Swedish Orienteering Federation

Official results for GMOK Natt-KM med GOF NattCup

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: GMOK Natt-KM med GOF NattCup
Organiser: Göteborg-Majorna OK
Date: Thursday 21 November 2013

D21

5 880 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK38:416:34
2Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK40:18+1:376:51
3Emma BergmanGöteborg-Majorna OK40:19+1:386:51
4Rebecka HardingGöteborg-Majorna OK46:17+7:367:52
5Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK46:45+8:047:57
Frida EmanuelssonGöteborg-Majorna OKmispunched
Louise GöthforsGöteborg-Majorna OKdid not start

H21

10 240 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK59:315:48
1Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK59:315:48
3Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK1:02:18+2:476:05
4Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:04:27+4:566:17
5Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:04:29+4:586:17
6Hirokazu OsakiGöteborg-Majorna OK1:23:27+23:568:08
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKmispunched
Raffael HuberGöteborg-Majorna OKmispunched
Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OKdid not start
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKdid not start
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKdid not start

H20

5 880 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK37:436:24
2Anton BlomGöteborg-Majorna OK44:26+6:437:33

D16

4 830 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK37:367:47
2Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK38:40+1:048:00
3Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK39:27+1:518:10

H16

5 880 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK42:117:10

D14

3 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK25:478:19
2Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK28:40+2:539:14
3Eline GjaerumGöteborg-Majorna OK45:32+19:4514:41
4Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK45:34+19:4714:41

H14

3 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Felix FalkGöteborg-Majorna OK28:139:06
2Oscar BresinGöteborg-Majorna OK33:12+4:5910:42

D12

2 610 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Klara WallinderGöteborg-Majorna OK25:499:53
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKdid not start
Lovisa LagoGöteborg-Majorna OKdid not start

H12

2 610 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK18:337:06
2Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK25:46+7:139:52
2Simon NordbergGöteborg-Majorna OK25:46+7:139:52

H10

1 790 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK15:578:54
1Amos MattssonGöteborg-Majorna OK15:578:54
3Sebastian Skårbratt PeterzénsGöteborg-Majorna OK22:29+6:3212:33
4Wilmer Pettersson MarklundGöteborg-Majorna OK32:51+16:5418:21

H40

5 880 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ola JodalGöteborg-Majorna OK37:486:25
2Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK37:56+0:086:27
3Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK44:00+6:127:28
4Daniel ForsbergGöteborg-Majorna OK50:03+12:158:30
Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OKmispunched

H55

4 830 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK36:187:30
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:51+2:338:02
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKmispunched

H65

4 830 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mats KågesonGöteborg-Majorna OK42:018:41
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKmispunched
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKdid not start

H70

3 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sune MentorGöteborg-Majorna OK46:1814:56
Mats JodalGöteborg-Majorna OKdid not start
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OKdid not start

D80

3 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK48:4415:43

U1

1 790 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Eden MattsonGöteborg-Majorna OK28:0115:39
2Isabelle HoffrénGöteborg-Majorna OK32:01+4:0017:53
Ida ForsbergGöteborg-Majorna OKdid not start

NattCup Kort

3 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Per-Martin JohanssonIF Rigor28:269:10
2Ingemar BlomGnellspikes Multisport Club29:05+0:399:22
3Therese AlfredssonSävedalens AIK29:09+0:439:24
4Kurt EkbergOK Orinto33:28+5:0210:47
5Tommy PedersenOK Orinto44:15+15:4914:16

NattCup Mellan

5 880 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simon LarssonMarkbygdens OK37:436:24
2Gustav BoquistIK Uven37:46+0:036:25
3Magnus HomannOK Orinto40:16+2:336:50
4Lisa RisbyOK Kåre40:24+2:416:52
5Anders WadstenOK Landehof40:28+2:456:52
6Agnes LeoBredaryds SOK40:30+2:476:53
7Björn GrothKungälvs OK40:33+2:506:53
8Rasmus ArfwedsonFrölunda OL41:59+4:167:08
9Johan NilssonSävedalens AIK42:08+4:257:09
10Josefin CarlssonIFK Göteborg42:13+4:307:10
11Linnea ClaesdotterOK Denseln42:16+4:337:11
12Tytti KirvesmiesTampereen Pyrintö42:35+4:527:14
13Anna NärhiHiidenkiertäjät42:50+5:077:17
14David DjurbäckSävedalens AIK43:55+6:127:28
15Anders ArfwedsonFrölunda OL44:01+6:187:29
16Märta MollénSävedalens AIK44:05+6:227:29
17Sanna SvenssonFrämmestads IK44:30+6:477:34
18David GabrielssonSävedalens AIK45:23+7:407:43
19Jonas HöijerSävedalens AIK47:24+9:418:03
20Johan WettergrenIK Uven52:13+14:308:52
21Erik RuotsalainenFrölunda OL53:55+16:129:10
22Filippa SpånérSävedalens AIK55:04+17:219:21
23Anna WallinSjövalla FK1:00:44+23:0110:19
24Torbjörn WikströmOK Orinto1:00:53+23:1010:21
Erik AderstedtKungälvs OKdid not start
Carl-Henry AnderssonOK Orintodid not start
Emma AnderssonSävedalens AIKdid not start
Jennie AnderssonHalden SKdid not start
John GabrielssonSävedalens AIKdid not start
Pierre KarlssonOK Alehofdid not start
Elin MånssonOK Löftandid not start
Kirsi NurmiIFK Göteborgdid not start
Ida-Maria SvenssonSävedalens AIKdid not start

NattCup Lång

10 240 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marcus MillegårdHalden SK1:02:276:05
2Doug TullieTurun Metsänkävijät1:02:34+0:076:06
3Søren SchwartzIFK Göteborg1:04:52+2:256:20
4Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:07:09+4:426:33
5Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:14:26+11:597:16
6Ken PeetersTrol Belgium1:15:39+13:127:23
7Ilya BeliankaSävedalens AIK1:16:03+13:367:25
8Johan OlsonIK Uven1:19:12+16:457:44
9Andreas BjärkmarHalmstad OK1:25:14+22:478:19
Johan HögstrandMarkbygdens OKmispunched
Fredrik PerssonIFK Göteborgmispunched
Erik EngstrandIFK Göteborgdid not start
Eskil KinnebergIFK Göteborgdid not start
John PerssonIFK Göteborgdid not start
Viktor TovessonOK Oriondid not start

Öppen motion 5

3 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK30:389:52
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK34:10+3:3211:01
3Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK37:27+6:4912:04
4Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK37:33+6:5512:06

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements