Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Uppland + Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Uppland + Stockholm
Arrangörsorganisationer: Rånäs OK / Stockholms OF
Datum: söndag 7 september 2014

Klasser: Visa alla | D21U | H21U | D20U | H20U | D18U | H18U | D16U | H16U | D14U | H14U | D12U | H12U | D10U | H10 U | D35U | H35U | D40U | H40U | D45U | H45U | D50U | H50U | D55U | H55U | D60U | H60U | D65U | H65U | D70U | H70U | D75U | H75U | D80U | H80U | D85U | H85U | D21S | H21S | D20S | H20S | D18S | H18S | D16S | H16S | D14S | H14S | D12S | H12S | D10S | H10S | D35S | H35S | D40S | H40S | D45S | H45S | D50S | H50S | D55S | H55S | D60S | H60S | D65S | H65S | D70S | H70S | D75S | H75S | D80S | H80S | D85S | H85S | D16K | H16K | D14K | H14K | D12K | H12K | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

D21 U

4 330 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nadiya VolynskaOK Orion28:336:35
2Kajsa RisbyOK Kåre30:02+1:296:56
3Annika BillstamOK Linné30:24+1:517:01
4Catherine TaylorOK Linné31:47+3:147:20
5Maria SjölanderOK Rodhen32:11+3:387:25
6Emma Pihl SkoogOK Linné33:37+5:047:45
7Rebecka OlssonOK Linné33:44+5:117:47
8Åsa Zetterberg-ErikssonOK Djerf34:03+5:307:51
9Rebecka LindbergOK Roslagen34:48+6:158:02
10Elisa ElstnerOK Linné35:33+7:008:12
11Elin SjölanderOK Rodhen35:46+7:138:15
12Amanda ThellsénOK Linné36:03+7:308:19
13Lisa RönnolsOK Linné37:08+8:358:34
14Gunilla SvärdIF Thor38:56+10:238:59
15Josefin BengtssonLånghundra IF39:37+11:049:08
16Sofia SöllvanderOK Linné39:57+11:249:13
17Sara BengtssonLånghundra IF40:34+12:019:22
18Fanny FredrikssonIF Thor40:51+12:189:26
19Petra OlanderLånghundra IF40:53+12:209:26
20Marie OhlinOK Linné42:08+13:359:43
21Linnea TroengSkogslöparna46:24+17:5110:42
22Elin LindTierps SOK46:44+18:1110:47
23Johanna RagvaldOK Linné47:12+18:3910:54
24Samantha AhlgrenOK Roslagen48:18+19:4511:09
25Ida Pihl SkoogOK Linné50:58+22:2511:46
26Klara SvedevallOK Linné56:41+28:0813:05
Karna ThorssonOK Linnéej godkänd
Emma JonssonOK Rodhenej godkänd
Lisa CarlssonOK Linnéej start
Sara LundstenOK Linnéej start
Samantha SaegerOK Linnéej start
Alexandra BjärrenholtOK Rodhenej start
Lovisa LarssonOK Linnéej start
Katrina BerganderOK Linnéej start
Rasa PtasekaiteOK Linnéej start

H21 U

4 850 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné25:195:13
2Rassmus AnderssonOK Linné25:45+0:265:18
3Oskar SjöbergOK Linné25:48+0:295:19
4Anton SjökvistStora Tuna OK25:53+0:345:20
5Oleksandr KratovOK Orion27:36+2:175:41
6David LingforsOK Linné28:38+3:195:54
7Simon JakobssonLånghundra IF29:19+4:006:02
8Matt OgdenOK Linné29:32+4:136:05
9Jörgen OhlinOK Linné29:59+4:406:10
10Johan HameliusOK Linné30:02+4:436:11
11Nils OlssonOK Linné30:41+5:226:19
12Jan TroengOK Linné31:23+6:046:28
13Robin PousetteLånghundra IF31:43+6:246:32
14Erik LindIFK Umeå32:18+6:596:39
15Joel LännevallOK Roslagen33:36+8:176:55
16Ulrik ImbergOK Linné34:26+9:077:05
17Henrik JonssonOK Rodhen34:30+9:117:06
18Simon EklövOK Linné34:34+9:157:07
19Pontus JohanssonOK Linné36:21+11:027:29
20Ross SmithOK Linné36:34+11:157:32
21Olof ErikssonOK Linné36:41+11:227:33
22Anders HåkanssonOK Linné36:49+11:307:35
23Magnus BjörkOK Borgen36:51+11:327:35
Erik ÅhlinLånghundra IFej start
Viktor LindbergOK Roslagenej start
Erik ThorssonTurun Metsänkävijätej start
Mandus RidefeltOK Linnéej start
Fredrik WigertzLånghundra IFej start

H20 U

4 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AnderssonOK Rodhen29:576:40
2Luc SandevoirOrientation Caennaise33:07+3:107:22
3Antoine StéphanyOK Linné43:16+13:199:38
4Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL1:12:04+42:0716:03
Per-Erik FredbergOK Rodhenej godkänd

D18 U

3 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa JohanssonOK Rodhen44:2212:29
2Carolina NealisLänna IF50:31+6:0914:13
Alice FrostOK Roslagenej start
Rebecka HoppeIF Thorej start
Caroline Løchting ThunbergOK Roslagenej start

H18 U

4 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle NilssonOK Linné28:557:10
1Johannes RidefeltOK Linné28:557:10
3Fabian SteenOK Enen35:58+7:038:55
4Bobby BrahmLånghundra IF38:07+9:129:27
5Nicklas DeWittLänna IF44:35+15:4011:03
6Simon BernersonOK Enen52:57+24:0213:08
7Henrik NordströmSigtuna OK56:46+27:5114:05
8Jakob LiljaOK Enen1:08:28+39:3316:59
Daniel Carlson BjernaldOK Linnéej godkänd
Anton ForsbergLånghundra IFej start
Lucas Holgersson RohdinSigtuna OKej start
Andreas NäslundOK Roslagenej start

D16 U

2 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KarlströmOK Linné25:108:46
2Ellen FrostOK Roslagen28:42+3:3210:00
3Klara MandahlOK Linné29:25+4:1510:14
4Maria JanssonOK Linné31:29+6:1910:58
5Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL35:31+10:2112:22
6Wilma GilleOK Roslagen39:50+14:4013:52
6Sandra BoströmOK Linné39:50+14:4013:52
8Julia AnderssonOK Roslagen40:32+15:2214:07
9Moira NilssonIF Thor42:14+17:0414:42
Ellen BromanOK Roslagenej start
Sofia BerglundSigtuna OKej start
Malin SannelVallentuna-Össeby OLej start

H16 U

2 980 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf BerglundSigtuna OK20:226:50
2Waldemar AnderssonOK Roslagen20:58+0:367:02
3Simon SchusterVallentuna-Össeby OL21:23+1:017:10
4Olle GrywenzOK Linné21:34+1:127:14
5Tuve MöllerOK Linné21:59+1:377:22
6Johan EdenhamnLänna IF23:40+3:187:56
7Emil GrehnOK Rodhen24:33+4:118:14
8Gustav NyholmOK Linné25:20+4:588:30
9Daniel RönnqvistOK Linné26:40+6:188:56
10William ErnlundOK Linné27:22+7:009:11
11John LarssonRånäs OK28:47+8:259:39
12Adam LiljaOK Enen28:55+8:339:42
13Jesper NyströmIF Thor35:50+15:2812:01
14Fredrik PalmOK Triangeln45:57+25:3515:25
15Gustav NordforsOK Enen47:39+27:1715:59
16Oskar AnderssonOK Linné50:10+29:4816:50

D14 U

2 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor24:428:45
2Agnes BromanOK Roslagen25:15+0:338:57
3Alva LindellIF Thor27:36+2:549:47
4Klara MöllerOK Linné28:09+3:279:58
5Lovisa WigertzLånghundra IF29:04+4:2210:18
6Malva SteenOK Enen29:52+5:1010:35
7Emma BernersonOK Enen36:40+11:5813:00
8Alva JonssonLånghundra IF38:26+13:4413:37
9Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL38:55+14:1313:48
10Ida HäggholmSigtuna OK42:34+17:5215:05
11Kari LöeOK Linné43:38+18:5615:28
12Emma JanssonOK Linné43:55+19:1315:34
13Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL51:17+26:3518:11
14Miranda NordqvistIF Thor54:02+29:2019:09
Anna NordströmSigtuna OKej godkänd
Hanna KarlssonLänna IFej godkänd
Astrid AnderVallentuna-Össeby OLej start
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start

H14 U

2 850 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor18:086:21
2Axel BergströmOK Rodhen22:23+4:157:51
3Andreas JohnsonSigtuna OK23:01+4:538:04
4Axel Leijon ThorellLånghundra IF26:12+8:049:11
5Emil JonsellIF Thor26:21+8:139:14
6Arvid RoosOK Linné26:35+8:279:19
7Nils StrandOK Linné27:18+9:109:34
8Joel WahlqvistOK Roslagen28:27+10:199:58
9Gunnar KarlströmOK Linné28:45+10:3710:05
10Arvid UmegårdLånghundra IF30:28+12:2010:41
11Erling HolstOK Linné30:52+12:4410:49
12Niklas GillbergLånghundra IF31:18+13:1010:58
13Karl BrahmLånghundra IF31:53+13:4511:11
14Hugo BäsénIF Thor32:10+14:0211:17
15Filip ElihnOK Linné34:24+16:1612:04
16Anton SegermanIF Thor36:23+18:1512:45
17Samuel NorénOK Enen39:27+21:1913:50
18Oskar StenviOK Linné40:09+22:0114:05
19Ville Thorburn FontellOK Enen41:34+23:2614:35
20Victor BylundIF Thor45:13+27:0515:51
21Filip NilssonOK Triangeln47:10+29:0216:32
22Felix SvenssonRasbo IK47:35+29:2716:41
23Oscar PalmOK Linné54:19+36:1119:03
24Elias LarssonOK Enen1:03:20+45:1222:13
Erik BeskowOK Linnéej godkänd
Matviy KhotyaintsevIF Thorej start
Simon Kjörling-SkoglundRånäs OKej start
Sten MårtenssonOK Linnéej start
Filip HasselOK Triangelnej start

D12 U

2 250 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KrafftLänna IF18:308:13
2Ebba LindellIF Thor19:49+1:198:48
3Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL19:50+1:208:48
4Hanna JonsellIF Thor20:35+2:059:08
5Emilia KarlssonLånghundra IF23:40+5:1010:31
6Lovisa HambäckLånghundra IF24:15+5:4510:46
7Emilia BergströmOK Rodhen25:11+6:4111:11
8Alma NordströmLånghundra IF25:51+7:2111:29
9Malin SvenssonRånäs OK28:17+9:4712:34
10Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL28:32+10:0212:40
11Anni HäggholmSigtuna OK31:17+12:4713:54
12Maja MartinellIF Thor32:24+13:5414:24
12Lisa JarpnerVallentuna-Össeby OL32:24+13:5414:24
14Linn RistoOK Linné32:52+14:2214:36
15Elsa KarlssonIF Thor32:53+14:2314:36
16Maja WilmarIF Thor33:41+15:1114:58
17Stina UmegårdLånghundra IF35:30+17:0015:46
18Alva NyströmIF Thor37:48+19:1816:48
19Ellen HannrupIF Thor38:51+20:2117:16
20Hannah ÖrtlundRånäs OK38:58+20:2817:19
21Joni Müller af UhrOK Linné39:37+21:0717:36
22Kajsa UppstenOK Enen39:57+21:2717:45
23Felicia SvenssonRasbo IK43:49+25:1919:28
24Fanny CedstedtLånghundra IF45:14+26:4420:06
Klara StrandOK Linnéej godkänd
Agnes WeissLånghundra IFej godkänd
Amanda WielandSigtuna OKej start
Sara NyholmOK Linnéej start
Johanna PalmOK Triangelnej start
Emma PalmOK Roslagenej start
Elsa BäsénIF Thorej start

H12 U

2 290 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL18:057:53
2Oskar SundblomRånäs OK18:39+0:348:08
3Albin ForsbergLånghundra IF20:14+2:098:50
4Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL20:23+2:188:54
5David MelinOK Rodhen20:50+2:459:05
6Emil BoströmOK Linné21:56+3:519:34
7Simon Bernet WahlnäsOK Linné22:57+4:5210:01
8Carl HenrikssonRånäs OK23:14+5:0910:08
9Kevin SjölanderOK Rodhen24:11+6:0610:33
10Hugo Bergendahl-HanssonIF Thor25:18+7:1311:02
11Pelle NilssonOK Linné25:26+7:2111:06
12Otto BalckVallentuna-Össeby OL25:40+7:3511:12
13Oscar WahlbergLånghundra IF26:55+8:5011:45
14Edvin HellströmLånghundra IF27:27+9:2211:59
15Oskar BengtssonOK Linné27:33+9:2812:01
16Emil WeiseliusOK Linné28:00+9:5512:13
17Petter NordenholmIF Thor28:12+10:0712:18
18Viktor JanssonOK Roslagen29:32+11:2712:53
19John McLellandOK Rodhen30:16+12:1113:13
20Gustav KüglerSigtuna OK30:38+12:3313:22
21Arvid BylundIF Thor31:22+13:1713:41
22David NäslundOK Roslagen31:28+13:2313:44
23Karl GrywenzOK Linné32:09+14:0414:02
23Martin GrönholmIF Thor32:09+14:0414:02
25Isac ÅsbrinkOK Linné32:57+14:5214:23
26Lukas AarnioOK Linné36:13+18:0815:48
27Hampus GörlOK Enen36:34+18:2915:58
28Bastien KöhlerOK Linné36:58+18:5316:08
29Anton KarlssonLänna IF38:35+20:3016:50
30Albin WarvelinLånghundra IF40:09+22:0417:31
31Alex ÖstermanRasbo IK40:18+22:1317:35
32Einar LundkvistLänna IF40:53+22:4817:51
33Sven NyströmOK Linné41:24+23:1918:04
34Pontus EggensIF Thor42:40+24:3518:37
35Viktor KnudsenLånghundra IF50:49+32:4422:11
36Aron JohanssonRasbo IK51:46+33:4122:36
37Simon PeterssonOK Roslagen54:36+36:3123:50
38Zebastian Jönsson -UlateOK Triangeln57:28+39:2325:05
39Erik CnattingiusLänna IF59:07+41:0225:48
Aron HellgrenIF Thorej godkänd
Ville WrammertOK Linnéej start
William AdamssonRånäs OKej start
William LindgrenRånäs OKej start
Ludvig HasselOK Triangelnej start

D10 U

2 370 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné16:256:55
2Moa LundinOK Linné20:59+4:348:51
3Elsa HedinOK Linné22:05+5:409:19
4Ines AarnioOK Linné22:30+6:059:29
5Aura Rönnemaa MorénOK Linné24:29+8:0410:19
6Tilde SöderlundOK Rodhen24:39+8:1410:24
7Fannie SjölanderOK Rodhen25:05+8:4010:35
8Malin NilssonOK Linné28:25+12:0011:59
9Lisa NilssonOK Linné28:36+12:1112:04
10Edit JonssonLånghundra IF28:40+12:1512:05
11Klara HartOK Linné29:35+13:1012:28
12Ester BlomsterIF Thor30:20+13:5512:47
13Agnes Söllvander EklundOK Rodhen33:07+16:4213:58
14Sara SundqvistLånghundra IF33:39+17:1414:11
15Ellen SaetreLånghundra IF35:45+19:2015:05
16Ella ServinLånghundra IF35:52+19:2715:08
17Nadine Huss LandströmOK Linné44:55+28:3018:57
18Alicia BohmanSigtuna OK44:57+28:3218:57
19Hillevi LarssonOK Enen47:47+31:2220:09
20Elin FornanderSigtuna OK49:14+32:4920:46
21Hedvig LundkvistLänna IF1:00:35+44:1025:33
Isabella ForssellLänna IFej godkänd
Frida MelinOK Rodhenej godkänd
Elsa Söllvander EklundOK Rodhenej godkänd
Matilda EkmanVallentuna-Össeby OLej start
Alva JohanssonRånäs OKej start
Malin EdmanSigtuna OKej start
Agnes CedstedtLånghundra IFej start
Alva SundblomRånäs OKej start

H10 U

2 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor BoströmOK Linné17:457:23
2Axel GidlundOK Linné18:07+0:227:32
3Jacob HenrikssonRånäs OK19:48+2:038:15
4Emil ÅbergOK Linné19:55+2:108:17
5Viktor JemthIF Thor20:24+2:398:30
6Elias WesterberghRasbo IK20:45+3:008:38
7Love BylundIF Thor21:55+4:109:07
8Aron BromanLänna IF22:32+4:479:23
9Gustav LyckebäckSigtuna OK23:51+6:069:56
10Jakob NordströmSigtuna OK24:11+6:2610:04
11Albin ÅslundOK Linné24:21+6:3610:08
12Lukas HambäckLånghundra IF27:32+9:4711:28
13Hugo ÖrtlundRånäs OK29:01+11:1612:05
14Hugo NylundOK Linné31:00+13:1512:55
15Oscar ÅslundOK Linné31:07+13:2212:57
16Axel BalckVallentuna-Össeby OL31:52+14:0713:16
17Oliver JohanssonRasbo IK32:05+14:2013:22
18Valle LarssonIF Thor40:17+22:3216:47
19Erik BernersonOK Enen42:14+24:2917:35
20Axel GårdmarkOK Rodhen44:46+27:0118:39
21Tor NylundOK Linné1:09:43+51:5829:02
Elias JavehedVallentuna-Össeby OLej godkänd
Axel AnderssonIF Thorej godkänd
Axel WielandSigtuna OKej start
Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OLej start
Viggo WrammertOK Linnéej start
Skarpi FreyssonVallentuna-Össeby OLej start
Elis Bergendahl-HanssonIF Thorej start

D35 U

3 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK29:598:32
2Jessica SöllvanderOK Rodhen34:49+4:509:55
3Åsa BergSigtuna OK45:12+15:1312:52
4Helene NilssonOK Linné45:40+15:4113:00
5Marianne GustafssonIF Thor1:06:23+36:2418:54
Annette RoosOK Linnéej start

H35 U

4 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof BorellOK Linné33:587:33
2Henrik BoströmOK Linné35:23+1:257:52
3Mats ÅbergOK Linné39:23+5:258:46
4Mika NumminenOK Linné39:36+5:388:49
5Anders LindgrenLånghundra IF47:45+13:4710:38
6Mats WarvelinLånghundra IF57:36+23:3812:49
7Jonas SellingLänna IF1:01:27+27:2913:41
8Mikael HagströmHäverödals SK1:16:53+42:5517:07
Mathias TärnlundOK Linnéej start

D40 U

3 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Karin OlmIF Thor32:259:14
2Åsa HedinOK Linné34:49+2:249:55
3Marie LyckebäckSigtuna OK36:02+3:3710:15
4Anna BeskowOK Linné36:50+4:2510:29
5Annika RidellIF Thor37:13+4:4810:36
6Yvonne GrehnOK Rodhen37:51+5:2610:47
7Sofie BergendahlIF Thor39:16+6:5111:11
8Ane LaugenOK Linné43:28+11:0312:23
9Gabriella MelinOK Rodhen43:41+11:1612:26
10Karin LindellIF Thor44:53+12:2812:47
11Eva CedstedtLånghundra IF46:28+14:0313:14
12Åsa NordströmSigtuna OK47:07+14:4213:25
13Åsa JanssonOK Roslagen50:17+17:5214:19
14Karolina AnderssonLänna IF59:04+26:3916:49
15Johanna WeissLånghundra IF1:01:24+28:5917:29
16Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL1:04:26+32:0118:21
17Elisabet Lindblom-LarssonOK Enen1:14:13+41:4821:08
Sofia KrafftLänna IFej godkänd
Carolina AnderssonOK Roslagenej godkänd
Karin HofstedtVallentuna-Össeby OLej start
Elizabeth LøchtingOK Roslagenej start
Marie LindströmOK Triangelnej start

H40 U

4 140 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats FröbergOK Linné26:406:26
2Anders BoströmOK Linné27:20+0:406:36
3John SolbreckLånghundra IF28:56+2:166:59
4Henrik RoosOK Linné29:29+2:497:07
5Johan BlomsterIF Thor29:42+3:027:10
6Ola LindIF Thor30:04+3:247:15
7Ulf BergströmOK Rodhen30:16+3:367:18
8Jesper HedbergIF Thor30:37+3:577:23
9Jörgen HellgrenIF Thor31:27+4:477:35
10Marcus PherssonOK Linné31:32+4:527:37
11Mattias NilssonOK Linné32:34+5:547:51
12Johan KüglerSigtuna OK35:12+8:328:30
13Andreas KrafftLänna IF38:01+11:219:10
14Jonas AnderssonIF Thor38:28+11:489:17
15Fredrik LindellIF Thor38:57+12:179:24
16Jonas HasselOK Triangeln40:05+13:259:40
17Pål JanssonOK Roslagen40:50+14:109:51
18Nic KruysIF Thor42:13+15:3310:11
19Per MelinOK Rodhen42:36+15:5610:17
20Bo SegermanIF Thor46:12+19:3211:09
21Jonathan NealisLänna IF1:06:45+40:0516:07
Dan HörnellOK Linnéej start
Fredrik SundinOK Linnéej start

D45 U

2 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln23:077:50
2Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL30:17+7:1010:15
3Maria HartOK Linné34:19+11:1211:37
4Lena GrandinOK Linné36:35+13:2812:24
5Camilla AdlertegOK Enen38:09+15:0212:55
6Anette ArksandVallentuna-Össeby OL43:07+20:0014:36
7Birgitta LindellLånghundra IF44:51+21:4415:12
8Berit EkmanVallentuna-Össeby OL45:00+21:5315:15
9Evonne StrandOK Linné51:39+28:3217:30
10Maria TibellLånghundra IF52:11+29:0417:41
11Annette WigertzLånghundra IF1:19:05+55:5826:48
Ewa Edström-ForsbergLånghundra IFej start
Torborg Sturesdotter-HoppeIF Thorej start

H45 U

3 720 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF24:346:36
2Tommy LindbergOK Roslagen25:55+1:216:58
3Ola HultinOK Roslagen26:12+1:387:02
4Johan JakobssonLånghundra IF26:59+2:257:15
5Mats JonsellIF Thor27:07+2:337:17
6Per EdlundSigtuna OK28:31+3:577:39
7Ulf JanssonOK Triangeln28:38+4:047:41
8Rob HartOK Linné28:40+4:067:42
9Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL29:25+4:517:54
10Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL29:36+5:027:57
11Johan OhlströmIF Thor30:43+6:098:15
12Johan MöllerOK Linné30:49+6:158:17
13Jonas GidingVallentuna-Össeby OL31:07+6:338:21
14Pär TögenmarkOK Linné31:35+7:018:29
15Tommy LindgrenSigtuna OK32:41+8:078:47
16Pontus GilleOK Roslagen33:28+8:548:59
17Klas BirgerssonLånghundra IF33:32+8:589:00
18Patrik SmedmarkOK Roslagen34:33+9:599:17
19Ove NäslundOK Roslagen35:13+10:399:28
20Christer ArksandVallentuna-Össeby OL35:36+11:029:34
21Stefan NordströmSigtuna OK39:59+15:2510:44
22Petter RanefallIF Thor40:04+15:3010:46
23Johan BalckVallentuna-Össeby OL42:44+18:1011:29
24Peter LindbergOK Roslagen43:01+18:2711:33
25Svante JonsellVallentuna-Össeby OL43:20+18:4611:38
26Anders GustavssonOK Enen45:47+21:1312:18
27Anders LundbergOK Roslagen50:33+25:5913:35
28Patrik SteenOK Enen58:19+33:4515:40
29Magnus JohanssonLånghundra IF1:01:22+36:4816:29
30Mikael BäsénIF Thor1:08:49+44:1518:29
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
Michael PalmOK Triangelnej godkänd
Rickard EkmanOK Roslagenej start
Jonas NordströmOK Roslagenej start
Peter NyströmIF Thorej start

D50 U

2 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ArdellOK Rodhen28:4010:07
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL30:51+2:1110:54
3Hillevi ErikssonOK Linné30:55+2:1510:55
4Katarina BengtssonLånghundra IF32:38+3:5811:31
5Dorothe SpillmannIF Thor32:56+4:1611:38
6Cathrine JohanssonTierps SOK33:20+4:4011:46
7Birgitta SkoglundOK Roslagen35:03+6:2312:23
8Lena NilssonOK Linné37:04+8:2413:05
9Carina HammarlingLänna IF39:17+10:3713:52
10Maria LännevallOK Roslagen42:23+13:4314:58
11Kristina TinglöfDegerfors OK1:10:04+41:2424:45
12Malin BromanLänna IF1:10:25+41:4524:52
Karin LindTierps SOKej godkänd

H50 U

3 620 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen27:287:35
2Thomas JanssonOK Roslagen27:43+0:157:39
3Anders JönssonOK Triangeln27:58+0:307:43
4Tommy ÅhmanLånghundra IF29:18+1:508:05
5Per GrywenzOK Linné32:08+4:408:52
6Bo StrandOK Linné32:33+5:058:59
7Peter HambäckLånghundra IF33:08+5:409:09
8Lars-Olof JanssonOK Linné33:28+6:009:14
9Jan NylundMariestads FK33:49+6:219:20
10Per EdenhamnLänna IF34:20+6:529:29
11Sven WigertzLånghundra IF34:39+7:119:34
12Tryggve RönnqvistOK Linné35:10+7:429:42
13Mats FermOK Linné36:03+8:359:57
14Rolf LarssonOK Linné36:46+9:1810:09
15Björn HannrupIF Thor37:13+9:4510:16
16Mats JavehedVallentuna-Össeby OL37:21+9:5310:19
17Ulf K. RaskSigtuna OK38:09+10:4110:32
18Jan LindellLånghundra IF38:58+11:3010:45
19Leif NyholmOK Linné39:31+12:0310:54
20Kenneth HermanssonSigtuna OK41:05+13:3711:20
21Magnus HoppeIF Thor43:24+15:5611:59
22Stefan NilssonOK Linné45:32+18:0412:34
23Peter EklövOK Linné54:47+27:1915:08
24Mats BernersonOK Enen56:38+29:1015:38
25Johan SkoglundOK Roslagen1:02:58+35:3017:23
Tomas JanssonLänna IFej godkänd
Per BrahmLånghundra IFej start
Thomas KällbergOK Roslagenej start
Mats BäckströmOK Enenej start

D55 U

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Sofie LundmanOK Roslagen29:5011:41
2Helena EkbrinkIF Thor32:14+2:2412:38
3Eva ElnerudSigtuna OK35:21+5:3113:51
4Birgitta PetersenOK Enen38:07+8:1714:56
5Maria SkantzOK Triangeln40:22+10:3215:49
6Inga FredbergOK Rodhen42:08+12:1816:31
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhenej godkänd

H55 U

3 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné27:367:46
2Pär JanssonIF Thor29:43+2:078:22
3Björn SöderbäckOK Linné36:28+8:5210:16
4Mats LundmanOK Roslagen37:41+10:0510:36
5Lars LandströmLånghundra IF39:08+11:3211:01
6Tommy ErikssonLänna IF42:56+15:2012:05
7Per-Olof OlofssonSigtuna OK44:28+16:5212:31
8Robert AlmLänna IF50:41+23:0514:16
9Reinhold LenneboIF Thor57:43+30:0716:15
10Stefan PalmOK Roslagen1:37:47+1:10:1127:32
Sven-Erik LevinTierps SOKej start
Bengt JonssonOK Linnéej start

D60 U

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné28:4911:18
2Gunlis LarssonOK Enen30:20+1:3111:53
3Marita BergSigtuna OK32:28+3:3912:43
4Ingrid SjölanderOK Rodhen35:52+7:0314:03
Britt LarssonLänna IFej godkänd
Gudrun ElvhageIF Thorej start

H60 U

3 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran FredbergOK Rodhen31:288:57
2Stig AnderssonOK Linné35:13+3:4510:01
3Jan JohanssonIF Thor35:55+4:2710:13
4Lars Erik HermanssonOK Linné37:13+5:4510:36
5Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL39:13+7:4511:10
6Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL39:16+7:4811:11
7Leif AlmtorpLånghundra IF39:31+8:0311:15
8Gerhard LilliestiernaOK Roslagen40:11+8:4311:26
9Mats LiljaOK Enen40:12+8:4411:27
10Christer ErikssonOK Linné40:44+9:1611:36
11Jan ÅsbergHäverödals SK41:23+9:5511:47
12Kjell JanssonLånghundra IF42:59+11:3112:14
13Svend Erik MathiassenOK Linné43:08+11:4012:17
14Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL45:03+13:3512:50
15Claes HammarlingLänna IF54:13+22:4515:26
16Sture LarssonLänna IF55:36+24:0815:50
17Tommy HöglundLånghundra IF56:29+25:0116:05
18Per-Åke HolmSigtuna OK1:05:45+34:1718:43
Yngve KrantzOK Rodhenej godkänd
Kenneth LarssonOK Enenej start

D65 U

2 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF32:4113:33
2Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL35:40+2:5914:47
3Karin GrånäsRasbo IK36:46+4:0515:15
4Birgitta NorlinRimbo SOK37:56+5:1515:44
5Ewa NordlundLänna IF38:03+5:2215:47
6Birgitta KlangLånghundra IF38:07+5:2615:48
7Gun-Inger SahlbergLånghundra IF40:23+7:4216:45
8Marianne SellgrenSigtuna OK53:58+21:1722:23
9Elke Wilke-GüntherTierps SOK1:14:25+41:4430:52

H65 U

2 830 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SellgrenSigtuna OK30:1710:42
2Per-Erik WåhlbergOK Linné31:27+1:1011:06
3Tomas ÅhgrenLånghundra IF34:27+4:1012:10
4Leif NordlundLänna IF35:17+5:0012:28
5Jan Olov JonssonTierps SOK35:58+5:4112:42
6Sven PihlEnköpings AIF37:43+7:2613:19
7Folke BoströmOK Linné38:11+7:5413:29
8Lars WestinVallentuna-Össeby OL38:12+7:5513:29
9Tommy SjölanderOK Rodhen38:27+8:1013:35
10Leif ErikssonHeby AIF41:46+11:2914:45
10Anders EdlingOK Linné41:46+11:2914:45
12Bengt-Göran StjernaLänna IF42:28+12:1115:00
13Ulf SkogtjärnOK Linné45:17+15:0016:00
14Jan-Olov RaskOK Enen45:48+15:3116:11
15Björn CedstedtLånghundra IF46:38+16:2116:28
16Leif BergSigtuna OK58:30+28:1320:40
17Mats TörngrenOK Linné1:00:17+30:0021:18
Conny HusénOK Roslagenej godkänd
Tommy WåhlinOK Enenej godkänd

D70 U

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK41:0320:37
2Margaretha NyströmLänna IF53:55+12:5227:05
3Caje JacobssonIF Thor55:32+14:2927:54

H70 U

2 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BergmanOK Linné27:4611:31
2Thord RådbergOK Roslagen27:54+0:0811:34
3Sören WingeUpsala IF33:40+5:5413:58
4Torbjörn AtterbrandTierps SOK35:14+7:2814:37
5Christer SolbreckLånghundra IF35:58+8:1214:55
6Hans SahlbergLånghundra IF36:00+8:1414:56
7Bo WestlingHäverödals SK36:33+8:4715:09
8Lars-Olov AnderssonSigtuna OK37:08+9:2215:24
9Bernt JohanssonHäverödals SK37:09+9:2315:24
10Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL37:20+9:3415:29
11Olov JanssonHäverödals SK38:05+10:1915:48
12Sven JacobssonIF Thor41:11+13:2517:05
13Lars-Erik KarlssonRasbo IK42:47+15:0117:45
14Kurt BoströmOK Linné44:11+16:2518:20
15Lennart TorstenssonOK Rodhen45:13+17:2718:45
16Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK45:19+17:3318:48
William NilssonOK Triangelnej godkänd
Rune ThurenVallentuna-Össeby OLej start

H75 U

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof MalmSigtuna OK31:5413:14
2Rolf AnderssonRimbo SOK31:57+0:0313:15
3Martin EngqvistUpsala IF34:05+2:1114:08
4Per-Urban BengtssonOK Linné36:19+4:2515:04
5Roine MattssonHäverödals SK40:23+8:2916:45
6Sivert SöderbärgOK Roslagen42:34+10:4017:39
7Ove ÅbergOK Roslagen48:38+16:4420:10
Bertil KarlssonOK Linnéej start
Stig RoosOK Linnéej start

H80 U

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge HåkanssonOK Linné35:5218:01
2Sten LarssonHäverödals SK46:06+10:1423:09
3Jörgen AxelssonIF Thor52:35+16:4326:25

D21 S

4 410 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BachmanIFK Lidingö SOK28:306:27
2Jenny LönnkvistTullinge SK28:31+0:016:27
3Helena KarlssonIFK Lidingö SOK29:19+0:496:38
4Sara EskilssonHaninge SOK29:29+0:596:41
5Stina JanssonJärla Orientering31:39+3:097:10
6Johanna LönnkvistTullinge SK31:47+3:177:12
7Karin BoströmJärfälla OK31:55+3:257:14
8Elsa JanssonJärla Orientering32:03+3:337:16
9Sofia LönnkvistTullinge SK32:07+3:377:16
10Helena MarkstedtOK Södertörn32:48+4:187:26
11Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK33:31+5:017:36
12Kristine BergliaEiker OL33:44+5:147:38
13Malin AnderssonOK Nolaskogsarna33:54+5:247:41
14Annie ForsbergOK Ravinen33:57+5:277:41
15Ellinor FranssonJärla Orientering34:16+5:467:46
16Emma IsakssonSödertälje-Nykvarn OF34:30+6:007:49
17Andrea WesterdahlTullinge SK35:30+7:008:02
18Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK35:31+7:018:03
19Josefine CarlssonIFK Göteborg35:32+7:028:03
20Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK35:44+7:148:06
21Stina AndreassonGustavsbergs OK36:00+7:308:09
22Louise MarkstedtOK Södertörn36:07+7:378:11
23Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK36:11+7:418:12
24Sara SjökvistJärla Orientering36:17+7:478:13
25Josefin PerssonJärla Orientering36:26+7:568:15
26Emelie HolmströmJärla Orientering37:37+9:078:31
27Linnea BörjarsKils OK38:14+9:448:40
28Carolin SvenssonHaninge SOK38:15+9:458:40
29Sara GrenmarkTullinge SK38:30+10:008:43
30Terese HerlinAttunda OK38:42+10:128:46
31Maria SchmiterlöwHjobygdens OK38:55+10:258:49
32Emma TarandiIFK Lidingö SOK38:59+10:298:50
33Anneke Hald BjorgumJärla Orientering40:41+12:119:13
34Sofie SihverIFK Lidingö SOK41:35+13:059:25
35Frida ForsbergOK Ravinen41:59+13:299:31
36Rebecka HeinrupTullinge SK42:18+13:489:35
37Dora SzerencsiJärla Orientering42:19+13:499:35
38Viktoria HelmerssonOK Ravinen43:54+15:249:57
39Felicity BrownIFK Lidingö SOK44:05+15:359:59
40Sofie RedtzerAttunda OK49:22+20:5211:11
41Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK49:38+21:0811:15
42Sara JonassonCentrum OK50:11+21:4111:22
43Sara LundbladTullinge SK51:46+23:1611:44
44Maria HellströmVäsby OK52:39+24:0911:56
45Ida ForsénTullinge SK53:11+24:4112:03
46Kristina AspvallCentrum OK53:50+25:2012:12
47Linnea GillbergCentrum OK1:04:43+36:1314:40
48Malin StrömbladAttunda OK2:17:00+1:48:3031:03
Christina Løvald HellbergTäby OKej start
Elin SundqvistTullinge SKej start
Linda LarssonTullinge SKej start
Isabelle SjöbergOK Österåkerej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start
Erika BerggrenTullinge SKej start
Malin AnnegårdCentrum OKej start
Gro DahlbomCentrum OKej start

H21 S

4 970 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruslan GlebovOK Ravinen25:075:03
2Olle BoströmJärla Orientering25:43+0:365:10
3David BejbomJärla Orientering26:32+1:255:20
4Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering26:51+1:445:24
5Jo IndgaardIFK Lidingö SOK27:02+1:555:26
6John FredrikssonIFK Lidingö SOK27:08+2:015:27
7Johan NäsmanIFK Lidingö SOK27:32+2:255:32
8Julian DentIFK Lidingö SOK27:41+2:345:34
9Emil LauriJärla Orientering28:05+2:585:39
10Kalle BergmanOK Ravinen28:11+3:045:40
11Mattias MillingerJärla Orientering28:14+3:075:40
11Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering28:14+3:075:40
13Mathias HallménAttunda OK28:16+3:095:41
14Anders CarlssonIFK Lidingö SOK28:17+3:105:41
15Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK28:53+3:465:48
16Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK29:10+4:035:52
17Erik PetterssonOK Denseln29:13+4:065:52
18Johan KärrströmTullinge SK29:26+4:195:55
19Markus MartinelleSöders-Tyresö29:35+4:285:57
20Markus AdolfssonTullinge SK29:46+4:395:59
21Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering29:48+4:415:59
22Linus KaisajunttiIFK Lidingö SOK29:55+4:486:01
23Oskar MalmbergIFK Umeå30:03+4:566:02
24Máté KerényiIFK Lidingö SOK30:07+5:006:03
25Anton LifRehns BK30:26+5:196:07
26Leonas MockunasHellas Orientering30:28+5:216:07
27Jacob LindstamOK Ravinen30:34+5:276:09
28Henrik PerssonTullinge SK30:37+5:306:09
29Christoffer EskilssonHaninge SOK30:47+5:406:11
30Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK30:51+5:446:12
31Per-Åke OlssonOK Ravinen31:04+5:576:15
32Henrik TostebergLinköpings OK32:01+6:546:26
32Anders BoströmJärfälla OK32:01+6:546:26
34Jonas MuntheJärla Orientering32:02+6:556:26
35Johan StrandbergGustavsbergs OK32:23+7:166:30
36Oskar GustafssonCentrum OK32:32+7:256:32
37Niklas WraneSöders-Tyresö32:39+7:326:34
38Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad32:47+7:406:35
39Axel MattssonJärla Orientering32:54+7:476:37
40Fredrik BjernulfSundbybergs IK33:01+7:546:38
41Oscar BjörckJärla Orientering33:16+8:096:41
42Johan LindahlTäby OK33:41+8:346:46
43Martin BellanderGustavsbergs OK33:52+8:456:48
44Dan WesterJärla Orientering34:21+9:146:54
45Joakim BergBromma-Vällingby SOK34:31+9:246:56
46Jerk RönnolsCentrum OK34:38+9:316:58
47Axel WrådheAttunda OK34:52+9:457:00
48Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK35:13+10:067:05
49Robert JohanssonTäby OK35:19+10:127:06
50Martin LindskogOK Ravinen35:32+10:257:08
51David KlemanTäby OK35:48+10:417:12
52Alexander HansenSöders-Tyresö36:19+11:127:18
53Anders JanssonTäby OK36:22+11:157:19
54Erik MattssonJärla Orientering36:23+11:167:19
55Simon MarkendahlHagaby GOIF37:02+11:557:27
56Lars JakobssonCentrum OK38:46+13:397:48
57Marcus SaldeniusJärfälla OK39:02+13:557:51
58Tobias ForsénTullinge SK39:16+14:097:54
59Love BerzellOK Ravinen39:42+14:357:59
60Kristoffer EdshageCentrum OK40:22+15:158:07
61Niklas OlssonTäby OK40:51+15:448:13
62Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby41:58+16:518:26
63Harald HenrikssonJärla Orientering42:41+17:348:35
64Joakim OlssonVäsby OK43:27+18:208:44
65Christoph DittelCentrum OK43:55+18:488:50
66Martin LerjenCentrum OK46:03+20:569:15
67Gustav LindeborgTäby OK47:26+22:199:32
68Oskar HektorJärfälla OK47:30+22:239:33
69Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby57:41+32:3411:36
70Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:03:54+38:4712:51
71Mattias HenrikssonCentrum OK1:08:28+43:2113:46
72Jakob RedtzerAttunda OK1:12:06+46:5914:30
Joel BergkvistCentrum OKej godkänd
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Peder KockJärla Orienteringej godkänd
Krister KölzowOK Ravinenej start
Gustav BergmanOK Ravinenej start
Andreas NordforsStora Tuna OKej start
Elias JohanssonOK Österåkerej start
David HealyJärla Orienteringej start
David PetterssonTäby OKej start
Erik AnderssonJärla Orienteringej start
Thomas SjöbergCentrum OKej start
Tintin KarlbergTullinge SKej start
Olle KarlssonTullinge SKej start
Morgan KarlssonSundbybergs IKej start

D20 S

3 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KlintbergEksjö SOK24:567:06
2Ida KallurOK Ravinen26:22+1:267:30
3Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK29:01+4:058:16
4Alice HugossonSundsvalls OK30:07+5:118:34
5Tove LagerbergOK Södertörn31:50+6:549:04
6Linnéa EngstedtTullinge SK37:06+12:1010:34
7Erica PetterssonIFK Göteborg41:59+17:0311:57
8Alexandra LengquistTullinge SK57:46+32:5016:27
Moa Leijon LindHaninge SOKej godkänd
Channa LönneTullinge SKej start

H20 S

4 490 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GranqvistOK Ravinen24:485:31
2Martin HunhammarOK Ravinen26:14+1:265:50
3Assar HellströmOK Ravinen26:16+1:285:51
4Erik KarlssonOK Ravinen26:51+2:035:58
5Jefta LangerakJärfälla OK26:54+2:065:59
6Arvid VågLerums SOK26:59+2:116:00
7Jens RönnolsTäby OK27:23+2:356:05
8Daniel RoosAttunda OK27:29+2:416:07
9Olle ForsbergOK Ravinen28:32+3:446:21
10Martin GelinderAttunda OK29:42+4:546:36
11David HectorSnättringe SK29:45+4:576:37
12David MellinSundbybergs IK30:33+5:456:48
13Joakim ByströmJärfälla OK30:57+6:096:53
14Martin Dahlgren RosenJärla Orientering32:20+7:327:12
15Emil AnderssonTullinge SK32:32+7:447:14
16Simon MarteliusAttunda OK33:53+9:057:32
17Wiliam NilssonOK Södertörn34:06+9:187:35
18Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK34:38+9:507:42
19Baptiste GirardOK Ravinen35:04+10:167:48
20Jakob IvarssonHaninge SOK36:58+12:108:13
21Andreas Winander-SchönningJärfälla OK52:05+27:1711:35
Erik BerzellAttunda OKej godkänd
Jonathan BerglindOK Södertörnej start
Daniel BengtssonTullinge SKej start
Johannes KnutasAttunda OKej start
Erik EdénWaxholms OKej start

D18 S

3 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PetterssonIFK Göteborg29:328:19
2Ebba PegestamOK Ravinen31:06+1:348:45
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering31:14+1:428:47
4Amanda BerggrenTullinge SK32:17+2:459:05
5Hanna KorhonenHaninge SOK34:17+4:459:39
6Frida JunegardTullinge SK35:01+5:299:51
7Emma SundvallJärla Orientering36:13+6:4110:12
8Ida TorbiörnssonJärla Orientering46:19+16:4713:02
9Camilla NyqvistJärla Orientering1:28:08+58:3624:49
Julia FrejdOK Ravinenej godkänd
Caroline LängheimTullinge SKej start
Magdalena Van de VoordeTullinge SKej start
Sara TynongTullinge SKej start

H18 S

4 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK22:065:29
2Mattias PernebyIFK Lidingö SOK25:43+3:376:22
3Niklas SundqvistTullinge SK26:56+4:506:40
4Isak LangerakJärfälla OK27:34+5:286:50
5Olle AnderssonTullinge SK28:05+5:596:58
6Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK28:22+6:167:02
7Andreas HultqvistTullinge SK29:43+7:377:22
8Jonas CarlssonSundbybergs IK29:56+7:507:25
9Joakim SkärlénHaninge SOK29:57+7:517:25
10Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering31:09+9:037:43
11Lukas OlssonVäsby OK31:22+9:167:46
12Mate DalosIFK Lidingö SOK31:54+9:487:54
13Karl EngesAttunda OK31:56+9:507:55
14Martin NilssonSnättringe SK32:16+10:108:00
15Hugo DahlbergHaninge SOK36:16+14:108:59
16Erik CallebergSnättringe SK38:04+15:589:26
17Oscar WibergJärla Orientering38:22+16:169:31
18Ludwig BergfalkJärfälla OK45:34+23:2811:18
19Emil NilssonOK Älvsjö-Örby49:39+27:3312:19
Erik ForsbergOK Ravinenej godkänd
Nils GumaeliusWaxholms OKej start
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Ludvig SandahlIFK Enskedeej start
Felix Tiderman-BjörkblomSöders-Tyresöej start
Erik EngstedtTullinge SKej start
Olle SkogTullinge SKej start
Arvid PerssonTäby OKej start
Jonathan EnvallTullinge SKej start

D16 S

2 870 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmTäby OK21:257:27
2Emma HagrotTäby OK21:42+0:177:33
3Astrid SimonssonSundbybergs IK22:25+1:007:48
4Moa WestbladOK Ravinen22:43+1:187:54
5Tone AlbrektssonOK Ravinen23:44+2:198:16
6Rebecca WaldenfjordJärfälla OK25:01+3:368:42
7Kristina TedhamreSnättringe SK25:32+4:078:53
8Märta SkogTullinge SK25:51+4:269:00
9Tilda AnderssonOK Ravinen25:57+4:329:02
10Vilma KarlssonSnättringe SK26:15+4:509:08
11Ebba JanssonSöders-Tyresö26:36+5:119:16
12Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK26:49+5:249:20
13Amanda KarlssonOK Ravinen28:09+6:449:48
14Hanna RöstinSöders-Tyresö30:21+8:5610:34
15Agnes LundqvistJärfälla OK30:28+9:0310:36
16Anna HerbertTäby OK30:33+9:0810:38
17Ebba LeicktTullinge SK30:53+9:2810:45
18Malin DahlbäckOK Österåker31:56+10:3111:07
19Mathilda HögbergSöders-Tyresö32:12+10:4711:13
20Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK33:41+12:1611:44
21Hanna TynongTullinge SK34:02+12:3711:51
22Emmy AlbinssonJärfälla OK34:51+13:2612:08
23Anna KnutesJärla Orientering38:17+16:5213:20
24Matilda AnderssonTäby OK43:35+22:1015:11
25Magdalena HedbergSöders-Tyresö43:38+22:1315:12
26Filippa GrelzSöders-Tyresö47:34+26:0916:34
27Ellen HellesöySundbybergs IK52:18+30:5318:13
28Linnea HedinSöders-Tyresö1:03:15+41:5022:02
Amanda BlomdahlTullinge SKej godkänd
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOKej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Ebba GanslandtIFK Lidingö SOKej start

H16 S

2 980 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK18:096:05
2Victor ImarkTullinge SK19:39+1:306:35
3Erik HerneOK Ravinen19:43+1:346:36
4Egil MorastHaninge SOK20:03+1:546:43
5Jason BransomeSkogsluffarnas OK20:23+2:146:50
6Johan PerssonOK Österåker20:35+2:266:54
7Axel GranqvistOK Ravinen20:53+2:447:00
8David JansonJärfälla OK21:33+3:247:13
9Oskar EdvardssonJärfälla OK22:49+4:407:39
10Benjamin LangerakJärfälla OK22:59+4:507:42
11Edvin NordströmTäby OK23:06+4:577:45
12Hannes SvahnOK Ravinen23:23+5:147:50
13Oskar ForsbergTullinge SK23:42+5:337:57
14Viktor WohlgemuthOK Ravinen24:12+6:038:07
15Georg EklöwOK Södertörn24:24+6:158:11
16Lukas ArkängTullinge SK24:43+6:348:17
17Albin AnderssonTullinge SK25:35+7:268:35
18Christian RedtzerAttunda OK25:51+7:428:40
19Albin AnderssonOK Ravinen26:06+7:578:45
19Hugo LindbärgOK Södertörn26:06+7:578:45
21Simon StålhammarTullinge SK26:13+8:048:47
22Kasper FranssonOK Ravinen26:51+8:429:00
23Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK28:11+10:029:27
24Christian LindhSundbybergs IK28:18+10:099:29
25Lucas NorrmanAttunda OK29:40+11:319:57
26André LindgrenOK Ravinen29:49+11:4010:00
27Max KlassonOK Ravinen30:44+12:3510:18
28Arne KvarnefalkJärfälla OK33:56+15:4711:23
29Adam HedbergOK Södertörn34:11+16:0211:28
30Christopher WilestedtAttunda OK35:23+17:1411:52
31Nils OrbertAttunda OK36:15+18:0612:09
32Niclas LimnefeltIFK Lidingö SOK37:06+18:5712:26
33Fredrik StenbeckOK Österåker38:57+20:4813:04
34Albin KvarnefalkJärfälla OK40:03+21:5413:26
35Jakob VestmanOK Österåker45:09+27:0015:09
Lukas HellgrenOK Ravinenej godkänd
Emil AnderssonHaninge SOKej godkänd
Fredrik OrmöSnättringe SKej start
Petter BodingIFK Lidingö SOKej start
Axel KudinoffOK Södertörnej start
Tim SundqvistOK Österåkerej start
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Niklas CarlssonSundbybergs IKej start
Hugo ThorellOK Ravinenej start
Linus BacklundOK Södertörnej start
Tobias KarlssonSnättringe SKej start
Vidar PerssonTäby OKej start
Seth WimanTäby OKej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Lukas LanttoBromma-Vällingby SOKej start
Johan HerbertTäby OKej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start

D14 S

2 820 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn20:407:19
2Julia RajanIFK Lidingö SOK21:12+0:327:31
3Tilde BacklundOK Södertörn23:00+2:208:09
4Selma GumaeliusWaxholms OK23:27+2:478:18
5Emilia EngelOK Ravinen23:55+3:158:28
6Karin ModinBromma-Vällingby SOK23:58+3:188:29
7Trine KarlbergTullinge SK26:11+5:319:17
8Linnea JohanssonTäby OK26:20+5:409:20
9Ella AnderssonOK Södertörn27:46+7:069:50
10Jonna LundbäckJärfälla OK29:04+8:2410:18
11Veronica RedtzerAttunda OK30:29+9:4910:48
12Lovisa LängheimTullinge SK31:03+10:2311:00
13Ylva SandénOK Södertörn32:16+11:3611:26
14Linda RennerOK Södertörn32:24+11:4411:29
15Petrina CostermansJärla Orientering33:04+12:2411:43
16Katarina NorrbyOK Södertörn34:22+13:4212:11
17Isa LundqvistJärfälla OK34:37+13:5712:16
18Sofia Danielsson DamneBromma-Vällingby SOK34:40+14:0012:17
19Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:33+16:5313:18
20Malin StrandbergGustavsbergs OK37:53+17:1313:26
21Malin AdolfssonOK Södertörn40:28+19:4814:20
22Ellen AnderssonTäby OK40:31+19:5114:22
23Felicia BredinAttunda OK40:56+20:1614:30
24Alva SpennareAttunda OK43:13+22:3315:19
25Tilda AnderssonTullinge SK44:26+23:4615:45
26Tilda BellanderGustavsbergs OK44:58+24:1815:56
27Alicia RedtzerAttunda OK46:26+25:4616:27
28Tyra AlmJärla Orientering47:17+26:3716:46
29Sofia ZillingOK Södertörn49:22+28:4217:30
30Nickolina HedenlundTäby OK50:55+30:1518:03
31Alexandra PerssonOK Österåker1:01:51+41:1121:55
32Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK1:16:04+55:2426:58
Rebecka HaraldssonTäby OKej start
Lotta DuhsIFK Lidingö SOKej start
Vilma GotheOK Ravinenej start
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej start
Elin BergOK Ravinenej start
Klara BolinTullinge SKej start

H14 S

2 850 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK19:577:00
2Simon FriskGustavsbergs OK20:13+0:167:05
3Trevor BransomeSkogsluffarnas OK20:56+0:597:20
4Felix PerssonHaninge SOK21:25+1:287:30
5Johan LangerakJärfälla OK21:35+1:387:34
6Kristoffer TengrothSundbybergs IK21:47+1:507:38
7Jesper LidmarSnättringe SK22:49+2:528:00
8Johan CallebergSnättringe SK23:05+3:088:05
9Ivar Lidström LauriSnättringe SK23:25+3:288:12
10Anton HänströmTäby OK23:29+3:328:14
11Viggo KlassonOK Ravinen24:44+4:478:40
12Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK25:02+5:058:47
13Jonatan StåhlSundbybergs IK25:03+5:068:47
14Niklas SvenssonJärfälla OK26:57+7:009:27
15Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK27:58+8:019:48
16Elias RöstinSöders-Tyresö28:47+8:5010:05
17Filip MöllerOK Södertörn29:25+9:2810:19
18Ludvig LindénAttunda OK30:08+10:1110:34
19Robert ColeVäsby OK30:55+10:5810:50
20Fredrik HanssonTäby OK31:53+11:5611:11
21Anton StrömIFK Lidingö SOK32:05+12:0811:15
22Adam BrattTullinge SK33:59+14:0211:55
23Emil GustafssonJärfälla OK35:16+15:1912:22
24Martin SkärlénHaninge SOK38:35+18:3813:32
25Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK42:17+22:2014:50
26Erik WretöIFK Lidingö SOK43:22+23:2515:12
27Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby52:51+32:5418:32
Victor SannicoloTäby OKej godkänd
Mattias IvarezOK Södertörnej godkänd
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Nils BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Max HoppeWaxholms OKej start
Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Marcus Salomon-SörensenAttunda OKej start
Melker HörnfeldtOK Ravinenej start
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Melvin JakobssonOK Södertörnej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start
Elias NorrmanHaninge SOKej start
Andreas SkepplingOK Södertörnej start
Linus BerggrenOK Älvsjö-Örbyej start
Mattias KallhaugeSnättringe SKej start
Hugo NilssonOK Älvsjö-Örbyej start

D12 S

2 250 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa SöderqvistOK Ravinen18:348:15
2Sofia IversAttunda OK19:09+0:358:30
3Matilda LindhSundbybergs IK19:18+0:448:34
4Therese NilssonOK Österåker19:34+1:008:41
5Sofia EdvardssonJärfälla OK19:35+1:018:42
6Marie-Chantal BallnusJärfälla OK19:38+1:048:43
7Amanda GranqvistOK Ravinen19:43+1:098:45
8Maja SandvikAttunda OK20:51+2:179:16
9Ronja StåhlSundbybergs IK21:38+3:049:36
10Sanna HedbergOK Södertörn21:55+3:219:44
11Embla BergströmTäby OK22:02+3:289:47
12Lisa ThunellIFK Lidingö SOK22:36+4:0210:02
13Ella KarlssonSnättringe SK23:11+4:3710:18
14Nina PerssonHaninge SOK23:25+4:5110:24
15Åsa SundströmJärla Orientering24:27+5:5310:52
16Ida HänströmTäby OK24:33+5:5910:54
17Matilda FriskGustavsbergs OK24:48+6:1411:01
18Ida SpennareAttunda OK24:51+6:1711:02
19Tuva FalkSundbybergs IK25:19+6:4511:15
20Ester AnderssonOK Södertörn26:05+7:3111:35
21Smilla MogensenOK Ravinen26:28+7:5411:45
22Ellinor HambergJärfälla OK27:16+8:4212:07
23Agnes DambergIFK Lidingö SOK28:16+9:4212:33
24Sigrid CarlssonSundbybergs IK28:24+9:5012:37
25Katja LeicktTullinge SK28:47+10:1312:47
26Malva LindbärgOK Södertörn28:52+10:1812:49
27Malin HanssonTäby OK31:08+12:3413:50
28Amelie RajanIFK Lidingö SOK31:21+12:4713:56
29Jennifer OrmöSnättringe SK31:43+13:0914:05
30Petronella HedenlundTäby OK31:58+13:2414:12
31Alice HallménJärfälla OK33:15+14:4114:46
32Amanda SannicolóTäby OK39:13+20:3917:25
33Marie CronaOK Södertörn40:07+21:3317:49
34Tilde JonssonOK Österåker41:06+22:3218:16
35Elvira BredinAttunda OK57:34+39:0025:35
Ida SkantzeSundbybergs IKej start
Lilo KardJärla Orienteringej start
Minoo KarlssonOK Ravinenej start
Tilda MårtenssonOK Ravinenej start

H12 S

2 290 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö13:566:05
2Johan LundbäckJärfälla OK15:31+1:356:46
3Alfred LängheimTullinge SK16:31+2:357:12
4Erik Lidström LauriSnättringe SK16:42+2:467:17
5Martin RinnbäckOK Ravinen17:32+3:367:39
6Albin LindskogOK Ravinen17:41+3:457:43
7Erik BovalliusJärfälla OK18:31+4:358:05
8Olle KallurOK Ravinen19:48+5:528:38
9Samuel LindénAttunda OK19:52+5:568:40
10Ludvig SigrandOK Södertörn20:01+6:058:44
11Isak GeliusSnättringe SK20:11+6:158:48
12Isak VestringJärfälla OK22:08+8:129:39
13Eskil WidehagSundbybergs IK22:23+8:279:46
14Lukas WernerIFK Lidingö SOK22:25+8:299:47
15Filip StorellHaninge SOK22:38+8:429:53
16Theodor BrabieJärfälla OK22:58+9:0210:01
17Jakob Gadefors NauHaninge SOK23:16+9:2010:09
18Simon LiljaIFK Lidingö SOK23:50+9:5410:24
19Laban BryngelssonTullinge SK24:01+10:0510:29
20Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK24:30+10:3410:41
21William GrunderJärfälla OK25:36+11:4011:10
22Elias SkottIFK Enskede25:49+11:5311:16
23David BernSnättringe SK25:56+12:0011:19
24Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK26:11+12:1511:26
25Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby26:24+12:2811:31
26Lukas GustafssonJärfälla OK26:31+12:3511:34
27Manne HammarbergJärfälla OK27:24+13:2811:57
28Hampus WiknerOK Österåker27:31+13:3512:00
29Oscar Wångberg-AnelandOK Ravinen27:55+13:5912:11
30Jacob WolgastSnättringe SK28:02+14:0612:14
31Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK28:28+14:3212:25
32Oliver EricssonTäby OK28:47+14:5112:34
33Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:46+16:5013:26
34Oskar NilssonJärfälla OK34:15+20:1914:57
35Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK34:44+20:4815:10
36Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering35:16+21:2015:24
37Claes NyqvistJärla Orientering36:37+22:4115:59
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Max LönnqvistOK Ravinenej godkänd
Isak SöderstenJärfälla OKej godkänd
Hampus HatlenTullinge SKej start
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej start
Ludwig BerglindOK Södertörnej start
Elon AlbrektssonOK Ravinenej start
Andreas BorängSnättringe SKej start

D10 S

2 370 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika NordquistTäby OK18:157:42
2Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK19:15+1:008:07
3Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK19:35+1:208:15
4Miia RollerJärfälla OK19:36+1:218:16
5Wilma LeicktTullinge SK20:29+2:148:38
6Juliet WaldenfjordJärfälla OK20:43+2:288:44
7Alva Lidström LauriSnättringe SK20:51+2:368:47
8Olivia EngelOK Ravinen21:12+2:578:56
9Liv HerneOK Ravinen22:56+4:419:40
10Sofia ErséusJärla Orientering23:10+4:559:46
11Tindra JonssonSkarpnäcks OL24:13+5:5810:13
12Märta SandvikAttunda OK24:30+6:1510:20
13Hanna CarlqvistSnättringe SK25:22+7:0710:42
14Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK25:27+7:1210:44
15Klara JunegardTullinge SK26:12+7:5711:03
16Inez BerggrenJärla Orientering27:14+8:5911:29
17Nova MatthewsTullinge SK27:18+9:0311:31
18Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK28:43+10:2812:07
19Elisabeth LarssonOK Södertörn29:01+10:4612:14
20Maja FalkSundbybergs IK31:34+13:1913:19
21Lina TorbiörnssonJärla Orientering35:03+16:4814:47
22Moa JohanssonVäsby OK35:09+16:5414:49
23Sanna RinnbäckOK Ravinen37:09+18:5415:40
24Elin WolgastSnättringe SK42:31+24:1617:56

H10 S

2 400 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK16:216:48
2Johan FochsenWaxholms OK16:58+0:377:04
3Henrik SvenssonOK Ravinen17:22+1:017:14
4Linus NilssonOK Österåker17:46+1:257:24
5Niklas ErlandssonOK Södertörn18:50+2:297:50
6Jens FochsenWaxholms OK19:19+2:588:02
7Hugo LindskogOK Ravinen19:57+3:368:18
8Eskil CostermansJärla Orientering20:07+3:468:22
9Elis IversAttunda OK20:48+4:278:40
10Marcus GrunderJärfälla OK21:14+4:538:50
11Jannick BrabieJärfälla OK21:17+4:568:52
12Elis Forsberg RundströmIFK Enskede22:33+6:129:23
13Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK23:12+6:519:40
14Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL23:39+7:189:51
15Axel TrofastTullinge SK23:42+7:219:52
16Mattias HedinSöders-Tyresö24:34+8:1310:14
17Björn RennerOK Södertörn25:50+9:2910:45
18Rasmus LindblomGustavsbergs OK26:33+10:1211:03
19Axel WiknerOK Österåker27:10+10:4911:19
20Axel FribergerJärla Orientering27:25+11:0411:25
21Axel Rudehill SundellJärla Orientering27:28+11:0711:26
22Olof AnderssonOK Södertörn28:27+12:0611:51
23Nils WisellAttunda OK28:58+12:3712:04
24Malte BellanderGustavsbergs OK30:24+14:0312:40
25Malte AlbinssonOK Österåker32:25+16:0413:30
26Olle SellénTumba-Mälarhöjden OK32:28+16:0713:31
27Viktor ZillingOK Södertörn37:48+21:2715:45
28Erik FranklingIFK Lidingö SOK41:19+24:5817:12
29Edvin WollbrandOK Ravinen42:01+25:4017:30
Arvid HedenlundTäby OKej godkänd
Johannes NorrbyOK Södertörnej godkänd
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Filip HatlenTullinge SKej start
Filip LindqvistTäby OKej start

D35 S

3 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK28:508:12
2Katarina GalleJärfälla OK34:05+5:159:42
3Daniela RennerOK Södertörn34:54+6:049:56
4Kristin BengtssonBromma-Vällingby SOK37:54+9:0410:47
5Åsa PahlénSöders-Tyresö39:06+10:1611:08
6Elin AhlströmIFK Enskede40:19+11:2911:29
7Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örby41:57+13:0711:57
8Lina MatthewsTullinge SK42:41+13:5112:09
9Caroline WestbomOK Österåker48:10+19:2013:43
10Jessica StrömqvistAttunda OK1:13:22+44:3220:54
11Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:15:40+46:5021:33
Åsa LinnersjöSöders-Tyresöej godkänd
Eva Bühlmann LerjenCentrum OKej godkänd
Maria PedersenJärfälla OKej godkänd

H35 S

4 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK29:506:38
2Christian RotvikerCentrum OK29:54+0:046:39
3Andreas AasaTullinge SK31:22+1:326:59
4Jonas ByströmSkogslöparna32:39+2:497:16
5Johan SisellOK Södertörn33:02+3:127:21
6Robert PedersenJärfälla OK35:12+5:227:50
7Stefan HellbergSundbybergs IK35:27+5:377:53
8Mikael JanssonIFK Lidingö SOK35:38+5:487:56
9Kent LundvallTäby OK36:09+6:198:03
10Robert LarssonIFK Lidingö SOK39:18+9:288:45
11Per-Ove MelinderTullinge SK39:53+10:038:52
12Magnus LindblomGustavsbergs OK42:35+12:459:29
13Henrik PetterssonGustavsbergs OK43:01+13:119:34
14Lars NicanderJärla Orientering1:04:11+34:2114:17

D40 S

3 510 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen28:088:00
2Eva HallstenIFK Lidingö SOK29:50+1:428:29
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK30:54+2:468:48
4Kicki SkogTullinge SK31:35+3:278:59
5Anna StrandAttunda OK34:43+6:359:53
6Anke XylanderSöders-Tyresö36:49+8:4110:29
7Kristina Wångberg-AnelandOK Ravinen39:24+11:1611:13
8Ewa AlbrektssonOK Ravinen40:08+12:0011:26
9Petra NicanderJärla Orientering40:20+12:1211:29
10Ann RollerJärfälla OK40:43+12:3511:36
11Camilla EngelOK Ravinen41:06+12:5811:42
12Nina IversAttunda OK41:37+13:2911:51
13Åsa RomsonHellas Orientering45:46+17:3813:02
14Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK47:28+19:2013:31
15Lisa LeicktTullinge SK48:07+19:5913:42
16Anna KarlqvistIFK Lidingö SOK49:42+21:3414:09
17Malin AlbinssonJärfälla OK50:57+22:4914:30
18Maria EdvardssonJärfälla OK52:56+24:4815:04
19Stina BorängSnättringe SK1:02:14+34:0617:43
20Viktoria HedenlundTäby OK1:16:54+48:4621:54
21Gabriella FriskGustavsbergs OK1:20:16+52:0822:52
22Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:20:36+52:2822:57
23Anne-Li LidmanJärfälla OK1:22:15+54:0723:25
Tina JunegardTullinge SKej godkänd
Cecilia FochsenWaxholms OKej godkänd
Anna FalkSundbybergs IKej godkänd
Anna Maja SvenssonSöders-Tyresöej start
Annika LundströmSundbybergs IKej start

H40 S

4 140 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LindqvistTäby OK25:586:16
2Magnus CederlöfTullinge SK27:30+1:326:38
3Tomas AlbinssonOK Österåker27:52+1:546:43
4Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK28:13+2:156:48
5Stefan Svensson GeliusSnättringe SK28:30+2:326:53
6Jesper SvedbergIFK Lidingö SOK28:37+2:396:54
7Patric De BoussardIFK Enskede28:45+2:476:56
8Pär LiljaIFK Lidingö SOK29:19+3:217:04
9Nils EdvardssonJärfälla OK29:22+3:247:05
10Stefan BergOK Ravinen29:36+3:387:08
11Niklas HenrikssonAttunda OK30:04+4:067:15
12Henrik ErlandssonOK Södertörn30:46+4:487:25
13Tomas HenrikssonAttunda OK34:04+8:068:13
14Mattias HolmbergBoxholm-Mjölby OL34:08+8:108:14
15Håkan MalmströmJärfälla OK34:45+8:478:23
16Andreas FredrikssonAttunda OK36:40+10:428:51
17Christoffer NorrmanAttunda OK37:22+11:249:01
18Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK38:03+12:059:11
19Henrik SjögrenHaninge SOK38:29+12:319:17
20Patrik FriskGustavsbergs OK39:06+13:089:26
21Magnus LönnqvistOK Ravinen39:10+13:129:27
22Lars SegermanSkarpnäcks OL40:23+14:259:45
23Roland PerssonSkarpnäcks OL40:58+15:009:53
24Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK41:13+15:159:57
25Jörgen RydeniusTullinge SK42:36+16:3810:17 Ladda ner rutt i gpx-format
26Johan HörnfeldtOK Ravinen44:43+18:4510:48
27Magnus LennartssonJärfälla OK45:31+19:3310:59
28Fredrik AnderssonOK Södertörn50:43+24:4512:15
29Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:16:43+50:4518:31
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Joakim HoppeWaxholms OKej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Robert LidströmTullinge SKej start
Anders NorrmanHaninge SOKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Jacob BolinTullinge SKej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
David HedbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Fredrik NilssonHaninge SOKej start

D45 S

2 950 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerggrenTullinge SK22:327:38
2Christin SöderqvistOK Ravinen24:19+1:478:14
3Yvonne AnderssonTullinge SK26:04+3:328:50
4Maria ColeVäsby OK27:46+5:149:24
5Kerstin ImarkTullinge SK28:28+5:569:38
6Lena SundqvistTullinge SK29:32+7:0010:00
7Annika LindbergAttunda OK29:37+7:0510:02
8Mia LiljaIFK Lidingö SOK29:43+7:1110:04
9Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK30:14+7:4210:14
10Lena GumaeliusWaxholms OK31:18+8:4610:36
11Ann FranzénOK Södertörn31:34+9:0210:42
11Charlotta Thureson GibergHellas Orientering31:34+9:0210:42
13Pia HellgrenOK Södertörn32:06+9:3410:52
14Carin KihlströmTäby OK33:06+10:3411:13
15Monica RoosAttunda OK33:44+11:1211:26
16Annica JanssonIFK Lidingö SOK34:53+12:2111:49
17Madeleine LimparAttunda OK34:57+12:2511:50
18Anna ForsgrenTäby OK37:44+15:1212:47
19Lena ErlandssonOK Södertörn37:51+15:1912:49
20Maria NimvikJärla Orientering38:28+15:5613:02
21Åsa ÖlwegårdSundbybergs IK40:56+18:2413:52
22Anneli RundlöfVäsby OK43:13+20:4114:38
23Nina HerneOK Ravinen43:27+20:5514:43
24Anna-Lena CostermansJärla Orientering45:04+22:3215:16
25Anna BacklundOK Södertörn45:38+23:0615:28
26Ileana Melen vonIFK Enskede46:18+23:4615:41
27Mari-Helen LidströmSnättringe SK46:40+24:0815:49
28Teija LeppinenIFK Lidingö SOK49:12+26:4016:40
29Lena BrobergSnättringe SK51:02+28:3017:17
30Ylva TorbiörnssonJärla Orientering51:15+28:4317:22
31Ingegerd CarlssonSundbybergs IK59:05+36:3320:01
32Malin KvarnefalkJärfälla OK1:02:03+39:3121:02
32Åsa LindhSundbybergs IK1:02:03+39:3121:02
34Eva PerssonOK Österåker1:07:21+44:4922:49
35Annika BerntssonVäsby OK1:29:01+1:06:2930:10
36Karin TidevallSkogsluffarnas OK2:09:39+1:47:0743:56
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Monica HatlenTullinge SKej start
Susanne HarryssonAttunda OKej start
Gunilla RudanderSundbybergs IKej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start

H45 S

3 720 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK24:226:33
2Magnus RajanIFK Lidingö SOK25:17+0:556:47
3Per MårtenssonOK Ravinen25:22+1:006:49
4Per B NilssonJärfälla OK25:49+1:276:56
5Per WollbrandOK Ravinen26:24+2:027:05
6Fredrik SteneboAttunda OK26:25+2:037:06
7Göran LängheimTullinge SK27:26+3:047:22
8Kenneth JönssonTullinge SK27:28+3:067:23
9Pelle ForsbergIFK Enskede27:40+3:187:26
10Roland SannicoloTäby OK27:54+3:327:30
11Fredrik SoneAttunda OK28:01+3:397:31
12Björn AxelssonTullinge SK28:09+3:477:34
13Anders KarlssonSnättringe SK28:34+4:127:40
14Patrik LeicktTullinge SK28:43+4:217:43
15Roger LindénAttunda OK29:02+4:407:48
16Conny StrandbergGustavsbergs OK29:16+4:547:52
17Lars OlssonVäsby OK29:19+4:577:52
18Ola BengtssonTäby OK29:26+5:047:54
19Ove GustafssonJärfälla OK29:43+5:217:59
20Johan RedtzerAttunda OK29:54+5:328:02
21Mats GunnemyrSöders-Tyresö31:03+6:418:20
22Ola BovalliusJärfälla OK31:47+7:258:32
23Ulrik IversAttunda OK31:54+7:328:34
24Urban FreijSnättringe SK32:15+7:538:40
25Eric RollerJärfälla OK32:23+8:018:42
26Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby32:49+8:278:49
27Per FranzénOK Södertörn33:11+8:498:55
28Magnus GrafströmCentrum OK33:24+9:028:58
29Johan SundinWaxholms OK36:50+12:289:54
30Stefan RedtzerAttunda OK36:59+12:379:56
31Tomas GlanshedIFK Enskede37:02+12:409:57
32Nils EklöwOK Södertörn37:57+13:3510:12
33Joakim PerssonHaninge SOK38:14+13:5210:16
34Erik BerggrenTullinge SK40:37+16:1510:55
35Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK41:16+16:5411:05
36Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK41:27+17:0511:08
37Andreas GrunderSolna OK42:39+18:1711:27
38Mats OrbertAttunda OK43:05+18:4311:34
39Fredrik MorastHaninge SOK44:29+20:0711:57
40Gunnar HedinSöders-Tyresö46:26+22:0412:28
41Sven JohanssonTäby OK47:13+22:5112:41
42Johan WestringJärfälla OK47:24+23:0212:44
43Eric HuijsersHammarby IF OF49:49+25:2713:23
44Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örby51:50+27:2813:56
45Per DambergIFK Lidingö SOK52:01+27:3913:58
46Ulrik LindströmTumba-Mälarhöjden OK54:06+29:4414:32
47Esa MyllyvainioSundbybergs IK55:35+31:1314:56
48Anders RöstinSöders-Tyresö1:00:52+36:3016:21
49Stefan SundellJärla Orientering1:21:25+57:0321:53
Kjell NordqvistWaxholms OKej godkänd
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej godkänd
Stefan HenrikssonIFK Enskedeej start
Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej start
Ola EnvallTullinge SKej start
Per BrinkenbergSkogsluffarnas OKej start
Mats KarlssonTullinge SKej start
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Stefan KarlssonOK Ravinenej start
Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start

D50 S

2 830 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Cecilie LøvaldTäby OK25:459:05
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK26:38+0:539:24
3Kia NordströmTäby OK27:31+1:469:43
4Marie MalmborgSöders-Tyresö28:36+2:5110:06
5Kristina BergstrandSöders-Tyresö29:00+3:1510:14
6Pia Boudrie HesselgrenVäsby OK31:35+5:5011:09
7Birgitta OlssonTäby OK32:11+6:2611:22
8Christina PernebyIFK Lidingö SOK33:26+7:4111:48
9Annika SvenssonSolna OK34:14+8:2912:05
10Maria BrattTullinge SK34:30+8:4512:11
11Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK34:34+8:4912:12
12Karina LangerakJärfälla OK36:00+10:1512:43
13Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby36:36+10:5112:55
14Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK37:23+11:3813:12
15Madelene BjernulfSundbybergs IK37:58+12:1313:24
16Iréne PerssonTäby OK38:58+13:1313:46
17Anette LantzOK Österåker40:20+14:3514:15
18Eva SvanbergJärfälla OK40:40+14:5514:22
19Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK40:47+15:0214:24
20Annika LundströmVäsby OK41:55+16:1014:48
21Annika SundvallJärla Orientering42:20+16:3514:57
22Mari HeijkenskjöldTullinge SK43:06+17:2115:13
23Maria HallmansVäsby OK46:49+21:0416:32
24Helen GlänneforsSöders-Tyresö47:33+21:4816:48
25Johanna SundströmJärla Orientering48:53+23:0817:16
26Maria GelinderAttunda OK52:51+27:0618:40
27Christel NilssonHaninge SOK1:10:50+45:0525:01
28Viveka Arbeståhl LundqvistJärfälla OK1:14:14+48:2926:13
29Charlotte EngesAttunda OK1:26:45+1:01:0030:39
30Lena HellströmOK Ravinen1:44:29+1:18:4436:55
Annalena Lövkvist AndersenWaxholms OKej start
Marie StrandOK Österåkerej start

H50 S

3 620 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK24:416:49
2Pär WestbladOK Ravinen24:46+0:056:50
3Johan MarkstedtOK Södertörn26:12+1:317:14
4Lars PalmqvistJärfälla OK26:46+2:057:23
5Erik GyllenstiernaIFK Lidingö SOK26:54+2:137:25
6Carl PerssonTäby OK27:37+2:567:37
7Hans SundqvistTullinge SK28:20+3:397:49
8Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK28:56+4:157:59
9Peter EnokssonOK Österåker29:05+4:248:02
10Matts AnderssonOK Ravinen29:08+4:278:02
11Jonas NylundCentrum OK29:19+4:388:05
12Hans OlsénSundbybergs IK29:54+5:138:15
13Esbjörn LångströmAttunda OK29:58+5:178:16
14Tomas HultqvistTullinge SK30:02+5:218:17
15Jan-Olof BogrenSundbybergs IK30:17+5:368:21
16Thomas CallebergSnättringe SK30:22+5:418:23
17Anders SkogTullinge SK30:26+5:458:24
18Anders LundhJärfälla OK30:28+5:478:24
19Göran JohanssonOK Österåker31:39+6:588:44
20Carl-Johan ThorellOK Ravinen31:45+7:048:46
21Göran HellgrenOK Södertörn32:19+7:388:55
22Jörgen BatzSkarpnäcks OL32:30+7:498:58
23Jan LavénGustavsbergs OK32:40+7:599:01
24Kent BerggrenTullinge SK32:46+8:059:03
25Anders MattssonOK Älvsjö-Örby32:52+8:119:04
26Mats CarlssonSundbybergs IK33:11+8:309:10
27Björn NyqvistJärla Orientering33:23+8:429:13
28Håkan RedtzerAttunda OK33:29+8:489:14
29Kalle PerssonOK Österåker33:37+8:569:17
30Mikael SundqvistTullinge SK33:46+9:059:19
31Ulf NilssonJärfälla OK34:09+9:289:26
32Mats BernSnättringe SK34:32+9:519:32
33Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK34:44+10:039:35
34Torbjörn JohanssonOK Södertörn34:55+10:149:38
35Lars ÖhrmanStockholms OK35:08+10:279:42
36Ove RinnbäckOK Ravinen35:20+10:399:45
37Ronny NordgrenSundbybergs IK35:41+11:009:51
38Roger TinglöfVäsby OK36:55+12:1410:11
39Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK37:03+12:2210:14
40Sune SödergrannTullinge SK38:51+14:1010:43
41Björn SalomonssonSnättringe SK40:23+15:4211:09
42Tomas BjörelindJärla Orientering40:34+15:5311:12
43Erik AnderssonOK Österåker41:34+16:5311:28
44Göran ModinBromma-Vällingby SOK41:52+17:1111:33
45Mats AronssonBromma-Vällingby SOK41:57+17:1611:35
46Tomas MovinSnättringe SK42:28+17:4711:43
47Staffan ZillingOK Södertörn42:51+18:1011:50
48Håkan SvahnOK Ravinen43:10+18:2911:55
49Janne NilssonCentrum OK43:11+18:3011:55
50Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby43:49+19:0812:06
51Olle JanrikBromma-Vällingby SOK44:39+19:5812:20
52Jan FrödinIFK Enskede47:34+22:5313:08
53Claes RennerOK Södertörn50:55+26:1414:03
54Per BacklundOK Södertörn51:23+26:4214:11
55Jan LindhSundbybergs IK52:02+27:2114:22
56Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK56:39+31:5815:38
57Gunnar SkärlénHaninge SOK1:00:33+35:5216:43
58Jonas BystedtJärfälla OK1:12:39+47:5820:04
59Anders WinaldHellas Orientering1:22:48+58:0722:52
Per WolgastSnättringe SKej godkänd
Håkan DahlbäckOK Österåkerej godkänd
Per KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Piero SannicoloTäby OKej start
Ola MårtenssonVäsby OKej start
Johan PalmgrenTäby OKej start
Peter AlbrektssonOK Ravinenej start
Stig ThunellIFK Lidingö SOKej start
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Mats FryxellTullinge SKej start
Hans MalmbergWaxholms OKej start

D55 S

2 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SundbergOK Södertörn25:189:55
2Carina DoyleSundbybergs IK26:59+1:4110:34
3My RönnolsTäby OK27:57+2:3910:57
4Karin IvarssonHaninge SOK28:11+2:5311:03
5Lena RisbyOK Ravinen29:10+3:5211:26
6Pia-Lena PutkonenTullinge SK30:13+4:5511:50
7Ulla WesterlundTäby OK32:51+7:3312:52
8Anne-Chr SchunnessonAttunda OK34:01+8:4313:20
9Anna-Karin OhlssonTullinge SK34:07+8:4913:22
10Karin GillbergCentrum OK38:39+13:2115:09
11Helena BachmanTäby OK38:42+13:2415:10
12Lotta ValentinGustavsbergs OK39:58+14:4015:40
13Anita KarlssonOK Södertörn40:10+14:5215:45
14Eva MolénSkarpnäcks OL41:00+15:4216:04
15Monika LarssonSkarpnäcks OL42:14+16:5616:33
16Ing-Mari EskilssonHaninge SOK47:33+22:1518:38
17Margareta WadinOK Älvsjö-Örby48:57+23:3919:11
18Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby55:37+30:1921:48
19Gittel KarlssonAttunda OK1:16:58+51:4030:10
Ann LeesmentMälarö SOKej godkänd

H55 S

3 550 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK25:317:11
2Johnny JunegardTullinge SK26:53+1:227:34
3Krister GumaeliusWaxholms OK27:11+1:407:39
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL28:14+2:437:57
5Lars AnderssonOK Södertörn28:18+2:477:58
6Hans TarandiIFK Lidingö SOK28:35+3:048:03
7Anders JakobssonOK Södertörn29:32+4:018:19
8Tommy HolmérVäsby OK30:00+4:298:27
9Pelle BengtssonIFK Enskede30:11+4:408:30
10Anders LöfgrenJärfälla OK30:14+4:438:30
10Lars ForsbergOK Ravinen30:14+4:438:30
12Ulf BurmanGustavsbergs OK30:25+4:548:34
13Göran DoyleSundbybergs IK32:00+6:299:00
14Lars RönnolsTäby OK32:01+6:309:01
15Kenneth NordstrandJärfälla OK32:34+7:039:10
16Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK32:45+7:149:13
16Ola NyqvistOK Södertörn32:45+7:149:13
18Peter OlssonTäby OK34:31+9:009:43
19Gunnar SvanbergJärfälla OK34:36+9:059:44
20Jörgen KarlssonAttunda OK36:01+10:3010:08
21Mikael SternJärla Orientering36:19+10:4810:13
22Jan EskilssonHaninge SOK36:31+11:0010:17
23Curt RahlénOK Ravinen36:39+11:0810:19
24Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby37:08+11:3710:27
25Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL38:32+13:0110:51
26Jonny NilssonSnättringe SK38:57+13:2610:58
27Björn-Ove PetterssonAttunda OK40:35+15:0411:25
28Leif MattssonJärla Orientering40:53+15:2211:30
29Sven-Anders OlssonAttunda OK41:22+15:5111:39
30Anders LavforsCentrum OK41:47+16:1611:46
31Kenneth PetterssonJärfälla OK42:32+17:0111:58
32Björn RegerSöders-Tyresö43:12+17:4112:10
33Ronny PerssonOK Österåker44:59+19:2812:40
34Roger LarssonSnättringe SK45:23+19:5212:47
35Göran OhlssonTullinge SK45:58+20:2712:56
36Tommy WendtHellas Orientering46:08+20:3712:59
37Björn JakobssonTäby OK46:26+20:5513:04
38Harald BauerIFK Lidingö SOK46:32+21:0113:06
39Göran IvarezOK Södertörn48:27+22:5613:38
40Johan KarlstenSolna OK49:49+24:1814:01
41Björn LidmanJärfälla OK51:46+26:1514:34
42Rolf NilssonTullinge SK1:10:52+45:2119:57
Torsten CordesSöders-Tyresöej start
Lars HagrotTäby OKej start
Lars HörnströmTäby OKej start

D60 S

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering27:2010:43
2Anneli LindkvistGustavsbergs OK29:20+2:0011:30
3Ulla GummesonVäsby OK35:31+8:1113:55
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK37:08+9:4814:33
5Ulla ClevnertSpårvägens OK43:27+16:0717:02
6Ingrid GraneliHaninge SOK43:41+16:2117:07
7Helena KorhonenHaninge SOK53:55+26:3521:08
8Margareta HallménAttunda OK55:38+28:1821:49

H60 S

3 510 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK28:298:06
2Per Ove WallénTäby OK28:44+0:158:11
3Göran StråtJärfälla OK30:13+1:448:36 Ladda ner rutt i gpx-format
4Ulf RadlerJärfälla OK31:13+2:448:53
5Mikael TarandiIFK Lidingö SOK31:27+2:588:57
6Göran HanssonTäby OK32:40+4:119:18
7Carl BachmanTäby OK33:10+4:419:26
8Lennart HävrénTullinge SK33:14+4:459:28
9Eidar LindgrenOK Ravinen34:03+5:349:42
10Arne JohanssonOK Ravinen34:27+5:589:48
11Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn34:33+6:049:50
12Per ÖhlundGustavsbergs OK35:00+6:319:58
13Bo DavidssonSolna OK35:21+6:5210:04
14Lars BoudrieVäsby OK35:22+6:5310:04
15Göran HedströmIFK Enskede36:40+8:1110:26
16Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK38:03+9:3410:50
17Sven-Inge NylundJärfälla OK39:03+10:3411:07
18Sven HedmanAttunda OK39:07+10:3811:08
19Magnus HaraldssonGustavsbergs OK40:04+11:3511:24
20Thomas WesterGustavsbergs OK40:58+12:2911:40
21Anders HallménAttunda OK41:13+12:4411:44
22Pierre AlménIBM-Klubben41:57+13:2811:57
23Ingemar GardSöders-Tyresö42:11+13:4212:01
24Christer NordströmOK Älvsjö-Örby43:02+14:3312:15
25Kjell LindblomJärfälla OK43:18+14:4912:20
26Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK47:47+19:1813:36
27Björn SvedinJärfälla OK52:31+24:0214:57
28Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF57:47+29:1816:27
29Matz LarssonGustavsbergs OK1:07:34+39:0519:14
Ulf CarnbyTäby OKej godkänd
Olof PerssonSnättringe SKej godkänd
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Björn EdénWaxholms OKej start
Thomas ZakrissonIFK Lidingö SOKej start
Björn LindgrenOK Österåkerej start
Göran AnderssonAttunda OKej start

D65 S

2 410 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK28:0711:40
2Kerstin RosengrenAttunda OK28:56+0:4912:00
3Anna BlomgrenTullinge SK29:30+1:2312:14
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK30:54+2:4712:49
5Margareta HagstedtVäsby OK31:27+3:2013:02
6Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK32:17+4:1013:23
7Maria EhnTullinge SK33:36+5:2913:56
8Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK35:55+7:4814:54
9Aila HalttunenHaninge SOK39:14+11:0716:16
10Kristina Nygren-FriskAttunda OK41:02+12:5517:01
11Carin RunqvistJärfälla OK41:11+13:0417:05
12Elisabeth CarlinSöders-Tyresö45:52+17:4519:01
13Karin TibbelinTurebergs IF59:36+31:2924:43
14Birgitta NylundJärfälla OK1:01:29+33:2225:30

H65 S

2 830 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK27:149:37
1Paul NorénOK Södertörn27:149:37
3Åke WansölinSöders-Tyresö29:00+1:4610:14
4Ebbe AdolfssonSundbybergs IK29:39+2:2510:28
5Tage SandbergBromma-Vällingby SOK29:40+2:2610:28
6Ingemar LarssonTullinge SK30:05+2:5110:37
7Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK30:06+2:5210:38
8Per-Åke CarlenstamVäsby OK30:10+2:5610:39
9Willy LjungdellTäby OK31:27+4:1311:06
10Leif NordinAttunda OK31:28+4:1411:07
11Leif CarlssonSkarpnäcks OL32:49+5:3511:35
12Lars GrankvistTäby OK33:46+6:3211:55
13Göran LarboAttunda OK34:51+7:3712:18
14Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben35:56+8:4212:41
15John ÖstlundSundbybergs IK37:32+10:1813:15
16Bo NorbäckTullinge SK38:00+10:4613:25
17Göran GlanshedIFK Enskede38:13+10:5913:30
18Christer GalleBromma-Vällingby SOK38:38+11:2413:39
19Gunnar EhnTullinge SK39:56+12:4214:06
19Göran FriskAttunda OK39:56+12:4214:06
21Jörgen WidlundNynäshamns OK41:34+14:2014:41
22Bo WinanderJärfälla OK41:40+14:2614:43
23Bengt FribergJärfälla OK42:08+14:5414:53
24Bernt ErikssonSpårvägens OK48:32+21:1817:08
25Gunnar ErikssonJärfälla OK53:13+25:5918:48
Jan FalkSundbybergs IKej godkänd
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start

D70 S

1 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne HamiltonEnebybergs IF26:3613:22
2Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK37:53+11:1719:02
3Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF39:59+13:2320:05
4U C Lybert ErikssonVäsby OK41:53+15:1721:02
5Gun LarssonHammarby IF OF44:53+18:1722:33
6Berit LindungerHaninge SOK45:39+19:0322:56
7Saga MårdBromma-Vällingby SOK59:56+33:2030:07
8Pia VikströmTäby OK1:00:30+33:5430:24
9Kristina SkoglundHellas Orientering1:04:08+37:3232:13
10Yvonne  RoosAttunda OK1:08:49+42:1334:34
11Gunnel BalckIFK Enskede1:10:27+43:5135:24
Gunnel GranqvistNynäshamns OKej godkänd
Inger PahlénSöders-Tyresöej godkänd

H70 S

2 410 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK22:099:11
2Bengt ErikssonVäsby OK24:12+2:0310:02
3Jan SöderbergIFK Lidingö SOK26:00+3:5110:47
4Bo HedlundIFK Enskede26:51+4:4211:08
5Lars EnglundJärla Orientering27:42+5:3311:29
6Torbjörn TirénHellas Orientering28:08+5:5911:40
7Staffan ElmhagenSöders-Tyresö28:34+6:2511:51
8Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK31:19+9:1012:59
9Bo RomsonHellas Orientering32:52+10:4313:38
10Stellan FehrnströmEnebybergs IF32:54+10:4513:39
11Gunnar BramstenSundbybergs IK35:08+12:5914:34
12Kjell TancredIBM-Klubben35:10+13:0114:35
13Håkan BoijeAttunda OK35:22+13:1314:40
14Ove ForsbergTurebergs IF35:23+13:1414:40
15Jan-Erik WibergJärla Orientering36:55+14:4615:19
16Ronny HedlundOK Södertörn40:42+18:3316:53
17Leif HermundstadSnättringe SK41:58+19:4917:24
18Rolf LöfqvistSöders-Tyresö43:39+21:3018:06
19Göran HaglundHaninge SOK46:10+24:0119:09
20Börje PahlénSöders-Tyresö48:12+26:0320:00
21Olle ÖbergSkogsluffarnas OK54:05+31:5622:26
22Lars NordinSolna OK1:05:25+43:1627:08
23Mats JonssonBromma-Vällingby SOK1:19:30+57:2132:59
Göran AnderssonTäby OKej godkänd
Rolf SkoglundHellas Orienteringej godkänd
Leif ToftenJärfälla OKej start

D75 S

1 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK26:3713:22
2Ann SjöbergEnebybergs IF34:11+7:3417:10
3Solveig DillmanHammarby IF OF37:12+10:3518:41
4Gunvor GranathNynäshamns OK44:08+17:3122:10
5Britt EricsonHammarby IF OF44:53+18:1622:33
6Gunilla WickenbergIBM-Klubben49:31+22:5424:52
7Gunnel JunegardOK Södertörn50:20+23:4325:17
8Sonja SundellSundbybergs IK51:34+24:5725:54
9Margareta WallénTäby OK54:24+27:4727:20
10Aino Birgitta RedtzerAttunda OK1:01:34+34:5730:56
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

H75 S

2 410 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK27:5211:33
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF29:49+1:5712:22
3Lars CedérusSnättringe SK30:14+2:2212:32
4Jonas ErnfridssonHellas Orientering30:27+2:3512:38
5Sigurd WallénTäby OK30:30+2:3812:39
6Ulf EskilssonOK Södertörn31:55+4:0313:14
7Lars RoosAttunda OK32:18+4:2613:24
8Erland LjungströmSpårvägens OK38:10+10:1815:50
9Lars-Erik LindellVäsby OK38:18+10:2615:53
10Albert MårdBromma-Vällingby SOK41:47+13:5517:20
11Allan WedinJärfälla OK43:03+15:1117:51
12Hugo IsgrenIFK Enskede45:37+17:4518:55
13Ingvar JohannessonSolna OK45:44+17:5218:58
14Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK46:05+18:1319:07
15Leif JehanderBromma-Vällingby SOK47:42+19:5019:47
16Sture NilssonStockholmspolisens IF OF47:49+19:5719:50
17Kjell HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK49:07+21:1520:22
18Lars LöthmanJärfälla OK54:03+26:1122:25
19Carl LangOK Österåker1:02:45+34:5326:02
Stig LarssonTullinge SKej godkänd

D80 S

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid CarlssonTäby OK50:1625:15
2Ebba-Lisa FlygarTullinge SK53:30+3:1426:53
3Birgitta WestergrenTäby OK55:26+5:1027:51
4Ulla-Britta HallJärla Orientering1:00:22+10:0630:20
5Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:25:36+35:2043:00

H80 S

1 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK26:1413:10
2Stig SundinJärfälla OK36:15+10:0118:12
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby37:14+11:0018:42
4Karl-Erik MogrenStigfinnarna42:08+15:5421:10
5Kurt LindblomJärfälla OK44:05+17:5122:09
6Alf PerssonOK Österåker44:11+17:5722:12
7Anders BackOK Ravinen50:55+24:4125:35
8Göran RastborgBromma-Vällingby SOK56:56+30:4228:36
9Roland BolinSnättringe SK1:01:55+35:4131:06
10Evert CarlssonTäby OK1:07:53+41:3934:06
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd
Bo ElmgrenSundbybergs IKej start

H85 S

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK46:5623:35
2Henning HamiltonEnebybergs IF47:30+0:3423:52
3Per WesterGustavsbergs OK52:18+5:2226:16
4Tage ErikssonBromma-Vällingby SOK1:09:21+22:2534:50
5Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:14:11+27:1537:16

D16 Kort

2 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DanielssonTullinge SK42:4915:10
2Tilda NordenholmIF Thor1:22:16+39:2729:10
Moa HillTumba-Mälarhöjden OKej start
Tuvfa LundinOK Enenej start

H16 Kort

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus EricsonJärla Orientering33:3711:47
Simon BengtssonOK Linnéej godkänd
Joel RudanderSundbybergs IKej start

D14 Kort

2 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna CarlsonIF Thor26:2611:44
2Sara SundinWaxholms OK26:54+0:2811:57
3Emy SaetreLånghundra IF32:23+5:5714:23
4Ellen FreyeWaxholms OK38:17+11:5117:00
5Sofia SundinWaxholms OK38:25+11:5917:04
Rita Hugas SöderbaumIF Thorej start
Vigdis Regius-NygaardSigtuna OKej start
Jennifer SöderholmRasbo IKej start

H14 Kort

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin HennerforsOK Linné20:318:57
2Oscar LevinIFK Lidingö SOK35:34+15:0315:31
3Axel HedensiöIFK Lidingö SOK38:15+17:4416:42
4Maximilian BerglundLänna IF42:33+22:0218:34

D12 Kort

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna MeyersonOK Linné23:209:50
2Sofie JonsellIF Thor30:11+6:5112:44
3Frida NilssonOK Triangeln30:35+7:1512:54
4Ida SvenssonTäby OK30:42+7:2212:57
5Malva MöllerOK Linné35:29+12:0914:58
6Karin LarssonOK Enen40:06+16:4616:55

H12 Kort

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm NordqvistWaxholms OK22:579:33
2Viktor GranbergIF Thor24:07+1:1010:02
3Albert Fromholtz LevinIFK Lidingö SOK29:51+6:5412:26
4Teodor UddmäreSigtuna OK31:15+8:1813:01
5Pierre HoltzOK Linné39:29+16:3216:27

Inskolning

1 530 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik BalckVallentuna-Össeby OLfullföljt
Olga Bertilsson SkogOK Linnéfullföljt
Rufus ButlerLänna IFfullföljt
Teodor ButlerLänna IFfullföljt
Mirjam CostermansJärla Orienteringfullföljt
Anna FranklingIFK Lidingö SOKfullföljt
Ellen GrundbergRimbo SOKfullföljt
Mathilda GustafssonIF Thorfullföljt
Petter GårdmarkOK Rodhenfullföljt
Alma HallstenIFK Lidingö SOKfullföljt
Ella HallstenIFK Lidingö SOKfullföljt
Ellen HedinOK Linnéfullföljt
Ebba LindIF Thorfullföljt
Ingrid MelinOK Linnéfullföljt
Noah MeyersonOK Linnéfullföljt
Fanny NilssonOK Triangelnfullföljt
Hilda NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Tove NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Linda StrömqvistAttunda OKfullföljt
Sara StrömqvistAttunda OKfullföljt
Isak WarvelinLånghundra IFfullföljt

U1

2 360 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo IngwersenOK Enen20:038:29
2Rasmus GörlOK Enen20:30+0:278:41
3Hampus PerssonOK Enen21:11+1:088:58
4Cornelia GustafssonIF Thor21:22+1:199:03
5Sara RoosOK Linné21:28+1:259:05
6Ida PalmOK Linné21:32+1:299:07
7Petter FochsenWaxholms OK22:34+2:319:33
8Elina HedeniusSigtuna OK22:52+2:499:41
9Elis QuistbergIF Thor23:36+3:3310:00
10Hanna GranbergIF Thor23:58+3:5510:09
11Maja LiljaIFK Lidingö SOK24:14+4:1110:16
12Melvin SjöbergIF Thor24:39+4:3610:26
12Viktor NilssonOK Linné24:39+4:3610:26
14Tilda AtkinsonIF Thor24:46+4:4310:29
15Pontus LindquistLånghundra IF25:09+5:0610:39
15Adrian WernerIFK Lidingö SOK25:09+5:0610:39
17Malin StrömqvistAttunda OK25:11+5:0810:40
18Botvid SimonssonSundbybergs IK25:23+5:2010:45
19Albin JemthIF Thor26:08+6:0511:04
19Lukas LindIF Thor26:08+6:0511:04
21Alfons WesterberghRasbo IK26:31+6:2811:14
22Arvid TögenmarkOK Linné26:37+6:3411:16
23Axel NordqvistWaxholms OK27:01+6:5811:26
24Nils StråleLänna IF27:06+7:0311:28
25Felix WilhelmSigtuna OK28:41+8:3812:09
26Noah UmlandtLänna IF29:15+9:1212:23
27Alve BerglundLänna IF29:19+9:1612:25
28Tove KarlssonOK Rodhen29:53+9:5012:39
29Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:11+10:0812:47
30Svante NelanderOK Linné30:53+10:5013:05
31Linton BryngelssonTullinge SK30:54+10:5113:05
32Signe PalmOK Linné32:11+12:0813:38
33Ceasar MartinellIF Thor32:23+12:2013:43
34Theo RistoOK Linné32:59+12:5613:58
34Agnes BergvallLänna IF32:59+12:5613:58
36Märta ÖrtqvistOK Linné33:00+12:5713:58
37Viktor NordenholmIF Thor33:15+13:1214:05
38Emelie WilhelmSigtuna OK33:45+13:4214:18
39Stig LarssonOK Linné33:59+13:5614:23
40Anton StalandOK Linné34:12+14:0914:29
41Tommy JohanssonOK Enen34:35+14:3214:39
42Elliot HarryssonLänna IF36:27+16:2415:26
43Matilda ServinLånghundra IF36:43+16:4015:33
44Olle GavelinOK Linné37:58+17:5516:05
45Filip BorellOK Linné38:23+18:2016:15
46Klara AnderssonTäby OK39:03+19:0016:32
47Alma AnderssonIF Thor40:50+20:4717:18
48Albin JohanssonRasbo IK41:54+21:5117:45
49Vera ZällOK Linné44:25+24:2218:49
50Märta SäfstenOK Linné44:26+24:2318:49
51Rickard JemthIF Thor46:16+26:1319:36
52Jessica SvärdIF Thor46:22+26:1919:38
53Ellen AarnioOK Linné49:12+29:0920:50
54Hanna Viklundklubblös49:13+29:1020:51
55Tuva EkmyrRasbo IK55:18+35:1523:25
56Simon Widerlund TherusIF Thor1:06:24+46:2128:08
57Jelmer SellingLänna IF1:23:00+1:02:5735:10
Ture BjörklinLänna IFej godkänd
Tora JonsellIF Thorej start
Sheldon NealisLänna IFej start
Mathias NordlinderOK Linnéej start
Elsa WretöIFK Lidingö SOKej start

U2

2 290 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilhelm BergmanTullinge SK20:479:04
2Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen21:36+0:499:25
3Edvin TögenmarkOK Linné21:46+0:599:30
4Theo SjöbergIF Thor22:41+1:549:54
5Felicia KrafftLänna IF25:11+4:2410:59
6Gustav SvenssonRånäs OK25:51+5:0411:17
7Gustav VisingOK Triangeln26:29+5:4211:33
8Alice VaaraLänna IF27:53+7:0612:10
9Emma Viklundklubblös28:31+7:4412:27
10Love UmegårdLånghundra IF28:38+7:5112:30
11Sara JonsellIF Thor28:53+8:0612:36
12Alma EmbretsenTäby OK29:21+8:3412:48
13Emilia BergmanTullinge SK30:41+9:5413:23
14Johanna CronaOK Södertörn30:55+10:0813:30
15Luise PrzibillaSundbybergs IK32:00+11:1313:58
16Edith KuoskuJärfälla OK32:01+11:1413:58
17Emily KruysIF Thor32:29+11:4214:11
18Signe ÖrtqvistOK Linné32:53+12:0614:21
19Miro MårtenssonIF Thor33:10+12:2314:28
20Jonna TaxénLänna IF33:45+12:5814:44
21Ebba GårdmarkOK Rodhen34:16+13:2914:57
22Erik WadstedtLänna IF34:34+13:4715:05
23Elliot PeterssonOK Roslagen34:56+14:0915:15
24Alva OláRånäs OK35:42+14:5515:35
25Noa KindstedtLänna IF35:43+14:5615:35
26Elsa SvenssonTäby OK36:17+15:3015:50
27Louise JanssonLänna IF37:25+16:3816:20
28Anton LaierOK Linné37:46+16:5916:29
29Adam KorsfeldtOK Linné41:00+20:1317:54
30Malte OhlssonSigtuna OK41:18+20:3118:02
31Teodor EricsonJärla Orientering44:25+23:3819:23
32Erica KarlssonOK Rodhen45:15+24:2819:45
33Artur Rönnemaa MorénOK Linné45:37+24:5019:55
34Fredrik MedhageIF Thor46:50+26:0320:27
35Matilda WeiseliusOK Linné47:08+26:2120:34
36Mya BerglundLänna IF47:16+26:2920:38
37Kimberly EkenstedtTullinge SK47:49+27:0220:52
38Kevin BernhedRånäs OK49:33+28:4621:38
39Wilma MårtenssonOK Ravinen49:58+29:1121:49
39Emelie SvärdIF Thor49:58+29:1121:49
41Daniel Bernet WahlnäsOK Linné51:31+30:4422:29
42Frida ÖstermanRasbo IK51:47+31:0022:36
43Doris LarssonOK Linné52:40+31:5322:59
44Axel ThornbergOK Linné1:21:15+1:00:2835:28
Ida WarvelinLånghundra IFej godkänd
Fabian NilssonIF Thorej godkänd
Johanna BlombergSigtuna OKej start
Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Sandra JohanssonRånäs OKej start
Gabriel NilssonRasbo IKej start
Olle Rosén BereczRånäs OKej start
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start
Svante SandvikAttunda OKej start
Ebba StalandOK Linnéej start

Öppen motion 1

2 360 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle Bengtssonklubblösfullföljt
2Maria Helde FranklingIFK Lidingö SOK21:32+21:329:07
3Johannes Skogtjärn-LundsteinOK Linné21:41+21:419:11
4Simon SegermanIF Thor22:09+22:099:23
5Hugo LönnqvistAttunda OK22:51+22:519:40
6Hampus GlanshedHaninge SOK27:38+27:3811:42
7Moa GlanshedHaninge SOK28:08+28:0811:55
8Noel HellbergSundbybergs IK28:44+28:4412:10
9Erik NyströmOK Linné28:48+28:4812:12
10Emil AnterudVäsby OK31:06+31:0613:10
11Greta SandvikAttunda OK31:14+31:1413:14
12Emil Hänninenklubblös32:04+32:0413:35
13Lukas CnattingiusLänna IF34:43+34:4314:42
14Magdalena LerjenCentrum OK36:32+36:3215:28
15Alice HellbergSundbybergs IK40:49+40:4917:17
16Gustav LindbergOK Roslagen40:59+40:5917:21
17Ida BorgBromma-Vällingby SOK41:35+41:3517:37
18Nora AhlströmIFK Enskede42:41+42:4118:05
19Moa BorgBromma-Vällingby SOK42:46+42:4618:07
20Ebba BorgBromma-Vällingby SOK43:24+43:2418:23
21Aron LindbergOK Roslagen48:16+48:1620:27
22Astrid BengtssonBromma-Vällingby SOK50:35+50:3521:26
23Axel BengtssonBromma-Vällingby SOK51:42+51:4221:54
24Axel Linder-LinnersjöGustavsbergs OK53:02+53:0222:28
25Felix AhlströmIFK Enskede1:04:54+1:04:5427:30
26Lukas HenrikssonAttunda OK1:26:47+1:26:4736:46
27Gabriel Nalatklubblös1:26:50+1:26:5036:47
Simon AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Axel Bengtssonklubblösej godkänd
Katarina SellingLänna IFej start

Öppen motion 3

2 180 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin TögenmarkOK Linné20:359:26
2Karin LundinOK Linné21:04+0:299:39
3Lovisa NilssonAttunda OK21:07+0:329:41
4Lena  NilssonAttunda OK21:20+0:459:47
5Åsa Lovenklubblös21:23+0:489:48
6Christina StrandbergGustavsbergs OK21:40+1:059:56
7Martin  NymanJärfälla OK21:51+1:1610:01
8Malin StråtJärfälla OK21:58+1:2310:04
9Carl-Christer Dahlströmklubblös22:00+1:2510:05
10Malin ÖhlundLänna IF24:56+4:2111:26
11Hans CarlssonHellas Orientering25:55+5:2011:53
12Tina SaetreLånghundra IF26:04+5:2911:57
13Annika SolbreckLånghundra IF26:11+5:3612:00
14Per FranklingIFK Lidingö SOK26:35+6:0012:11
15Ingela JohanssonTäby OK27:12+6:3712:28
16Johan RosénBromma-Vällingby SOK27:34+6:5912:38
17Gunilla GlanshedIFK Enskede27:43+7:0812:42
18Marie SvenssonJärfälla OK28:07+7:3212:53
19Jörg PliquettSöders-Tyresö28:22+7:4713:00
20Leif Göran HagstedtVäsby OK30:15+9:4013:52
21Elisabeth Lindstedtklubblös30:22+9:4713:55
22Torbjörn Ekerotklubblös30:42+10:0714:04
23Maria WretöIFK Lidingö SOK31:13+10:3814:19
24Felix Bengtssonklubblös33:11+12:3615:13
25Elina RönnemaaOK Linné34:13+13:3815:41
26Henrik Malmqvistklubblös34:58+14:2316:02
27Ragnar HolstOK Linné36:13+15:3816:36
28Henrik HolstOK Linné36:19+15:4416:39
29Anna AdolfssonOK Södertörn36:25+15:5016:42
30Ann KarlstenSolna OK38:02+17:2717:26
31Einar Nilssonklubblös38:06+17:3117:28
32Mona UppstenOK Enen39:44+19:0918:13
33Kerstin BjörnegrenVäsby OK40:00+19:2518:20
34Sara Blombergklubblös43:18+22:4319:51
35Anders BerglundSkarpnäcks OL44:14+23:3920:17
36Eva HagrotTäby OK47:10+26:3521:38
37KG KihlströmTäby OK49:11+28:3622:33
38Therése NealisLänna IF51:26+30:5123:35
39Karin  BäckHede SK53:04+32:2924:20
40Margit PalokangasIF Thor54:28+33:5324:59
41Roger UddmäreSigtuna OK56:33+35:5825:56
42Karin SetterqvistOK Södertörn1:01:03+40:2828:00
43Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:05:42+45:0730:08
44Maj BoudrieVäsby OK1:06:46+46:1130:37
Marianne BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd
Manfred StüberIF Thorej godkänd
Tomas SjöbergSolna OKej godkänd

Öppen motion 5

3 070 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard WistedtOK Linné33:1610:50
2Rickard Johanssonklubblös38:10+4:5412:25
3Robert HagströmEskilstuna OL39:17+6:0112:47
4Per-Erik ÅslundOK Linné39:38+6:2212:54
5Dennis SvenssonRasbo IK39:39+6:2312:54
6Andreas HjerneOK Ravinen39:46+6:3012:57
7Björn JonsellIF Thor40:16+7:0013:06
8Peter BergmanTullinge SK41:02+7:4613:21
9Daniel EkenstedtTullinge SK41:05+7:4913:22
10Hans GustafssonIF Thor41:28+8:1213:30
11Jörgen HelmerssonOckelbo OK41:29+8:1313:30
11Jonas BredinAttunda OK41:29+8:1313:30
13Mikael SvallingJärfälla OK42:03+8:4713:41
14Mats AlnaeusHammarby IF OF42:36+9:2013:52
15Sofia CronaOK Södertörn43:14+9:5814:04
16Kristina  SöderlundOK Rodhen43:34+10:1814:11
17Mattias Golnanderklubblös45:05+11:4914:41
18Karin JaneråsOK Linné45:22+12:0614:46
19Magnus JohanssonRasbo IK45:25+12:0914:47
20Jonatan  PerssonRasbo IK46:55+13:3915:16
21Andreas PerssonRasbo IK46:58+13:4215:17
22Tero MäkinenVäsby OK47:00+13:4415:18
23Johanna Jonssonklubblös47:01+13:4515:18
24Staffan MorénOK Linné47:46+14:3015:33
25Kristin  NumminenOK Linné49:22+16:0616:04
26Cathrine JohanssonVäsby OK50:04+16:4816:18
27Fabian Martinezklubblös50:44+17:2816:31
28Per ArnessonSkarpnäcks OL50:54+17:3816:34
29Åsa WilestedtAttunda OK51:06+17:5016:38
30Stefan Hogartklubblös51:40+18:2416:49
31Lena BergströmOK Rodhen52:48+19:3217:11
32Damon GrootOK Enen52:51+19:3517:12
33Max NilssonIF Thor52:52+19:3617:13
34Torbjörn LarssonTäby OK53:34+20:1817:26
35Katarina LindbärgOK Södertörn53:50+20:3417:32
36Mats-Olof WallinIF Thor53:51+20:3517:32
37Ann-Sofie JemthIF Thor54:03+20:4717:36
38Thomas WidehagSundbybergs IK54:12+20:5617:39
39Maria KarlssonIF Thor54:18+21:0217:41
40Josefin WångdahlIFK Lidingö SOK54:39+21:2317:48
41Marianne JernbergSöders-Tyresö56:36+23:2018:26
42Sonia Ling PerssonHaninge SOK56:40+23:2418:27
43Robert WesterdahlTullinge SK56:45+23:2918:29
44Ing-Marie NyströmIF Thor57:02+23:4618:34
45Sara ThörnOK Södertörn57:04+23:4818:35
46Daniel EberleCentrum OK57:21+24:0518:40 Ladda ner rutt i gpx-format
47Gustaf GergeCentrum OK57:46+24:3018:48
48Ing-Marie NilssonOK Södertörn57:53+24:3718:51
49Anders BryngelssonTullinge SK58:05+24:4918:55
50Harald HedenlundTäby OK58:29+25:1319:02
51Anna-Sara JohanssonRasbo IK59:45+26:2919:27
52Cecilia JohanssonIF Thor59:47+26:3119:28
53Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:00:32+27:1619:43
54Malin SandbergOK Älvsjö-Örby1:00:42+27:2619:46
55Marie HeinrupTullinge SK1:00:50+27:3419:48
56Love AlmJärla Orientering1:01:18+28:0219:58
57Åsa SandTullinge SK1:01:47+28:3120:07
58Helena BerglindOK Södertörn1:02:38+29:2220:24
59Sofia ÅslundOK Linné1:02:41+29:2520:25
60Kerstin MorastHaninge SOK1:04:21+31:0520:57
61Sten HellströmOK Ravinen1:04:25+31:0920:58
62Lisa JanssonLånghundra IF1:04:26+31:1020:59
63Carolina SigrandOK Södertörn1:04:57+31:4121:09
64Elisabeth StålhammarTullinge SK1:05:05+31:4921:11
65Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:05:25+32:0921:18
66Sofia StiblertTockarps IK1:05:38+32:2221:22
67Anette NilssonOK Linné1:05:53+32:3721:27
68Lovisa  KihlborgIFK Lidingö SOK1:06:02+32:4621:30
69Laila SvenssonRasbo IK1:07:00+33:4421:49
70Jeanette JonssonOK Österåker1:07:06+33:5021:51
71Anders FalkIF Thor1:07:14+33:5821:54
72Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:07:27+34:1121:58
73Helene Östling-MattssonJärla Orientering1:07:49+34:3322:05
74Charlotte WiknerOK Österåker1:08:47+35:3122:24
75Carina GullbergOK Österåker1:08:59+35:4322:28
76Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:10:05+36:4922:49
77Karin ÖhlundOckelbo OK1:10:19+37:0322:54
78Joakim LandströmOK Linné1:12:19+39:0323:33
79Astri Lindgren-MandahlOK Linné1:12:30+39:1423:36
80Maria PeterssonOK Linné1:14:58+41:4224:25
81Per-Olov AnderssonOK Linné1:16:17+43:0124:50
82Christina ÖhmanIF Thor1:17:01+43:4525:05
83Jan LjungbergEnebybergs IF1:19:31+46:1525:54
84Magdalena GrunderJärfälla OK1:20:01+46:4526:03
85Erik HollmannOK Österåker1:23:26+50:1027:10
86Clary BernersonOK Enen1:23:40+50:2427:15
87Kristina AnderssonOK Södertörn1:24:07+50:5127:23
88Malin KarlssonLånghundra IF1:25:01+51:4527:41
89Sara JohanssonRasbo IK1:27:02+53:4628:20
90Agneta Ohlsson PorkénFredrikshofs IF Skid & OK1:29:54+56:3829:17
91Marie HalvorsenOK Södertörn1:32:37+59:2130:10
92Alicia LundgrenAlmby IK1:33:35+1:00:1930:28
93Gunilla SchönningJärfälla OK1:42:28+1:09:1233:22
94Johan BengtssonOK Linné1:46:28+1:13:1234:40
95Eva  GillbergCentrum OK2:13:23+1:40:0743:26
Annette AnderssonOK Linnéej godkänd
Magnus HellströmLånghundra IFej godkänd
Lina Påveklubblösej godkänd
Curt BalckIFK Enskedeej godkänd
Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Frida GyllinderAttunda OKej godkänd
Angelica LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagenej start
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Karolina VessbyIF Thorej start

Öppen motion 7

3 150 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungStockholms OK27:218:40
2Cleas-Erik Karlsson klubblös29:38+2:179:24
3Joel SanderiIFK Lidingö SOK29:50+2:299:28
4Jennie HellströmOK Linné30:33+3:129:41
5Karin LundbergJärfälla OK30:44+3:239:45
6Sofia ForsgrenOK Skogsfalken31:14+3:539:54
7Daniel PelyheSöders-Tyresö31:30+4:0910:00
8Eddie BjärrenholtRånäs OK31:52+4:3110:06
9Håkan SjunnestrandSolna OK32:34+5:1310:20
10Karin WisellAttunda OK32:53+5:3210:26
11Ulf DanielssonTullinge SK34:40+7:1911:00
12Gunilla ThunstedtJärfälla OK34:57+7:3611:05
13Mattias ThorsellVattenfalls IF Stockholm35:38+8:1711:18
13Carin RosénGustavsbergs OK35:38+8:1711:18
15Mikael NordquistTäby OK36:46+9:2511:40
16Camilla NygrenIF Thor37:13+9:5211:48
17Per GrundbergRimbo SOK37:25+10:0411:52
18Sara StråtJärfälla OK37:56+10:3512:02
19Lena FredrikssonKroppa IF38:26+11:0512:12
20Johanna BerggrenIFK Lidingö SOK38:45+11:2412:18
21Daniel HallbergRånäs OK39:14+11:5312:27
22Cecilia WestströmSundbybergs IK40:46+13:2512:56
23Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK41:04+13:4313:02
24Olle BlomgrenOK Södertörn41:16+13:5513:06
25Ann-Sofie EdenhamnLänna IF42:41+15:2013:33
26Berit AslaksenJärfälla OK43:34+16:1313:49
27Britt-Marie SöllvanderOK Rodhen44:05+16:4413:59
28Garry PetterssonStockholms OK44:18+16:5714:03
29Anna NystedtSundsvalls OK45:05+17:4414:18
30Helena GrennbergOK Linné45:12+17:5114:20
31Peter AlbinssonJärfälla OK45:25+18:0414:25
31Sven-Olov NorlinRimbo SOK45:25+18:0414:25
33Thorbjörn HallmansVäsby OK45:26+18:0514:25
34Mari NordenholmIF Thor45:29+18:0814:26
35Patrik FagerströmOK Österåker46:21+19:0014:42
36Sune HedströmOK Rodhen46:35+19:1414:47
37Rune RådeströmSnättringe SK47:52+20:3115:11
37Anna RosnäsSkogsluffarnas OK47:52+20:3115:11
39Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK48:30+21:0915:23
40Bernhard KlingOK Rodhen49:28+22:0715:42
41Emma  GraasOK Linné49:38+22:1715:45
42Anna AxelssonOK Österåker49:42+22:2115:46
43Kjell RistoOK Linné49:44+22:2315:47
44Anna WesterberghOK Linné49:52+22:3115:49
45David ErikssonFK Åsen49:54+22:3315:50
46Boel SundbergOK Södertörn50:05+22:4415:53
47Maria WicksellHellas Orientering50:26+23:0516:00
48Katarina TynongTullinge SK51:11+23:5016:14
49Anne Löfgrenklubblös51:58+24:3716:29
50Jan-Olov EvertssonJärfälla OK52:20+24:5916:36
51Rene BallnusJärfälla OK53:05+25:4416:51
52Carl LundkvistLänna IF53:08+25:4716:52
52Patrik BlomdahlTullinge SK53:08+25:4716:52
54Lennart JacobssonLånghundra IF55:43+28:2217:41
55Malin MårtenssonOK Ravinen55:44+28:2317:41
56Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK56:00+28:3917:46
57Tommy StenviOK Linné56:08+28:4717:49
57Peter VestmanOK Österåker56:08+28:4717:49
59Inger VikströmOK Linné56:09+28:4817:49
60Caroline BerglindOK Södertörn56:12+28:5117:50
61Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK56:43+29:2218:00
62Orsolya Lukoczkyklubblös1:00:53+33:3219:19
63Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL1:00:55+33:3419:20
64Barbro BransomeSkogsluffarnas OK1:00:57+33:3619:20
65Per BörjessonStockholms Godtemplares IF1:01:06+33:4519:23
66Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK1:01:40+34:1919:34
67Britt-Inger JonssonOK Linné1:01:41+34:2019:34
68Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK1:01:50+34:2919:37
69Mikko AarnioOK Linné1:03:01+35:4020:00
70Magnus GraasOK Linné1:04:01+36:4020:19
71Göran HanssonTäby OK1:05:56+38:3520:55
72Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:09:44+42:2322:08
73Märit Gunneriusson KarlströmOK Linné1:11:24+44:0322:40
74Sara BeskowRasbo IK1:11:34+44:1322:43
75Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:12:47+45:2623:06
76Karin HannrupIF Thor1:17:40+50:1924:39
77Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:17:42+50:2124:40
78Kristina MarteliusAttunda OK1:20:31+53:1025:33
79Annica HedbergOK Södertörn1:23:24+56:0326:28
80Hillevi PalmqvistLänna IF1:31:06+1:03:4528:55
81Lotta MöllerOK Linné1:32:47+1:05:2629:27
Erik BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Per KnutasAttunda OKej godkänd
Jostein AndersenWaxholms OKej start
Charlotte StåhlSundbybergs IKej start

Öppen motion 8

4 530 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas StenströmOK Linné29:096:26
2Adrian TothTipo Hungary30:41+1:326:46
3Samuel SvenssonCentrum OK33:19+4:107:21
4Petter HaraldssonJärla Orientering33:49+4:407:27
5Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK34:28+5:197:36
6Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK35:18+6:097:47
7Arvid HenrikssonJärla Orientering35:44+6:357:53
8Bengt IvarsVäsby OK36:18+7:098:00
9Mats HerbertTäby OK36:54+7:458:08
10Thomas FuruheimIFK Lidingö SOK37:40+8:318:18
11Johan WesterberghRasbo IK38:01+8:528:23
12Tobias SvenssonOK Österåker38:11+9:028:25
13Erik WallinIF Thor39:58+10:498:49
14Joakim Almtorpklubblös40:31+11:228:56
15Sofia JohanssonTrollhättans SOK42:31+13:229:23
16Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:35+13:269:24
17Matleena BoströmIFK Lidingö SOK42:44+13:359:26
18Jonas DahlinAttunda OK43:25+14:169:35
19Andreas AnderssonOK Hedströmmen43:29+14:209:35
20Ulrika LindstamOK Linné44:31+15:229:49
21Sverker LenasCentrum OK44:37+15:289:50 Ladda ner rutt i gpx-format
22Magnus JohanssonWaxholms OK45:11+16:029:58
23Gustav ErikssonJärla Orientering45:37+16:2810:04
24Henrik TrofastTullinge SK45:59+16:5010:09
25Anna FuruheimIFK Lidingö SOK46:16+17:0710:12
26Anna SkogtjärnOK Linné47:20+18:1110:26
26Anders JohanssonUddevalla OK47:20+18:1110:26
28Björn LinderGustavsbergs OK47:22+18:1310:27
29Louise JohanssonOK Roslagen47:32+18:2310:29
30Svante GustafsonLänna IF47:53+18:4410:34
31Jorrit BoekelCentrum OK48:01+18:5210:35
32Lise MortensenLånghundra IF48:52+19:4310:47
33Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK49:05+19:5610:50
34Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK49:14+20:0510:52
35Joel MongårdSkogsluffarnas OK49:58+20:4911:01
36Fredrik StalandOK Linné50:04+20:5511:03
37Niclas NilssonOK Österåker50:37+21:2811:10
38Torbjörn NorénOK Enen50:45+21:3611:12
39Hans JonssonVäsby OK50:46+21:3711:12
40Lena Rauséusklubblös51:02+21:5311:15
41Anders KarlssonTullinge SK51:26+22:1711:21
42Per SjökvistTäby OK51:38+22:2911:23
43Arne BergensOK Linné51:40+22:3111:24
44Sven SetterqvistOK Södertörn51:59+22:5011:28
45Mikael Anttila-ErikssonOK Linné52:01+22:5211:28
46Mats Pihlströmklubblös52:11+23:0211:31
47Anders Tvärånaklubblös52:56+23:4711:41
48Roger NilssonOK Linné52:58+23:4911:41