Mihaylov1:40:13150+25:153:08:27141-2
3. Andrey Abadzhiev1:32:37143+27:054:41:04143+2
4. Nikolay Dimitrov2:08:30177+35:576:49:34140-3
5. Boyko Rachev46:23243+15:137:35:57150+10
6. Plamen Ivanov53:13271+21:088:29:10160+10
7. Ivaylo Ivanov38:54117+9:299:08:04156-4
8. Tzvetan Todorov1:33:52120+22:4310:41:56145-11
9. Ivan Dimitrov1:02:23112+18:4411:44:19136-9
10. Kalin Karachorov1:58:3196+32:5113:42:50130-6

Bergens TF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
116Skien OK / Bergens TF 1Ungdomskavlen1:49:24
1. Skjalg Nysæter24:0137+2:0424:0137
2. Malene Nysæter16:51163+3:2840:5244+7
3. Andreas Nysæter28:32124+7:441:09:2461+17
4. Hanna Nysæter40:00207+1:15:391:49:24116+55

Berger og Svelvik o-lag

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
286Konnerud IL / Berger og Svelvik o-lag 4Ungdomskavlen3:32:14
1. Thea Land44:18298+22:2144:18298
2. Reno Pape26:41451+13:181:10:59299+1
2. Vetle Lysaker Norbom26:49452+13:261:11:07
3. Oda Gjerdahl52:51426+32:032:03:50296-3
4. Henrik Marius Laukli1:28:24304+2:04:033:32:14286-10

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
107Bergnäsets AIK 110MILA-kavlen13:24:24
1. Robin Salén1:24:19111+8:481:24:19111
2. Ulrik Nordberg1:29:2385+14:252:53:4283-28
3. Joar Svartholm1:22:2988+16:574:16:1181-2
4. Albert Askengren1:50:5657+18:236:07:0773-8
5. Fredrik Ögren43:35202+12:256:50:4277+4
6. Nils Henriksson43:18158+11:137:34:0078+1
7. Harald Larsson50:18264+20:538:24:1886+8
8. Oskar Öqvist1:39:21153+28:1210:03:39100+14
9. Erik Tuuri1:23:53243+40:1411:27:32121+21
10. Gunnar Holmgren1:56:5291+31:1213:24:24107-14

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
149Grycksbo IF OK / Bjursås OK 1Ungdomskavlen1:53:39
1. Ella Olsson25:2758+3:3025:2758
2. Elin Bryggar18:53293+5:3044:20135+77
3. Lisa Hallgren33:54278+13:061:18:14169+34
4. Mika Koskinen35:25144+1:11:041:53:39149-20

Brattås CK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
218Bohuslän-Dals OF 110MILA-kavlen16:01:10
1. Ulrik Olsson1:33:52187+18:211:33:52187
2. Mattias Johansson1:52:09217+37:113:26:01200+13
3. Tim Olsson2:01:20285+55:485:27:21229+29
4. Jonatan Larsson2:45:50314+1:13:178:13:11256+27
5. Håkan Lindén46:14240+15:048:59:25254-2
6. Håkan Flingmark46:07189+14:029:45:32245-9
7. Karl Eriksson54:21289+24:5610:39:53246+1
8. Jonas Zakariasson1:53:59245+42:5012:33:52241-5
9. Tommy Johansson1:10:39190+27:0013:44:31231-10
10. Daniel Olsson2:16:3924216:01:10218-13

Bredaryds SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Bredaryds SOK 1Ungdomskavlen1:36:48
1. Axel Elmblad22:207+0:2322:207
2. Tuva Nylund16:24123+3:0138:4470
3. Linnea Skalberg30:36195+9:481:09:2059+52
4. Emil Auselius27:2811+1:03:071:36:4827-32
136Bredaryds SOK 110MILA-kavlen13:51:43
1. Emil Auselius1:30:25163+14:541:30:25163
2. Håkan Svensson1:40:01147+25:033:10:26159-4
3. Peter Thelin1:36:51171+31:194:47:17154-5
4. Henrik Andersson2:05:24148+32:516:52:41147-7
5. Henric Johnsson47:34260+16:247:40:15157+10
6. Andreas Johnsson46:54200+14:498:27:091570
7. Axel Elmblad35:5562+6:309:03:04149-8
8. Fredrik Johansson1:31:30101+20:2110:34:34136-13
9. Amanda Hansson1:18:05227+34:2611:52:39148+12
10. Filip Trofast1:59:0497+33:2413:51:43136-12
161Bredaryds SOK 2Ungdomskavlen1:55:21
1. Anton Gunnarsson25:5376+3:5625:5376
2. Hugo Auselius15:5386+2:3041:4660-16
2. Filip Broling19:26316+6:0345:19
3. Hanna Henningsson32:58254+12:101:14:44124+64
3. Hedvig Severinsson32:59255+12:111:14:45
4. Ellen Sigvardson40:37213+1:16:161:55:21161+37
Bredaryds SOK 1Damkavlenej godkänd
1. Moa Hansson57:56184+11:3757:56184
2. Elsa Andersson1:01:45162+14:541:59:41173-11
3. Amelia Skalberg1:09:29146+18:473:09:10157-16
4. Carina Svensson33:2971+5:223:42:39141-16
5. Mimmi Dahlbergej godkändej godkänd

Bromma-Vällingby SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
200Bromma-Vällingby SOK 1Ungdomskavlen2:04:27
1. Elin Bjessmo30:41208+8:4430:41208
2. Sofia Damne16:58167+3:3547:39197-11
3. Tim Sandgren36:38331+15:501:24:17209+12
4. Nils Babtist40:10210+1:15:492:04:27200-9
270Bromma-Vällingby SOK 1Damkavlen6:36:14
1. Sofia Damne1:33:10317+46:511:33:10317
2. Jenny Salemyr1:32:02307+45:113:05:12311-6
3. Lena Bjessmo1:27:44269+37:024:32:56298-13
4. Elin Bjessmo40:25190+12:185:13:21287-11
5. Kristin Nilsson1:22:532746:36:14270-17
271Bromma-Vällingby SOK 110MILA-kavlen17:55:25
1. Simon Sandgren2:21:34330+1:06:032:21:34330
2. Håkan Melin2:01:49254+46:514:23:23313-17
3. Sven Hunhammar2:21:11318+1:15:396:44:34311-2
4. Henrik Viklund2:22:31264+49:589:07:05303-8
5. Ola Carlén43:19196+12:099:50:24300-3
6. Nils Babtist1:01:22306+29:1710:51:46292-8
7. Göran Modin53:40286+24:1511:45:26289-3
8. Thomas Babtist2:13:48301+1:02:3913:59:14292+3
9. Staffan Bjessmo1:51:2432815:50:38299+7
10. Joakim Berg2:04:4721317:55:25271-28

Bul-Tromsø IL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
178Bul-Tromsø IL 1Damkavlen5:18:27
1. Arntraut Götsch51:0160+4:4251:0160
2. Mathilde Skaare58:33126+11:421:49:3497+37
3. Anne Urset1:06:59126+16:172:56:33106+9
4. Tora Indregard40:25190+12:183:36:58118+12
5. Liv Karen Johannessen1:41:29234+44:335:18:27178+60
187Bul-Tromsø IL 1Ungdomskavlen2:00:17
1. Tora Indregard27:24136+5:2727:24136
2. Jesper Lundin14:005+0:3741:2450-86
3. Idunn Strand33:08259+12:201:14:32122+72
3. Hans Urset36:58335+16:101:18:22
4. Ane-Marte Borg Hanssen45:45251+1:21:242:00:17187+65
Bul-Tromsø IL 110MILA-kavlenej godkänd
1. Gjermund Urset1:23:29103+7:581:23:29103
2. Hallvard Nordbrøden1:47:02193+32:043:10:31160+57
3. Jonny I Hansen1:48:53244+43:214:59:24181+21
4. Ole-Andre Helgaas2:16:45240+44:127:16:09186+5
5. Mathilde Skaare44:57220+13:478:01:06189+3
6. Børge Harvey52:57268+20:528:54:03198+9
7. Vegard Vaeng Bernhardsen1:08:01321+38:3610:02:04206+8
8. Jan-Hugo Hanssen1:43:51188+32:4211:45:55203-3
9. Arntraut Götsch1:08:29170+24:5012:54:24194-9
10. Mats Lundinej godkändej godkänd

Byåsen IL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
42Byåsen IL 1Ungdomskavlen1:39:23
1. Lene Berg Hanssen25:5679+3:5925:5679
2. Einar Eide17:02176+3:3942:5898+19
3. Petter Liabakk Eriksen23:5522+3:071:06:5326-72
4. Are Lodgaard32:3095+1:08:091:39:2342+16
112Byåsen IL 1Damkavlen4:54:21
1. Emma Arnesen50:5258+4:3350:5258
2. Ragnhild Eide57:01108+10:101:47:5377+19
3. Ingeborg Eide58:2731+7:452:46:2044-33
4. Emilie Liabakk Eriksen39:51181+11:443:26:1176+32
5. Lene Berg Hanssen1:28:10191+31:144:54:21112+36
183Byåsen IL 110MILA-kavlen15:14:32
1. Øyvind Wiggen1:26:58128+11:271:26:58128
2. Hans Aleksander Østhagen1:36:22131+21:243:03:20124-4
3. Otto Richard Eide1:44:55223+39:234:48:15157+33
4. Sigurd Stenvik2:22:50265+50:177:11:05173+16
5. Geir Arne Lodgaard53:29307+22:198:04:34193+20
6. Are Lodgaard44:42177+12:378:49:16189-4
7. Emma Arnesen38:05103+8:409:27:21175-14
8. Harald Storrønning1:59:07271+47:5811:26:28190+15
9. Ingeborg Eide1:04:03129+20:2412:30:31177-13
10. Haakon Arnesen2:44:01189+1:18:2115:14:32183+6

Centrum OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
129Centrum OK 110MILA-kavlen13:41:39
1. Jonas Kjäll1:21:0172+5:301:21:0172
2. Oskar Gustafsson1:35:22124+20:242:56:2394+22
3. Jerk Rönnols1:30:02131+24:304:26:2599+5
4. Jens Wicksén2:26:53280+54:206:53:18152+53
5. Samuel Svensson40:28153+9:187:33:46144-8
6. Ove Oksvold40:4798+8:428:14:33138-6
7. Joel Bergkvist36:0064+6:358:50:33131-7
8. Linus Rispling1:42:45179+31:3610:33:18135+4
9. Sverker Lenas1:07:39164+24:0011:40:57133-2
10. Mattias Ågren2:00:42106+35:0213:41:39129-4
135Centrum OK 1Damkavlen5:04:25
1. Moa Kjellstrand58:32194+12:1358:32194
2. Linnea Börjars1:01:23158+14:321:59:55177-17
3. Malin Annegård1:03:5883+13:163:03:53135-42
4. Erika Lindholm36:02121+7:553:39:55132-3
5. Lena Öhman1:24:30169+27:345:04:25135+3
233Centrum OK 2Damkavlen6:02:58
1. Sofia Andersson1:01:00221+14:411:01:00221
2. Mette Brolinson1:14:50268+27:592:15:50255+34
3. Sara Jonasson1:26:04264+35:223:41:54252-3
4. Maria Carlström42:55218+14:484:24:49242-10
5. Linnea Gillberg1:38:09227+41:136:02:58233-9
256Centrum OK 210MILA-kavlen16:53:47
1. Holger Kohr2:16:41328+1:01:102:16:41328
2. Kristoffer Edshage2:08:25277+53:274:25:06314-14
3. Joel Berring1:57:53275+52:216:22:59301-13
4. Jorrit Boekel2:25:57276+53:248:48:56289-12
5. Jonas Lindholm42:09182+10:599:31:05283-6
6. Karin Fägerlind51:07250+19:0210:22:12276-7
7. Sören Andersson57:59302+28:3411:20:11279+3
8. Mattias Holmberg1:58:34270+47:2513:18:45274-5
9. Henrik Lundgren1:23:4131114:42:26287+13
10. Martin Karlsson2:11:2123016:53:47256-31

CopenhagenO

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
251CopenhagenO 110MILA-kavlen16:44:17
1. Rolf Lund1:57:10313+41:391:57:10313
2. Lars Rasmussen2:17:18301+1:02:204:14:28303-10
3. Dzintars Salavs1:44:09217+38:375:58:37272-31
4. Mathias Karlå2:25:55275+53:228:24:32266-6
5. Jørgen Skaarup38:15105+7:059:02:47256-10
6. Frank Rasmussen53:19273+21:149:56:06253-3
7. Torben Schorlemmer1:01:57310+32:3210:58:03261+8
8. Claus Cederberg2:08:35291+57:2613:06:38265+4
9. Kent Pihl1:24:0931314:30:47289+24
10. Mikkel Skaarup2:13:3023216:44:17251-38

Dalaportens OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
264Dalaportens OL 1Ungdomskavlen2:34:35
1. Karolina Andersson38:34288+16:3738:34288
2. Felicia Eliasson29:03463+15:401:07:37293+5
3. Erik Nilsson42:12392+21:241:49:49285-8
3. Elliot Ahlströmej startfullföljt
4. Charlie Eliasson44:46245+1:20:252:34:35264-21
285Dalaportens OL 2Ungdomskavlen3:19:09
1. Saga Mattsson43:38297+21:4143:38297
2. Ossian Kihlström38:36475+25:131:22:14309+12
2. Linus Folkjern38:45476+25:221:22:23
3. Stina Nilsson51:42422+30:542:13:56299-10
4. Alfred Nykvist1:05:13299+1:40:523:19:09285-14
Dalaportens OL 1Damkavlenej godkänd
1. Ylva Grape1:04:18263+17:591:04:18263
2. Ulrika Backlund1:25:56299+39:052:30:14291+28
3. Lisa Silvemarkej startej start
4. Linda Stinessenej startej start
5. Johanna Edinej startej godkänd

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Djerf / Degerfors OK / Kristinehamns OK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Per Fredberg1:44:52265+29:211:44:52265
2. Per Jansson1:51:03213+36:053:35:55229-36
3. Mårten Martinsson1:57:21271+51:495:33:16240+11
4. Håkan Pettersson2:04:21139+31:487:37:37218-22
5. Johan Lövgren42:20185+11:108:19:57213-5
6. Walter Keller44:36175+12:319:04:33206-7
7. Håkan Lindbergej godkändej godkänd
8. Marie Pettersson1:41:37164+30:28ej godkänd
9. Henrik Lindblad1:07:00159+23:21ej godkänd
10. Fredrik Zetterberg Eriksson1:58:31198ej godkänd

Domnarvets GOIF

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Domnarvets GOIF 1Damkavlen4:00:13
1. Jessica Tullie47:0711+0:4847:0711
2. Karolina Højsgaard49:2413+2:331:36:314-7
3. Dana Safka Brozkova54:229+3:402:30:536+2
4. Johanna Lindberg29:2311+1:163:00:1660
5. Emma Johansson59:577+3:014:00:135-1
76Domnarvets GOIF 2Damkavlen4:40:23
1. Ekaterina Ryazanova52:31102+6:1252:31102
2. Eva Elfving55:5693+9:051:48:2782-20
3. Maria Nilsson1:01:2355+10:412:49:5063-19
4. Sara Johansson32:5261+4:453:22:4259-4
5. Elin Dahlin1:17:41110+20:454:40:2376+17
114Domnarvets GOIF 1Ungdomskavlen1:49:15
1. Klara Andersson29:26186+7:2929:26186
2. Alice Eriksson Björling16:53164+3:3046:19173-13
2. Linnéa Borggren20:26357+7:0349:52
3. Erik Brandt24:2634+3:381:10:4575-98
3. Emil Byberg25:1551+4:271:11:34
4. Samuel Stålnäbb38:30191+1:14:091:49:15114+39
143Domnarvets GOIF 2Ungdomskavlen1:53:11
1. Elsa Nilsson31:40226+9:4331:40226
2. Anja Nilsson17:39224+4:1649:19214-12
2. Marcus Nordvall17:41226+4:1849:21
3. Emma Eliasson29:59175+9:111:19:18179-35
3. Moa Hjorth30:27191+9:391:19:46
4. Albin Berger33:53117+1:09:321:53:11143-36
180Domnarvets GOIF 3Damkavlen5:19:46
1. Maria Bergfält59:37213+13:1859:37213
2. Vilma Berger1:09:07233+22:162:08:44224+11
3. Sara Helander1:10:16156+19:343:19:00199-25
4. Anna Elgesjö39:00171+10:533:58:00194-5
5. Lena Nordlund1:21:46150+24:505:19:46180-14
188Domnarvets GOIF 110MILA-kavlen15:05:23
1. Fredrik Persson1:36:37210+21:061:36:37210
2. Andreas Elgesjö1:53:00220+38:023:29:37212+2
3. Magnus Hjorth1:46:41236+41:095:16:18214+2
4. Tony Björling2:05:39151+33:067:21:57193-21
5. Anders Prästings44:57220+13:478:06:54197+4
6. Håkan Nilsson43:34161+11:298:50:28193-4
7. Lars Nordvall44:32193+15:079:35:00186-7
8. Mats Eriksson1:49:10216+38:0111:24:10188+2
9. Per Nordahl1:35:50259+52:1113:00:00197+9
10. Jan Safka2:05:2321815:05:23188-9
268Domnarvets GOIF 4Damkavlen6:28:02
1. Stina Nordahl1:09:20281+23:011:09:20281
2. Florence Berg1:16:54278+30:032:26:14276-5
3. Annica Berger1:47:05302+56:234:13:19290+14
4. Maria Hjorth1:00:10291+32:035:13:29288-2
5. Zuzana Kubatova1:14:332686:28:02268-20

Eds SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
74Bohuslän-Dals OF 1Ungdomskavlen1:43:24
1. Erika Källvik Leufvén26:3295+4:3526:3295
2. Arvid Aronsson14:5331+1:3041:2551-44
2. Samuel Eriksson16:24123+3:0142:56
3. Isak Olsson25:3560+4:471:07:0028-23
4. Sofia Johansson36:24163+1:12:031:43:2474+46
159Bohuslän-Dals OF 1Damkavlen5:11:55
1. Maria Eriksson53:57128+7:3853:57128
2. Frida Johansson1:08:26227+21:352:02:23189+61
3. Jenny Bagge Anlind1:08:32138+17:503:10:55163-26
4. Lisa Reichenberg39:19174+11:123:50:14167+4
5. Linnea Gustafsson1:21:41146+24:455:11:55159-8

Eiker OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
191Eiker OL 1Ungdomskavlen2:00:55
1. Tomine Lysaker Sanden31:58229+10:0131:58229
2. Silje Morlandstø17:07183+3:4449:05212-17
2. Alvilde Lysaker Sanden19:00298+5:3750:58
3. Solveig Letmolie30:22185+9:341:19:27183-29
3. Oda Isnes Tyse30:31192+9:431:19:36
4. Christine Hoen41:28225+1:17:072:00:55191+8
251Eiker OL 1Damkavlen6:24:31
1. Ane Dyrkorn52:47108+6:2852:47108
2. Thea Dyrkorn58:59132+12:081:51:46112+4
3. Ingrid Letmolie1:27:26267+36:443:19:12200+88
4. Johanne Viken Flaten50:19261+22:124:09:31213+13
5. Anna Isnes Tyse2:15:00266+1:18:046:24:31251+38

Eksjö SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29Eksjö SOK 1Damkavlen4:19:23
1. Sanna Fast49:3933+3:2049:3933
2. Gabriella S Bergander52:3543+5:441:42:1435+2
3. Amanda Falck Weber58:4333+8:012:40:5724-11
4. Fanny Sundblad31:2634+3:193:12:2328+4
5. Linnéa Golsäter1:07:0034+10:044:19:2329+1
55Eksjö SOK 110MILA-kavlen12:04:53
1. Oskar Lind1:18:4939+3:181:18:4939
2. Lucas Sundblad1:21:0120+6:032:39:5020-19
3. Sebastian Inderst1:12:3238+7:003:52:2223+3
4. Andreas Bergander1:50:4555+18:125:43:0733+10
5. Viktor Antonsson38:12103+7:026:21:1937+4
6. Nils Wärnsberg42:03135+9:587:03:2240+3
7. Philip Edvardsson36:2771+7:027:39:4942+2
8. Timo Suter1:22:1945+11:109:02:0844+2
9. Lasse Jansson1:00:0893+16:2910:02:1646+2
10. Rafael Dobnik2:02:37122+36:5712:04:5355+9
109Eksjö SOK 2Ungdomskavlen1:48:22
1. Oskar Svahn26:0184+4:0426:0184
2. Ida Edvardsson17:01174+3:3843:02101+17
3. Klara Höglund30:51205+10:031:13:53117+16
4. Simon Svahn34:29131+1:10:081:48:22109-8
121Eksjö SOK 1Ungdomskavlen1:50:12
1. Simon Freyland28:49171+6:5228:49171
2. Agnes Djurstedt15:5282+2:2944:41146-25
3. Wilma Bergander31:59233+11:111:16:40144-2
4. Hugo Jakobsson33:32112+1:09:111:50:12121-23
Eksjö SOK 2Damkavlenej start
1. Heini Rintanen1:02:33244+16:141:02:33244
2. Agnes Adolfsson1:07:55223+21:042:10:28237-7
3. Lotta Sundbladej startej start
4. Carina Berganderej startej start
5. ej startej start

Espoon Suunta

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Espoon Suunta 1Ungdomskavlen1:33:53
1. Melina Lahdenperä24:4047+2:4324:4047
2. Mikko Tervakangas13:503+0:2738:302-45
2. Topias Kemppi13:564+0:3338:36
3. Maria Määttänen25:1248+4:241:03:427+5
3. Ida Haapala25:1349+4:251:03:43
4. Mikael Rautio30:1158+1:05:501:33:5312+5
30Espoon Suunta 2Ungdomskavlen1:37:18
1. Elisa Ståhlberg26:3093+4:3326:3093
2. Liisa Raasakka15:0034+1:3741:3054-39
2. Saara Pernu15:5993+2:3642:29
3. Emil Laaksonen25:3459+4:461:07:0430-24
3. Sami Raitola25:4766+4:591:07:17
4. Vilppu Viinikainen30:1461+1:05:531:37:18300
48Espoon Suunta 110MILA-kavlen11:54:03
1. Artem Popov1:33:50185+18:191:33:50185
2. Aleksi Sorsa1:24:3341+9:352:58:23103-82
3. Lari Pernu1:22:0186+16:294:20:2490-13
4. Mikhail Kuleshov1:49:1248+16:396:09:3679-11
5. Anssi Vesanto34:4435+3:346:44:2073-6
6. Alvar Palmen41:16115+9:117:25:36730
7. Georgy Mavchun33:3224+4:077:59:0870-3
8. Rinat Gabitov1:19:1629+8:079:18:2457-13
9. Kirill Komarov55:0145+11:2210:13:2553-4
10. Vladislav Malyshev1:40:3833+14:5811:54:0348-5
82Espoon Suunta 1Damkavlen4:46:00
1. Anni Kivilaakso55:14154+8:5555:14154
2. Emilia Ståhlberg1:01:32160+14:411:56:461540
3. Heidi Plit1:05:53108+15:113:02:39129-25
4. Maria Määttänen35:19102+7:123:37:58121-8
5. Liga Arniece1:08:0242+11:064:46:0082-39
86Espoon Suunta 3Ungdomskavlen1:45:28
1. Taru Heinaro31:24221+9:2731:24221
2. Aino Palmén16:06102+2:4347:30193-28
2. Elli-Anna Suntioinen18:48289+5:2550:12
3. Mikko Määttälä26:4986+6:011:14:19119-74
3. Antti Sorsa29:17153+8:291:16:47
4. Lauri Puupponen31:0973+1:06:481:45:2886-33
143Espoon Suunta 2Damkavlen5:05:08
1. Melina Lahdenperä58:33196+12:1458:33196
2. Ida Haapala54:3273+7:411:53:05126-70
3. Maija Raasakka1:11:27167+20:453:04:32144+18
4. Saara Pernu34:4290+6:353:39:14126-18
5. Marja-Liisa Autti1:25:54179+28:585:05:08143+17
146Espoon Suunta 210MILA-kavlen14:03:06
1. Niko Larmala1:31:39168+16:081:31:39168
2. Antti Honkimaa1:37:22138+22:243:09:01152-16
3. Pekka Larmala1:37:24175+31:524:46:25151-1
4. Ville Kokkila2:07:31166+34:586:53:56154+3
5. Joni Kemppi37:4193+6:317:31:37140-14
6. Markus Kaukonen41:25120+9:208:13:02136-4
7. Miika Vehmas41:32160+12:078:54:34138+2
8. Lauri Heinaro1:40:20159+29:1110:34:54137-1
9. Juha Rauhala1:09:53182+26:1411:44:47138+1
10. Pasi Laaksonen2:18:19163+52:3914:03:06146+8
196Espoon Suunta 4Ungdomskavlen2:03:44
1. Roosa Laine33:39248+11:4233:39248
2. Essi Lappi20:30362+7:0754:09257+9
2. Saana Munck22:07403+8:4455:46
3. Kerttu Peura30:23187+9:351:24:32211-46
3. Sofia Soikkeli30:48203+10:001:24:57
4. Otso Pajuoja39:12198+1:14:512:03:44196-15
Espoon Suunta 3Damkavlenej godkänd
1. Elsi Pöllänen1:02:15233+15:561:02:15233
2. Elisa Ståhlberg1:12:54253+26:032:15:09251+18
3. Aino Palmén1:49:06303+58:244:04:15285+34
4. Ella Kaukonen1:24:51302+56:445:29:06292+7
5. Marika Lappiej startej godkänd

Fagersta OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
279Norbergs OK / Fagersta OK 1Damkavlen6:54:51
1. Lovisa Jonsson1:04:17262+17:581:04:17262
2. Vanda Kuthanova1:43:12314+56:212:47:29305+43
3. Ulrika J Olofsdotter1:50:25304+59:434:37:54299-6
4. Elisabet Elmertoft53:39273+25:325:31:33293-6
5. Maria Bylund1:23:182756:54:51279-14

Falkenbergs OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
148Falkenbergs OK 1Damkavlen5:08:12
1. Frida Andersson52:2093+6:0152:2093
2. Sofie Söderblom1:00:55155+14:041:53:15128+35
3. Anna Brodin1:10:48161+20:063:04:03139+11
4. Emma Beskow38:20162+10:133:42:231390
5. Matilda Martinsson1:25:49177+28:535:08:12148+9
163Falkenbergs OK 110MILA-kavlen14:29:44
1. Rasmus Blockgren1:40:26239+24:551:40:26239
2. Jesper Nelsén1:49:49205+34:513:30:15215-24
3. Lennart Bengtsson1:35:34160+30:025:05:49191-24
4. Johan Badenfelt2:09:47186+37:147:15:36181-10
5. Marcus Åhlén41:34172+10:247:57:10179-2
6. Claes Andersson43:09155+11:048:40:19173-6
7. Ronnie Andersson43:40178+14:159:23:59171-2
8. Daniel Johansson1:48:36212+37:2711:12:35176+5
9. Albin Andersson1:07:23162+23:4412:19:58171-5
10. Jonatan Andersson2:09:46148+44:0614:29:44163-8
244Falkenbergs OK 2Damkavlen6:16:29
1. Åsa Söderblom1:08:58278+22:391:08:58278
2. Johanna Henriksson1:16:30275+29:392:25:28273-5
3. Helena Hagström1:17:57223+27:153:43:25254-19
4. Linnea Bengtsson47:35251+19:284:31:00250-4
5. Eva Gustafsson1:45:29239+48:336:16:29244-6

Falköpings AIK OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Falköpings AIK OK 1Ungdomskavlen1:35:18
1. Alva Sonesson26:49110+4:5226:49110
2. Tindra Hjort15:4473+2:2142:3378-32
2. Vera Wallin18:11255+4:4845:00
3. Ellen Blennow23:5120+3:031:06:2424-54
4. Alfred Pettersson28:5437+1:04:331:35:1816-8
17OK Skogsstjärnan / Falköpings AIK OK 5Ungdomskavlen1:35:20
1. Moa Alsiö27:12128+5:1527:12128
2. Vera Pettersson16:09106+2:4643:21114-14
3. Johan Mårtensson23:4216+2:541:07:0329-85
3. Daniel Brandström23:4417+2:561:07:05
4. Axel Olsson28:1727+1:03:561:35:2017-12
46Falköpings AIK OK 1Damkavlen4:29:20
1. Johanna Hagström54:15137+7:5654:15137
2. Vilma Blennow57:33116+10:421:51:48113-24
3. Amanda Blennow1:00:2044+9:382:52:0874-39
4. Ellen Blennow31:5750+3:503:24:0568-6
5. Sara Hagström1:05:1524+8:194:29:2046-22
58Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK / Ulricehamns OK 2Ungdomskavlen1:41:15
1. Axel Berglund27:10126+5:1327:10126
2. Hanna Alsiö17:10192+3:4744:20135+9
3. Alma Vilhelmsson27:42104+6:541:12:02101-34
4. William Lundstedt29:1340+1:04:521:41:1558-43
191Falköpings AIK OK 110MILA-kavlen15:10:36
1. Jonas Hjert1:38:38225+23:071:38:38225
2. Patrik Wallin1:57:02239+42:043:35:40227+2
3. Jonas Niklasson1:44:56224+39:245:20:36222-5
4. Rasmus Persson2:12:18202+39:457:32:54210-12
5. Jonas Hagström42:15184+11:058:15:09211+1
6. Henrik Pettersson54:42281+22:379:09:512110
7. Håkan Sonesson57:49301+28:2410:07:40212+1
8. Magnus Niklasson1:53:45244+42:3612:01:25213+1
9. Joachim Friberg1:06:47155+23:0813:08:12203-10
10. Jan Hjort2:02:2421015:10:36191-12
221Falköpings AIK OK 2Damkavlen5:55:52
1. Kristine Svensson1:04:03260+17:441:04:03260
2. Elsa Vilhelmsson1:17:57281+31:062:22:00270+10
3. Alicia Friberg1:12:45184+22:033:34:45242-28
4. Åsa Alsiö47:26249+19:194:22:11237-5
5. Lisa Gabrielsson1:33:41213+36:455:55:52221-16

Finspångs SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
75Finspångs SOK 1Damkavlen4:40:11
1. Tereza Cechova48:1023+1:5148:1023
2. Martina Wankova1:00:27148+13:361:48:3784+61
3. Anna Kopecka58:5937+8:172:47:3655-29
4. Doubravka Jansová35:08101+7:013:22:4461+6
5. Simona Chladkova1:17:27108+20:314:40:1175+14
133Finspångs SOK 110MILA-kavlen13:46:48
1. Jan Cech1:21:4780+6:161:21:4780
2. Tomas Krivda1:31:57100+16:592:53:4484+4
3. Oskar Svensson1:15:3554+10:034:09:1970-14
4. Simon Lundin2:04:36142+32:036:13:5581+11
5. Noak Sanderberg41:30166+10:206:55:2580-1
6. Jan Boril40:2687+8:217:35:51800
7. Thorsten Svensson1:39:59329+1:10:349:15:50165+85
8. Alexander Wiklund1:26:2670+15:1710:42:16147-18
9. Johan Lindman1:02:41115+19:0211:44:57139-8
10. Jonas Fencl2:01:51115+36:1113:46:48133-6
Finspångs SOK 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Alice Johansson37:31277+15:3437:31277
2. Olof Ekman16:47155+3:2454:18261-16
2. Rikard Hellgren17:03178+3:4054:34
3. Therese Ekman57:04429+36:161:51:22290+29
4. Thorsten Svenssonej godkändej godkänd
Finspångs SOK 2Damkavlenutgått
1. Jana Semradova1:17:26307+31:071:17:26307
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
96FK Boken 1Ungdomskavlen1:47:14
1. Rebecca Harden31:09217+9:1231:09217
2. Erik Johansson17:20202+3:5748:29210-7
2. Emmy Palm17:27212+4:0448:36
3. Sofia Palm30:50204+10:021:19:19180-30
4. Simon Harden27:5520+1:03:341:47:1496-84

FK Friskus-Varberg

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
93FK Friskus-Varberg 1Ungdomskavlen1:46:00
1. Elvira Wildheim29:03177+7:0629:03177
2. Elsa Ericsson20:28360+7:0549:31215+38
3. Noah Bechtel26:0569+5:171:15:36132-83
4. Tim Johansson30:2462+1:06:031:46:0093-39
126FK Friskus-Varberg 110MILA-kavlen13:39:01
1. Daniel Gustafsson1:27:09134+11:381:27:09134
2. Jonas Andersson1:29:5289+14:542:57:0199-35
3. Johan Gull1:29:18124+23:464:26:1998-1
4. Erik Edespong2:08:28176+35:556:34:47121+23
5. Peter Aronsson43:20199+12:107:18:07125+4
6. Gert Wildheim50:04238+17:598:08:11130+5
7. Tim Johansson37:5099+8:258:46:01123-7
8. Emma Lindén1:49:34221+38:2510:35:35139+16
9. Thomas Josarp1:08:00166+24:2111:43:35134-5
10. Olle Josarp1:55:2684+29:4613:39:01126-8
137FK Friskus-Varberg 1Damkavlen5:04:39
1. Jennifer Gull53:12121+6:5353:12121
2. Elvira Wildheim1:04:16196+17:251:57:28157+36
3. Sara Josarp1:15:03207+24:213:12:31170+13
4. Josefin Aronsson41:41206+13:343:54:12182+12
5. Emma Lindén1:10:2754+13:315:04:39137-45
224FK Friskus-Varberg 2Ungdomskavlen2:10:32
1. Alex Johansson28:59174+7:0228:59174
2. Emma Eliasson20:42373+7:1949:41219+45
3. Axel Bechtel31:04210+10:161:20:45190-29
4. Hanna Carlqvist49:47268+1:25:262:10:32224+34

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
252FK Göingarna / Hästveda OK 110MILA-kavlen16:46:28
1. Fritjof Axelsson1:41:35243+26:041:41:35243
2. Hampus Larsson2:14:58293+1:00:003:56:33276+33
3. Håkan Axelsson2:55:08330+1:49:366:51:41315+39
4. Jesper Håkansson2:19:44253+47:119:11:25305-10
5. Hilda Axelsson48:58275+17:4810:00:23302-3
6. Niklas Edvardsson44:46179+12:4110:45:09287-15
7. Edvin Selin53:07281+23:4211:38:16286-1
8. Henrik Larsson1:51:45233+40:3613:30:01285-1
9. Mikael Persson1:13:2929214:43:30271-14
10. Håkan Gunnarsson2:02:5821216:46:28252-19

FK Herkules

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
231FK Herkules / Frölunda OL / OK Älgen 110MILA-kavlen16:36:53
1. Johan Nordström1:27:11135+11:401:27:11135
2. Fredrik Nordström2:41:22325+1:26:244:08:33298+163
3. Stefan Eriksson2:02:56291+57:246:11:29295-3
4. Rasmus Arfwedson2:13:21214+40:488:24:50268-27
5. Erik Eriksson42:12183+11:029:07:02259-9
6. Lukas Katvala1:01:15305+29:1010:08:17261+2
7. Erik Lauri47:15229+17:5010:55:32258-3
8. Arvid Hammar1:42:15172+31:0612:37:47247-11
9. Jonas Lauri1:17:24226+33:4513:55:11238-9
10. Axel Forsman2:41:4229316:36:53231-7
238FK Herkules 1Damkavlen6:12:16
1. Gisela Lind1:11:25291+25:061:11:25291
2. Helena Svensson1:08:03224+21:122:19:28265-26
3. Laila B Höglund1:07:48136+17:063:27:16226-39
4. Marie-Louise Persson52:21270+24:144:19:37235+9
5. Agnetha Le Claire1:52:39250+55:436:12:16238+3
277FK Herkules 1Ungdomskavlen2:44:03
1. Emrik Lind37:52279+15:5537:52279
2. Lisa Mossberg27:01454+13:381:04:53287+8
2. Maria Gergely27:02456+13:391:04:54
3. Rebecka Stenholdt44:05401+23:171:48:58284-3
3. Anton Kastrup44:09402+23:211:49:02
4. Viktor Le Claire55:05288+1:30:442:44:03277-7

Forsa OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Södertörn 1Ungdomskavlen1:33:47
1. Hanna Lagerberg24:0742+2:1024:0742
2. Tilde Backlund14:4324+1:2038:5010-32
3. Mattias Ivares24:5037+4:021:03:405-5
4. Filip Möller30:0754+1:05:461:33:4711+6
100OK Södertörn 1Damkavlen4:51:15
1. Tove Lagerberg59:21208+13:0259:21208
2. Hanna Lagerberg53:4061+6:491:53:01125-83
3. Louise Markstedt1:09:27144+18:453:02:28126+1
4. Tilde Backlund31:3239+3:253:34:00105-21
5. Marielle Larsson1:17:15107+20:194:51:15100-5
161Forsa OK 1Damkavlen5:12:39
1. Emelie Jonasson59:36212+13:1759:36212
2. Hanna Kjellin55:4589+8:541:55:21149-63
3. Karin Trolin1:17:10219+26:283:12:31170+21
4. Elin Johansson36:26129+8:193:48:57163-7
5. Linn Bylars1:23:42164+26:465:12:39161-2
168Forsa OK 110MILA-kavlen14:38:28
1. Anders Lindberg1:34:14191+18:431:34:14191
2. Simon Andersson1:41:17155+26:193:15:31169-22
3. Anders Trolin1:34:18154+28:464:49:49161-8
4. Henrik Trolin2:12:03201+39:307:01:521610
5. Jonatan Bylars49:44280+18:347:51:36172+11
6. Gunnar Forsgren52:16261+20:118:43:52177+5
7. Per-Åke Blad44:04183+14:399:27:561770
8. Markus Hellström1:50:15227+39:0611:18:11179+2
9. Daniel Bergsten1:15:21218+31:4212:33:32180+1
10. Jonas Gustafsson2:04:56134+39:1614:38:28168-12
194Forsa OK 1Ungdomskavlen2:03:09
1. Benjamin Terent25:1453+3:1725:1453
2. Terese Terent19:45332+6:2244:59148+95
3. Ellen Funke34:33281+13:451:19:32184+36
4. Jimmy Johansson43:37239+1:19:162:03:09194+10
206IFK Enskede 1Damkavlen5:43:15
1. Carina Hallendal1:02:08231+15:491:02:08231
2. Katarina Rundström1:04:09192+17:182:06:17208-23
3. Ileana von Melen1:19:56236+29:143:26:13221+13
4. Christina Halvarsson42:55218+14:484:09:08211-10
5. Elin Ahlström1:34:07216+37:115:43:15206-5
254Forsa OK 3Damkavlen6:26:56
1. Ulrika Swärd58:28191+12:0958:28191
2. Emma Jonsson1:28:41303+41:502:27:09279+88
3. Ann Sofie Skärstad1:35:50287+45:084:02:59282+3
4. Maja Mörth37:59153+9:524:40:58264-18
5. Sara Kring1:45:58240+49:026:26:56254-10
265Forsa OK 2Damkavlen6:19:44
1. Annika Staaf1:12:06295+25:471:12:06295
2. Malin Lindberg1:18:05284+31:142:30:11290-5
3. Åsa Eriksson1:21:42247+31:003:51:53266-24
4. Anki Teike Andersson53:48274+25:414:45:41270+4
5. Matilda Jonsson1:34:032826:19:44265-5

Fossum IF

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
23Fossum IF 110MILA-kavlen11:00:56
1. Emil Ahlbäck1:17:2520+1:541:17:2520
2. Olai Stensland Lillevold1:27:2363+12:252:44:4849+29
3. Sven Hellmüller1:08:449+3:123:53:3227-22
4. Borger Melsom1:33:446+1:115:27:1621-6
5. Sindre Rønning32:4116+1:315:59:5720-1
6. Elias Mølnvik33:4111+1:366:33:3810-10
7. Tim Robertson29:582+0:337:03:367-3
8. Oskar Størmer1:18:2726+7:188:22:0310+3
9. Einar Melsom53:3038+9:519:15:3312+2
10. Sindre Sandven1:45:2348+19:4311:00:5623+11
32Fossum IF 1Damkavlen4:22:40
1. Sigrid Alexandersen47:5720+1:3847:5720
2. Victoria Hæstad Bjørnstad48:336+1:421:36:303-17
3. Tonje Vassend1:00:2449+9:422:36:5420+17
4. Ragnhild Hjermstad32:4858+4:413:09:4221+1
5. Guro Vassend1:12:5879+16:024:22:4032+11
85Fossum IF 3Ungdomskavlen1:45:23
1. Ragne Norrud27:41150+5:4427:41150
2. Mikkel Katla14:5832+1:3542:3982-68
3. Ingrid Hasaas29:13150+8:251:11:5299+17
4. Eivind Berner Myhre33:31111+1:09:101:45:2385-14
113Fossum IF 210MILA-kavlen13:27:52
1. Styrk Hundseid Kamsvåg1:30:18162+14:471:30:18162
2. Erling Hjermstad1:42:42164+27:443:13:00164+2
3. Simen Bordal1:34:33157+29:014:47:33155-9
4. Martin Borge Heir2:02:38125+30:056:50:11141-14
5. Øyvind Hjermstad38:0098+6:507:28:11134-7
6. Stian Alexander Grann37:4955+5:448:06:00125-9
7. Audin R. Boe37:0683+7:418:43:06120-5
8. Oscar Hæstad Bjørnstad1:41:56167+30:4710:25:02125+5
9. Sigurd Melsom1:06:51158+23:1211:31:531250
10. Tarjei Holo1:55:5988+30:1913:27:52113-12
169Fossum IF 4Ungdomskavlen1:56:32
1. Tonje Rognerud Bøe29:11180+7:1429:11180
2. Sigrid Kinck Rannem19:16309+5:5348:27209+29
3. Marius Bakke33:10260+12:221:21:37193-16
3. Birk Felland Saetnan33:10260+12:221:21:37
4. Erlend Børli34:55137+1:10:341:56:32169-24
179Fossum IF 310MILA-kavlen15:07:24
1. Torbjørn Blom-Hagen1:38:48228+23:171:38:48228
2. Harald Bakke1:46:00189+31:023:24:48193-35
3. Øystein Holo1:41:40208+36:085:06:281930
4. Leif Størmer2:07:12163+34:397:13:40179-14
5. Stein H. Hagen44:09208+12:597:57:49183+4
6. Morten Rannem47:38214+15:338:45:27180-3
7. Richard Zeiner-Gundersen46:54222+17:299:32:21185+5
8. Arild Andresen1:49:41223+38:3211:22:02186+1
9. Knut Jostein Saetnan1:16:35222+32:5612:38:37184-2
10. Christian Jomaas2:28:47178+1:03:0715:07:24179-5
242Fossum IF 2Damkavlen6:15:22
1. Maria Brodin54:47149+8:2854:47149
2. Julie Bakke1:13:24260+26:332:08:11215+66
3. Kjersti Hov1:23:05254+32:233:31:16237+22
4. Katrine Bakke44:42231+16:354:15:58223-14
5. Magnhild T. Mølnvik1:59:24259+1:02:286:15:22242+19
263Fossum IF 5Ungdomskavlen2:34:22
1. Marie Sisjord Nyvoll49:24307+27:2749:24307
2. Helene Bjørkvold Jendal22:26405+9:031:11:50305-2
3. Vebjørn Blom-Hagen36:35330+15:471:48:25283-22
4. Knut Selstad45:57255+1:21:362:34:22263-20
265Fossum IF 6Ungdomskavlen2:34:38
1. Tilde Eine35:15260+13:1835:15260
2. Johanne Rognerud Bøe16:41141+3:1851:56234-26
3. Gustav Andresen Skotte50:46421+29:581:42:42269+35
3. Håkon Fjelstadej godkändfullföljt
4. Sondre Zahl Hagen51:56280+1:27:352:34:38265-4
Fossum IF 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Åsne Holo25:2456+3:2725:2456
2. Ingrid Gylterud Kvålsgard14:3820+1:1540:0226-30
3. Emil Størmer23:5120+3:031:03:538-18
4. Erik Hæstad Bjørnstadej godkändej godkänd
Fossum IF 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Pernille Katla27:43151+5:4627:43151
2. Karen Hoel Jomaas14:5230+1:2942:3581-70
3. Sivert Sande Kverme29:09146+8:211:11:4497+16
4. Peter Gisholtej godkändej godkänd

Fredrikstad SK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Fredrikstad SK 1Damkavlen4:06:07
1. Marianne Riddervold Kahrs50:0143+3:4250:0143
2. Marit Kahrs47:593+1:081:38:0010-33
3. Emma Johansson55:1114+4:292:33:1112+2
4. Linda Mari Solberg30:4919+2:423:04:00120
5. Heidi Østlid Bagstevold1:02:0712+5:114:06:0710-2
37Fredrikstad SK 110MILA-kavlen11:28:26
1. Andreas Höye1:18:2635+2:551:18:2635
2. Sindre Østhagen1:28:0269+13:042:46:2857+22
3. Christian Riddervold Kahrs1:16:4161+11:094:03:0953-4
4. Bent Olav Aamodt1:50:4756+18:145:53:5646-7
5. Torben Wendler41:54175+10:446:35:5059+13
6. Kjell Arild Karlsen36:5745+4:527:12:4757-2
7. Herman Ryen Martinsen34:1633+4:517:47:0352-5
8. Hans Petter Mathisen1:14:267+3:179:01:2942-10
9. Audun Bjerkreim Nilsen53:1236+9:339:54:4143+1
10. Mattias Karlsson1:33:4519+8:0511:28:2637-6
97Fredrikstad SK 2Damkavlen4:49:22
1. Gitte Bromander52:28100+6:0952:28100
2. Kristin Ottesen56:0995+9:181:48:3784-16
3. Rikke Blakkestad Ingesen1:06:33120+15:512:55:1098+14
4. Sigrid Saur Modahl37:35148+9:283:32:4599+1
5. Mia Bekhus1:16:37101+19:414:49:2297-2
156Fredrikstad SK 210MILA-kavlen14:17:08
1. Per Olaussen1:29:57161+14:261:29:57161
2. Henrik Ottesen1:34:56121+19:583:04:53131-30
3. Frank Løwengreen1:26:50110+21:184:31:43114-17
4. Thomas Lie1:58:4499+26:116:30:27107-7
5. Dyre Martin Gulbrandsen39:38134+8:287:10:05108+1
6. Magne Sæther54:07278+22:028:04:12124+16
7. Henning Martinsen45:04201+15:398:49:16129+5
8. Lasse Simonsen1:59:09272+48:0010:48:25155+26
9. Bendik Eliassen1:04:10130+20:3111:52:35147-8
10. Håvard Berget2:24:33172+58:5314:17:08156+9
Fredrikstad SK 1Ungdomskavlendiskvalificerad
1. Bendik Eliassendiskvalificeraddiskvalificerad
2. Alexandra Angvolldiskvalificeraddiskvalificerad
2. Ida-Synnøve Kristiansendiskvalificeraddiskvalificerad
3. Isak Juel Fagermoendiskvalificeraddiskvalificerad
3. Oliver Hagaseth Mydskediskvalificeraddiskvalificerad
4. Eirik Imrikdiskvalificeraddiskvalificerad
Fredrikstad SK 2Ungdomskavlendiskvalificerad
1. Odin Sætherdiskvalificeraddiskvalificerad
2. Thomas Blomkvistdiskvalificeraddiskvalificerad
2. Sivert Poppediskvalificeraddiskvalificerad
3. Kristoffer Helminsendiskvalificeraddiskvalificerad
3. Sondre Ottesendiskvalificeraddiskvalificerad
4. Runar Saur Modahldiskvalificeraddiskvalificerad
Fredrikstad SK 310MILA-kavlenej godkänd
1. Gard Antonsen1:47:15274+31:441:47:15274
2. Kjell Reidar Mydske2:29:52317+1:14:544:17:07307+33
3. Sven Simonsen2:15:34310+1:10:026:32:41308+1
4. Pål Angvoll3:06:15327+1:33:429:38:56313+5
5. Emil Løwengreen53:16304+22:0610:32:12311-2
6. Runar Saur Modahl47:32212+15:2711:19:44302-9
7. Per Stenseth1:20:00325+50:3512:39:44303+1
8. Jan Edvin Blomkvistej godkändej godkänd
9. Sondre Ottesen1:20:38307ej godkänd
10. Arnfinn Moeej godkändej godkänd

Freidig

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60Freidig 110MILA-kavlen12:11:35
1. Håvard Eidsmo1:19:5660+4:251:19:5660
2. Tomas Eidsmo1:26:1054+11:122:46:0654-6
3. Johan Ivarsson1:19:1572+13:434:05:2159+5
4. Mattis Holt1:54:2374+21:505:59:44590
5. Lars Owren38:47115+7:376:38:3167+8
6. Oskar Spets Storhov38:0661+6:017:16:3766-1
7. Bjørnar Lynum36:0365+6:387:52:4063-3
8. Kjetil Mølnvik1:28:1178+17:029:20:5162-1
9. Jens Even Storhov58:1376+14:3410:19:0460-2
10. Pål Kittilsen1:52:3174+26:5112:11:35600
66Freidig 1Damkavlen4:36:23
1. Malin Sandstad53:56127+7:3753:56127
2. Vera Melkild58:22124+11:311:52:18118-9
3. Mari Angell-Petersen1:04:1488+13:322:56:32105-13
4. Gro Sandstad Eidsmo33:0162+4:543:29:3389-16
5. Hanne Sandstad1:06:5032+9:544:36:2366-23
81Freidig / Selbu OK 4Ungdomskavlen1:44:39
1. Kristian Fredrik Lynum23:4426+1:4723:4426
2. Mari Eidsmo16:45149+3:2240:2936+10
3. Ingrid Wanvik Krogstadmo29:06143+8:181:09:3564+28
4. Jo Even Kolstad35:04140+1:10:431:44:3981+17
84Freidig 2Ungdomskavlen1:45:08
1. Lars Sandstad22:5516+0:5822:5516
2. Ane Malene Kolstad17:55242+4:3240:5042+26
3. Tale Tannvik Skei34:48286+14:001:15:38134+92
4. Simen Spets Storhov29:3047+1:05:091:45:0884-50
137Freidig / Frol IL 210MILA-kavlen13:55:23
1. Mathias Vindal1:35:18203+19:471:35:18203
2. Oscar Lyngen1:41:33156+26:353:16:51175-28
3. Ole Wanvik Haugen1:40:15199+34:434:57:06176+1
4. Mathias Syversen Waage Hermstad2:06:14158+33:417:03:20168-8
5. Vegard Kittilsen35:3147+4:217:38:51154-14
6. Svein Terje Kolstad47:09204+15:048:26:001540
7. Kristian Fredrik Lynum39:07122+9:429:05:07152-2
8. Mats Eidsmo1:31:23100+20:1410:36:30140-12
9. Simen Spets Storhov1:01:32108+17:5311:38:02131-9
10. Rein Mårdalen2:17:21160+51:4113:55:23137+6
140Freidig 3Ungdomskavlen1:52:59
1. Jonas Grønli27:32141+5:3527:32141
2. Mikkel Holt14:4223+1:1942:1470-71
2. Vemund Mølnvik14:4426+1:2142:16
3. Alf Johan Folgerø26:1472+5:261:08:2849-21
3. Jostein Mauseth Rø26:1574+5:271:08:29
4. Matias Nissen44:31242+1:20:101:52:59140+91
217Freidig 2Damkavlen5:52:35
1. Marie Bakken Sørensen1:02:25239+16:061:02:25239
2. Maria Ulseth Sylte1:13:22259+26:312:15:47253+14
3. Mona Jacobsen Mølnvik1:14:46203+24:043:30:33235-18
4. Pernille Opheim40:06185+11:594:10:39216-19
5. Dina Reitan1:41:56235+45:005:52:35217+1
Freidig 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Dina Reitanej godkändej godkänd
2. Vilde Lereim Storli15:1847+1:55ej godkänd
3. Mats Eidsmo21:173+0:29ej godkänd
4. Vegard Kittilsen28:1125+1:03:50ej godkänd

Frol IL

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26Frol IL 110MILA-kavlen11:08:47
1. Carl Petter Lyngen1:17:1615+1:451:17:1615
2. Paul Sirum1:26:1555+11:172:43:3137+22
3. Stian Sundsvik1:12:2437+6:523:55:5541+4
4. Ulf Forseth Indgaard1:47:4639+15:135:43:4135-6
5. Johan Asphjell Bjørnaas34:5138+3:416:18:3234-1
6. Lars Sandstad Skjeset34:5223+2:476:53:2431-3
7. Jørgen Fiskum35:1149+5:467:28:3532+1
8. Yngve Skogstad1:15:5619+4:478:44:3129-3
9. Martin Vister47:399+4:009:32:1027-2
10. Jo Forseth Indgaard1:36:3728+10:5711:08:4726-1
56Frol IL 1Damkavlen4:33:49
1. Line Sundsvik55:55168+9:3655:55168
2. Elen Katrine Skjerve53:4363+6:521:49:3898-70
3. Guro Torpe1:02:3067+11:482:52:0874-24
4. Maren Grande31:4645+3:393:23:5466-8
5. Eirin Svanøe-Hafstad1:09:5550+12:594:33:4956-10
137Freidig / Frol IL 210MILA-kavlen13:55:23
1. Mathias Vindal1:35:18203+19:471:35:18203
2. Oscar Lyngen1:41:33156+26:353:16:51175-28
3. Ole Wanvik Haugen1:40:15199+34:434:57:06176+1
4. Mathias Syversen Waage Hermstad2:06:14158+33:417:03:20168-8
5. Vegard Kittilsen35:3147+4:217:38:51154-14
6. Svein Terje Kolstad47:09204+15:048:26:001540
7. Kristian Fredrik Lynum39:07122+9:429:05:07152-2
8. Mats Eidsmo1:31:23100+20:1410:36:30140-12
9. Simen Spets Storhov1:01:32108+17:5311:38:02131-9
10. Rein Mårdalen2:17:21160+51:4113:55:23137+6
141Frol IL 1Ungdomskavlen1:53:01
1. Mari K Grevskott31:58229+10:0131:58229
2. Ane Marte Vatn18:28269+5:0550:26227-2
2. Matilde Munkeby18:32275+5:0950:30
3. Ragne Munkeby32:27244+11:391:22:53201-26
3. Linnea Munkeby35:42316+14:541:26:08
4. Tobias Alstad30:0856+1:05:471:53:01141-60
228Frol IL 2Damkavlen6:00:39
1. Kari Svingheim54:58152+8:3954:58152
2. Sara Profors1:04:11193+17:201:59:09169+17
3. Randi Johanne Skjerve1:46:16301+55:343:45:25259+90
4. Mari K Grevskott41:08198+13:014:26:33243-16
5. Randi Jensen1:34:06215+37:106:00:39228-15

Frölunda OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
231FK Herkules / Frölunda OL / OK Älgen 110MILA-kavlen16:36:53
1. Johan Nordström1:27:11135+11:401:27:11135
2. Fredrik Nordström2:41:22325+1:26:244:08:33298+163
3. Stefan Eriksson2:02:56291+57:246:11:29295-3
4. Rasmus Arfwedson2:13:21214+40:488:24:50268-27
5. Erik Eriksson42:12183+11:029:07:02259-9
6. Lukas Katvala1:01:15305+29:1010:08:17261+2
7. Erik Lauri47:15229+17:5010:55:32258-3
8. Arvid Hammar1:42:15172+31:0612:37:47247-11
9. Jonas Lauri1:17:24226+33:4513:55:11238-9
10. Axel Forsman2:41:4229316:36:53231-7
276IK Uven 1Ungdomskavlen2:43:54
1. Emelie Rönnborg52:43310+30:4652:43310
2. William Rönnborg18:26267+5:031:11:09300-10
2. Edvin Borne20:43374+7:201:13:26
3. Jacob Grahn38:57363+18:091:50:06286-14
3. Victor Beischerej godkändfullföljt
4. Matilda Johannesson53:48285+1:29:272:43:54276-10

Frösö IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
177Jämtland United10MILA-kavlen15:03:10
1. David Sundström1:36:05207+20:341:36:05207
2. Ulf Lindqvist1:49:59207+35:013:26:04201-6
3. Daniel Sjölund1:29:52128+24:204:55:56173-28
4. Hampus Lindblom2:05:42152+33:097:01:38160-13
5. Lars-Åke Larsson46:24244+15:147:48:02167+7
6. Björn Olofsson43:50165+11:458:31:52163-4
7. Niclas Lidström57:19300+27:549:29:11179+16
8. Lennart Hamberg1:51:31231+40:2211:20:42183+4
9. Måns Eriksson1:13:10204+29:3112:33:52181-2
10. Anders Carnland2:29:18181+1:03:3815:03:10177-4

Gamleby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
88Gamleby OK / Västerviks OK 1Ungdomskavlen1:45:45
1. Sara Eckerlid36:38265+14:4136:38265
2. Tove Vallerius17:00171+3:3753:38250-15
2. Hanna Öberg17:10192+3:4753:48
3. Loke Östangård23:4819+3:001:17:26156-94
3. Oliver Valleriusej startfullföljt
4. Joar Hertin28:1929+1:03:581:45:4588-68
272Gamleby OK / Västerviks OK 2Ungdomskavlen2:39:20
1. Ida-Lee Fjelstrenius59:41312+37:4459:41312
2. Tuva Östangård28:30462+15:071:28:11311-1
3. Aron Östangård25:3961+4:511:53:50294-17
3. vacant 31:16219+10:281:59:27
4. Fabian Vallerius45:30250+1:21:092:39:20272-22
Gamleby OK / Västerviks OK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Isak Hertin1:46:25270+30:541:46:25270
2. Jakob Riis1:50:18208+35:203:36:43234-36
3. Simon Eckerlid1:37:29176+31:575:14:12210-24
4. Jan Eckerlid2:09:23183+36:507:23:35204-6
5. Emil Sjöö49:28278+18:188:13:03208+4
6. Oscar Lang52:42264+20:379:05:452080
7. Oliver Vallerius49:55259+20:309:55:40204-4
8. Petter Vallerius2:08:22290+57:1312:04:02215+11
9. Robert Larsson1:17:22225+33:4313:21:242150
10. Loke Östangårdej godkändej godkänd

Gjø-Vard OL

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
33Gjø-Vard OL 2Ungdomskavlen1:37:30
1. Kristine Haanes Strandlie28:09160+6:1228:09160
2. Arngrim Sørumshaugen14:036+0:4042:1269-91
2. Marie Kravdal16:58167+3:3545:07
3. Kristine Kravdal25:3357+4:451:07:4541-28
4. Elias Öhman29:4551+1:05:241:37:3033-8
157Nord-Østerdal OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Ringsaker OK 310MILA-kavlen14:22:18
1. Øyvind Aunøien1:34:22195+18:511:34:22195
2. Ivar Aukrust Osmoen1:27:0962+12:113:01:31112-83
3. Martin Öhman1:38:01186+32:294:39:32141+29
4. Håvard Hovde2:05:13146+32:406:44:45135-6
5. Anders Rønning47:21254+16:117:32:06141+6
6. Anders Tingstad46:04188+13:598:18:10145+4
7. Ernst Fristad Nilsen53:15283+23:509:11:25159+14
8. Krister Hovde1:49:24219+38:1511:00:49166+7
9. Thomas Kort1:12:01197+28:2212:12:501660
10. Jon Arve Urseth Engebakken2:09:28146+43:4814:22:18157-9
237Gjø-Vard OL / OL Toten-Troll 1Ungdomskavlen2:16:32
1. Jakob Mo28:46169+6:4928:46169
2. Karen Johanne Øfstaas19:00298+5:3747:46199+30
3. Synne Solberg39:28368+18:401:27:14228+29
4. Håvard Gjestvang49:18267+1:24:572:16:32237+9
256Gjø-Vard OL / Ringsaker OK 3Ungdomskavlen2:25:51
1. Lars Ranheim Brynestad27:20132+5:2327:20132
2. Tuva Fossheim Asplin22:51410+9:2850:11224+92
3. Ingvild Snuggerud54:11428+33:231:44:22272+48
3. Anna Emilie Torsethej startfullföljt
4. Even Bordal41:29226+1:17:082:25:51256-16

Gotlands Bro OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
142Gotlands OF 110MILA-kavlen13:57:38
1. Brent Godman1:42:26256+26:551:42:26256
2. Andreas Liljegren1:36:56133+21:583:19:22182-74
3. Ronny Liljegren1:41:14206+35:425:00:36183+1
4. Andreas Nikolausson2:15:04226+42:317:15:401830
5. Mattias Westfält35:3852+4:287:51:18171-12
6. Amadeus Hansson38:4370+6:388:30:01161-10
7. Stefan Wahlgren40:26141+11:019:10:27157-4
8. Patrik Rönnbäck1:37:09138+26:0010:47:36153-4
9. Olof Persson1:10:58191+27:1911:58:34156+3
10. Håkan Mattsson1:59:0497+33:2413:57:38142-14
198Gotlands OF 1Ungdomskavlen2:04:23
1. Tuva Nikolausson33:55252+11:5833:55252
2. Alma Kappel25:27446+12:0459:22275+23
2. Matilda Drottenmyr27:05457+13:421:01:00
3. Edvin Johnsson29:57173+9:091:29:19234-41
3. Duncan Robertson31:19221+10:311:30:41
4. Olle Svangren35:04140+1:10:432:04:23198-36

Gotlands OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
278Gotlands OF 2Damkavlen6:53:55
1. Linn Möller1:36:24318+50:051:36:24318
2. Tuva Nikolausson1:05:58209+19:072:42:22299-19
3. Ylva Svangren1:30:18276+39:364:12:40289-10
4. Viktoria Olsson57:02283+28:555:09:42283-6
5. Alice Olsson1:44:132906:53:55278-5

Grycksbo IF OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
109Grycksbo IF OK 110MILA-kavlen13:24:37
1. Sven Aschwanden1:19:5761+4:261:19:5761
2. Tomas Svensson1:45:52187+30:543:05:49133+72
3. Lars Åkerman1:32:57146+27:254:38:46138+5
4. Anders Åkerman2:02:26123+29:536:41:12130-8
5. Daniel Tynell39:14124+8:047:20:261300
6. Jörgen Norén47:34213+15:298:08:00129-1
7. Ella Olsson38:48114+9:238:46:48125-4
8. Kennet Andersson1:39:34154+28:2510:26:22129+4
9. Jan-Ola Mattsson1:05:52146+22:1311:32:14128-1
10. Urban André1:52:2370+26:4313:24:37109-19
149Grycksbo IF OK / Bjursås OK 1Ungdomskavlen1:53:39
1. Ella Olsson25:2758+3:3025:2758
2. Elin Bryggar18:53293+5:3044:20135+77
3. Lisa Hallgren33:54278+13:061:18:14169+34
4. Mika Koskinen35:25144+1:11:041:53:39149-20

Gudhems IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
254Gudhems IF / Mullsjö SOK 110MILA-kavlen16:48:46
1. Erik Nero1:34:38197+19:071:34:38197
2. Ulrika Fredriksson2:14:30290+59:323:49:08264+67
3. Mattias Hedfjärd2:02:11288+56:395:51:19266+2
4. Ludvig Danfors2:35:47301+1:03:148:27:06271+5
5. Niklas Fallgren48:52274+17:429:15:58269-2
6. Pia Käck Fritzell57:56296+25:5110:13:54267-2
7. Patrick Ericson48:30245+19:0511:02:24263-4
8. Rikard Gustavsson2:19:41311+1:08:3213:22:05277+14
9. Malin Fallgren1:28:2631714:50:31292+15
10. William Lundstedt1:58:1519516:48:46254-38

Gustavsbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
235Gustavsbergs OK 110MILA-kavlen16:59:40
1. Jens Werner1:48:49283+33:181:48:49283
2. Simon Frisk1:54:06225+39:083:42:55248-35
3. Magnus Lindblom1:56:32268+51:005:39:27250+2
4. Martin Bellander2:03:35133+31:027:43:02227-23
5. Jan Lavén47:31258+16:218:30:33228+1
6. Tilda Bellander1:06:26319+34:219:36:59234+6
7. Ulf Burman49:31256+20:0610:26:30236+2
8. Peter Landén2:14:08302+1:02:5912:40:38249+13
9. Harald Mild1:22:44241+39:0514:03:222490
10. Patrik Frisk2:56:1830116:59:40235-14
249Gustavsbergs OK 1Ungdomskavlen2:19:38
1. Johanna Pettersson39:05291+17:0839:05291
2. Terje Stormo18:22264+4:5957:27272-19
2. Rasmus Lindblom24:00435+10:371:03:05
3. Johanna Laurin35:57323+15:091:33:24249-23
4. Emma Bellander46:14258+1:21:532:19:382490

Gävle OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
81Gävle OK 110MILA-kavlen12:44:56
1. Gustav Nordström1:26:09120+10:381:26:09120
2. Patrik Svedberg1:32:57105+17:592:59:06108-12
3. Lasse Jansson1:21:3081+15:584:20:3692-16
4. Richard Hejdenberg2:04:01138+31:286:24:3786-6
5. Ulf Bergqvist38:13104+7:037:02:5084-2
6. Erik Boman34:4821+2:437:37:3881-3
7. Harry Hietanen37:4496+8:198:15:2279-2
8. Simon Sjöhed1:36:55137+25:469:52:1785+6
9. Dan Norin1:02:54117+19:1510:55:1190+5
10. Albin Sjöhed1:49:4561+24:0512:44:5681-9
98Gävle OK 1Ungdomskavlen1:47:33
1. Felix Silver31:18219+9:2131:18219
2. Elvira Silver15:1949+1:5646:37181-38
3. Emma Lilje32:18241+11:301:18:55174-7
4. Jakob Sjöberg28:3835+1:04:171:47:3398-76
183Gävle OK 1Damkavlen5:23:34
1. Anna Berggren55:34160+9:1555:34160
2. Elisabet Enmark1:04:27197+17:362:00:01179+19
3. Kristin Boman1:17:14220+26:323:17:15192+13
4. Ann-Sofi Karlsson40:37193+12:303:57:52193+1
5. Helena Backlund1:25:42176+28:465:23:34183-10
186Gävle OK 2Ungdomskavlen1:59:58
1. Nils Ottosson29:29187+7:3229:29187
2. Sara Åbom16:17120+2:5445:46163-24
3. Ellen Wiksten32:27244+11:391:18:13168+5
3. Ebba Ottossonej godkändfullföljt
4. Alfred Liljeström41:45229+1:17:241:59:58186+18
238Gävle OK 210MILA-kavlen16:03:57
1. Mårten Olsson1:40:14236+24:431:40:14236
2. Erik Olsson2:02:29255+47:313:42:43247+11
3. Anders Enmark2:12:39304+1:07:075:55:22269+22
4. Patrik Ottosson2:59:40324+1:27:078:55:02298+29
5. Lars Spånberg45:00222+13:509:40:02288-10
6. Anders L Olsson41:37122+9:3210:21:39273-15
7. Mikael Persson52:32277+23:0711:14:11274+1
8. Jan Sjöhed1:36:21132+25:1212:50:32258-16
9. Erik Hållström1:11:0528414:01:37262+4
10. Sven Lundbäck2:02:2020816:03:57238-24
Gävle OK 2Damkavlenej godkänd
1. Charlotta Bergqvist1:02:21236+16:021:02:21236
2. Åsa Jernberg1:16:28274+29:372:18:49262+26
3. Pernilla Erikssonej godkändej godkänd
4. Christine Sisell42:24213+14:17ej godkänd
5. Ingela Eriksson1:26:41184+29:45ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

18 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Göteborg-Majorna OK 1Damkavlen3:58:18
1. Kristine Berglia51:5382+5:3451:5382
2. Anna Forsberg46:5111:38:4413-69
3. Judith Wyder50:4212:29:262-11
4. Viktoria Ernstsson29:3414+1:272:59:0020
5. Lina Strand59:186+2:223:58:183+1
33Göteborg-Majorna OK 2Damkavlen4:22:52
1. Moa Enmark50:1848+3:5950:1848
2. Anna Wallin52:0636+5:151:42:2437-11
3. Frida Nero1:03:5984+13:172:46:2345+8
4. Jennie Runesson30:5020+2:433:17:1341-4
5. Agnes Leo1:05:3925+8:434:22:5233-8
36Göteborg-Majorna OK 110MILA-kavlen11:28:23
1. Raffael Huber1:18:5541+3:241:18:5541
2. Johan Strand1:34:07111+19:092:53:0280+39
3. Ola Martner1:05:3213:58:3445-35
4. John Börjesson1:55:1880+22:455:53:5244-1
5. Anders Hedberg33:5128+2:416:27:4342-2
6. Christian Tingström35:0927+3:047:02:5239-3
7. Mikael Eliasson31:095+1:447:34:0137-2
8. Andreas Johansson1:18:5327+7:448:52:5435-2
9. Daniel Wernersson58:5780+15:189:51:5139+4
10. Johan Runesson1:36:3227+10:5211:28:2336-3
38Göteborg-Majorna OK 1Ungdomskavlen1:38:50
1. Jennifer Davidson27:58156+6:0127:58156
2. Elias Nordberg14:2114+0:5842:1972-84
2. vacant ej startfullföljt
3. Moa Sjöberg27:1893+6:301:09:3765-7
4. Erik Hogedal29:1340+1:04:521:38:5038-27
51Göteborg-Majorna OK 3Damkavlen4:31:41
1. Runa Fremstad55:44162+9:2555:44162
2. Jennie Andersson51:1829+4:271:47:0269-93
3. Louise Götfors1:02:1364+11:312:49:1559-10
4. Petra Halvarsson31:3037+3:233:20:4552-7
5. Emma Bergman1:10:5659+14:004:31:4151-1
54Göteborg-Majorna OK 210MILA-kavlen12:00:25
1. Joakim Eliasson1:27:03131+11:321:27:03131
2. Martin Ivarsson1:28:0670+13:082:55:0986-45
3. Philipp Sauter1:17:1266+11:404:12:2175-11
4. Viktor Runnby1:48:4644+16:136:01:0770-5
5. Tobias Ahnoff35:1442+4:046:36:2160-10
6. Petter Jönsson35:1829+3:137:11:3954-6
7. Fredrik Karlsson37:1084+7:457:48:49540
8. Ken Peeters1:23:3651+12:279:12:2550-4
9. Jakob Wahl56:2964+12:5010:08:5449-1
10. Henrik Håkansson1:51:3165+25:5112:00:2554+5
156Göteborg-Majorna OK 4Damkavlen5:10:56
1. Elin Carlsson1:01:46223+15:271:01:46223
2. Åsa Nordberg52:3844+5:471:54:24143-80
3. Lucyna Drewniowska1:17:02216+26:203:11:26165+22
4. Isabella Lago38:31165+10:243:49:57166+1
5. Maria Arvidsson1:20:59137+24:035:10:56156-10
189OK Hällen 210MILA-kavlen15:07:02
1. Roman Zbranek1:34:50199+19:191:34:50199
2. Björn Wistrand1:54:15227+39:173:29:05209+10
3. Arvid Linder1:33:03147+27:315:02:08184-25
4. Johan Herrman2:21:20258+48:477:23:28201+17
5. Johanna Engström41:33171+10:238:05:01194-7
6. Mikael Kindborn42:38142+10:338:47:39183-11
7. Björn Carlsson43:05172+13:409:30:44182-1
8. vacant 1:57:00259+45:5111:27:44191+9
9. Adam Hellstadius1:21:28235+37:4912:49:12192+1
10. Hampus Möller2:17:5024615:07:02189-3
213Tumba-Mälarhöjden OK 210MILA-kavlen15:49:58
1. Robert Tellvik1:48:52284+33:211:48:52284
2. Mikael Tjernberg1:52:52219+37:543:41:44245-39
3. Anders Käll2:02:39290+57:075:44:23258+13
4. Jerker Åberg2:13:07210+40:347:57:30243-15
5. Magnus Kjellstrand47:12252+16:028:44:42241-2
6. Ruben Hylander56:08290+24:039:40:50240-1
7. Erik Åberg44:24191+14:5910:25:14232-8
8. Kjell Ågren1:49:11217+38:0212:14:25227-5
9. Thomas Eriksson1:11:37195+27:5813:26:02219-8
10. vacant 2:23:5626815:49:58213-6
233Heming Orientering 3Ungdomskavlen2:16:00
1. Live Østvold33:51251+11:5433:51251
2. Hanna Syrdal Øen21:18387+7:5555:09263+12
3. Magnus Eide-Fredriksen29:03142+8:151:24:12207-56
4. vacant 51:48278+1:27:272:16:00233+26
244Heming Orientering 210MILA-kavlen16:28:19
1. Kimme Arnesen1:57:22314+41:511:57:22314
2. Knut Erling Øen2:06:13266+51:154:03:35291-23
3. vacant 2:03:17292+57:456:06:52286-5
4. Christian Reusch2:16:37237+44:048:23:29265-21
5. Henrik Reusch43:45204+12:359:07:14261-4
6. August Syrdal Øen53:51276+21:4610:01:05256-5
7. Ferdinand Fremming56:23296+26:5810:57:28259+3
8. Harald Eide-Fredriksen2:10:59295+59:5013:08:27267+8
9. Kristian Østermann1:17:2930114:25:56279+12
10. Ulrika Strup2:02:2320916:28:19244-35
272Gamleby OK / Västerviks OK 2Ungdomskavlen2:39:20
1. Ida-Lee Fjelstrenius59:41312+37:4459:41312
2. Tuva Östangård28:30462+15:071:28:11311-1
3. Aron Östangård25:3961+4:511:53:50294-17
3. vacant 31:16219+10:281:59:27
4. Fabian Vallerius45:30250+1:21:092:39:20272-22
OK Älvsjö-Örby 2Ungdomskavlendiskvalificerad
1. Linus Berggrendiskvalificeraddiskvalificerad
2. Hjalmar Sandbergdiskvalificeraddiskvalificerad
2. vacant diskvalificeraddiskvalificerad
3. Johan Karlssondiskvalificeraddiskvalificerad
3. vacant diskvalificeraddiskvalificerad
4. Hugo Nilssondiskvalificeraddiskvalificerad
Göteborg-Majorna OK 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Viktor Jellvert Börjeson26:0887+4:1126:0887
2. Klara Wallinder19:29319+6:0645:37157+70
2. Klara Bourne19:44330+6:2145:52
3. Simon Nordbergej godkändej godkänd
4. Clara Berglund Hiltunen1:12:14300+1:47:53ej godkänd
Rånäs OK 210MILA-kavlenej godkänd
1. Emil Håsteen2:43:29336+1:27:582:43:29336
2. Daniel Hallberg3:04:33334+1:49:355:48:02333-3
3. Anders Ohlinej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. ej startej start
10. vacant ej startej godkänd
Halden SK 5Damkavlenutgått
1. Sabine Rothaug50:5859+4:3950:5859
2. vacant 1:01:45162+14:541:52:43122+63
3. vacant 1:28:52271+38:103:21:35206+84
4. ej startej start
5. ej startej start
Lag LG 40Damkavlenutgått
1. vacant 1:15:17302+28:581:15:17302
2. vacant 1:56:56317+1:10:053:12:13313+11
3. vacant 1:45:45299+55:034:57:58303-10
4. ej startej start
5. ej startej start
Sävedalens AIK 4Damkavlenutgått
1. vacant 1:32:21316+46:021:32:21316
2. vacant 1:16:51277+30:002:49:12306-10
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
Kristiansand OK 3Ungdomskavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Lillomarka OL 3Ungdomskavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Ringerike OL 3Ungdomskavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Hellas Orientering 2Damkavlenej start
1. Galina Ribediucej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Oppsal Orientering 2Damkavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Rånäs OK 2Damkavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
VakantDamkavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Göteborg-Majorna OK 310MILA-kavlenej start
1. Jonas Lundberg1:38:33221+23:021:38:33221
2. vacant 1:57:19240+42:213:35:52228+7
3. vacant 2:24:07321+1:18:355:59:59275+47
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. Olof Halvarssonej startinaktiv
8. ej startej start
9. ej startej start
10. ej startej start
OK Tisaren / Tullinge SK 310MILA-kavlenej start
1. Lars Sjöberg1:47:20275+31:491:47:20275
2. Jonas Pettersson2:18:29302+1:03:314:05:49294+19
3. Nils Aronsson1:57:21271+51:496:03:10280-14
4. vacant ej startej start
5. Stefan Nordström1:01:27335ej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. ej startej start
Ringsaker OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Nord-Østerdal OK 110MILA-kavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start
Ronneby OK 110MILA-kavlenej start
1. Henrik Johannessonej startej start
2. Henrik Johannessonej startej start
3. Denys Shcherbakovej startej start
4. Mikolaj Dutkowskiej startej start
5. Torgny Lindströmej startej start
6. Lukas Bökmanej startej start
7. vacant ej startej start
8. Thomas Johannessonej startej start
9. Mathias Blomsterej startej start
10. Dawid Stefanskiej startej start
Sol Tranås / Boxholm-Mjölby OL 110MILA-kavlenej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start

Hadeland OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83Vang OL / Hadeland OL / OL Vallset/Stange 1Ungdomskavlen1:45:03
1. Eskil Fröisland25:2758+3:3025:2758
2. Berthe Teslo18:56296+5:3344:23140+82
3. Berthe Teslo30:43199+9:551:15:06125-15
3. Ingeborg Rognstadej startfullföljt
4. Jostein Svaland Dale29:5753+1:05:361:45:0383-42

Hagaby GoIF Örebro

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
76Hagaby GoIF Örebro 110MILA-kavlen12:38:56
1. Martin Regborn1:15:332+0:021:15:332
2. Harald Larsson1:33:29108+18:312:49:0264+62
3. Jakob Wallenhammar1:17:4268+12:104:06:4462-2
4. Viktor Larsson2:10:29190+37:566:17:1382+20
5. Johan Eriksson39:57142+8:476:57:10820
6. Johan Persson41:00105+8:557:38:10820
7. Love Sintring34:3239+5:078:12:4276-6
8. Sebastian Månsson1:33:10114+22:019:45:5277+1
9. Simon Sanderi1:00:3497+16:5510:46:2675-2
10. Samuel Andersson1:52:3073+26:5012:38:5676+1
93Hagaby GoIF Örebro 1Damkavlen4:48:12
1. Beata Falk47:5218+1:3347:5218
2. Lovisa Falk1:04:12194+17:211:52:04116+98
3. Karin E Gustafsson1:12:02170+21:203:04:06140+24
4. Amélie Wallenhammar33:5578+5:483:38:01122-18
5. Josefine Wallenhammar1:10:1152+13:154:48:1293-29
184Hagaby GoIF Örebro / Lindebygdens OK 1Ungdomskavlen1:59:33
1. Simon Björklund29:30188+7:3329:30188
2. Sara Johansson19:41326+6:1849:11213+25
2. Edith Fållsten19:57339+6:3449:27
3. Ellen Andersson36:00324+15:121:25:11216+3
4. Arvid Eriksson34:22127+1:10:011:59:33184-32
189Hagaby GoIF Örebro 2Damkavlen5:27:20
1. Josefine Höög59:39214+13:2059:39214
2. Linnéa Holmqvist51:1829+4:271:50:57107-107
3. Maria Gustafsson1:15:50209+25:083:06:47152+45
4. Eva Gustafsson43:46221+15:393:50:33171+19
5. Carina Regborn1:36:47223+39:515:27:20189+18

Halden SK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Halden SK 1Damkavlen4:01:36
1. Elena Roos46:19146:191
2. Ida Marie Næss Bjørgul48:347+1:431:34:5310
3. Hollie Orr53:587+3:162:28:5110
4. Anni-Maija Fincke28:204+0:132:57:1110
5. Sabine Hauswirth1:04:2518+7:294:01:368+7
14Halden SK 1Ungdomskavlen1:34:59
1. Haakon Johann Slang-Sundsetvik27:10126+5:1327:10126
2. Marieluise Schmitt Gran13:472+0:2440:5747-79
3. Hedda Raadal Bjørlo24:3435+3:461:05:3115-32
4. Niels Christian Hellerud29:2846+1:05:071:34:5914-1
16Halden SK 210MILA-kavlen10:58:15
1. Antonio Martinez Perez1:15:3111:15:311
2. Vegard Jarvis Westergård1:21:3926+6:412:37:108+7
3. Erik Axelsson1:13:1242+7:403:50:2216+8
4. Fredrik Eliasson1:35:5219+3:195:26:1415-1
5. Peter Nordbrøden32:5919+1:495:59:1313-2
6. Mats Nordbrøden36:4040+4:356:35:5316+3
7. Morten Jarvis Westergård33:5629+4:317:09:4917+1
8. Anders Felde Olaussen1:22:1544+11:068:32:0420+3
9. Karl Fremstad50:3722+6:589:22:4118-2
10. Vincent Coupat1:35:3424+9:5410:58:1516-2
26Halden SK 2Damkavlen4:18:42
1. Kine Hallan Steiwer50:3652+4:1750:3652
2. Vendula Haldin49:2413+2:331:40:0023-29
3. Bodil Helgerud57:0019+6:182:37:0022-1
4. Lizzie Ingham34:2686+6:193:11:2625+3
5. Jo Shepherd1:07:1636+10:204:18:4226+1
59Halden SK 310MILA-kavlen12:11:31
1. Jonas Nordström1:26:54126+11:231:26:54126
2. Tore Sandvik1:35:10123+20:123:02:04117-9
3. Espen Fiskum1:15:2353+9:514:17:2783-34
4. Alex Carcas1:51:5763+19:246:09:2476-7
5. Øyvind Helgerud36:4166+5:316:46:0574-2
6. Håkon Østraat Sævareid38:2767+6:227:24:3271-3
7. August Asheim Birkeland37:0481+7:398:01:3673+2
8. Jon Pedersen1:19:2230+8:139:20:5863-10
9. Erlend Brendstuen57:5574+14:1610:18:5359-4
10. Trygve Kristoffer Løvli1:52:3875+26:5812:11:31590
116Halden SK 3Damkavlen4:55:55
1. Hanna Haugen Nordbrøden52:2394+6:0452:2394
2. Hanne Lerche Raadal58:54130+12:031:51:17111+17
3. Nina Asheim Birkeland1:02:5971+12:172:54:1690-21
4. Marianne Dæhli41:50208+13:433:36:06115+25
5. Runa Lien Backstrøm1:19:49125+22:534:55:55116+1
184Halden SK 4Damkavlen5:24:06
1. Hedda Raadal Bjørlo51:0963+4:5051:0963
2. Karoline Aune1:02:50171+15:591:53:59135+72
3. Nora Torgersen1:30:10274+39:283:24:09215+80
4. Synne Malene Brække47:09248+19:024:11:18217+2
5. Idun Kristine Felde Olaussen1:12:4874+15:525:24:06184-33
195Halden SK 410MILA-kavlen15:22:55
1. Kristian Vad1:48:25280+32:541:48:25280
2. Jørgen Vister2:12:52287+57:544:01:17286+6
3. Niels Christian Hellerud1:33:54150+28:225:35:11247-39
4. Rolf Wermelinger2:15:37233+43:047:50:48237-10
5. Pål Backstrøm37:5496+6:448:28:42226-11
6. Magnus Nordbrøden47:26210+15:219:16:08215-11
7. Claus Nordsted47:57237+18:3210:04:05208-7
8. Geir Torgersen1:43:31182+32:2211:47:36205-3
9. Per Olav Andersen1:19:40230+36:0113:07:16201-4
10. Espen Bergstrøm2:15:3924115:22:55195-6
234Halden SK 3Ungdomskavlen2:16:21
1. Tore Herman Kirkebøen31:45227+9:4831:45227
2. Marie Lien Backstrøm20:21355+6:5852:06239+12
2. Maren Henriksen20:26357+7:0352:11
3. Ole Øivind Norsted37:21338+16:331:29:27235-4
3. Herman Lien Backstrøm37:23340+16:351:29:29
4. Hanna Lye Moum46:54260+1:22:332:16:21234-1
Halden SK 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Jakob Torgersenej godkändej godkänd
2. Hedda Slang- Sundsetvik26:54453+13:31ej godkänd
2. Synne Marie Jenssen27:01454+13:38ej godkänd
3. Elisabeth Brække43:00397+22:12ej godkänd
3. Lisa Jenssenej godkändej godkänd
4. Jonatan Aune40:04208+1:15:43ej godkänd
Halden SK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Andreas Rüedlinger1:15:343+0:031:15:343
2. Mats Haldin1:23:3540+8:372:39:0916+13
3. Eirik Kamstrup Hovind1:11:2427+5:523:50:3317+1
4. Markus Holter1:35:2313+2:505:25:567-10
5. Håkon Raadal Bjørlo31:285+0:185:57:242-5
6. Jarkko Huovila32:383+0:336:30:0220
7. Emil Wingstedt32:1214+2:477:02:144+2
8. Thomas Natvig Årstad1:14:5811+3:498:17:123-1
9. Olav Lundanesej godkändej godkänd
10. Magne Dæhliej startej godkänd
Halden SK 5Damkavlenutgått
1. Sabine Rothaug50:5859+4:3950:5859
2. vacant 1:01:45162+14:541:52:43122+63
3. vacant 1:28:52271+38:103:21:35206+84
4. ej startej start
5. ej startej start

Halmstad OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83Halmstad OK 110MILA-kavlen12:47:42
1. Kalle Johansson1:25:01113+9:301:25:01113
2. Erik Johansson1:31:57100+16:592:56:5898-15
3. Nils Wallentin Tärk1:35:51161+30:194:32:49118+20
4. Håkan Andersson1:57:3290+24:596:30:21102-16
5. Mikael Lundqvist40:43154+9:337:11:04115+13
6. Loke Agmarken41:28121+9:237:52:32108-7
7. Jan-Olof Svensson37:4998+8:248:30:2199-9
8. Jan Lager1:26:2068+15:119:56:4193-6
9. Joakim Gustafsson58:3877+14:5910:55:1992-1
10. Björn Karlsson1:52:2370+26:4312:47:4283-9
168Halmstad OK 1Damkavlen5:14:15
1. Johanna Holmén58:59200+12:4058:59200
2. Malin Settergren1:08:40229+21:492:07:39212+12
3. Ingela Alvmyren1:05:0196+14:193:12:40173-39
4. Karin Gustafsson35:19102+7:123:47:59161-12
5. Karin Karlsson1:26:16182+29:205:14:15168+7

Halsuan Toivo

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
234Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo / Kaustisen Pohjan-Veikot / Perhon Kiri 110MILA-kavlen16:52:39
1. Joonatan Kivelä1:55:23309+39:521:55:23309
2. Markus Kainu1:48:53200+33:553:44:16251-58
3. Mikko Pajukangas1:43:45215+38:135:28:01230-21
4. Antti Pesola2:19:04250+46:317:47:05234+4
5. Jani Leppäniemi1:00:50328+29:408:47:55245+11
6. Mikko Kainu55:01284+22:569:42:56242-3
7. Hannu Pöyhönen1:07:54320+38:2910:50:50254+12
8. Akseli Jussinmäki1:44:59196+33:5012:35:49243-11
9. Ari Jussinmäki1:26:16247+42:3714:02:05245+2
10. Jyri Myllymäki2:50:3430016:52:39234-11

Hamar OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60Løten o-lag / Hamar OK 1Damkavlen4:34:36
1. Anine Lome47:4816+1:2947:4816
2. Nina Smestad1:02:59175+16:081:50:47105+89
3. Sofie Johansson1:00:0441+9:222:50:5168-37
4. Evine Westli Andersen33:0263+4:553:23:5365-3
5. Emilie Westli Andersen1:10:4356+13:474:34:3660-5
122Hamar OK / Vang OL 1Ungdomskavlen1:50:36
1. Mari Robole Lien27:33143+5:3627:33143
2. Kamilla Lome18:37280+5:1446:10170+27
2. JVakant ej startfullföljt
3. Johan Storbakken29:25155+8:371:15:35130-40
4. Njaal Ellegaard Melby35:01139+1:10:401:50:36122-8
134Ringsaker OK / Hamar OK / Løten o-lag / Raufoss I.L. Orientering 210MILA-kavlen13:47:05
1. Marius Wikstrøm1:20:5470+5:231:20:5470
2. Sofie Johansson1:49:43204+34:453:10:37161+91
3. Marius Øie1:30:41133+25:094:41:18145-16
4. Johannes Bordal2:07:59171+35:266:49:17139-6
5. Henrik Bordal42:04179+10:547:31:211390
6. Lars Ranheim Brynestad46:22194+14:178:17:43143+4
7. Anine Lome40:58154+11:338:58:411430
8. Simen Ballangrud1:47:52207+36:4310:46:33151+8
9. Emilie Westli Andersen1:06:26150+22:4711:52:59149-2
10. Ove Antvord Haugereid1:54:0679+28:2613:47:05134-15

Haninge SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
185Haninge SOK 1Ungdomskavlen1:59:34
1. Felix Persson22:104+0:1322:104
2. Martina Mäkelä20:30362+7:0742:4083+79
3. Nina Persson30:54206+10:061:13:34113+30
4. Martin Skärlén46:00256+1:21:391:59:34185+72
272Haninge SOK / Södertälje-Nykvarn 210MILA-kavlen17:59:46
1. Moa Leijon Lind1:46:53271+31:221:46:53271
2. Oskar Nederheim2:45:34329+1:30:364:32:27319+48
3. Jan Eskilsson2:16:20313+1:10:486:48:47312-7
4. Joakim Persson2:47:44316+1:15:119:36:31311-1
5. Ulf Lars Conny Andersson49:29279+18:1910:26:00309-2
6. Ove Jansson57:41295+25:3611:23:41303-6
7. Fredrik Morast52:09275+22:4412:15:50299-4
8. Niklas Hall1:46:43203+35:3414:02:33293-6
9. Henrik Morast1:12:5228715:15:25266-27
10. Love Ottosson2:44:2129617:59:46272+6
Haninge SOK 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Jakob Gadefors Nau28:18163+6:2128:18163
2. Erik Nederheim15:3763+2:1443:55128-35
2. Gustav Storell16:45149+3:2245:03
3. Filip Storellej godkändej godkänd
4. Gustav Nirvinej godkändej godkänd
Haninge SOK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Hugo Dahlberg1:31:44170+16:131:31:44170
2. Joakim Skärlén2:16:54298+1:01:563:48:38263+93
3. Carolin Svensson1:39:33194+34:015:28:11232-31
4. Egil Morast2:29:01288+56:287:57:12242+10
5. P-O Ivarssonej godkändej godkänd
6. Adam Ivarsson38:2065+6:15ej godkänd
7. Felix Persson40:16137+10:51ej godkänd
8. Henrik Sjögren1:41:58168+30:49ej godkänd
9. Jakob Ivarsson1:05:23141+21:44ej godkänd
10. Niclas Sjögren2:00:26202ej godkänd

Hauhon Sisu

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
127Hauhon Sisu 110MILA-kavlen13:41:04
1. Aki Ylitalo1:31:31165+16:001:31:31165
2. Jukka Pohjola2:03:55256+48:573:35:26226+61
3. Mikko Lepistö1:37:10172+31:385:12:36207-19
4. Jaakko Liukkala2:09:25184+36:527:22:01194-13
5. Arttu Koskinen40:11150+9:018:02:12192-2
6. Lauri Lindberg46:41197+14:368:48:53187-5
7. Vesa-Heikki Lindberg36:0968+6:449:25:02172-15
8. Markus Salo1:26:2771+15:1810:51:29159-13
9. Pasi Lehtonen59:0783+15:2811:50:36145-14
10. Ville Heikkilä1:50:2862+24:4813:41:04127-18

Hellas Orientering

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
44Hellas Orientering 1Damkavlen4:28:40
1. Kristina Rybakovaite51:3873+5:1951:3873
2. Nadezhda Orlova50:2921+3:381:42:0732-41
3. Liudmila Sapronenkova1:00:2246+9:402:42:2933+1
4. Galina Rybediuk31:4142+3:343:14:1031-2
5. Nika Kalinina1:14:3087+17:344:28:4044+13
Hellas Orientering 110MILA-kavlenej godkänd
1. Anton Bordyukov1:22:5292+7:211:22:5292
2. Mikael Nyberg1:47:05194+32:073:09:57158+66
3. Carl Bohman1:36:06162+30:344:46:03150-8
4. Leonas Mockunas2:02:28124+29:556:48:31136-14
5. Rolf Skoglund59:40327+28:307:48:11169+33
6. Håkan Tärnrot1:01:35308+29:308:49:46192+23
7. Massimo Mondini1:24:09326+54:4410:13:55222+30
8. Jan Dahlin2:29:32320+1:18:2312:43:27251+29
9. Galina Rybediuk1:09:06176+25:2713:52:33236-15
10. Per Widénej godkändej godkänd
Hellas Orientering 2Damkavlenej start
1. Galina Ribediucej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start

Helsingin Suunnistajat

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Helsingin Suunnistajat 110MILA-kavlen11:15:13
1. Tuomas Heikkilä1:15:466+0:151:15:466
2. Arttu Syrjäläinen1:22:5433+7:562:38:4013+7
3. Luukas Valtonen1:13:4544+8:133:52:2524+11
4. Einari Heinaro1:33:415+1:085:26:0610-14
5. Kalle Rantala37:3688+6:266:03:4225+15
6. Topi Syrjäläinen34:0014+1:556:37:4223-2
7. Aapo Summanen33:5629+4:317:11:3819-4
8. Timo Mähönen1:25:0559+13:568:36:4326+7
9. Topi Raitanen55:3451+11:559:32:1728+2
10. Veli Kangas1:42:5642+17:1611:15:1331+3
39Helsingin Suunnistajat 1Damkavlen4:26:17
1. Paula Gross49:5438+3:3549:5438
2. Anniina Suhonen53:2958+6:381:43:2343+5
3. Tiina Haarlaa1:00:2145+9:392:43:4435-8
4. Milla Mattila35:0098+6:533:18:4443+8
5. Pihla Otsamo1:07:3337+10:374:26:1739-4
104Helsingin Suunnistajat 2Damkavlen4:51:25
1. Heidi Salonen59:19207+13:0059:19207
2. Elina Lammi57:01108+10:101:56:20150-57
3. Venla Heikkilä1:06:06111+15:243:02:26124-26
4. Annika Matilainen32:3757+4:303:35:03111-13
5. Hanna Ruhanen1:16:22100+19:264:51:25104-7
116Helsingin Suunnistajat 210MILA-kavlen13:30:29
1. Eetu Summanen1:22:1581+6:441:22:1581
2. Tapio Haarlaa1:36:04129+21:062:58:19102+21
3. Tuomas Tala1:33:34148+28:024:31:53115+13
4. Lassi Aaltonen2:22:05261+49:326:53:58155+40
5. Miika Tala39:54139+8:447:33:52145-10
6. Ville Mannonen39:2879+7:238:13:20137-8
7. Leevi Väisänen37:4195+8:168:51:01133-4
8. Matias Salonen1:37:51145+26:4210:28:52131-2
9. Ville Lampinen57:3472+13:5511:26:26118-13
10. Mikko Salonen2:04:03129+38:2313:30:29116-2
119Helsingin Suunnistajat 2Ungdomskavlen1:50:03
1. Ellen Heinaro34:43257+12:4634:43257
2. Elli Salonen17:24207+4:0152:07240-17
2. Minja Nietula17:48232+4:2552:31
3. Atte Ikola25:2354+4:351:17:30157-83
4. Leevi Väisänen32:3397+1:08:121:50:03119-38
190Helsingin Suunnistajat 3Ungdomskavlen2:00:52
1. Matias Äikäs27:36147+5:3927:36147
2. Katarina Sallila16:45149+3:2244:21138-9
3. Veera Turakainen37:49347+17:011:22:10197+59
4. Venla Salonen38:42193+1:14:212:00:52190-7
Helsingin Suunnistajat 1Ungdomskavlenej godkänd
1. Venla Turakainen27:12128+5:1527:12128
2. Emilia Tala15:1140+1:4842:2374-54
2. Juulia Tala15:1644+1:5342:28
3. Ville Mannonenej godkändej godkänd
4. Miika Tala30:0957+1:05:48ej godkänd

Heming Orientering

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50Heming Orientering 1Ungdomskavlen1:40:36
1. Maya Arnesen28:38168+6:4128:38168
2. Hanna Eckhardt Andresen15:2154+1:5843:59129-39
2. Malene Jebsen15:5282+2:2944:30
3. Kristian Østermann27:2194+6:331:11:2088-41
3. Henrik Reusch27:2495+6:361:11:23
4. Petter Astrup Arnesen29:1642+1:04:551:40:3650-38
90Heming Orientering 110MILA-kavlen12:55:05
1. Kasper Fosser1:15:394+0:081:15:394
2. Ulrik Astrup Arnesen1:26:0852+11:102:41:4731+27
3. Johan Svedberg1:34:08153+28:364:15:5580+49
4. Andre Aaslund1:51:1459+18:416:07:0974-6
5. Petter Astrup Arnesen46:05237+14:556:53:1479+5
6. Martin Waaler Kaas41:56128+9:517:35:10790
7. Claus Martinsen38:57119+9:328:14:0777-2
8. Nils Petter Fremming1:41:42165+30:339:55:4991+14
9. Harald Astrup Arnesen55:3652+11:5710:51:2584-7
10. Bjørn Anders Flågen2:03:40127+38:0012:55:0590+6
233Heming Orientering 3Ungdomskavlen2:16:00
1. Live Østvold33:51251+11:5433:51251
2. Hanna Syrdal Øen21:18387+7:5555:09263+12
3. Magnus Eide-Fredriksen29:03142+8:151:24:12207-56
4. vacant 51:48278+1:27:272:16:00233+26
236Heming Orientering 2Ungdomskavlen2:16:24
1. Ida Marie Flågen38:07283+16:1038:07283
2. Ella Berstad28:28461+15:051:06:35290+7
3. August Syrdal Øen28:43130+7:551:35:18256-34
4. Ferdinand Fremming41:06219+1:16:452:16:24236-20
244Heming Orientering 210MILA-kavlen16:28:19
1. Kimme Arnesen1:57:22314+41:511:57:22314
2. Knut Erling Øen2:06:13266+51:154:03:35291-23
3. vacant 2:03:17292+57:456:06:52286-5
4. Christian Reusch2:16:37237+44:048:23:29265-21
5. Henrik Reusch43:45204+12:359:07:14261-4
6. August Syrdal Øen53:51276+21:4610:01:05256-5
7. Ferdinand Fremming56:23296+26:5810:57:28259+3
8. Harald Eide-Fredriksen2:10:59295+59:5013:08:27267+8
9. Kristian Østermann1:17:2930114:25:56279+12
10. Ulrika Strup2:02:2320916:28:19244-35
Heming Orientering 4Ungdomskavlenej godkänd
1. Fridtjof Reusch38:10285+16:1338:10285
2. Idunn Cecilie Rolfsen48:23479+35:001:26:33310+25
3. Eline Bryne38:42361+17:542:05:15298-12
4. Sølve Nordahl Rolfsenej startej godkänd

Hestra IF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Hestra IF 110MILA-kavlen12:10:01
1. Johan Törnroth1:21:2977+5:581:21:2977
2. Filip Grahn1:29:1883+14:202:50:4772-5
3. Jesper Sjögren1:25:05104+19:334:15:5279+7
4. Martin Ahlberger1:45:0533+12:326:00:5767-12
5. Rickard Holmqvist35:2645+4:166:36:2361-6
6. Samuel Plumppu34:5624+2:517:11:1952-9
7. Emil Karlsson37:2091+7:557:48:3953+1
8. Andreas Holmqvist1:29:4689+18:379:18:2558+5
9. Linus Landergren1:02:04109+18:2510:20:2962+4
10. Markus Larsson1:49:3260+23:5212:10:0158-4
90Hestra IF / Trollhättans SOK 1Ungdomskavlen1:45:49
1. Arvid Björk25:4775+3:5025:4775
2. Alma Hjertberg15:4473+2:2141:3156-19
2. Nora Aroneng17:25209+4:0243:12
3. Elsa Lindeblom30:11180+9:231:11:4295+39
3. Ida Helgesson31:41228+10:531:13:12
4. Ebba Hjertberg34:07124+1:09:461:45:4990-5
171Hestra IF 1Damkavlen5:16:37
1. Alice Aroneng1:08:46275+22:271:08:46275
2. Sofia Klasson1:03:31185+16:402:12:17242-33
3. Martina Bucká1:06:40122+15:583:18:57198-44
4. Sofia Grahn39:10172+11:033:58:07195-3
5. Linnéa Bäckström1:18:30116+21:345:16:37171-24
197Hestra IF 210MILA-kavlen15:27:09
1. Benjamin Edlund1:22:4890+7:171:22:4890
2. Victor Helgesson1:35:47127+20:492:58:35104+14
3. Lars Helgesson1:40:55204+35:234:39:30140+36
4. Erik Fors2:33:01298+1:00:287:12:31176+36
5. Anders Johansson42:04179+10:547:54:351760
6. Frida Stolt53:22274+21:178:47:57186+10
7. Linnéa Bäckström43:55180+14:309:31:52183-3
8. Fredrik Plumppu2:25:01315+1:13:5211:56:53209+26
9. Sofia Larsson1:19:19229+35:4013:16:122090
10. Kent Klasson2:10:5722815:27:09197-12

Hiidenkiertäjät

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21Hiidenkiertäjät 110MILA-kavlen11:00:43
1. Otto Loukkalahti1:20:4367+5:121:20:4367
2. Andreas Hall1:19:3111+4:332:40:1427-40
3. Oskari Liukkonen1:11:5130+6:193:52:0521-6
4. Matti Kivelä1:35:1811+2:455:27:2323+2
5. Eemeli Suominen32:2712+1:175:59:5019-4
6. Perttu Sorsa39:1076+7:056:39:0024+5
7. Tomi Närvä35:5158+6:267:14:5123-1
8. Mikko Patana1:25:0660+13:578:39:5728+5
9. Olli-Pekka Koistinen50:4823+7:099:30:4526-2
10. Valentin Novikov1:29:589+4:1811:00:4321-5
25Hiidenkiertäjät 1Damkavlen4:18:37
1. Marianne Haug55:28157+9:0955:28157
2. Essi Hietaoja53:3259+6:411:49:0089-68
3. Anu Åkerman57:4025+6:582:46:4048-41
4. Annika Rihma30:0617+1:593:16:4638-10
5. Julia Novikova1:01:5110+4:554:18:3725-13
65Hiidenkiertäjät 210MILA-kavlen12:20:05
1. Tõnis Laugesaar1:19:4452+4:131:19:4452
2. Jarkko Saarinen1:25:1949+10:212:45:03520
3. Olle Kärner1:19:5877+14:264:05:0155+3
4. Jukka-Pekka Seppänen1:49:3950+17:065:54:4049-6
5. Tuomo Laine37:3286+6:226:32:1251+2
6. Lauri Sorsa39:1977+7:147:11:3153+2
7. Juuso Viskari43:21175+13:567:54:5267+14
8. Benjamin Tulonen1:29:0084+17:519:23:5264-3
9. Vesa Lahtinen58:5579+15:1610:22:4767+3
10. Kalle Liukkonen1:57:1894+31:3812:20:0565-2
114Hiidenkiertäjät 2Damkavlen4:54:32
1. Josefina Sundman52:2799+6:0852:2799
2. Jenna Tulonen56:54105+10:031:49:2194-5
3. Anu Uhotoinen1:06:39121+15:572:56:00100+6
4. Essi Kangasaho35:0098+6:533:31:0095-5
5. Sonja Liukkonen1:23:32163+26:364:54:32114+19

Hiisirasti

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36Hiisirasti 1Damkavlen4:24:56
1. Daria Korobeynik47:4014+1:2147:4014
2. Inna Somova52:1139+5:201:39:5119+5
3. Noora Koskinen1:01:1353+10:312:41:0425+6
4. Päivi Autio33:4274+5:353:14:4632+7
5. Natalia Efimova1:10:1051+13:144:24:5636+4
45Hiisirasti 110MILA-kavlen11:50:39
1. Roman Efimov1:22:4086+7:091:22:4086
2. Sergey Detkov1:21:2424+6:262:44:0442-44
3. Johannes Pohjala1:12:2135+6:493:56:25420
4. Igor Popov1:51:0958+18:365:47:3439-3
5. Joona Huila35:3650+4:266:23:10390
6. Timo Mikkola40:3894+8:337:03:4842+3
7. Roope Ruuhiala38:13106+8:487:42:0147+5
8. Saku Asikainen1:31:45104+20:369:13:4651+4
9. Ville Sabel1:03:24123+19:4510:17:1058+7
10. Andrei Hramov1:33:2918+7:4911:50:3945-13

HJS-Vansbro OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
164HJS-Vansbro OK / Malungs OK Skogsmårdarna 1Ungdomskavlen1:55:48
1. Julia Gunnarsson32:14236+10:1732:14236
2. Malin Håll19:58340+6:3552:12241+5
2. Anton Fors20:37369+7:1452:51
3. Emilia Gunnarsson31:25222+10:371:23:37205-36
3. Lilian Palm31:37226+10:491:23:49
4. Zeb Palm32:1190+1:07:501:55:48164-41
264HJS-Vansbro OK 110MILA-kavlen17:20:01
1. Tord Hederskog1:54:26306+38:551:54:26306
2. Per Lundkvist2:05:11265+50:133:59:37283-23
3. Lars Dahlström2:13:36307+1:08:046:13:13296+13
4. Jonas Birgersson3:29:17331+1:56:449:42:30314+18
5. Rolf Larsson50:21283+19:1110:32:51312-2
6. Jan Palander1:02:12311+30:0711:35:03304-8
7. Erik Kail58:15303+28:5012:33:18302-2
8. Oskar Brandt1:31:1599+20:0614:04:33294-8
9. Zeb Palm1:08:0927715:12:42256-38
10. Jonny Danielsson2:07:1922117:20:01264+8
273HJS-Vansbro OK 1Damkavlen6:43:36
1. Sonja Palm1:12:38298+26:191:12:38298
2. Lisbet Lidman Larsson1:14:56269+28:052:27:34282-16
3. Kristina Larsson1:34:12282+43:304:01:46279-3
4. Anna Källbäcks1:07:26298+39:195:09:12280+1
5. Elin Håll1:34:242846:43:36273-7

Hyvinkään Rasti

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
130Hyvinkään Rasti 1Ungdomskavlen1:51:26
1. Salla Norrbacka33:49250+11:5233:49250
2. Venla Tiljander18:41284+5:1852:30242-8
3. Wertti Autio24:5238+4:041:17:22155-87
4. Lauri Aaltonen34:04120+1:09:431:51:26130-25
154Hyvinkään Rasti / Mäntsälän Urheilijat 1Damkavlen5:10:34
1. Sanni Norrbacka59:27210+13:0859:27210
2. Ronja Friman58:51128+12:001:58:18162-48
3. Riikka Mäkinen1:18:55230+28:133:17:13191+29
4. Laura Kylmälä38:23163+10:163:55:36188-3
5. Liinn Nummela1:14:5892+18:025:10:34154-34
205Hyvinkään Rasti 210MILA-kavlen15:40:59
1. Pasi Romppainen1:49:07286+33:361:49:07286
2. Janne Åberg1:47:08195+32:103:36:15232-54
3. Oskari Jumppanen1:48:29242+42:575:24:44225-7
4. Atte Honkonen2:24:50271+52:177:49:34236+11
5. Wertti Autio37:4193+6:318:27:15224-12
6. Sanni Norrbacka49:16233+17:119:16:31216-8
7. Lauri Partanen53:14282+23:4910:09:45215-1
8. Sakari Puolakanatto2:07:21288+56:1212:17:06228+13
9. Artto Ylönen1:14:45214+31:0613:31:51220-8
10. Tapani Partanen2:09:0822515:40:59205-15
221Hyvinkään Rasti 2Ungdomskavlen2:09:23
1. Nuuti Hautakangas33:35244+11:3833:35244
2. IIda Heinäaro17:36220+4:1351:11231-13
2. Nea Åberg20:00342+6:3753:35
3. Milla Koistinen38:25357+17:371:29:36236+5
4. Lauri Partanen39:47205+1:15:262:09:23221-15
Hyvinkään Rasti 110MILA-kavlenej godkänd
1. Jussi Borgenström1:59:19316+43:481:59:19316
2. Sami Friman2:06:44269+51:464:06:03295-21
3. Mikko Norrbackaej godkändej godkänd
4. Mikko Puolakanaho3:07:05328+1:34:32ej godkänd
5. Joonas Ojanen47:01250+15:51ej godkänd
6. Ronja Friman50:51247+18:46ej godkänd
7. Holger Boström1:51:07330+1:21:42ej godkänd
8. Ossi Autio1:44:43325ej godkänd
9. Juha Ojanen1:32:02320ej godkänd
10. Lauri Aaltonen2:13:18231ej godkänd

Hämeenlinnan Suunnistajat

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
62Hämeenlinnan Suunnistajat 1Ungdomskavlen1:42:20
1. Jussi Jalonen23:5935+2:0223:5935
2. Saana Kuusinen15:5180+2:2839:5024-11
3. Sanni Prittinen29:51171+9:031:09:4166+42
4. Matias Lautamäki32:39100+1:08:181:42:2062-4
91Hämeenlinnan Suunnistajat 110MILA-kavlen12:55:26
1. Nikita Somov1:29:39156+14:081:29:39156
2. Juri Kirjanov1:34:25115+19:273:04:04126-30
3. Ville Laakso1:19:5575+14:234:23:5993-33
4. Dmitry Maslovskiy1:58:1192+25:386:22:1084-9
5. Ari Meriläinen38:44113+7:347:00:5483-1
6. Vili Virkki43:23159+11:187:44:1785+2
7. Petri Kuusinen38:50115+9:258:23:0784-1
8. Mikhail Anuchkin1:30:1896+19:099:53:2586+2
9. Miika Korppi59:3187+15:5210:52:5688+2
10. Jere Kommio2:02:30121+36:5012:55:2691+3
133Hämeenlinnan Suunnistajat 1Damkavlen5:04:06
1. Ildiko Szerencsi46:559+0:3646:559
2. Heta Virtanen1:00:44152+13:531:47:3971+62
3. Meiju Lehtinen1:12:18176+21:362:59:57114+43
4. Jenna Lehtinen38:11158+10:043:38:08123+9
5. Polina Kirjanova1:25:58180+29:025:04:06133+10

Härnösands OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
170OK Nolaskogsarna 2Ungdomskavlen1:56:33
1. Edvin Hägglund27:34145+5:3727:34145
2. Nora Engström17:37223+4:1445:11153+8
3. Elin Forsgren31:39227+10:511:16:50148-5
4. Samuel Johansson39:43204+1:15:221:56:33170+22
180OK Nolaskogsarna 1Ungdomskavlen1:58:57
1. Nora Westerlund33:28243+11:3133:28243
2. Erik Byström16:57165+3:3450:25226-17
3. Ida Wickberg35:53321+15:051:26:18222-4
4. Isac Eriksson32:39100+1:08:181:58:57180-42
188Härnösands OK 1Ungdomskavlen2:00:23
1. Seth Borglund33:27242+11:3033:27242
2. Arvid Henning16:10107+2:4749:37217-25
3. Tilde Engberg31:13218+10:251:20:50191-26
3. Smilla Sandström32:38249+11:501:22:15
4. Elin Edström39:33202+1:15:122:00:23188-3
210Härnösands OK 110MILA-kavlen15:46:00
1. Benjamin Selling1:42:37258+27:061:42:37258
2. Magnus Selling1:55:01232+40:033:37:38236-22
3. Erik Borglund1:42:58213+37:265:20:36222-14
4. Torbjörn Engberg2:13:15212+40:427:33:51213-9
5. Willy Galin45:38231+14:288:19:29212-1
6. Per Hansson59:37299+27:329:19:06217+5
7. Anders Windling50:44266+21:1910:09:50216-1
8. Magnus Neuman1:53:22241+42:1312:03:12214-2
9. Per Edström1:12:24200+28:4513:15:36208-6
10. Erik Hansson2:30:2427515:46:00210+2
269Härnösands OK 1Damkavlen6:36:01
1. Susanna Edström1:09:12279+22:531:09:12279
2. Jenny Windling1:26:09300+39:182:35:21293+14
3. Anna Tjell1:32:45277+42:034:08:06287-6
4. Anita Galin1:01:11294+33:045:09:17281-6
5. Marie-Louise Engberg1:26:442806:36:01269-12

Hästveda OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
252FK Göingarna / Hästveda OK 110MILA-kavlen16:46:28
1. Fritjof Axelsson1:41:35243+26:041:41:35243
2. Hampus Larsson2:14:58293+1:00:003:56:33276+33
3. Håkan Axelsson2:55:08330+1:49:366:51:41315+39
4. Jesper Håkansson2:19:44253+47:119:11:25305-10
5. Hilda Axelsson48:58275+17:4810:00:23302-3
6. Niklas Edvardsson44:46179+12:4110:45:09287-15
7. Edvin Selin53:07281+23:4211:38:16286-1
8. Henrik Larsson1:51:45233+40:3613:30:01285-1
9. Mikael Persson1:13:2929214:43:30271-14
10. Håkan Gunnarsson2:02:5821216:46:28252-19

Idefjordens SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
159Bohuslän-Dals OF 1Damkavlen5:11:55
1. Maria Eriksson53:57128+7:3853:57128
2. Frida Johansson1:08:26227+21:352:02:23189+61
3. Jenny Bagge Anlind1:08:32138+17:503:10:55163-26
4. Lisa Reichenberg39:19174+11:123:50:14167+4
5. Linnea Gustafsson1:21:41146+24:455:11:55159-8

IF Femman

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83IF Femman 1Damkavlen4:46:02
1. Alexandra Enlund52:44106+6:2552:44106
2. Julia Torrkulla1:01:42161+14:511:54:26144+38
3. Olga Novikova1:00:0642+9:242:54:3292-52
4. Matilda Smeds40:24189+12:173:34:56109+17
5. Victoria Höstman1:11:0661+14:104:46:0283-26
123IF Femman 110MILA-kavlen13:35:47
1. Matias Lund1:25:25116+9:541:25:25116
2. Peter Sundelin1:43:56179+28:583:09:21154+38
3. Robin Bäckström1:30:00130+24:284:39:21139-15
4. Anders Bäckström1:59:35109+27:026:38:56128-11
5. Jari Hautala38:17106+7:077:17:13122-6
6. Niclas Portin43:37163+11:328:00:50120-2
7. Lukas Enlund48:42250+19:178:49:32130+10
8. Jan Torrkulla1:33:02113+21:5310:22:34120-10
9. Christian Holm1:09:24179+25:4511:31:58126+6
10. Viljam Grahn2:03:49128+38:0913:35:47123-3
253IF Femman 1Ungdomskavlen2:22:19
1. Matilda Torrkulla29:14183+7:1729:14183
2. Lukas Enlund14:2114+0:5843:35122-61
3. Louisa Hästö36:57334+16:091:20:32189+67
4. Julia Hästö1:01:47296+1:37:262:22:19253+64

IF Hagen

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36IF Hagen 1Ungdomskavlen1:38:42
1. Marcus Carlsson22:022+0:0522:022
2. Moa Skoog16:47155+3:2438:498+6
2. Malin Kindbom16:47155+3:2438:49
3. Ida Roos31:35224+10:471:10:2474+66
3. Erica Bogren35:26307+14:381:14:15
4. Daniel Bogren28:1828+1:03:571:38:4236-38
112IF Hagen 110MILA-kavlen13:27:25
1. Filip Karlsson1:22:4388+7:121:22:4388
2. Max Suderbys1:37:44139+22:463:00:27110+22
3. Marcus Carlsson1:32:32140+27:004:32:59120+10
4. Olle Hedman1:57:0785+24:346:30:0696-24
5. Hampus Nyström39:38134+8:287:09:44106+10
6. Carl Holmberg41:08110+9:037:50:5299-7
7. Lars Holmberg40:27142+11:028:31:19101+2
8. Albin Alsiö1:37:19140+26:1010:08:38105+4
9. Oscar Stomberg1:05:40143+22:0111:14:18102-3
10. Jesper Lindström2:13:07152+47:2713:27:25112+10
213IF Hagen 1Damkavlen5:50:37
1. Emma Kindbom1:02:33244+16:141:02:33244
2. Karin Andersson1:08:09226+21:182:10:42239-5
3. Maria Bogren1:17:04217+26:223:27:46227-12
4. Anna Stomberg51:24267+23:174:19:10234+7
5. Anna Larsson1:31:27206+34:315:50:37213-21

IF Hansa-Hoburg

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
278Gotlands OF 2Damkavlen6:53:55
1. Linn Möller1:36:24318+50:051:36:24318
2. Tuva Nikolausson1:05:58209+19:072:42:22299-19
3. Ylva Svangren1:30:18276+39:364:12:40289-10
4. Viktoria Olsson57:02283+28:555:09:42283-6
5. Alice Olsson1:44:132906:53:55278-5

IF Sturla

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
214IF Sturla 110MILA-kavlen15:51:53
1. Sturla Frydenlund1:24:16110+8:451:24:16110
2. Harald Thon1:54:09226+39:113:18:25177+67
3. Nils Inge Brurberg2:14:03308+1:08:315:32:28238+61
4. Yngvar Solberg2:09:42185+37:097:42:10224-14
5. Jan Sølvberg50:04281+18:548:32:14230+6
6. Kornelia Brurberg52:58269+20:539:25:12225-5
7. Espen Melheim49:45257+20:2010:14:572250
8. Anders Gustafsson1:58:10265+47:0112:13:07224-1
9. Nicolai Hubschle1:21:16234+37:3713:34:23225+1
10. Ole Jørgen Bogen Arenth2:17:3024315:51:53214-11
226IF Sturla / Modum O-lag 2Ungdomskavlen2:12:24
1. Bernhard Bryhn33:38247+11:4133:38247
2. Åshild Vari20:22356+6:5954:00253+6
2. Tessa Verinder24:58441+11:3558:36
3. Johanna Sofie Longfjeld35:43318+14:551:29:43237-16
4. Lukas Klausen42:41233+1:18:202:12:24226-11
260IF Sturla 1Ungdomskavlen2:26:41
1. Johan Kristian Undeland26:47109+4:5026:47109
2. Ingrid Bogen Arenth18:10253+4:4744:57147+38
3. Iselin Sørensen41:24385+20:361:26:21223+76
4. Mathias Skourup Rognebakke1:00:20293+1:35:592:26:41260+37
280IF Sturla 1Damkavlen6:56:32
1. Kornelia Brurberg1:14:42299+28:231:14:42299
2. Aud Ellen Brevik1:10:47243+23:562:25:29274-25
3. Kristin Sørensen1:29:09273+38:273:54:38271-3
4. Åshild Vari1:39:42303+1:11:355:34:20294+23
5. Lovisa Carlsson1:22:122716:56:32280-14
IF Sturla / Modum O-lag 3Ungdomskavlenej godkänd
1. Erik Petter Mårtensson29:39192+7:4229:39192
2. Sigurd Smemo17:26211+4:0347:05188-4
2. Olav Melheim19:56337+6:3349:35
3. Håkon August Nordbø28:40127+7:521:15:45135-53
3. Egil Frydenlund28:52136+8:041:15:57
4. Oscar Melheimej godkändej godkänd

IF Thor

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10IF Thor 1Ungdomskavlen1:33:46
1. Lina Svärd27:48153+5:5127:48153
2. Lotta Weyhenmeyer15:1644+1:5343:04103-50
2. Alva Lindell15:5587+2:3243:43
3. Emil Jonsell24:1127+3:231:07:1534-69
3. Hugo Bäsén25:3357+4:451:08:37
4. Erik Hannrup26:315+1:02:101:33:4610-24
166IF Thor 110MILA-kavlen14:35:14
1. Thomas Pettersson1:42:24255+26:531:42:24255
2. Robert Pettersson1:48:15199+33:173:30:39216-39
3. Mats Jonsell1:49:21245+43:495:20:00220+4
4. Per Jemth2:13:43216+41:107:33:43212-8
5. Daniel Olm40:43154+9:338:14:26210-2
6. Niklas Reinholdsson44:59182+12:548:59:25201-9
7. Emil Jonsell42:00166+12:359:41:25194-7
8. Jörgen Hellgren1:37:31144+26:2211:18:56180-14
9. Erik Hannrup56:2362+12:4412:15:19167-13
10. Bo Segerman2:19:55166+54:1514:35:14166-1
173IF Thor 1Damkavlen5:17:25
1. Gunilla Svärd46:487+0:2946:487
2. Lina Svärd1:05:40205+18:491:52:28121+114
3. Eva Nordkvist1:16:47214+26:053:09:15158+37
4. Ammie Berglund40:14187+12:073:49:29165+7
5. Annika Ridell1:27:56190+31:005:17:25173+8
195IF Thor 3Ungdomskavlen2:03:16
1. Elsa Bäsén33:45249+11:4833:45249
2. Viktor Jemth15:5891+2:3549:43221-28
2. David Berglund15:5891+2:3549:43
3. Anton Segerman35:12299+14:241:24:55214-7
3. Elsa Karlsson37:33341+16:451:27:16
4. Victor Bylund38:21188+1:14:002:03:16195-19
IF Thor 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Ebba Lindell30:21204+8:2430:21204
2. Ellen Hannrup18:42285+5:1949:03211+7
2. Emelie Svärd18:49291+5:2649:10
3. Aron Hellgren26:2076+5:321:15:23127-84
3. Arvid Bylund31:58232+11:101:21:01
4. Matviy Khotyaintsevej godkändej godkänd

IFK Enskede

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
192IFK Enskede 110MILA-kavlen15:12:48
1. Patric De Boussard1:41:40246+26:091:41:40246
2. Pelle Forsberg1:46:14190+31:163:27:54207-39
3. Ove Hedlund2:00:19282+54:475:28:13233+26
4. Fredrik Hedin2:15:22229+42:497:43:35230-3
5. Ulf Bylund44:21210+13:118:27:56225-5
6. Carina Hallendal51:12252+19:079:19:08218-7
7. Anders Björklund45:00200+15:3510:04:08209-9
8. Stefan Henriksson1:50:44230+39:3511:54:52208-1
9. Ulf Persson1:07:14161+23:3513:02:06198-10
10. Jan Frödin2:10:4222715:12:48192-6
206IFK Enskede 1Damkavlen5:43:15
1. Carina Hallendal1:02:08231+15:491:02:08231
2. Katarina Rundström1:04:09192+17:182:06:17208-23
3. Ileana von Melen1:19:56236+29:143:26:13221+13
4. Christina Halvarsson42:55218+14:484:09:08211-10
5. Elin Ahlström1:34:07216+37:115:43:15206-5

IFK Göteborg

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IFK Göteborg 110MILA-kavlen10:28:28
1. Max Peter Bejmer1:17:2017+1:491:17:2017
2. Fredrik Edén1:18:177+3:192:35:371-16
3. Jonas Pilblad1:12:1834+6:463:47:558+7
4. Francois Gonon1:38:2127+5:485:26:1616+8
5. Andreas Sølberg31:1015:57:263-13
6. Tobias Noborn32:464+0:416:30:1230
7. Niclas Jonasson32:1415+2:497:02:265+2
8. Johan Högstrand1:13:335+2:248:15:592-3
9. Thor Nørskov46:495+3:109:02:483+1
10. Eskil Kinneberg1:25:40110:28:282-1
15IFK Göteborg 1Damkavlen4:11:34
1. Isia Basset49:0428+2:4549:0428
2. Elin Pettersson49:4617+2:551:38:5015-13
3. Anna Närhi58:0529+7:232:36:5521+6
4. Elin Månsson28:537+0:463:05:4815-6
5. Kirsi Nurmi1:05:4628+8:504:11:34150
44IFK Göteborg 210MILA-kavlen11:43:59
1. Arvid Våg1:20:3665+5:051:20:3665
2. Matthieu Puech1:26:4357+11:452:47:1961-4
3. Erik Engstrand1:17:5170+12:194:05:1058-3
4. John Persson1:51:4462+19:115:56:5457-1
5. Vetle Ruud Bråten32:3114+1:216:29:2545-12
6. Henrik Laas34:5925+2:547:04:24450
7. Martin Larsson36:0466+6:397:40:2844-1
8. Daniel Netz1:24:2052+13:119:04:4846+2
9. Joel Nilsson53:0634+9:279:57:5444-2
10. Remi Dubois1:46:0550+20:2511:43:59440
72IFK Göteborg 2Damkavlen4:39:28
1. Elin Högstrand51:2267+5:0351:2267
2. Josefine Carlsson54:3474+7:431:45:56670
3. Erica Pettersson1:03:5582+13:132:49:5165-2
4. Åsa Hellquist34:0479+5:573:23:5567+2
5. Frida Gustafsson1:15:3395+18:374:39:2872+5
95IFK Göteborg 1Ungdomskavlen1:46:43
1. Søren Thrane Ødum23:5030+1:5323:5030
2. Meja Eneljung15:4877+2:2539:3819-11
3. Tage Kinell29:17153+8:291:08:5555+36
3. Olivia Asp30:14181+9:261:09:52
4. Thea Fagerström37:48180+1:13:271:46:4395+40
113Sävedalens AIK / IFK Göteborg 2Ungdomskavlen1:48:58
1. Johannes Holmgren26:58118+5:0126:58118
2. Elin Flakberg14:3518+1:1241:3357-61
2. Filippa Fagerström15:1949+1:5642:17
3. Gabriel Öhgren25:4363+4:551:07:1635-22
3. Nils Grimbeck29:35161+8:471:11:08
4. Kajsa Norman41:42228+1:17:211:48:58113+78
194Forsa OK 1Ungdomskavlen2:03:09
1. Benjamin Terent25:1453+3:1725:1453
2. Terese Terent19:45332+6:2244:59148+95
3. Ellen Funke34:33281+13:451:19:32184+36
4. Jimmy Johansson43:37239+1:19:162:03:09194+10
282Skarpnäcks OL 2Ungdomskavlen2:48:24
1. Linus Halvorsen53:35311+31:3853:35311
2. Justus Arenander20:08347+6:451:13:43306-5
2. Måra Stegard33:14470+19:511:26:49
3. Frida Arnesson40:20374+19:321:54:03295-11
3. William Möllerej godkändfullföljt
4. Inez Eklund54:21286+1:30:002:48:24282-13

IFK Hedemora OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
246IFK Hedemora OK 110MILA-kavlen16:33:28
1. Carl Aura1:49:22288+33:511:49:22288
2. Erik Almséus1:54:27231+39:293:43:49250-38
3. Edwin Carlson2:13:35306+1:08:035:57:24271+21
4. Göran Kampegård2:24:21268+51:488:21:45260-11
5. Henrik Ehrin45:28228+14:189:07:132600
6. Marcus Mattson50:33242+18:289:57:46255-5
7. Gustaf Jon Carlson45:49215+16:2410:43:35248-7
8. Albin Carlson2:17:43309+1:06:3413:01:18264+16
9. Olle Penttinen1:13:4429314:15:02272+8
10. Elias Melin2:18:2624816:33:28246-26
255IFK Hedemora OK 1Damkavlen6:27:57
1. Johanna Almséus1:06:13269+19:541:06:13269
2. Matilda Johansson1:10:12236+23:212:16:25258-11
3. Maria Sjögren1:23:08256+32:263:39:33250-8
4. Johanna Sjons58:55287+30:484:38:28259+9
5. Elin Aura1:49:29245+52:336:27:57255-4

IFK Lidingö SOK

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4IFK Lidingö SOK 1Damkavlen3:58:22
1. Johanna Sanderi49:1429+2:5549:1429
2. Alice Hugosson48:194+1:281:37:337-22
3. Helena Karlsson52:492+2:072:30:223-4
4. Annica Gustafsson29:2210+1:152:59:4430
5. Anna Bachman58:385+1:423:58:224+1
4IFK Lidingö SOK 110MILA-kavlen10:33:52
1. Florian Schneider1:16:399+1:081:16:399
2. Hector Haines1:22:2629+7:282:39:0514+5
3. Anders Carlsson1:09:4616+4:143:48:5111-3
4. Øystein Kvaal Østerbø1:37:2026+4:475:26:1113+2
5. Julian Dent31:263+0:165:57:376-7
6. Erik Ivarsson Sandberg33:5813+1:536:31:3560
7. Nicolas Simonin33:0018+3:357:04:358+2
8. Filip Dahlgren1:13:426+2:338:18:177-1
9. Mårten Boström46:374+2:589:04:544-3
10. Fredrik Bakkman1:28:586+3:1810:33:5240
16IFK Lidingö SOK 2Damkavlen4:12:09
1. Matleena Boström46:446+0:2546:446
2. Sofia Adolfsson53:5064+6:591:40:3425+19
3. Emma Bjessmo54:4811+4:062:35:2218-7
4. Sofia Törnqvist31:0125+2:543:06:2317-1
5. Adela Indrakova1:05:4628+8:504:12:0916-1
57IFK Lidingö SOK 210MILA-kavlen12:06:00
1. Rasmus Palmqvist Aslaksen1:26:36122+11:051:26:36122
2. Anders Hedman1:29:0482+14:062:55:4089-33
3. Anders Skarholt1:16:4462+11:124:12:2476-13
4. Simon Schuster1:48:3643+16:036:01:0069-7
5. Christian Hjalmarsson37:2380+6:136:38:2366-3
6. Mattias Johansson38:5272+6:477:17:1568+2
7. John Fredriksson33:3426+4:097:50:4956-12
8. Ville Keskisaari1:21:3538+10:269:12:2449-7
9. Linus Kajsajuntti1:00:3599+16:5610:12:5952+3
10. Martin Larbo1:53:0176+27:2112:06:0057+5
95IFK Lidingö SOK 3Damkavlen4:48:36
1. Magdalena Carlstein53:01117+6:4253:01117
2. Felicity Brown59:07133+12:161:52:081170
3. Sofie Sihver1:02:2866+11:462:54:3694-23
4. Julia Rajan32:2655+4:193:27:0280-14
5. Jutta Jussila1:21:34145+24:384:48:3695+15
144IFK Lidingö SOK 1Ungdomskavlen1:53:12
1. Julia Rajan27:22134+5:2527:22134
2. Amelie Rajan15:4675+2:2343:08108-26
2. Signe Hillerhag16:39140+3:1644:01
3. Lukas Werner23:3715+2:491:06:4525-83
3. Ludvig Jarlemark26:5287+6:041:10:00
4. Jonatan Graversen46:27259+1:22:061:53:12144+119
158Ludvika OK jubileumslagDamkavlen5:11:49
1. Ulrika Örnhagen Jørgensen52:2597+6:0652:2597
2. Tina Junegard58:17123+11:261:50:42104+7
3. Lena Regnell1:10:17157+19:353:00:59120+16
4. Annica Jansson38:18159+10:113:39:17127+7
5. Anna Nordin1:32:32211+35:365:11:49158+31
159IFK Lidingö SOK 310MILA-kavlen14:23:42
1. Sixten Hillerhag1:37:45214+22:141:37:45214
2. Andrew Quin1:37:59141+23:013:15:44170-44
3. Tero Junttila1:38:29189+32:574:54:131700
4. Máté Kerényi1:58:2895+25:556:52:41147-23
5. Robert Larsson38:05100+6:557:30:46138-9
6. Antonio Serini39:4181+7:368:10:27133-5
7. Mikael Jansson37:3994+8:148:48:06126-7
8. Mattias Ganslandt1:55:20249+44:1110:43:26148+22
9. Johan Sällfors1:13:45208+30:0611:57:11154+6
10. Måns Tistad2:26:31176+1:00:5114:23:42159+5
178IFK Lidingö SOK 2Ungdomskavlen1:58:28
1. Lisa Thunell38:04281+16:0738:04281
2. Agnes Damberg16:07104+2:4454:11258-23
2. Ella Broquist18:10253+4:4756:14
3. Anders Widlund28:49135+8:011:23:00202-56
3. Simon Lilja30:38198+9:501:24:49
4. Anton Ström35:28147+1:11:071:58:28178-24
225IFK Lidingö SOK 4Damkavlen5:56:16
1. Ebba Ganslandt1:10:19285+24:001:10:19285
2. Elin Jarlemark1:03:12183+16:212:13:31248-37
3. Evelyn Wendelius1:17:49222+27:073:31:20238-10
4. Anneli Wendelius45:59239+17:524:17:19226-12
5. Christina Perneby1:38:57229+42:015:56:16225-1

IFK Mora OK

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17IFK Mora OK 110MILA-kavlen10:58:36
1. Roman Ryapolov1:16:4010+1:091:16:4010
2. Artem Panchenko1:27:3166+12:332:44:1143+33
3. Zsolt Lenkei1:11:3929+6:073:55:5039-4
4. Simon Hodler1:47:4238+15:095:43:3234-5
5. Andreas Holmberg32:4717+1:376:16:1932-2
6. Linus Rapp33:5712+1:526:50:1630-2
7. Simonas Krepsta32:1013+2:457:22:2628-2
8. Graham Gristwood1:11:582+0:498:34:2422-6
9. Johan Lindberg48:2110+4:429:22:4519-3
10. Vojtech Kral1:35:5125+10:1110:58:3617-2
24IFK Mora OK 1Damkavlen4:18:33
1. Olga Panchenko51:1065+4:5151:1065
2. Anastasia Trubkina52:0335+5:121:43:1341-24
3. Magdalena Olsson59:0838+8:262:42:2130-11
4. Isabel Salén28:316+0:243:10:5224-6
5. Fanni Gyurko1:07:4139+10:454:18:33240
43IFK Mora OK 2Damkavlen4:28:23
1. Hanna Eriksson52:34103+6:1552:34103
2. Evgeniya Ryapolova52:5547+6:041:45:2961-42
3. Indre Valaite1:01:4861+11:062:47:1752-9
4. Sara Hodler33:1166+5:043:20:2850-2
5. Helene Söderlund1:07:5540+10:594:28:2343-7
70IFK Mora OK 210MILA-kavlen12:31:27
1. Marek Minar1:19:2549+3:541:19:2549
2. Erik Folkesson Blom1:25:0846+10:102:44:3346-3
3. Jegor Kostylev1:16:2759+10:554:01:0050+4
4. Andrey Lamov1:58:4499+26:115:59:4459+9
5. Kristian Dahlström39:19129+8:096:39:0368+9
6. Per Holm36:2134+4:167:15:2461-7
7. Ola Svahn39:23126+9:587:54:4766+5
8. Peter Fredricson1:29:4990+18:409:24:3667+1
9. Erik Eriksson58:0275+14:2310:22:3866-1
10. Nicola Müller2:08:49144+43:0912:31:2770+4
139IFK Mora OK 3Damkavlen5:04:41
1. Sofia Berglund54:55151+8:3654:55151
2. Anna Gunnars1:03:01178+16:101:57:56159+8
3. Erika Duhlbo1:12:06172+21:243:10:02161+2
4. Kane Andersson37:50150+9:433:47:52159-2
5. Johanka Simkova1:16:49104+19:535:04:41139-20
154IFK Mora OK 310MILA-kavlen14:11:37
1. Axel Jutterström1:23:35107+8:041:23:35107
2. Mattias Johansson1:50:54211+35:563:14:29167+60
3. Pär Höök1:34:19156+28:474:48:48158-9
4. Gustaf Berglund2:14:08219+41:357:02:56167+9
5. Martin Granberg43:19196+12:097:46:15162-5
6. Kalle Björkman42:27141+10:228:28:42159-3
7. Andreas Allerhed45:18208+15:539:14:00163+4
8. Lukas Deininger1:47:44206+36:3511:01:44168+5
9. Anders Henriksson1:08:31172+24:5212:10:15163-5
10. Adrian Dahlström2:01:22111+35:4214:11:37154-9
192IFK Mora OK 3Ungdomskavlen2:00:59
1. Albin Gezelius25:5981+4:0225:5981
2. Sofie Karlsson Holmer20:59379+7:3646:58185+104
3. Elsa Hermansson32:21243+11:331:19:19180-5
3. Alva Erssonej startfullföljt
4. Ludvig Englund41:40227+1:17:192:00:59192+12
219IFK Mora OK - Ladies night DAM10MILA-kavlen16:03:11
1. Isabela Salén1:48:11278+32:401:48:11278
2. Evgeniya Ryapolova2:06:50270+51:523:55:01274-4
3. Sara Hodler1:53:56261+48:245:48:57262-12
4. Magdalena Olsson2:29:15289+56:428:18:12259-3
5. Hanna Eriksson41:19162+10:098:59:31255-4
6. Johanka Simkova55:52289+23:479:55:23252-3
7. Anna Gunnars48:56252+19:3110:44:19249-3
8. Indre Valaite1:44:33194+33:2412:28:52240-9
9. Lisa Hallberg1:35:36258+51:5714:04:28251+11
10. Helene Söderlund1:58:4319916:03:11219-32
247IFK Mora OK 2Ungdomskavlen2:19:26
1. Simon Karlsson Holmer33:35244+11:3833:35244
2. Elin Gezelius19:21312+5:5852:56245+1
2. Julia Meijer21:51398+8:2855:26
3. Thea Sjösten Andersson35:27308+14:391:28:23233-12
4. Erik Larsson51:03274+1:26:422:19:26247+14
257IFK Mora OK 1Ungdomskavlen2:26:12
1. Moa Sjösten Andersson35:22262+13:2535:22262
2. Linnea Hermansson39:32477+26:091:14:54307+45
2. Rebecka Åkärbjär39:34478+26:111:14:56
3. Sebastian Åkärbjär36:18326+15:301:51:12288-19
3. Thobias Brodin1:15:45433+54:572:30:39
4. Gustav Björklund35:00138+1:10:392:26:12257-31
IFK Mora OK 4Damkavlenej godkänd
1. Maria Bergkvistej godkändej godkänd
2. Lena Hermansson1:08:26227+21:35ej godkänd
3. Lena Karlsson Holmer1:04:1186+13:29ej godkänd
4. Catharina Asp32:1852+4:11ej godkänd
5. Elin Ek1:11:3265+14:36ej godkänd

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
78IFK Umeå 110MILA-kavlen12:39:07
1. Oskar Malmberg1:23:02100+7:311:23:02100
2. Lukas Peterson1:23:0736+8:092:46:0955-45
3. Martin Hederskog1:21:3081+15:584:07:3967+12
4. Jakob Odeblad2:01:15120+28:426:08:5475+8
5. Joel Sjölander38:37111+7:276:47:3176+1
6. Olof Malmberg43:16157+11:117:30:4775-1
7. Albin Björnudd40:59155+11:348:11:46750
8. Hans Persson1:29:0885+17:599:40:54750
9. Tomas Johansson1:06:22149+22:4310:47:1678+3
10. Fredrik Åhman1:51:5166+26:1112:39:07780

IGTISA

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38IGTISA 110MILA-kavlen11:28:42
1. Martynas Tirlikas1:20:4868+5:171:20:4868
2. Vytautas Beliunas1:28:2575+13:272:49:1367-1
3. Jonas Vytautas Gvildys1:10:1018+4:383:59:2347-20
4. Vilius Aleliunas1:48:1242+15:395:47:3540-7
5. Giedrius Sabaliauskas36:5169+5:416:24:26400
6. Henrikas Pauzas36:3037+4:257:00:5637-3
7. Liutauras Bilevicius34:1232+4:477:35:0839+2
8. Arturs Paulins1:21:0136+9:528:56:0940+1
9. Donatas Stulgys54:3943+11:009:50:4838-2
10. Andris Jubelis1:37:5430+12:1411:28:42380

IK Gandvik

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
273IK Gandvik 110MILA-kavlen18:01:06
1. Magnus Södervall1:47:06272+31:351:47:06272
2. Staffan Ljungqvist2:34:15320+1:19:174:21:21311+39
3. Andreas Jonsson2:11:01303+1:05:296:32:22307-4
4. Magnus Dahlin2:22:26263+49:538:54:48295-12
5. Filip Södervall53:07302+21:579:47:55299+4
6. Johan Käll57:15294+25:1010:45:10288-11
7. Jonas Planck1:02:16313+32:5111:47:26291+3
8. Tore Widegren2:27:35316+1:16:2614:15:01295+4
9. Erik Hellsvik1:15:0229715:30:03276-19
10. Johani Karonen2:31:0327718:01:06273-3
IK Gandvik 1Damkavlenej godkänd
1. Jenny Furusköld1:11:13290+24:541:11:13290
2. Alice Södervall1:16:11273+29:202:27:24280-10
3. Elin Käll1:21:02243+30:203:48:26261-19
4. Maria Heder50:02259+21:554:38:28259-2
5. Helena Södervallej startej godkänd

IK Hakarpspojkarna

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13IK Hakarpspojkarna 110MILA-kavlen10:53:19
1. Markus Hederskog1:18:5743+3:261:18:5743
2. Oskar Ljungqvist1:21:1021+6:122:40:0725-18
3. Andreas Jansson1:11:2025+5:483:51:2718-7
4. Henrik Jansson1:34:5010+2:175:26:1717-1
5. Filip Ossiansson35:3248+4:226:01:4922+5
6. Joakim Hederskog34:1317+2:086:36:0217-5
7. Arvid Nord32:0610+2:417:08:0812-5
8. Aleksei Alekseyonok1:16:3420+5:258:24:4213+1
9. Ludwig Ljungqvist48:4113+5:029:13:2310-3
10. Davis Dislers1:39:5632+14:1610:53:1913+3
23IK Hakarpspojkarna 1Ungdomskavlen1:35:47
1. Emil Öhlund23:4325+1:4623:4325
2. Alma Holmqvist Johansson15:0636+1:4338:498-17
3. Sara Granstedt26:0067+5:121:04:4910+2
4. Isa Envall30:5870+1:06:371:35:4723+13
41IK Hakarpspojkarna 1Damkavlen4:27:51
1. Tova Olsson51:4678+5:2751:4678
2. Sophia Björnlinger52:2742+5:361:44:1351-27
3. Anna Serrallonga59:2439+8:422:43:3734-17
4. Elin Granstedt31:4544+3:383:15:2233-1
5. Elna Forsberg1:12:2970+15:334:27:5141+8
52IK Hakarpspojkarna 2Damkavlen4:32:36
1. Eva Öhlund51:4175+5:2251:4175
2. Elin Svensson52:5951+6:081:44:4053-22
3. Annie Önsten1:02:5570+12:132:47:3554+1
4. Gabriella Gustafsson32:3256+4:253:20:0748-6
5. Ona Rafols Perramon1:12:2970+15:334:32:3652+4
57IK Hakarpspojkarna 3Damkavlen4:33:50
1. Amanda Leo52:0688+5:4752:0688
2. Hanna Palm49:1412+2:231:41:2030-58
3. Anna Envall1:01:0552+10:232:42:2532+2
4. Alice Svensson Finndahl34:4391+6:363:17:0840+8
5. Moa Svensson1:16:42102+19:464:33:5057+17
61IK Hakarpspojkarna 2Ungdomskavlen1:42:14
1. Jakob Ingström25:2758+3:3025:2758
2. Viktor Gunnarsson14:4022+1:1740:0728-30
2. Julia Rangert16:0399+2:4041:30
3. Hilda Holmqvist Johansson25:4665+4:581:05:5319-9
3. Maja Åkesson31:43229+10:551:11:50
4. Ella Palm36:21161+1:12:001:42:1461+42
71IK Hakarpspojkarna 3Ungdomskavlen1:43:20
1. Mattias Öhlund27:39149+5:4227:39149
2. Isak Eskilsson14:159+0:5241:5464-85
2. Albin Hjellström15:3864+2:1543:17
3. Tilda Palm26:3782+5:491:08:3150-14
3. Ida Eskilsson27:3198+6:431:09:25
4. Evelina Svensson Finndahl34:49135+1:10:281:43:2071+21
94IK Hakarpspojkarna 210MILA-kavlen13:08:45
1. Emil Björnlinger1:23:34105+8:031:23:34105
2. Martin Djerf1:41:14154+26:163:04:48129+24
3. Adam Granstedt1:20:0878+14:364:24:5695-34
4. Eric Hansson2:13:58217+41:256:38:54126+31
5. Albin Axelsson39:00118+7:507:17:54123-3