Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Natt Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Natt Västergötland
Arrangörsorganisationer: Mariestads FK / OK Klyftamo
Datum: fredag 2 september 2011

D21

6 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SalomonssonVänersborgs SK53:248:11
2Helena LidhageUlricehamns OK53:58+0:348:16
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna1:01:38+8:149:27
4Emelie SvalinVänersborgs SK1:03:16+9:529:42
5Tove UddMarkbygdens OK1:27:24+34:0013:24
Lisa PedersenOK Skogshjortarnaej godkänd
Kristine SvenssonFalköpings AIK OKej start

H21

9 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan TörnrothHjobygdens OK1:11:057:17
2Simon AnderssonOK Kullingshof1:11:22+0:177:19
3Marcus KvarndalUlricehamns OK1:12:14+1:097:24
4Calle StenbergOK Skogshjortarna1:13:47+2:427:34
5Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:20:36+9:318:16
6Andreas LeijgårdGudhems IF1:44:38+33:3310:44
Erik JonssonHestra IFej godkänd

H20

8 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HögstrandMarkbygdens OK55:116:25
Albin AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Johan SalomonssonVänersborgs SKej start

D18

5 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HögstrandMarkbygdens OK47:399:00
2Therese EnengeBredareds IF49:04+1:259:16
3Lovisa HanssonBredareds IF49:19+1:409:19
4Lovisa MannfolkUlricehamns OK50:46+3:079:35
5Sara SchmidtTrollhättans SOK51:58+4:199:49
6Johanna SkogumMarkbygdens OK52:03+4:249:50
7Sara NilssonOK Tranan52:18+4:399:53
8Frida StrömgårdBredareds IF1:18:25+30:4614:49
9Malin DahlbergFalköpings AIK OK1:31:15+43:3617:14
10Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:43:56+56:1719:38
Klara FredrikssonFalköpings AIK OKej start

H18

7 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin AhlbergerHestra IF54:177:00
2Martin LarssonHestra IF58:26+4:097:32
3Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:04:24+10:078:18
4Per MobergVänersborgs SK1:09:47+15:309:00
5Gustav MagnussonIF Hagen1:10:20+16:039:04
Gabriel AnderssonUlricehamns OKej godkänd
Johan AnderssonRyda SKej godkänd

D16

4 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HagströmFalköpings AIK OK37:368:33
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK41:26+3:509:26
3Clara MannfolkUlricehamns OK53:05+15:2912:05
4Elin ClassonOK Orinto54:13+16:3712:21
5Kristin HöögOK Kullingshof55:34+17:5812:39
6Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK56:14+18:3812:48
7Klara AndrénTibro OK57:04+19:2812:59
8Jenny EdgrenTrollhättans SOK1:21:45+44:0918:37
Amy LundbergUlricehamns OKej godkänd
Aina EdgrenTrollhättans SOKej start

H16

4 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus LarssonHestra IF33:096:39
2Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK36:10+3:017:15
3Oscar StenbergOK Skogshjortarna36:58+3:497:25
4Filip GrahnHestra IF38:08+4:597:39
5Klas UddMarkbygdens OK38:40+5:317:45
6Anton NilssonOK Tranan38:42+5:337:46
7Björn CederbergVänersborgs SK39:14+6:057:52
8Filip SödervallIK Gandvik40:13+7:048:04
9Oskar JohanssonOK Klyftamo42:05+8:568:27
10Johan IvarssonOK Kullingshof43:18+10:098:41
11Erik PerssonMarkbygdens OK46:02+12:539:14
12Christoffer JohanssonTrollhättans SOK50:15+17:0610:05
12Richard LundstedtMullsjö SOK50:15+17:0610:05
14Linus LandergrenHestra IF55:20+22:1111:06
15Johan LarssonOK Skogshjortarna59:31+26:2211:57
Sebastian ÅsedalUlricehamns OKej godkänd
Erik WidmarkIF Hagenej godkänd
Martin ScottMariestads FKej start

D14

3 720 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara KindlundOK Tranan29:397:58
2Emma NilssonOK Tranan30:48+1:098:16
3Hanna LindströmOK Tranan32:33+2:548:45
4Sofia GrahnHestra IF33:56+4:179:07
5Johanna HagströmFalköpings AIK OK34:17+4:389:12
6Alice AronengHestra IF34:32+4:539:16
7Hanna KarlssonMarkbygdens OK34:37+4:589:18
8Johanna StrandbergFalköpings AIK OK35:39+6:009:35
9Linnea LarssonUlricehamns OK35:56+6:179:39
10Svea HagrydhVänersborgs SK36:35+6:569:50
11Lina LandergrenHestra IF37:55+8:1610:11
12Anna MobergVänersborgs SK39:25+9:4610:35
13Anna KristianssonTrollhättans SOK42:22+12:4311:23
14Lina LundbergIstrums SK46:01+16:2212:22
15Ida Fantenberg-NiklassonMariestads FK47:49+18:1012:51
16Agnes BerglundUlricehamns OK49:43+20:0413:21
Malin FritzellMullsjö SOKej start
Line CederbergVänersborgs SKej start
Lisa JohanssonOK Trananej start

H14

3 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PlumppuBredareds IF26:177:03
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK26:43+0:267:10
3Eric JanssonOK Tranan29:46+3:298:00
4Ludvig HolmbergOK Tranan30:27+4:108:11
5Victor HelgessonHestra IF30:45+4:288:15
6Filip KarlssonIF Hagen31:20+5:038:25
7Ludwig JohanssonUlricehamns OK31:47+5:308:32
8Gustav JohanssonUlricehamns OK32:17+6:008:40
9Jesper LindströmIK Gandvik32:41+6:248:47
10Simon OlaussonOK Tranan34:37+8:209:18
11Erik SvenssonOK Klyftamo35:54+9:379:39
12Ola HoltbringOK Amne38:26+12:0910:19
13Adam JohanssonTrollhättans SOK39:30+13:1310:37
14Carl JungertMariestads FK50:17+24:0013:31
Simon WallensteinMariestads FKej start
Ivar SörqvistMarkbygdens OKej start

D14 Kort

3 540 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida HoltbringOK Amneej start
Malin JanssonHjobygdens OKej start

H14 Kort

3 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan AnderssonMariestads FK50:2414:14
Bjarke HammerMariestads FKej start

D12

3 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AskMarkbygdens OK23:596:46
2Klara AxelssonMarkbygdens OK25:35+1:367:13
3Alice SödervallIK Gandvik31:59+8:009:02
4Sofia ÖstermanVänersborgs SK33:48+9:499:32
5Ida KristianssonTrollhättans SOK43:04+19:0512:09
6Emma NordbergOK Tranan1:05:13+41:1418:25
Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnanej start

H12

3 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix AxelssonMarkbygdens OK23:296:38
2Filip JohanssonTrollhättans SOK24:56+1:277:02
3Axel OlssonOK Skogsstjärnan27:07+3:387:39
4William LundstedtMullsjö SOK27:37+4:087:48
5Carl HolmbergIF Hagen27:46+4:177:50
6Eskil TryggöTrollhättans SOK29:09+5:408:14
7Joel PlumppuBredareds IF30:56+7:278:44
8Daniel BogrenIF Hagen31:12+7:438:48
9Gustav NymanVänersborgs SK31:58+8:299:01
10Emil KarlssonHestra IF32:22+8:539:08
11Klas JohanssonOK Tranan34:08+10:399:38
12Olle HedmanIF Hagen37:20+13:5110:32
Rasmus HåkanssonOK Klyftamoej godkänd
Oscar StombergIF Hagenej godkänd

D12 Kort

1 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja KindlundOK Tranan19:3510:05
2Malin NilssonOK Tranan19:54+0:1910:15
3Hanna ÅsedalUlricehamns OK25:21+5:4613:04

H12 Kort

1 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LarssonTibro OK19:069:44
2Filip Jungert, Joel AnderssonMariestads FK21:24+2:1810:55
3Gabriel BladOK Kullingshof25:12+6:0612:51

D10

1 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK13:497:05
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK14:27+0:387:24
3Ida RoosSOK Träff15:29+1:407:56
4Malin KristianssonTrollhättans SOK16:32+2:438:28
5Felicia JärsenholtUlricehamns OK17:38+3:499:02
6Irma SvenssonOK Klyftamo20:42+6:5310:36
7Klara HåkanssonOK Klyftamo26:48+12:5913:44
8Emma IvarssonOK Kullingshof27:03+13:1413:52
9Kajsa Fantenberg NiklassonMariestads FK27:47+13:5814:14
10Tove ErikssonRyda SK28:28+14:3914:35

H10

1 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK13:507:19
2Joar TryggöTrollhättans SOK15:51+2:018:23
3Axel BerglundUlricehamns OK16:01+2:118:28
4Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens OK16:07+2:178:31
5Per HedmanIF Hagen17:49+3:599:25
6Albin Falsen LindqvistOK Klyftamo19:26+5:3610:16
7Johan HolmbergIF Hagen20:25+6:3510:48
8Anton KarlssonMariestads FK20:27+6:3710:49
9Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan21:16+7:2611:15
10Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens OK24:50+11:0013:08
11Ludvig CarlbomUlricehamns OK25:30+11:4013:29
12Lukas AndrénTibro OK25:43+11:5313:36
13Johan HedmanIF Hagen27:40+13:5014:38

D35

5 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Angelica BrandqvistTibro OK1:39:1717:53

H35

8 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonVänersborgs SK1:12:168:34
2Daniel OlssonDalsjöfors GOIF1:15:23+3:078:57
3Magnus DahlinIK Gandvik1:46:29+34:1312:38
Magnus SundmarkIK Gandvikej start

D40

4 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK41:059:06
2Maria BogrenIF Hagen45:15+4:1010:01
3Annika BäckOK Kullingshof49:26+8:2110:57
4Kristina NilssonOK Tranan52:12+11:0711:34
5Bodil AhlströmTrollhättans SOK1:18:52+37:4717:29
Anna StombergIF Hagenej godkänd
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKej start

H40

7 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn KristianssonTrollhättans SOK51:186:48
2Kenneth JohanssonOK Tranan1:00:46+9:288:03
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:02:14+10:568:15
4Max TholénOK Skogshjortarna1:02:58+11:408:21
5Martin SvenssonMarkbygdens OK1:03:50+12:328:27
6Mattias BiörsIK Ymer1:03:53+12:358:28
7Johan MarsMarkbygdens OK1:05:00+13:428:37
8Jörgen LarssonUlricehamns OK1:09:30+18:129:13
9Mika TolonenOK Amne1:14:09+22:519:50
10David OlssonOK Skogsstjärnan1:15:10+23:529:58
11Pär-Anders JärsenholtUlricehamns OK1:19:30+28:1210:32
12Fredrik PlumppuBredareds IF1:20:56+29:3810:44
Magnus SödervallIK Gandvikej godkänd
Anders CarlssonVänersborgs SKej godkänd
Mats KindlundOK Trananej start
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej start

D45

4 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Suzy LarssonOK Skogshjortarna52:3612:07
2Marie HögstrandMarkbygdens OK54:48+2:1212:37
3Gunnel SvenssonOK Tranan1:09:36+17:0016:02
4Pia Käck-FritzellMullsjö SOK1:09:59+17:2316:07
5Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu1:13:13+20:3716:52
6Gunilla EdgrenTrollhättans SOK1:17:04+24:2817:45
Maria WidmarkIF Hagenej godkänd
Ewa HolmbergIF Hagenej godkänd
Ann-Kristin JanssonHjobygdens OKej start

H45

6 710 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter CederbergVänersborgs SK53:187:56
2Stefan AronengHestra IF1:00:12+6:548:58
3Bo HallbergFalköpings AIK OK1:00:51+7:339:04
4Jonas HagströmFalköpings AIK OK1:02:07+8:499:15
5Åke WijkmarkIF Hagen1:03:43+10:259:29
6Peter BrämersonTibro OK1:05:01+11:439:41
7Tony GustavsenIstrums SK1:06:38+13:209:55
8Tommy BäckOK Kullingshof1:09:27+16:0910:21
9Tomas TranbergMarkbygdens OK1:11:31+18:1310:39
10Jens LindströmTibro OK1:12:30+19:1210:48
11Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:12:48+19:3010:50
12Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:13:05+19:4710:53
13Lasse KarlssonIstrums SK1:14:19+21:0111:04
14Per AnderssonUlricehamns OK1:17:58+24:4011:37
15Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:19:05+25:4711:47
16Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:31:52+38:3413:41
17Mats G AnderssonOK Skogshjortarna1:38:49+45:3114:43
18Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:41:00+47:4215:03
Stefan LundOK Orintoej godkänd
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Per SundqvistOK Trananej godkänd
Henrik KarlssonOK Skogsstjärnanej start

D50

4 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK45:3810:30
2Jane JohanssonIstrums SK49:14+3:3611:20
3Anne UddMarkbygdens OK52:58+7:2012:12
4Ann NyströmIF Hagen54:06+8:2812:27
5Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan1:05:16+19:3815:02
6Lotta LandénIstrums SK1:10:25+24:4716:13
7Gun LundbergIstrums SK1:12:05+26:2716:36
8Catharina CarlssonTrollhättans SOK1:14:06+28:2817:04
9Anita BodinGällstadbygdens SOK1:16:52+31:1417:42
10Ann LaasOK Skogshjortarna1:20:55+35:1718:38

H50

6 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HolmbergIF Hagen51:178:22
2Andres LaasOK Skogshjortarna56:52+5:359:17
3Per AnderssonOK Orinto1:04:20+13:0310:30
4Lennart KarlssonMarkbygdens OK1:07:18+16:0110:59
5Leif MobergVänersborgs SK1:10:17+19:0011:29
6Jonas LundgrenTibro OK1:16:16+24:5912:27
7Christer MannfolkUlricehamns OK1:19:22+28:0512:58
8Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:22:19+31:0213:27
9Lennart LarssonOK Flundrehof2:07:04+1:15:4720:45
Stefan JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Anders JohanssonHestra IFej start

D55

3 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin AnderssonRyda SK37:1410:17
2Inger WesterbergIF Hagen38:35+1:2110:39
3Anne KaillIK Omega49:58+12:4413:48
4Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK50:53+13:3914:03
5Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu52:22+15:0814:27
6Britt-Marie AnderssonOK Amne1:00:17+23:0316:39
7Monica MartinssonOK Tranan1:00:30+23:1616:42
Gunilla HogedalVänersborgs SKej start

H55

5 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK44:177:58
2Per-Olof LarssonHestra IF49:01+4:448:49
3Tomas KarlssonOK Skogshjortarna52:19+8:029:25
4Björn PetterssonUlricehamns OK57:56+13:3910:26
5Johan CarlssonTrollhättans SOK58:03+13:4610:27
6Urban LarssonIF Hagen1:00:06+15:4910:49
7Hans EkbergTrollhättans SOK1:01:12+16:5511:01
8Tommy WesterbergTibro OK1:03:11+18:5411:23
9Ingvar AnderssonOK Amne1:05:07+20:5011:43
10Tommy RoosFalköpings AIK OK1:06:46+22:2912:01
11Bengt Sune JonssonHestra IF1:09:03+24:4612:26
12Tommy HoltbringOK Amne1:13:30+29:1313:14
13Arne PerssonMarkbygdens OK1:15:24+31:0713:35
14Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:26:33+42:1615:35
Ulf PalmérUlricehamns OKej godkänd
Jan-Åke EmilssonGudhems IFej start
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej start

H60

4 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto45:149:31
2Torgny PetterssonMarkbygdens OK48:07+2:5310:07
3Kjell MartinssonOK Tranan50:53+5:3910:42
4Stig JohanssonFalköpings AIK OK51:13+5:5910:46
5Bo HerderssonMarkbygdens OK58:10+12:5612:14
6Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:08:18+23:0414:22
Anders ThomassonUlricehamns OKej start
Lars HogedalVänersborgs SKej start
Jonas LarssonOK Kullingshofej start

D65

3 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK41:2212:48
2Britt RangertIK Ymer49:12+7:5015:13
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK51:10+9:4815:50
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK54:19+12:5716:48

H65

4 510 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LjungbergTrollhättans SOK43:479:42
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna43:53+0:069:43
3Ingemar WiklundOK Skogsvargarna49:32+5:4510:58
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna53:06+9:1911:46
5Roland NilssonFalköpings AIK OK54:28+10:4112:04
6Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna57:30+13:4312:44
7Anders BerglundOK Skogshjortarna57:31+13:4412:45
8Bertil IngemarssonHestra IF57:36+13:4912:46
9Kent OlaussonOK Orinto58:33+14:4612:58
10Kurt BodinGällstadbygdens SOK59:25+15:3813:10
11Sigvard OscarssonIstrums SK1:01:41+17:5413:40
12Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:02:02+18:1513:45
13Lars WahlströmIstrums SK1:04:48+21:0114:22
14Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:06:03+22:1614:38
15Olle HermanssonIK Ymer1:07:23+23:3614:56
16Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:07:35+23:4814:59
17Lennart KarlssonTrollhättans SOK1:10:49+27:0215:42
18Leif OlofssonOK Flundrehof1:13:34+29:4716:18
19Göran RubendahlOK Skogshjortarna1:14:59+31:1216:37
20Jan Olav CarlssonIF Hagen1:15:41+31:5416:46
Reits HallOK Amneej godkänd
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKej start

H70

3 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Erik LarssonOK Amne42:1711:40
2Ingemar HolmbergIF Hagen43:16+0:5911:57
3Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu47:59+5:4213:15
4Sten JohanssonOK Kullingshof48:32+6:1513:24
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna55:57+13:4015:27
6Folke DahlénLidköpings VSK58:28+16:1116:09
7Harry BrandkvistTidaholm SOK Sisu1:16:02+33:4521:00
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd

H80

2 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Johan PerssonIK Gandvik55:2719:19
KarlErik FranssonTrollhättans SOKej godkänd
Bertil JohanssonMarkbygdens OKej start

U1

1 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teodor LundborgHjobygdens OK13:0212:39
2Emelie UddMarkbygdens OK13:33+0:3113:09
3Lina SundqvistOK Tranan13:34+0:3213:10
4Malin StombergIF Hagen14:30+1:2814:04
5Erik KindlundOK Tranan25:22+12:2024:37
6Elin DanielssonIstrums SK29:20+16:1828:28
Robin CarlbomUlricehamns OKej start

U2

2 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teodor DanielssonIstrums SK32:4012:36
2Erik LindströmOK Tranan35:29+2:4913:42
3Emilia JärsenholtUlricehamns OK39:55+7:1515:24
4Lovisa EckermarkGöteborg-Majorna OK46:32+13:5217:57
5Frida HaglundBredareds IF51:28+18:4819:52
Julia MarkendahlOK Klyftamoej start

Öppen motion 2

3 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie BäckOK Kullingshof26:448:01
2Annica BerglundUlricehamns OK28:19+1:358:30
3Linnéa BogrenIF Hagen28:25+1:418:32
4Kjell JohanssonOK Kullingshof35:29+8:4510:39
5Marita LarssonMarkbygdens OK45:17+18:3313:35
6Ros-Marie DahlbergFalköpings AIK OK46:50+20:0614:03
7Oscar RoosSOK Träff51:13+24:2915:22
8Lena RoosSOK Träff52:09+25:2515:39
9Lennart ArvidssonIK Ymer1:33:43+1:06:5928:08

Öppen motion 4

5 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante BerglundUlricehamns OK47:489:06
2Dag TryggöTrollhättans SOK54:37+6:4910:24

Öppen motion 7

3 240 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik AskMarkbygdens OK32:4210:05
2Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK35:12+2:3010:51
3Elin ÅkessonGudhems IF38:34+5:5211:54
4Mikael LundborgHjobygdens OK40:16+7:3412:25
5Per KnubbeMarkbygdens OK40:35+7:5312:31
6Michael MagnussonMarkbygdens OK41:57+9:1512:56
7Bo KronOK Flundrehof42:00+9:1812:57
8Axel EkMarkbygdens OK44:20+11:3813:40
9Niclas EkMarkbygdens OK44:24+11:4213:42
10Lina DahlbergFalköpings AIK OK45:39+12:5714:05
11Håkan ErikssonOK Räven46:08+13:2614:14
12Hans-Olof CarlsonMariestads FK46:30+13:4814:21
13Anders DahlbergFalköpings AIK OK47:02+14:2014:30
14Kurt AnderssonOK Kullingshof47:12+14:3014:34
15Lennart EkvallTrollhättans SOK49:41+16:5915:20
16Linus RoosSOK Träff51:43+19:0115:57
17Dennis RoosSOK Träff51:58+19:1616:02
18Niclas AnderssonMarkbygdens OK52:41+19:5916:15
19Helena AnderssonMarkbygdens OK52:42+20:0016:15
20Ebba AndrénTibro OK53:22+20:4016:28
21Svante AndrénTibro OK53:37+20:5516:32
22Krister WessmarkOK Flundrehof53:41+20:5916:34
23Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK54:01+21:1916:40
24Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK54:40+21:5816:52
25Hans VokseppOK Skogshjortarna54:50+22:0816:55
26Lars-Åke LarssonOK Tranan57:47+25:0517:50
27Anette SundqvistOK Tranan1:05:54+33:1220:20
28Hans AnderssonIK Gandvik1:10:14+37:3221:40

Öppen motion 9

7 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan KnubbeMarkbygdens OK1:10:499:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser