Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt KM Sundsvalls OK / Närtävling natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt KM Sundsvalls OK / Närtävling natt
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 2 oktober 2013

D21

5 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NääsSundsvalls OK56:1910:23
Sara TimnerSundsvalls OKej start

H21

5 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas RexSundsvalls OK41:437:41
2Martin HässlerSundsvalls OK43:39+1:568:03
3Håkan StoltSundsvalls OK52:20+10:379:39
4Tomas KristofferssonSundsvalls OK1:03:45+22:0211:45
Peter LoréSundsvalls OKej start

D18

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HugossonSundsvalls OK31:269:08
2Stina NordinSundsvalls OK36:03+4:3710:28
Stina ÅströmSundsvalls OKej godkänd
Caroline JohanssonSundsvalls OKej start
Johanna SjölundSundsvalls OKej start

H18

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SundlöfSundsvalls OK36:2110:34

D14

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SvedbergSundsvalls OK36:1410:22
2Frida VikströmSundsvalls OK45:28+9:1413:01

H14

3 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav FrænellSundsvalls OK42:3912:13
Björn JohanssonSundsvalls OKej start
Nils LundgrenSundsvalls OKej start

D12

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna AdetorpSundsvalls OK34:2615:47
2Alice PalmgrenSundsvalls OK36:05+1:3916:33
3Tove EricssonSundsvalls OK40:02+5:3618:21
Sofie FröjdSundsvalls OKej start

H12

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin KårénSundsvalls OK24:1111:05
2Hannes LindahlSundsvalls OK29:15+5:0413:25

D40

4 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena LindströmSundsvalls OK1:00:1613:11
Catrin JohanssonSundsvalls OKej start
Anna LundgrenSundsvalls OKej start

H40

5 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HenrikssonSundsvalls OK49:159:05
2Rune LindströmSundsvalls OK50:34+1:199:19
3Roger PalmgrenSundsvalls OK53:21+4:069:50
4Thomas JohanssonSundsvalls OK53:59+4:449:57
5Magnus EngbergSundsvalls OK55:36+6:2110:15
6Ivan KuzminSundsvalls OK1:02:08+12:5311:27
7Per JangdalSundsvalls OK1:04:40+15:2511:55
Rolf JohanssonSundsvalls OKej start

H50

4 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger HugossonSundsvalls OK47:4910:27
2Tomas EdströmSundsvalls OK50:25+2:3611:01
3Peter HanssonSundsvalls OK59:31+11:4213:01

H55

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer LundstedtSundsvalls OK32:159:22
2Ove JanssonSundsvalls OK38:22+6:0711:09
3Winn BjörklundSundsvalls OK45:33+13:1813:14

H70

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove PetersonSundsvalls OK46:5118:35
2Sören JanssonSundsvalls OK52:27+5:3620:48

Öppen motion 1

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove FraenellSundsvalls OK27:2212:33

Öppen motion 3

3 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf DahlströmVK Uvarna1:10:3220:12

Öppen motion 5

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Satu SvedbergSundsvalls OK51:5220:34

Öppen motion 7

3 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten Åke VedinSelånger SOK37:5711:01
2Sven-Erik SundinSelånger SOK41:25+3:2812:02

Öppen motion 8

4 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NordinSundsvalls OK54:3211:55
2Lennart WinbergHudiksvalls OK1:19:07+24:3517:18
3Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:19:12+24:4017:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser