Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånässtafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 12 april 2015

H17-

79 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 13:17:17
1. Csaba Gösswein44:4514+0:3744:4514
2. Rassmus Andersson42:332+0:031:27:185-9
3. Josef Nordlund34:072+0:182:01:252-3
4. Matt Ogden33:573+0:412:35:221-1
5. Oskar Sjöberg41:553+1:143:17:1710
2Järla Orientering 13:19:13
1. Morten Jarvis Westergård44:164+0:0844:164
2. Olle Boström42:332+0:031:26:491-3
3. David Bejbom34:404+0:512:01:293+2
4. Håkon Jarvis Westergård34:564+1:402:36:252-1
5. Anders Holmberg42:486+2:073:19:1320
3Malungs OK Skogsmårdarna 13:20:25
1. Erik Rost44:227+0:1444:227
2. Anton Östlin42:515+0:211:27:134-3
3. Thomas Carlsson33:4912:01:021-3
4. Johan Bäckman35:358+2:192:36:373+2
5. David Andersson43:4811+3:073:20:2530
4Södertälje-Nykvarn OF 13:23:47
1. Pål Skogtjärn46:1821+2:1046:1821
2. Ralph Street44:2110+1:511:30:3910-11
3. Kent Ohlsson35:366+1:472:06:158-2
4. Eric Börjeskog33:562+0:402:40:114-4
5. Jonas Leandersson43:3610+2:553:23:4740
5IFK Göteborg 13:25:39
1. Jonas Pilblad46:0716+1:5946:0716
2. Simon Smedberg47:4318+5:131:33:5015-1
3. Vetle Ruud Bråten34:233+0:342:08:1312-3
4. Johan Högstrand35:146+1:582:43:278-4
5. Eskil Kinneberg42:124+1:313:25:395-3
6OK Denseln 13:25:43
1. Mathias Hallmén44:3411+0:2644:3411
2. Erik Pettersson42:454+0:151:27:196-5
3. Per Brolund38:1517+4:262:05:347+1
4. Mattias Eriksson37:0111+3:452:42:3570
5. Pavlo Ushkvarok43:087+2:273:25:436-1
7IFK Lidingö SOK 13:25:45
1. Nicolas Simonin44:289+0:2044:289
2. Julian Dent43:459+1:151:28:1390
3. Anders Skarholt37:0712+3:182:05:206-3
4. John Fredriksson35:419+2:252:41:015-1
5. Anders Carlsson44:4413+4:033:25:457+2
8Lillomarka OL 13:25:46
1. Kris Jonas44:092+0:0144:092
2. Matt Speake43:127+0:421:27:217+5
3. Helmut Gremmel37:5614+4:072:05:175-2
4. Robert Merl37:1012+3:542:42:276+1
5. Alasdair McLeod43:198+2:383:25:468+2
9OK Linné 23:26:22
1. Niklas Aldén44:08144:081
2. Jan Troeng43:046+0:341:27:122+1
3. Jakob Andersson35:325+1:432:02:444+2
4. Henrik Löfås41:2122+8:052:44:059+5
5. Albin Ridefelt42:175+1:363:26:2290
10OK Ravinen 13:27:55
1. Love Berzell46:1519+2:0746:1519
2. Kalle Bergman47:3116+5:011:33:4614-5
3. Jacob Lindstam38:0816+4:192:11:5416+2
4. Emil Granqvist35:207+2:042:47:1413-3
5. Gustav Bergman40:4113:27:5510-3
11IL Tyrving 13:28:05
1. Wojciech Dwojak46:0817+2:0046:0817
2. Anders Tiltnes47:4318+5:131:33:51170
3. Espen Jakobsen38:0715+4:182:11:58170
4. Bjørn Ekeberg35:125+1:562:47:1011-6
5. Wojciech Kowalski40:552+0:143:28:05110
12IFK Mora OK 13:31:03
1. Roman Ryapolov44:205+0:1244:205
2. Artem Panchenko53:1644+10:461:37:3629+24
3. Marek Minar36:469+2:572:14:2221-8
4. Graham Gristwood33:1612:47:3814-7
5. Vojtech Kral43:259+2:443:31:0312-2
13OK Kåre 13:35:50
1. Fredrik Mattsson44:3612+0:2844:3612
2. Tomáš Kubelka46:1812+3:481:30:5411-1
3. Radek Nožka35:397+1:502:06:339-2
4. Jonas Gustafsson37:3313+4:172:44:0610+1
5. Leif Bader51:4424+11:033:35:5013+3
14Malungs OK Skogsmårdarna 23:37:46
1. Peter Arnesson46:1922+2:1146:1922
2. Martin Hammarberg47:3717+5:071:33:5619-3
3. Martin Hederskog36:4910+3:002:10:4514-5
4. Ola Nyberg36:2510+3:092:47:1011-3
5. Håkan Eriksson50:3620+9:553:37:4614+3
15Tullinge SK 13:37:59
1. Johan Kärrström46:5428+2:4646:5428
2. Markus Adolfsson46:5613+4:261:33:5015-13
3. Jörgen Ohlin36:5811+3:092:10:48150
4. Niklas Sundqvist38:4617+5:302:49:3416+1
5. Magnus Glännefors48:2517+7:443:37:5915-1
16IL Tyrving 23:38:40
1. Christoph Brandt44:123+0:0444:123
2. Vegard Brun Saga43:248+0:541:27:368+5
3. Emil Jönsson39:3622+5:472:07:1211+3
4. Christian Holmboe43:2131+10:052:50:3317+6
5. Torbjørn Sagberg48:0715+7:263:38:4016-1
17Stora Tuna OK 13:40:46
1. Rikard Claesson46:5629+2:4846:5629
2. Joakim Svensk49:3527+7:051:36:3126-3
3. Mattias Mårts40:4627+6:572:17:1724-2
4. Markus Lang39:0318+5:472:56:2019-5
5. Anton Sjökvist44:2612+3:453:40:4617-2
18Järla Orientering 23:42:48
1. Peter Hemmyr44:4213+0:3444:4213
2. Espen Hultgreen Weltzien42:3011:27:122-11
3. Dan Wester39:3121+5:422:06:4310+8
4. Martin Härberg42:1324+8:572:48:5615+5
5. Michael Refors53:5232+13:113:42:4818+3
19Lillomarka OL 23:45:27
1. Riccardo Scarlet48:5737+4:4948:5737
2. Christian Wartbichler47:1514+4:451:36:1223-14
3. David Gottfridsson42:5433+9:052:19:0625+2
4. Steinar Kollerud38:1315+4:572:57:1921-4
5. Leon Keely48:0816+7:273:45:2719-2
20OK Linné 33:45:47
1. Erik Lind44:5015+0:4244:5015
2. Johan Hamelius50:3733+8:071:35:2721+6
3. David Lingfors37:4313+3:542:13:1018-3
4. Anders Håkansson39:5420+6:382:53:04180
5. Liutauras Bilevicius52:4327+12:023:45:4720+2
21IFK Göteborg 23:46:17
1. John Persson46:1418+2:0646:1418
2. Erik Engstrand49:2426+6:541:35:3822+4
3. Fredrik Löwegren38:3618+4:472:14:1419-3
4. Arvid Våg43:1130+9:552:57:2525+6
5. Patrik Martner48:5218+8:113:46:1721-4
22Rehns BK 13:48:13
1. Andreas Calleberg51:1145+7:0351:1145
2. Fredrik Ingelsson48:1421+5:441:39:2533-12
3. Anton Lif39:4425+5:552:19:0926-7
4. Charlie Stolt42:2826+9:123:01:3728+2
5. Jesper Lysell46:3614+5:553:48:1322-6
23OK Ravinen 23:49:20
1. Erik Karlsson48:4835+4:4048:4835
2. Nick Barrable50:4034+8:101:39:28350
3. Martin Hunhammar39:4123+5:522:19:0926-9
4. Stephen Craig38:1014+4:542:57:1921-5
5. Per-Åke Olsson52:0126+11:203:49:2023+2
24OK Rodhen 13:54:38
1. Henrik Jonsson44:3010+0:2244:3010
2. Jonas Eklund52:0338+9:331:36:3327+17
3. Ulf Bergström43:1037+9:212:19:4332+5
4. Magnus Blåudd44:5434+11:383:04:3730-2
5. Martin Jansson50:0119+9:203:54:3824-6
25Gävle OK 13:54:57
1. Erik Boman46:2525+2:1746:2525
2. Albin Sjöhed50:2832+7:581:36:5328+3
3. Lasse Jansson42:2630+8:372:19:1931+3
4. Simon Sjöhed42:1725+9:013:01:3627-4
5. Patrik Svedberg53:2129+12:403:54:5725-2
26IFK Mora OK 23:55:18
1. Simonas Krepsta50:3840+6:3050:3840
2. Jegor Kostylev48:4923+6:191:39:2734-6
3. Linus Rapp39:4324+5:542:19:1028-6
4. Kristian Dahlström38:1416+4:582:57:2424-4
5. Daniel Duhlbo57:5440+17:133:55:1826+2
27IFK Lidingö SOK 23:55:20
1. Klaus Schgaguler44:216+0:1344:216
2. Erik Ivarsson Sandberg47:2315+4:531:31:4412+6
3. Mattias Johansson42:3331+8:442:14:1720+8
4. Martin Larbo43:0529+9:492:57:2223+3
5. Tero Junttila57:5841+17:173:55:2027+4
28Södertälje-Nykvarn OF 23:56:56
1. Mark Nixon48:2533+4:1748:2533
2. Ivar Lundanes45:2811+2:581:33:5318-15
3. Rickard Ohlsson35:528+2:032:09:4513-5
4. Anders Axelsson47:4241+14:262:57:2726+13
5. Daniel Olsen59:2948+18:483:56:5628+2
29OK Linné 43:58:51
1. Henry McNulty48:2332+4:1548:2332
2. Olle Nilsson55:5053+13:201:44:1342+10
3. Johannes Ridefelt42:4632+8:572:26:5937-5
4. Gustaf Granath40:1121+6:553:07:1032-5
5. Ross Smith51:4123+11:003:58:5129-3
30IFK Lidingö SOK 33:59:12
1. Niklas Serrander46:1620+2:0846:1620
2. Mattias Perneby50:0129+7:311:36:1725+5
3. Andrew Quin42:5735+9:082:19:1430+5
4. Sixten Hillerhag42:2927+9:133:01:4329-1
5. Anders Hedman57:2939+16:483:59:1230+1
31Attunda OK 14:01:29
1. Daniel Roos47:0330+2:5547:0330
2. Oskar Daniels48:1320+5:431:35:1620-10
3. Karl Enges39:1819+5:292:14:3422+2
4. Lars Håkan Sandvik41:5723+8:412:56:3120-2
5. Martin Gelinder1:04:5854+24:174:01:2931+11
32OK Kåre 24:01:44
1. Matěj Kamenický44:238+0:1544:238
2. Matthias Kretzschmar48:2622+5:561:32:4913+5
3. Albin Bergkvist44:0840+10:192:16:5723+10
4. Eric Danielsson48:2943+15:133:05:2631+8
5. Victor Flingmark56:1836+15:374:01:4432+1
33Söders-Tyresö 14:06:05
1. Olle Karlsson52:5052+8:4252:5052
2. Göran Thimberg51:1235+8:421:44:0240-12
3. Alexander Hansen42:5534+9:062:26:5736-4
4. Tomas Lilja44:5233+11:363:11:4935-1
5. Niklas Wrane54:1633+13:354:06:0533-2
34Leksands OK 14:09:23
1. Kalle Dalin49:0638+4:5849:0638
2. Robert Wallstén55:4952+13:191:44:5545+7
3. Daniel Kaipe42:2028+8:312:27:1538-7
4. Erik Björklund50:3548+17:193:17:5040+2
5. Greger Tysk51:3322+10:524:09:2334-6
35Långhundra IF 14:09:42
1. Simon Jakobsson46:2424+2:1646:2424
2. Anton Sundgren52:4240+10:121:39:0631+7
3. Conny Forsberg40:0626+6:172:19:1229-2
4. Bobby Brahm50:4049+17:243:09:5233+4
5. John Solbreck59:5049+19:094:09:4235+2
36Täby OK 14:12:31
1. Anders Jansson48:4835+4:4048:4835
2. Robert Johansson55:2651+12:561:44:1443+8
3. Johan Lindqvist44:4041+10:512:28:5441-2
4. Peter Nordström45:3437+12:183:14:2837-4
5. Johan Lindahl58:0342+17:224:12:3136-1
37IFK Umeå 14:13:52
1. Eduardo Gil Marcos1:00:4067+16:321:00:4067
2. Lukas Peterson53:5448+11:241:54:3458-9
3. Oskar Malmberg39:1819+5:292:33:5246-12
4. Jacob Odeblad42:4928+9:333:16:4138-8
5. Joel Sjölander57:1138+16:304:13:5237-1
38Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 14:16:52
1. Rasmus Palmqvist Aslaksen53:5253+9:4453:5253
2. Isak Langerak53:1542+10:451:47:0747-6
3. Oskar Edvardsson48:1251+14:232:35:19470
4. Eric Roller45:5338+12:373:21:1242-5
5. Nils Edvardsson55:4034+14:594:16:5238-4
39OK Södertörn 14:16:56
1. Josh Beech46:5027+2:4246:5027
2. Fredrik Larsson53:2947+10:591:40:1937+10
3. Johan Sisell47:0647+13:172:27:2539+2
4. Tomas Holmberg46:4940+13:333:14:1436-3
5. John Svanberg1:02:4253+22:014:16:5639+3
40Stora Tuna OK 24:17:08
1. Henning Sjökvist52:3851+8:3052:3851
2. Staffan Eriksson50:2631+7:561:43:0438-13
3. Mikael Andersson43:1138+9:222:26:1534-4
4. Nils Alexandersson45:2536+12:093:11:40340
5. Apostol Atanasov1:05:2855+24:474:17:0840+6
41CopenhagenO 14:19:10
1. Søren Skaarup Larsen52:3448+8:2652:3448
2. Aske Jepsen57:3557+15:051:50:0951+3
3. Malthe Gaarsdal48:0550+14:162:38:14510
4. Bertram Kopp Stannum45:1535+11:593:23:2943-8
5. Stefan Frands Petersen55:4135+15:004:19:1041-2
42OK Älvsjö-Örby 14:22:28
1. Janis Tamuzs46:4826+2:4046:4826
2. Mikus Purins51:4137+9:111:38:2930+4
3. Edgars Lakis44:0039+10:112:22:2933+3
4. Stefan Nordström1:01:5366+28:373:24:2244+11
5. Magnus Nordström58:0643+17:254:22:2842-2
43OK Linné 54:23:16
1. Olof Eriksson54:3554+10:2754:3554
2. Mikael Janerås49:4728+7:171:44:2244-10
3. Daniel Bjernald49:2654+15:372:33:4845+1
4. Simon Eklöv43:3432+10:183:17:2239-6
5. Matija Razum1:05:5456+25:134:23:1643+4
44Västerås SOK 14:25:57
1. August Mikaelsson52:3448+8:2652:3448
2. Rickard Svensson52:2339+9:531:44:5746-2
3. Alfred Lönn53:0566+19:162:38:0249+3
4. Henrik Hamrefors55:0357+21:473:33:05490
5. Johan Sundén52:5228+12:114:25:5744-5
45Köping-Kolsva OK 14:26:13
1. Samuel Hedlund52:3347+8:2552:3347
2. Marcus Ek56:2854+13:581:49:0150+3
3. Thomas Ek51:4761+17:582:40:4853+3
4. Johan Celander51:4452+18:283:32:3248-5
5. Jonas Vikström53:4131+13:004:26:1345-3
46Lillomarka OL / Bækkelagets SK 34:28:49
1. Felix Breitschädel50:4743+6:3950:4743
2. Simon Arbter53:1745+10:471:44:0441-2
3. Felix Späth47:0848+13:192:31:1243+2
4. Neeme Loorits55:2958+22:133:26:4145+2
5. Raphael Ferrand1:02:0852+21:274:28:4946+1
47OK Ravinen 34:35:29
1. Viktor Wohlgemuth57:1857+13:1057:1857
2. David Pettersson1:07:3367+25:032:04:5164+7
3. Baptiste Girard51:0759+17:182:55:5865+1
4. Ruslan Glebov39:0619+5:503:35:0450-15
5. Anders Bøgevig1:00:2550+19:444:35:2947-3
48Tullinge SK 24:37:42
1. Anders Johansson50:0139+5:5350:0139
2. Björn Normark49:2225+6:521:39:2332-7
3. Andreas Hultqvist49:3755+15:482:29:0042+10
4. Göran Längheim51:4753+18:313:20:4741-1
5. Olle Skog1:16:5565+36:144:37:4248+7
49Strängnäs-Malmby OL 14:38:41
1. Daniel Alneberg55:1656+11:0855:1656
2. Mats Sundbüe59:0058+16:301:54:1657+1
3. Thomas Öqvist51:4060+17:512:45:5656-1
4. Olle Hägglund51:1150+17:553:37:0752-4
5. Magnus Sterner1:01:3451+20:534:38:4149-3
50Sundbybergs IK 14:38:50
1. Fredrik Bjernulf1:02:4170+18:331:02:4170
2. Niklas Carlsson1:02:0962+19:392:04:5063-7
3. Simon Mellin50:3157+16:422:55:2164+1
4. Stefan Hellberg49:5446+16:383:45:1558-6
5. David Mellin53:3530+12:544:38:5050-8
51OK Nolaskogsarna 14:38:59
1. Jesper Vikman1:16:5678+32:481:16:5678
2. Ludvig Åhlund50:1130+7:412:07:0769-9
3. Jörgen Nylén47:0546+13:162:54:1262-7
4. Simon Dahlberg53:4156+20:253:47:5359-3
5. Hugo Eriksson51:0621+10:254:38:5951-8
52OK Österåker 14:39:51
1. Fredrik Stenbeck57:2359+13:1557:2359
2. Johan Persson1:08:2970+25:592:05:5265+6
3. Stefan P Svanström42:2229+8:332:48:1457-8
4. Tobias Andersson52:4755+19:313:41:0155-2
5. Pontus Bergström58:5045+18:094:39:5152-3
53Centrum OK 14:43:22
1. Oskar Gustafsson52:3550+8:2752:3550
2. Samuel Svensson54:5950+12:291:47:3449-1
3. Stuart Fell50:3958+16:502:38:1350+1
4. Mattias Ågren50:0847+16:523:28:2146-4
5. Holger Kohr1:15:0163+34:204:43:2253+7
54Haninge SOK 14:45:00
1. Hugo Dahlberg58:3665+14:2858:3665
2. Joakim Skärlén1:00:1059+17:401:58:4660-5
3. Henrik Sjögren52:2965+18:402:51:1559-1
4. Ola Svärd46:4239+13:263:37:5754-5
5. Niclas Sjögren1:07:0357+26:224:45:00540
55Kamrat och IF KIF 14:46:41
1. Martin Holth Johannessen57:4060+13:3257:4060
2. Mårten Frendelius56:3155+14:011:54:1156-4
3. Martin Granqvist57:2070+23:312:51:3160+4
4. Leon Spiller1:03:2667+30:103:54:5761+1
5. Casper Giding51:4424+11:034:46:4155-6
56Rehns BK 24:47:47
1. Anders Johansson46:2023+2:1246:2023
2. Oskar Eklöf53:1542+10:451:39:3536+13
3. Walter Lagerhäll52:1463+18:252:31:4944+8
4. Lars Olovsson59:3663+26:203:31:2547+3
5. Fredrik Broman1:16:2264+35:414:47:4756+9
57Surahammars SOK 14:50:09
1. Andreas Alsén1:10:5276+26:441:10:5276
2. Viktor Öhlén1:06:1064+23:402:17:0273-3
3. Stefan Eriksson46:4045+12:513:03:4269-4
4. Stefan Bjurstedt49:2444+16:083:53:0660-9
5. Lars-Erik Hasler57:0337+16:224:50:0957-3
58Waxholms OK 14:54:11
1. Nils Gumaelius50:5844+6:5050:5844
2. Krister Gumaelius1:02:5963+20:291:53:5755+11
3. Kjell Nordqvist1:03:4075+29:512:57:3766+11
4. Joakim Hoppe57:2061+24:043:54:5761-5
5. Johan Sundin59:1447+18:334:54:1158-3
59OK Kåre 34:56:09
1. Anders Oksvold1:06:1072+22:021:06:1072
2. David Procházka51:2836+8:581:57:3859-13
3. Patrik Johnsson47:4649+13:572:45:2455-4
4. Karin Johnsson59:4064+26:243:45:0457+2
5. Marcus Ramström1:11:0560+30:244:56:0959+2
60Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 24:59:51
1. Viktor Janrik50:4041+6:3250:4041
2. Jan Hollbeck56:5156+14:211:47:3148+7
3. Ludwig Bergfalk54:4269+20:532:42:1354+6
4. Benjamin Langerak55:3259+22:163:37:4553-1
5. Joakim Berg1:22:0667+41:254:59:5160+7
61Sundbybergs IK 25:12:45
1. Ronny Falk52:3246+8:2452:3246
2. Magnus Andersson1:08:5972+26:292:01:3161+15
3. Jan Kihl57:4772+23:582:59:1867+6
4. Ronny Nordgren1:06:0969+32:534:05:27670
5. Mats Carlsson1:07:1858+26:375:12:4561-6
62OK Södertörn 25:14:06
1. Linus Backlund58:4966+14:4158:4966
2. Måns Hellgren1:07:2065+24:502:06:0967+1
3. Erik Wåhlin53:5168+20:023:00:0068+1
4. Fredrik Setterqvist1:06:2770+33:114:06:27680
5. Mattias Nylund1:07:3959+26:585:14:0662-6
63Väsby OK 15:15:29
1. Lukas Olsson58:2562+14:1758:2562
2. Henrik Hammas1:07:5569+25:252:06:2068+6
3. Filip Olsson1:06:1477+32:253:12:3472+4
4. Stefan Lybert48:1742+15:014:00:5165-7
5. Joakim Olsson1:14:3862+33:575:15:2963-2
64OK Roslagen 15:15:31
1. Joel Lännevall1:00:5968+16:511:00:5968
2. Viktor Lindberg1:11:3173+29:012:12:3070+2
3. Pål Jansson52:2464+18:353:04:5471+1
4. Anders Söderbärg52:4654+19:303:57:4064-7
5. Per Hultin1:17:5166+37:105:15:31640
65Sundbybergs IK 35:18:53
1. Ulf Hansson58:3464+14:2658:3464
2. Jan-Olof Bogren1:07:3367+25:032:06:0766+2
3. Joakim Skantze49:0853+15:192:55:1563-3
4. Hans Olsén1:00:2965+27:133:55:44630
5. Henrik Persson1:23:0968+42:285:18:5365+2
66Gävle OK 25:22:48
1. Sven Lundbäck58:2361+14:1558:2361
2. Harry Hietanen1:18:1075+35:402:16:3372+11
3. Erik Olsson57:2971+23:403:14:0274+2
4. Mikael Persson1:09:5771+36:414:23:5970-4
5. Patrik Ottosson58:4944+18:085:22:4866-4
67Skarpnäcks OL 15:40:34
1. Niclas Behrenfeldt1:02:4069+18:321:02:4069
2. Bengt Langels1:25:0977+42:392:27:4975+6
3. Roland Persson1:00:0274+26:133:27:5176+1
4. Göran Eklund1:13:5072+40:344:41:4171-5
5. Juha Loenberg58:5346+18:125:40:3467-4
68OK Älvsjö-Örby 27:19:50
1. Lars G Berggren1:08:0874+24:001:08:0874
2. Henrik Almkvist1:46:1279+1:03:422:54:2079+5
3. Conny Ekstrand1:05:2176+31:323:59:4177-2
4. Kennet Nilsson1:35:1173+1:01:555:34:5272-5
5. Christer Nordström1:44:5870+1:04:177:19:5068-4
OK Denseln 2ej godkänd
1. Hans Brolund47:1131+3:0347:1131
2. Harri Karlsson49:0524+6:351:36:1624-7
3. Lovisa Adolfsson51:4862+17:592:28:0440+16
4. David Modigej godkändej godkänd
5. ej startej start
Centrum OK 2ej godkänd
1. Sverker Lenas1:07:5373+23:451:07:5373
2. Kristoffer Edshage1:07:2266+24:522:15:1571-2
3. Jonas Lindholm48:5852+15:093:04:1370-1
4. Magnus Grafströmej godkändej godkänd
5. Henrik Lundgren1:36:1569+55:34ej godkänd
OK Linné 6ej godkänd
1. Mika Numminen1:13:1177+29:031:13:1177
2. Gustav Nyholm1:25:1278+42:422:38:2378+1
3. Tuve Möller45:4243+11:533:24:0575-3
4. Erik Melin56:2460+23:084:20:2969-6
5. Silvio Meierej godkändej godkänd
Rånäs OK 1ej godkänd
1. Emil Håsteen1:30:3079+46:221:30:3079
2. Simon Bohman1:00:5760+18:272:31:2777-2
3. Magnus Bergströmej godkändej godkänd
4. Daniel Hallberg1:03:2968+30:13ej godkänd
5. John Larsson1:11:2161+30:40ej godkänd
IFK Göteborg 3utgått
1. Joel Nilsson48:2734+4:1948:2734
2. Daniel Netz54:4349+12:131:43:1039+5
3. Rikard Pentonen43:0836+9:192:26:1835-4
4. ej startej start
5. ej startej start
Attunda OK 2utgått
1. Johannes Knutas50:4242+6:3450:4242
2. Anders Frisk1:01:0161+18:311:51:4353+11
3. Simon Martelius45:1042+11:212:36:5348-5
4. Christopher Wilestedt59:0062+25:443:35:5351+3
5. ej startej start
Snättringe SK 1utgått
1. David Hector54:3655+10:2854:3655
2. Peter Granath1:08:3371+26:032:03:0962+7
3. Per Kallhauge50:2656+16:372:53:3561-1
4. Anders Karlsson51:1150+17:553:44:4656-5
5. ej startej start
IFK Mora OK 3utgått
1. Björn Wrahme57:2158+13:1357:2158
2. Erik Blom53:0341+10:331:50:2452-6
3. Lars Ambrosiusson59:0173+25:122:49:2558+6
4. ej startej start
5. ej startej start
Järla Orientering 3utgått
1. Henrik Hellman58:3163+14:2358:3163
2. Emil Lauri53:2746+10:571:51:5854-9
3. Henric Carlsson46:2044+12:312:38:1852-2
4. ej startej start
5. ej startej start
Tullinge SK 3utgått
1. Fredrik Forsberg1:03:4971+19:411:03:4971
2. Per-Ove Melinder1:15:4374+33:132:19:3274+3
3. Björn Axelsson53:4967+20:003:13:2173-1
4. Emil Andersson49:3445+16:184:02:5566-7
5. ej startej start
OK Österåker 2utgått
1. Tomas Albinsson1:08:3875+24:301:08:3875
2. Linus Holmqvist1:22:1776+39:472:30:5576+1
3. Martin Sandqvist1:48:3978+1:14:504:19:3478+2
4. ej startej start
5. ej startej start

D17-

60 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järla Orientering 12:14:42
1. Elsa Jansson49:388+2:4549:388
2. Karolin Ohlsson36:572+0:251:26:352-6
3. Elin Hemmyr Skantze48:075+0:182:14:421-1
2Domnarvets GOIF 12:14:48
1. Karolina Højsgaard49:4311+2:5049:4311
2. Emma Johansson37:034+0:311:26:464-7
3. Lena Eliasson48:022+0:132:14:482-2
3IFK Lidingö SOK 12:15:02
1. Matleena Boström49:409+2:4749:409
2. Anna Bachman36:3211:26:121-8
3. Helena Karlsson48:507+1:012:15:023+2
4OK Kåre 12:17:44
1. Linn Grälls50:5516+4:0250:5516
2. Kajsa Risby38:295+1:571:29:247-9
3. Lisa Risby48:206+0:312:17:444-3
5CopenhagenO 12:18:13
1. Nikoline Tillingsøe49:306+2:3749:306
2. Masha Semak40:5411+4:221:30:2410+4
3. Lea Reime47:4912:18:135-5
6IFK Lidingö SOK 22:18:21
1. Sofia Törnqvist49:224+2:2949:224
2. Frida Bakkman40:5310+4:211:30:159+5
3. Annica Gustafsson48:064+0:172:18:216-3
7IFK Göteborg 12:23:13
1. Kirsi Nurmi52:2121+5:2852:2121
2. Jenny Johansson40:529+4:201:33:1311-10
3. Anna Närhi50:008+2:112:23:137-4
8IFK Mora OK 12:24:05
1. Anastasia Trubkina50:4713+3:5450:4713
2. Indre Valaite42:3814+6:061:33:2512-1
3. Olga Panchenko50:4010+2:512:24:058-4
9Tullinge SK 12:26:06
1. Amanda Berggren50:4814+3:5550:4814
2. Rebecka Heinrup43:3517+7:031:34:2316+2
3. Anna Ställberg51:4311+3:542:26:069-7
10OK Linné 22:27:38
1. Inga Kazlauskaite49:4412+2:5149:4412
2. Lina Bäckström40:197+3:471:30:038-4
3. Lisa Carlsson57:3521+9:462:27:3810+2
11IFK Lidingö SOK 32:27:45
1. Adela Indrakova48:173+1:2448:173
2. Alice Hugosson38:396+2:071:26:565+2
3. Matilda Olsson1:00:4930+13:002:27:4511+6
12Leksands OK 22:29:42
1. Elin Tysk49:377+2:4449:377
2. Helena Jansson37:013+0:291:26:383-4
3. Anna-Karin Liss1:03:0437+15:152:29:4212+9
13OK Linné 12:29:47
1. Bettina Aebi56:4842+9:5556:4842
2. Riina Kuuselo42:2412+5:521:39:1217-25
3. Annika Billstam50:359+2:462:29:4713-4
14Tullinge SK 22:29:58
1. Sara Lundblad51:3420+4:4151:3420
2. Emeli Pettersson42:4515+6:131:34:1915-5
3. Jenny Lönnkvist55:3916+7:502:29:5814-1
15Alfta-Ösa OK 12:30:00
1. Sara Eskilsson46:53146:531
2. Hana Hancikova55:0340+18:311:41:5624+23
3. Josefine Engström48:043+0:152:30:0015-9
16Domnarvets GOIF 22:31:22
1. Elin Dahlin50:5918+4:0650:5918
2. Johanna Lindberg42:3013+5:581:33:2913-5
3. Sara Johansson57:5324+10:042:31:2216+3
17OK Linné 42:32:22
1. Annika Björk54:3934+7:4654:3934
2. Samantha Saeger44:3318+8:011:39:1217-17
3. Lisa Rönnols53:1012+5:212:32:22170
18Lillomarka OL 12:33:51
1. Charlotte Watson49:245+2:3149:245
2. Siri Kollerud50:4330+14:111:40:0719+14
3. Andrine Benjaminsen53:4414+5:552:33:5118-1
19OK Linné 32:35:10
1. Rebecka Olsson47:592+1:0647:592
2. Hilda Forsgren40:248+3:521:28:236+4
3. Lovisa Larsson1:06:4744+18:582:35:1019+13
20Södertälje-Nykvarn OF 12:35:14
1. Jeanette Jönsson Hellstadius53:4932+6:5653:4932
2. Moa Leijon Lind47:1021+10:381:40:5922-10
3. Jana Knapová54:1515+6:262:35:1420-2
21IFK Mora OK 22:36:09
1. Sara Wadman51:0219+4:0951:0219
2. Evgeniya Ryapolova43:0716+6:351:34:0914-5
3. Cajsa Grape1:02:0033+14:112:36:0921+7
22IFK Göteborg 22:38:41
1. Josefine Karlsson52:2822+5:3552:2822
2. Frida Gustafsson48:3925+12:071:41:0723+1
3. Erica Pettersson57:3420+9:452:38:4122-1
23IF Thor 12:38:45
1. Fanny Fredriksson50:4915+3:5650:4915
2. Rebecka Hoppe54:3836+18:061:45:2731+16
3. Gunilla Svärd53:1813+5:292:38:4523-8
24Järla Orientering 22:43:14
1. Lina Blomqvist52:4027+5:4752:4027
2. Sara Sjökvist48:0823+11:361:40:4821-6
3. Anna Dahlgren-Rosén1:02:2636+14:372:43:1424+3
25Köping-Kolsva OK 12:43:23
1. Karin Valdemarsson57:2143+10:2857:2143
2. Sofie Landqvist48:4426+12:121:46:0533-10
3. Johanna Larsson57:1818+9:292:43:2325-8
26Tullinge SK 42:44:12
1. Yvonne Andersson52:5729+6:0452:5729
2. Channa Lönne51:5732+15:251:44:5427-2
3. Linda Larsson59:1827+11:292:44:1226-1
27Bækkelagets SK 12:45:01
1. Line Hagman52:3223+5:3952:3223
2. Lene Godager Kaas54:4037+18:081:47:1234+11
3. Lone Brochmann57:4922+10:002:45:0127-7
28Leksands OK 12:45:13
1. Linnea Gustafsson52:3525+5:4252:3525
2. Erica Edman52:2033+15:481:44:5528+3
3. Madelene Allmungs1:00:1829+12:292:45:13280
29Tullinge SK 32:45:34
1. Tina Junegard53:3631+6:4353:3631
2. Frida Junegard48:2524+11:531:42:0125-6
3. Linnéa Engstedt1:03:3338+15:442:45:3429+4
30Lillomarka OL 22:46:16
1. Sonja Mörsky53:0130+6:0853:0130
2. Ingvild Wang54:4338+18:111:47:4435+5
3. Lucy Butt58:3225+10:432:46:1630-5
31OK Linné 52:46:38
1. Ulrika Lindstam54:4536+7:5254:4536
2. Kate Morrison50:1828+13:461:45:0330-6
3. Anna Karlström1:01:3531+13:462:46:3831+1
32OK Rodhen 12:46:46
1. Maria Sjölander50:5516+4:0250:5516
2. Sofia Söllvander51:4131+15:091:42:3626+10
3. Elin Sjölander1:04:1041+16:212:46:4632+6
33Södertälje-Nykvarn OF 22:47:08
1. Tyra Kleijn1:02:4848+15:551:02:4848
2. Jo Stevenson46:5720+10:251:49:4540-8
3. Anna Kindlundh57:2319+9:342:47:0833-7
34Attunda OK 12:48:50
1. Maria Von Schmalensée54:4937+7:5654:4937
2. Tove Forshällen55:1541+18:431:50:0441+4
3. Terese Herlin58:4626+10:572:48:5034-7
35OK Roslagen 12:48:58
1. Rebecka Lindberg49:409+2:4749:409
2. Caroline Løchting Thunberg55:1742+18:451:44:5729+20
3. Alice Frost1:04:0139+16:122:48:5835+6
36Järla Orientering 32:50:01
1. Ellinor Fransson52:5628+6:0352:5628
2. Stina Jansson47:4322+11:111:40:3920-8
3. Josefin Persson1:09:2248+21:332:50:0136+16
37OK Södertörn 12:51:54
1. Tove Lagerberg58:5746+12:0458:5746
2. Helena Markstedt50:4029+14:081:49:3738-8
3. Marielle Larsson1:02:1734+14:282:51:5437-1
38Järla Orientering 4 / OK Tisaren2:52:37
1. Julia Lauri58:2445+11:3158:2445
2. Ida Torbiörnsson56:5645+20:241:55:2043-2
3. Emelie Holmström57:1717+9:282:52:3738-5
39Västerås SOK 12:53:33
1. Sofi Thorsell54:0033+7:0754:0033
2. Anna Lindgren59:4048+23:081:53:4042+9
3. Cecilia Einarsson59:5328+12:042:53:3339-3
40Centrum OK 12:57:01
1. Linnea Börjars1:03:1051+16:171:03:1051
2. Elina Johnsson56:0044+19:281:59:1047-4
3. Moa Kjellstrand57:5123+10:022:57:0140-7
41Tullinge SK 52:57:19
1. Sofia Sundström57:3844+10:4557:3844
2. Märta Skog57:5046+21:181:55:28440
3. Karin Lundberg1:01:5132+14:022:57:1941-3
42Sundbybergs IK 13:03:27
1. Astrid Simonsson56:4741+9:5456:4741
2. Caroline Ivarsson1:02:3150+25:591:59:1848+7
3. Karolina Hellberg1:04:0940+16:203:03:2742-6
43Leksands OK 33:04:59
1. Elin Fältman1:09:1455+22:211:09:1455
2. Maria Björklund49:5427+13:221:59:0846-9
3. Linda Lindkvist1:05:5143+18:023:04:5943-3
44OK Kåre 23:13:56
1. Willma Krusenstierna56:4640+9:5356:4640
2. Anne Bader1:08:4053+32:082:05:2649+9
3. Kajsa Mattsson1:08:3047+20:413:13:5644-5
45Västerås SOK 23:23:28
1. Anna Nygård1:14:5257+27:591:14:5257
2. Sara Hamrefors1:01:3649+25:042:16:2852-5
3. Eva Palm1:07:0045+19:113:23:2845-7
46Snättringe SK 13:34:14
1. Anna Tiderman1:04:5952+18:061:04:5952
2. Therese Persson1:23:3656+47:042:28:3555+3
3. Sofia Persson1:05:3942+17:503:34:1446-9
47Gävle OK / Valbo AIF 13:34:44
1. Anna Berggren1:07:5054+20:571:07:5054
2. Ingela Eriksson1:03:5751+27:252:11:4750-4
3. Mona Åkerman1:22:5751+35:083:34:4447-3
48OK Linné 63:41:15
1. Karna Thorsson1:05:0053+18:071:05:0053
2. Klara Mandahl1:33:5857+57:262:38:5856+3
3. Karin Hedberg1:02:1734+14:283:41:1548-8
49Alfta-Ösa OK 23:53:59
1. Ylva Kindlundh1:27:0458+40:111:27:0458
2. Frida Jonsson58:4647+22:142:25:5054-4
3. Elin Kindlundh1:28:0952+40:203:53:5949-5
50IFK Lidingö SOK 53:58:18
1. Evelyn Wendelius1:41:2459+54:311:41:2459
2. Isabella Enfors1:09:4454+33:122:51:0857-2
3. Mia Lilja1:07:1046+19:213:58:1850-7
CopenhagenO 2diskvalificerad
1. Helle Holm Clausen1:03:0650+16:131:03:0650
2. Amalie Tripax52:3334+16:011:55:3945-5
3. vacant diskvalificeraddiskvalificerad
OK Ravinen 1ej godkänd
1. Frida Forsberg1:01:0347+14:101:01:0347
2. Hanna Korhonen44:3719+8:051:45:4032-15
3. Sarah-Jane Barrableej godkändej godkänd
Bækkelagets SK 2ej godkänd
1. Nikoline Ekeberg Schjerve52:3424+5:4152:3424
2. Anniken Eriksrud Karlsen55:1943+18:471:47:5336+12
3. Ellen Marie Ariansenej godkändej godkänd
OK Roslagen 2ej godkänd
1. Louise Johansson1:02:5649+16:031:02:5649
2. Olivia Kvarnlöf1:11:1155+34:392:14:0751+2
3. Ellen Bromanej godkändej godkänd
Lillomarka OL 3ej godkänd
1. Elin Krogstad1:11:0956+24:161:11:0956
2. Ingvild Fleisje1:07:1052+30:382:18:1953-3
3. Hedda Vonenej godkändej godkänd
Centrum OK 2ej godkänd
1. Lena Öhmanej startej start
2. Sara Jonassonej godkändej start
3. ej startej start
OK Södertörn 2ej godkänd
1. Louise Klingstedt54:5138+7:5854:5138
2. Martina Sallstedtej godkändej godkänd
3. Daniela Renner1:13:5150+26:02ej godkänd
Stora Tuna OK 1ej godkänd
1. Johanna Erlandsson52:3626+5:4352:3626
2. Matilda Dammvikej godkändej godkänd
3. Juliette Soulard1:13:1349+25:24ej godkänd
IFK Göteborg 3utgått
1. Anna Gustafsson54:5539+8:0254:5539
2. Lovisa Carlsson53:0735+16:351:48:0237-2
3. ej startej start
Järla Orientering 5utgått
1. Karin Stenback54:4435+7:5154:4435
2. Ida Johansson54:5439+18:221:49:3839+4
3. ej startej start

H35-

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:53:51
1. Mattias Nilsson37:58137:581
2. Marcus Phersson35:063+0:441:13:0410
3. Henrik Roos40:4711:53:5110
2OK Linné 22:01:04
1. Henrik Boström44:107+6:1244:107
2. Mats Åberg34:432+0:211:18:533-4
3. Olof Borell42:113+1:242:01:042-1
3IF Thor 12:02:59
1. Johan Blomster43:146+5:1643:146
2. Petter Ranefall37:135+2:511:20:275-1
3. Mats Jonsell42:324+1:452:02:593-2
4Attunda OK 12:03:43
1. Roger Lindén44:178+6:1944:178
2. Andreas Fredriksson35:494+1:271:20:064-4
3. Niklas Henriksson43:375+2:502:03:4340
5OK Nolaskogsarna 12:04:37
1. Tom Quayle39:142+1:1639:142
2. Anna Quayle43:377+9:151:22:516+4
3. Jan Näslund41:462+0:592:04:375-1
6OK Södertörn 12:10:07
1. Henrik Erlandsson44:449+6:4644:449
2. Anders Jakobsson39:346+5:121:24:187-2
3. Jesper Lagerberg45:496+5:022:10:076-1
7IFK Lidingö SOK 12:10:16
1. Pär Lilja42:095+4:1142:095
2. Nils Malm34:2211:16:312-3
3. Mattias Ganslandt53:4510+12:582:10:167+5
8IF Thor 22:17:52
1. Ola Lind41:253+3:2741:253
2. Per Jemth48:2110+13:591:29:468+5
3. Fredrik Lindell48:067+7:192:17:5280
9Attunda OK 22:35:58
1. Jonas Dahlin48:2810+10:3048:2810
2. Johan Sandberg46:248+12:021:34:529-1
3. Fredrik Jonsson1:01:0613+20:192:35:5890
10Långhundra IF 12:36:00
1. Joakim Almtorp50:3311+12:3550:3311
2. Mats Warvelin48:4011+14:181:39:1310-1
3. Magnus Johansson56:4711+16:002:36:00100
11Kamrat och IF KIF 12:37:04
1. Rickard Olsson57:2216+19:2457:2216
2. Per Forsberg47:299+13:071:44:5114-2
3. Mattias Åberg52:138+11:262:37:0411-3
12Valbo AIF 32:38:59
1. Stefan Falk55:5715+17:5955:5715
2. Thomas Karlsson49:3212+15:101:45:29150
3. Håkan Persson53:309+12:432:38:5912-3
13Valbo AIF 12:42:33
1. Stefan Strid54:4214+16:4454:4214
2. Rolf Kulla50:0713+15:451:44:4913-1
3. Karl-Erik Engblom57:4412+16:572:42:33130
14Surahammars SOK 12:48:24
1. Kristian Birath53:4313+15:4553:4313
2. Henrik Hallgren50:4514+16:231:44:2812-1
3. Joakim Thornell1:03:5614+23:092:48:2414+2
15Länna IF 12:58:37
1. Andreas Krafft52:4912+14:5152:4912
2. Carina Hammarling59:0315+24:411:51:5216+4
3. Thomas Jansson1:06:4515+25:582:58:3715-1
Valbo AIF 2ej godkänd
1. Lars Karlsson41:504+3:5241:504
2. Göran Hedman1:01:2116+26:591:43:1111+7
3. Johan Söderholmej godkändej godkänd

H45-

27 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roslagen 11:40:51
1. Rickard Ekman36:003+1:4436:003
2. Torbjörn Lännevall30:5011:06:502-1
3. Tommy Lindberg34:0111:40:511-1
2IFK Lidingö SOK 11:44:48
1. Magnus Rajan34:322+0:1634:322
2. Hans Tarandi32:144+1:241:06:461-1
3. Ingemar Stenbeck38:027+4:011:44:482+1
3OK Linné 11:48:54
1. Stefan Lund36:324+2:1636:324
2. Andreas Hjertson34:588+4:081:11:305+1
3. Rob Hart37:244+3:231:48:543-2
4Långhundra IF 11:49:13
1. Mats Tibell37:016+2:4537:016
2. Tommy Åhman35:1210+4:221:12:1360
3. Johan Jakobsson37:003+2:591:49:134-2
5OK Ravinen 11:50:33
1. Per Wollbrand37:439+3:2737:439
2. Lars Nylund35:2511+4:351:13:088-1
3. Pär Vestblad37:255+3:241:50:335-3
6Vallentuna-Össeby OL 11:51:25
1. Johan Hofstedt37:057+2:4937:057
2. Mats Ekman31:552+1:051:09:004-3
3. Jonas Giding42:2510+8:241:51:256+2
7Tullinge SK 11:51:58
1. Kenneth Jönsson36:375+2:2136:375
2. Jörgen Axelsson32:083+1:181:08:453-2
3. Hans Sundqvist43:1312+9:121:51:587+4
8IFK Lidingö SOK 21:52:48
1. Stig Thunell39:5913+5:4339:5913
2. Mikael Tarandi38:3016+7:401:18:2914+1
3. Erik Gyllenstierna34:192+0:181:52:488-6
9Snättringe SK 21:53:03
1. Thomas Calleberg42:2115+8:0542:2115
2. Ulf Kallhauge33:155+2:251:15:3611-4
3. Stefan Svensson Gelius37:276+3:261:53:039-2
10Attunda OK 11:57:13
1. Fredrik Stenebo39:0311+4:4739:0311
2. Håkan Redtzer39:1918+8:291:18:2213+2
3. Fredrik Sone38:518+4:501:57:1310-3
11Täby OK 12:00:02
1. Carl Persson37:188+3:0237:188
2. Johan Palmgren37:0312+6:131:14:2110+2
3. Nicklas Bergström45:4116+11:402:00:0211+1
12Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 12:03:17
1. Per B Nilsson45:3720+11:2145:3720
2. Lars Palmqvist33:296+2:391:19:0615-5
3. Ola Bovallius44:1113+10:102:03:1712-3
13Leksands OK / Domnarvet GOIF 12:04:45
1. Ulf Magnusson41:3214+7:1641:3214
2. Sten-Olof Matsson42:2321+11:331:23:5517+3
3. Thomas Højsgaard40:509+6:492:04:4513-4
14Tullinge SK 32:07:45
1. Tomas Hultqvist39:0612+4:5039:0612
2. Anders Skog35:049+4:141:14:109-3
3. Kent Berggren53:3521+19:342:07:4514+5
15Snättringe SK 32:09:27
1. Urban Freij45:3219+11:1645:3219
2. Bo Lauri41:0819+10:181:26:4020+1
3. Göran Nilsson42:4711+8:462:09:2715-5
16OK Södertörn 12:11:21
1. Nils Eklöw47:5121+13:3547:5121
2. Göran Hellgren38:3617+7:461:26:2719-2
3. Staffan Zilling44:5414+10:532:11:2116-3
17Tullinge SK 22:12:11
1. Erik Berggren38:4810+4:3238:4810
2. Sune Södergrann33:527+3:021:12:407-3
3. Lennart Agén59:3123+25:302:12:1117+10
18Västerås SOK 12:12:30
1. Robert Palm34:16134:161
2. Jan-Olov Bergman42:3622+11:461:16:5212+11
3. Tore Nallgård55:3822+21:372:12:3018+6
19Långhundra IF 22:16:21
1. Sven Wigertz43:2218+9:0643:2218
2. Per Olander43:0123+12:111:26:23180
3. Jens Lindquist49:5817+15:572:16:2119+1
20Gävle OK 12:20:24
1. Tommy Berger43:0216+8:4643:0216
2. Peter Herbert45:3925+14:491:28:4121+5
3. Anders L Olsson51:4318+17:422:20:2420-1
21Snättringe SK 12:26:29
1. Per Wolgast56:1624+22:0056:1624
2. Mats Bern37:4314+6:531:33:5922-2
3. Björn Salomonsson52:3019+18:292:26:2921-1
22OK Linné 22:29:32
1. Johan Möller43:1517+8:5943:1517
2. Hans Thor37:1613+6:261:20:3116-1
3. Tommy Stenvi1:09:0125+35:002:29:3222+6
23Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 22:42:11
1. Göran Lundqvist50:3523+16:1950:3523
2. Frank Steiner48:4626+17:561:39:21230
3. Simon Sandgren1:02:5024+28:492:42:11230
24Västerås SOK 22:45:38
1. Stefan Törnqvist50:2822+16:1250:2822
2. David Lindgren1:02:2527+31:351:52:5326+4
3. Ulf Hamrefors52:4520+18:442:45:3824-2
OK Södertörn 2ej godkänd
1. Göran Ivares1:00:2626+26:101:00:2626
2. Göran Hillgren41:2720+10:371:41:5324-2
3. Claes Rennerej godkändej godkänd
Sigtuna OK 1ej godkänd
1. Per Edlundej godkändej godkänd
2. Tommy Lindgren38:2515+7:35ej godkänd
3. Ulf K. Rask45:1615+11:15ej godkänd
Sigtuna OK 2utgått
1. Stefan Nordström58:4625+24:3058:4625
2. Kenneth Hermansson43:5324+13:031:42:39250
3. ej startej start
Avesta OK 1ej start
1. Thomas Nybergej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

H55-

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 11:48:51
1. Peter Lundberg34:362+0:2034:362
2. Stefan Sundelius34:5911:09:351-1
3. Anders Löfgren39:1611:48:5110
2OK Linné 12:02:34
1. Björn Söderbäck40:223+6:0640:223
2. Lars Erik Hermansson37:583+2:591:18:2030
3. Stig Andersson44:142+4:582:02:342-1
3Attunda OK 12:04:44
1. Björn-Ove Pettersson34:16134:161
2. Anders Hallmén36:182+1:191:10:342+1
3. Sven-Anders Olsson54:104+14:542:04:443+1
4Väsby OK 12:18:31
1. Bengt Eriksson50:144+15:5850:144
2. Jan Larsson41:535+6:541:32:0740
3. Lars Boudrie46:243+7:082:18:3140
5Länna IF 12:45:50
1. Sture Larsson56:045+21:4856:045
2. Claes Hammarling54:387+19:391:50:426+1
3. Robert Alm55:085+15:522:45:505-1
6Sigtuna OK 12:56:48
1. Per-Åke Holm1:06:237+32:071:06:237
2. Jan-Olof Malm46:276+11:281:52:5070
3. Bengt-Olov Törnqvist1:03:586+24:422:56:486-1
Attunda OK 2ej godkänd
1. Hans Andersson Strinning57:276+23:1157:276
2. Sven Hedman39:364+4:371:37:035-1
3. Sven-Anders Olssonej startej godkänd

H65-

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Täby OK 11:41:18
1. Willy Ljungdell37:422+1:4337:422
2. Clas-Göran Herrgård31:322+0:071:09:141-1
3. Lars Grankvist32:0411:41:1810
2Årsunda IF 11:59:16
1. Karl Ivar Jönsson46:155+10:1646:155
2. Per Elfström31:2511:17:403-2
3. Bengt Björk41:362+9:321:59:162-1
3Långhundra IF 12:21:25
1. Torsten Pettersson43:224+7:2343:224
2. Hans Sahlberg48:544+17:291:32:165+1
3. Christer Solbreck49:093+17:052:21:253-2
4Attunda OK 12:24:14
1. Leif Nordin35:59135:591
2. Göran Larbo35:593+4:341:11:582+1
3. Henrik Nyström1:12:165+40:122:24:144+2
5OK Linné 12:29:24
1. Christer Eriksson39:143+3:1539:143
2. Ulf Skogtjärn49:465+18:211:29:004+1
3. Mats Törngren1:00:244+28:202:29:245+1

H13-16

36 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:20:03
1. Daniel Rönnqvist29:456+1:2329:456
2. Jannis Bonek22:07151:521-5
3. Olle Grywenz28:113+0:191:20:0310
2Täby OK 11:25:28
1. Johan Herbert28:552+0:3328:552
2. Vidar Persson24:403+2:3353:3520
2. Fredrik Hansson33:3327+11:261:02:28
2. Vidar Perssonej startfullföljt
3. Edvin Nordström31:537+4:011:25:2820
3OK Södertörn 11:25:37
1. Hugo Lindbärg29:497+1:2729:497
2. Filip Möller23:532+1:4653:423-4
2. Andreas Magnvall37:0339+14:561:06:52
3. Georg Eklöw31:558+4:031:25:3730
4OK Ravinen 11:26:56
1. Lukas Hellgren33:0215+4:4033:0215
2. Hannes Svahn25:264+3:1958:286-9
3. Axel Granqvist28:284+0:361:26:564-2
5IF Thor 11:30:50
1. Emil Jonsell34:4522+6:2334:4522
2. Hugo Bäsén28:089+6:011:02:5311-11
3. Erik Hannrup27:572+0:051:30:505-6
6Tullinge SK 11:31:14
1. Oskar Forsberg31:4811+3:2631:4811
2. Johannes Bladh31:3417+9:271:03:2214+3
2. Adam Bratt32:4224+10:351:04:30
3. Ruben Bryngelsson27:5211:31:146-8
7OK Rodhen 21:32:27
1. Axel Bergström33:0418+4:4233:0418
2. Erik Helén27:587+5:511:01:029-9
3. Emil Grehn31:256+3:331:32:277-2
8Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 11:32:59
1. Johan Langerak29:114+0:4929:114
2. Linus Albinsson31:4718+9:401:00:588+4
2. Anton Silier31:4718+9:401:00:58
2. Johan Lundbäckej startfullföljt
3. Noel Waldenfjord32:019+4:091:32:5980
9OK Södertörn 21:36:58
1. Axel Kudinoff30:129+1:5030:129
2. Mattias Ivares26:155+4:0856:274-5
2. Simon Österling28:038+5:5658:15
2. Melvin Jakobsson30:0414+7:571:00:16
3. Adam Hedberg40:3114+12:391:36:589+5
10Sundbybergs IK 11:40:52
1. Kristoffer Tengroth29:355+1:1329:355
2. Tobias Abrahamsson28:3910+6:3258:1450
3. Christian Lindh42:3820+14:461:40:5210+5
11Tullinge SK 21:41:15
1. Lukas Arkäng42:1625+13:5442:1625
2. Alfred Längheim29:0312+6:561:11:1921-4
3. Albin Andersson29:565+2:041:41:1511-10
12IFK Lidingö SOK 11:42:37
1. Petter Boding32:5514+4:3332:5514
2. Ludvig Jarlemark32:2521+10:181:05:2017+3
2. Simon Lilja44:5449+22:471:17:49
2. Cornelia Limnefeltej startfullföljt
3. Lukas Werner37:1711+9:251:42:3712-5
13OK Linné 21:43:05
1. William Ernlund31:5612+3:3431:5612
2. Oliver Angelsiöö28:4911+6:421:00:457-5
2. Isac Åsbrink1:07:0756+45:001:39:03
2. Gustaf Mårsäter1:07:0857+45:011:39:04
3. Nils Strand42:2018+14:281:43:0513+6
14Rånäs OK 11:43:08
1. John Larsson28:22128:221
2. Carl Henriksson36:4235+14:351:05:0416+15
2. Hannah Örtlundej startfullföljt
3. Oskar Sundblom38:0412+10:121:43:0814-2
15Korsnäs IF OK / Östersunds OK 11:43:12
1. Johannes Ögren34:3521+6:1334:3521
2. Måns Eriksson27:216+5:141:01:5610-11
3. Viktor Wallin41:1615+13:241:43:1215+5
16Attunda OK 11:48:24
1. Oskar Enges29:598+1:3729:598
2. Sofia Ivers35:0331+12:561:05:0215+7
2. Emil Sone35:1732+13:101:05:16
2. Maja Sandvik36:0033+13:531:05:59
3. Veronica Redtzer43:2221+15:301:48:2416+1
17Snättringe SK 21:50:36
1. Johan Calleberg33:0418+4:4233:0418
2. Jesper Lidmar29:5213+7:451:02:5612-6
2. Jacob Wolgast45:1650+23:091:18:20
2. David Bern46:0751+24:001:19:11
3. Erik Lidström Lauri47:4026+19:481:50:3617+5
18Snättringe SK 11:50:51
1. Gustav Ekner44:5228+16:3044:5228
2. John Wolgast32:3523+10:281:17:2724-4
3. Ivar Lidström Lauri33:2410+5:321:50:5118-6
19Långhundra IF 11:51:31
1. Karl Brahm41:4024+13:1841:4024
2. Lovisa Wigertz31:2416+9:171:13:0422-2
3. Axel Leijon Thorell38:2713+10:351:51:3119-3
20Västerås SOK 11:52:07
1. Fredrik Hamrefors31:4710+3:2531:4710
2. Kalle Sjöström38:0040+15:531:09:4719+9
3. Sixten Törnqvist42:2018+14:281:52:0720+1
21Leksands OK 11:54:42
1. Viktor Berg33:0215+4:4033:0215
2. Fredrik Junevik36:5037+14:431:09:5220+5
3. Ola Skoglund44:5022+16:581:54:4221+1
22OK Roslagen 12:00:43
1. Joel Wahlqvist33:0317+4:4133:0317
2. Anders Ruhn32:1820+10:111:05:2118+1
3. Jakob Näslund55:2231+27:302:00:4322+4
23OK Linné 32:00:55
1. Arvid Roos42:3026+14:0842:3026
2. Emil Boström33:3226+11:251:16:0223-3
2. Oskar Stenvi38:3443+16:271:21:04
2. Emil Weiselius1:04:4355+42:361:47:13
3. Filip Elihn44:5323+17:012:00:55230
24Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 22:04:33
1. Arne Kvarnefalk44:0727+15:4544:0727
2. Tim Sandgren33:4728+11:401:17:5425-2
2. Manne Hammarberg36:4436+14:371:20:51
2. Oskar Nilsson40:4147+18:341:24:48
3. Albin Kvarnefalk46:3924+18:472:04:3324-1
25OK Nolaskogsarna 12:07:42
1. Isac Eriksson41:1623+12:5441:1623
2. Laban Nordin39:2446+17:171:20:4028+5
3. Victoria Eriksson47:0225+19:102:07:4225-3
26Sigtuna OK 12:08:22
1. Anna Nordström49:2332+21:0149:2332
2. Gustav Kügler36:5638+14:491:26:1930-2
3. Sofia Berglund42:0317+14:112:08:2226-4
27IF Thor 22:11:27
1. Jesper Nyström44:5729+16:3544:5729
2. Matviy Khotyaintsev34:4530+12:381:19:4227-2
2. Arvid Bylund56:1053+34:031:41:07
3. Victor Bylund51:4528+23:532:11:27270
28Västerås SOK 22:13:19
1. Emil Ahlström44:5830+16:3644:5830
2. Pontus Lindgren36:1834+14:111:21:1629-1
2. Martin Sandqvist39:1045+17:031:24:08
3. Markus Österlund52:0329+24:112:13:1928-1
29Vallentuna-Össeby OL 12:15:14
1. Philip Forngren51:5233+23:3051:5233
2. Ida Hofstedt34:3429+12:271:26:2631-2
3. Otto Balck48:4827+20:562:15:1429-2
30OK Rodhen 12:30:42
1. Emilia Bergström59:1035+30:4859:1035
2. David Melin32:3222+10:251:31:4233-2
2. John McLelland33:3125+11:241:32:41
3. Kevin Sjölander59:0032+31:082:30:4230-3
31Gävle OK 22:32:58
1. Felix Silver48:3231+20:1048:3231
2. Isak Berggren1:02:3354+40:261:51:0535+4
3. Jakob Sjöberg41:5316+14:012:32:5831-4
32Gävle OK / Valbo AIF 12:46:05
1. Elvira Silver1:01:1136+32:491:01:1136
2. Linnea Persson49:5052+27:431:51:0134-2
3. Alfred Liljeström55:0430+27:122:46:0532-2
33OK Ravinen 23:16:44
1. Kasper Fransson32:0613+3:4432:0613
2. Melker Hörnfeldt31:0015+8:531:03:06130
2. Gustav Björklundej startfullföljt
3. Gustav Björklund2:13:3833+1:45:463:16:4433+20
OK Österåker 1ej godkänd
1. Simon Sandqvist33:5320+5:3133:5320
2. Therese Nilsson44:1248+22:051:18:0526+6
3. Jakob Vestmanej startej godkänd
IFK Lidingö SOK 2ej godkänd
1. Jonatan Graversen52:5634+24:3452:5634
2. Klara Holst38:1141+16:041:31:0732-2
2. Robert Kihlborg38:1642+16:091:31:12
2. Anders Widlund38:4844+16:411:31:44
3. Niclas Limnefeltej startej godkänd
Skogsluffarnas OK 1ej godkänd
1. Elias Tidevall29:023+0:4029:023
2. Trevor Bransomeej startej start
3. Jason Bransomeej startej godkänd
OK Linné 4ej start
1. Karl Grywenzej startej start
2. Emil Weiseliusej startej start
2. Isac Åsbrinkej startej start
2. Emil Boströmej startej start
3. Arvid Roosej startej start

HD-12

36 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 248:16
1. Olle Kallur14:244+0:1914:244
2. Henrik Svensson14:425+0:2529:061-3
2. Tom Nylund21:1538+6:5835:39
2. Edvin Wollbrand21:2739+7:1035:51
3. Alvin Craig19:1012+4:2748:1610
2Attunda OK 148:27
1. Elis Ivers17:429+3:3717:429
2. Viktor Sone16:0210+1:4533:446-3
2. Svante Sandvik24:2551+10:0842:07
3. Marcus Stenebo14:43148:272-4
3Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 149:02
1. Erik Bovallius14:05114:051
2. Marcus Grunder17:5222+3:3531:573+2
3. William Grunder17:054+2:2249:0230
4Sundbybergs IK 151:13
1. Ronja Ståhl17:418+3:3617:418
2. Sigrid Carlsson15:348+1:1733:154-4
2. Maja Falk19:5828+5:4137:39
3. Eskil Widehag17:587+3:1551:1340
5Korsnäs IF OK 151:15
1. Ida Klasér19:3824+5:3319:3824
2. Moa Bergqvist14:17133:557-17
3. Maja Bergqvist17:205+2:3751:155-2
6OK Kåre 151:22
1. Wille Söderqvist16:385+2:3316:385
2. Olle Dalin17:4419+3:2734:228+3
2. Elsa Kaipe17:4921+3:3234:27
3. Vendela Söderqvist17:003+2:1751:226-2
7Snättringe SK 152:27
1. Isak Gelius14:082+0:0314:082
2. Jacob Kennerhed17:4720+3:3031:5520
3. Jakob Tedhamre20:3214+5:4952:277+5
8Vallentuna-Össeby OL 156:14
1. Gustaf Hofstedt20:0027+5:5520:0027
2. Elias Javehed21:0337+6:4641:0324-3
2. Axel Balckej startfullföljt
2. Matilda Ekmanej startfullföljt
3. Marcus Ekman15:112+0:2856:148-16
9Sundsvalls OK 156:47
1. Alice Larsson19:2322+5:1819:2322
2. Wilmer Rex14:192+0:0233:425-17
3. Astrid Rex23:0521+8:2256:479+4
10OK Rodhen 256:52
1. Agnes Eklund18:1513+4:1018:1513
2. Tilde Söderlund16:5914+2:4235:14130
3. Fannie Sjölander21:3817+6:5556:5210-3
11OK Ravinen 156:57
1. Amanda Granqvist18:2314+4:1818:2314
2. Olivia Engel16:4812+2:3135:1112-2
3. Tilda Mårtensson21:4618+7:0356:5711-1
12Surahammars SOK 157:20
1. Wilma Thornell18:0411+3:5918:0411
2. Rebecka Hasler20:5035+6:3338:5423+12
3. My Velander18:268+3:4357:2012-11
13OK Rodhen 157:36
1. Elsa Eklund18:3015+4:2518:3015
2. Tove Karlsson18:2524+4:0836:5516+1
2. Erica Karlsson23:0444+8:4741:34
3. Frida Melin20:4115+5:5857:3613-3
14Tullinge SK 257:37
1. Wilhelm Bergman18:3518+4:3018:3518
2. Tuva Fred20:0229+5:4538:3722+4
2. Märta Södervall30:2856+16:1149:03
3. Saga Andersson19:0011+4:1757:3714-8
15OK Södertörn 157:41
1. Björn Renner18:0712+4:0218:0712
2. Niklas Erlandsson17:0215+2:4535:0911-1
2. Viktor Zilling21:0136+6:4439:08
3. Mattis Sandén22:3220+7:4957:4115+4
16Täby OK 157:48
1. Filip Lindqvist22:0929+8:0422:0929
2. Karl Schollin15:599+1:4238:0820-9
2. Embla Bergström16:0210+1:4538:11
2. Noa Berglund29:2655+15:0951:35
3. Fredrika Nordquist19:4013+4:5757:4816-4
17OK Linné 157:54
1. Ines Aarnio18:3417+4:2918:3417
2. Elsa Hedin16:5313+2:3635:2714-3
2. Nadine Landström22:5041+8:3341:24
2. Malin Nilsson22:5843+8:4141:32
3. Lisa Nilsson22:2719+7:4457:5417+3
18IF Thor 159:52
1. Aron Hellgren14:082+0:0314:082
2. Ellen Hannrup27:0453+12:4741:1226+24
2. Albin Jemth27:0554+12:4841:13
3. Hanna Jonsell18:409+3:5759:5218-8
19IFK Lidingö SOK 21:00:07
1. Agnes Damberg19:2523+5:2019:2523
2. Klara Graversen17:1816+3:0136:4315-8
2. Maja Lilja17:1816+3:0136:43
2. Jonathan Blomlöf23:0645+8:4942:31
3. Lisa Thunell23:2423+8:411:00:0719+4
20OK Roslagen 11:00:10
1. David Näslund19:5426+5:4919:5426
2. Emma Lundberg15:127+0:5535:0610-16
3. Simon Petersson25:0427+10:211:00:1020+10
21OK Österåker 11:01:01
1. Linus Nilsson16:385+2:3316:385
2. Malte Albinsson18:0023+3:4334:389+4
3. Love Hörnsten26:2330+11:401:01:0121+12
22Snättringe SK 21:01:21
1. Oskar Ekner17:367+3:3117:367
2. Alva Lidström Lauri19:2126+5:0436:5717+10
2. Molly Gelius19:2327+5:0636:59
2. Alicia Kallhaugeej startfullföljt
3. Elin Wolgast24:2425+9:411:01:2122+5
23IF Thor 21:01:34
1. Ester Blomster18:3216+4:2718:3216
2. Valle Larsson18:4625+4:2937:1819+3
2. Malte Hellgren20:0930+5:5238:41
2. Hugo Blomster20:1031+5:5338:42
3. Love Bylund24:1624+9:331:01:3423+4
24Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:03:45
1. Jesper Åkesson17:4710+3:4217:4710
2. Anton Mörkfors20:3933+6:2238:2621+11
3. Miia Roller25:1928+10:361:03:4524+3
25Korsnäs IF OK / Karlsbyhedens IK 21:08:35
1. Agnes Wallin19:4025+5:3519:4025
2. Signe Ögren17:2718+3:1037:0718-7
3. Elmer Ögren31:2834+16:451:08:3525+7
26Västerås SOK 21:08:59
1. Maja Ahlström19:0119+4:5619:0119
2. Hanna Thulin23:1846+9:0142:1928+9
3. Kristina Lindgren26:4032+11:571:08:5926-2
27Rasbo IK 11:09:44
1. Alex Österman22:3430+8:2922:3430
2. Felicia Svensson24:0247+9:4546:36300
2. Alfons Westerbergh24:0448+9:4746:38
3. Elias Westerbergh23:0822+8:251:09:4427-3
28Waxholms OK 11:10:10
1. Wilhelm Nordqvist20:1828+6:1320:1828
2. Axel Nordqvist25:1552+10:5845:3329+1
3. Sofia Sundin24:3726+9:541:10:1028-1
29Ockelbo OK 11:17:10
1. Filip Persson24:0931+10:0424:0931
2. Jacob Olsson24:0749+9:5048:16310
2. Albin Malmgren24:1050+9:5348:19
3. Elias Lundberg28:5433+14:111:17:1029-2
30Västerås SOK 11:17:17
1. Elvira Björnberg19:2221+5:1719:2221
2. Nova Sahlén22:5242+8:3542:1427+6
3. Felicia Sahlén35:0335+20:201:17:1730+3
31Tullinge SK 11:17:21
1. Arvid Myrberger30:2032+16:1530:2032
2. Klara Junegard20:3332+6:1650:53320
2. Felix Arkäng20:4734+6:3051:07
3. Alva Bladh26:2831+11:451:17:2131-1
32Snättringe SK 31:27:18
1. Antoni Kowalik32:3133+18:2632:3133
2. Stanislaw Kowalik35:5757+21:401:08:28330
3. Alicia Kallhauge18:5010+4:071:27:1832-1
Leksands OK 1ej godkänd
1. Ludwig Englundej godkändej godkänd
2. Isak Dalinej godkändej godkänd
3. Klockar Eskil Nääs17:476+3:04ej godkänd
Ockelbo OK 2ej godkänd
1. Eric Hallnerej godkändej godkänd
2. Olle Hallnerej godkändej godkänd
3. Johanna Olsson25:2229+10:39ej godkänd
OK Linné 2ej godkänd
1. Elliot Angelsiööej godkändej godkänd
2. Viktor Boström14:233+0:06ej godkänd
2. Emil Åberg14:294+0:12ej godkänd
2. Simon Wahlnäs15:036+0:46ej godkänd
3. Pelle Nilsson21:3016+6:47ej godkänd
Rånäs OK 1utgått
1. Jacob Henriksson19:1720+5:1219:1720
2. Malin Svensson21:4640+7:2941:0324+4
3. ej startej start
Gävle OK 1ej start
1. Sara Åbomej startej start
2. Viggo Berggrenej startej start
3. Ebba Ottossonej startej start
IFK Lidingö SOK 1ej start
1. Agnes Dambergej startej start
2. Lisa Thunellej startej start
3. Signe Hillerhagej startej start

D35-

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Rodhen 11:49:29
1. Yvonne Grehn37:513+2:4737:513
2. Gabriella Melin34:264+4:291:12:172-1
3. Jessica Söllvander37:122+0:321:49:291-1
2OK Linné 11:51:18
1. Helene Nilsson37:152+2:1137:152
2. Maria Hart34:132+4:161:11:281-1
3. Hillevi Eriksson39:503+3:101:51:182+1
3Leksands OK 11:52:46
1. Anna Haglund42:545+7:5042:545
2. Maria Junevik29:5711:12:513-2
3. Johanna Dalin39:554+3:151:52:4630
4Söders-Tyresö 11:57:32
1. Åsa Linnersjö45:327+10:2845:327
2. Anke Xylander35:206+5:231:20:524-3
3. Nina Thörnqvist36:4011:57:3240
5Sigtuna OK 12:05:20
1. Marie Lyckebäck49:3210+14:2849:3210
2. Åsa Berg34:153+4:181:23:476-4
3. Maria Olsson41:337+4:532:05:205-1
6IF Thor 12:05:34
1. Sofie Bergendahl48:599+13:5548:599
2. Dorothe Spillmann35:055+5:081:24:047-2
3. Annika Ridell41:306+4:502:05:346-1
7Långhundra IF 12:08:15
1. Ann-Mari Silfver42:354+7:3142:354
2. Katarina Bengtsson42:188+12:211:24:538+4
3. Pernilla Svedin43:228+6:422:08:157-1
8Vallentuna-Össeby OL 12:08:38
1. Karin Hofstedt47:338+12:2947:338
2. Åsa Pettersson40:167+10:191:27:499+1
3. Marianne Carlberg40:495+4:092:08:388-1
9Korsnäs IF OK / Karlsbyhedens IK 12:29:15
1. Therese Bergqvist35:04135:041
2. Charlotta Wallin47:349+17:371:22:385+4
3. Lotta Jungåker1:06:3712+29:572:29:159+4
10Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 12:42:35
1. Ann Roller45:296+10:2545:296
2. Malin Albinsson53:3211+23:351:39:0110+4
3. Lena Bjessmo1:03:3410+26:542:42:35100
11Attunda OK 13:03:42
1. Jessica Strömqvist1:16:4111+41:371:16:4111
2. Åsa Wilestedt48:2610+18:292:05:07110
3. Lena Buhre58:359+21:553:03:42110
12OK Österåker 14:47:22
1. Monique Hörnsten1:36:1012+1:01:061:36:1012
2. Elisabeth Kinnman1:34:4313+1:04:463:10:53120
3. Lena Nilsson1:36:2913+59:494:47:22120
OK Österåker 2ej godkänd
1. Cecilia Arvidsonej godkändej godkänd
2. Carina Gullberg1:34:2512+1:04:28ej godkänd
3. Anna Bergqvist1:06:2111+29:41ej godkänd

D45-

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 11:48:54
1. Anna Strand35:23135:231
2. Annika Lindberg29:2811:04:5110
3. Nina Ivers44:035+5:161:48:5410
2Täby OK 12:02:09
1. Kia Nordström43:243+8:0143:243
2. Iréne Persson37:382+8:101:21:022-1
3. Birgitta Olsson41:072+2:202:02:0920
3OK Södertörn 12:05:03
1. Ann Franzén46:418+11:1846:418
2. Lena Erlandsson39:355+10:071:26:167-1
3. Anna Backlund38:4712:05:033-4
4OK Roslagen 12:06:53
1. Carolina Andersson42:302+7:0742:302
2. Birgitta Skoglund40:067+10:381:22:363+1
3. Maria Kvarnlöf44:176+5:302:06:534+1
5Väsby OK 12:08:43
1. Maria Cole46:429+11:1946:429
2. Pia Boudrie38:063+8:381:24:486-3
3. Anneli Rundlöf43:554+5:082:08:435-1
6Sundbybergs IK 12:09:15
1. Åsa Lindh45:506+10:2745:506
2. Åsa Ölwegård41:368+12:081:27:268+2
3. Carina Doyle41:493+3:022:09:156-2
7Snättringe SK 12:15:59
1. Gunilla Kallhauge44:294+9:0644:294
2. Anna Tedhamre39:586+10:301:24:2740
3. Mari-Helen Lidström51:327+12:452:15:597+3
8OK Linné 12:16:49
1. Christina Hjertson46:087+10:4546:087
2. Lena Nilsson38:194+8:511:24:274-3
3. Lena Grandin52:229+13:352:16:498+4
9Avesta OK 12:30:16
1. Maria Strömberg48:2310+13:0048:2310
2. Anna-Karin Lövgren49:589+20:301:38:219-1
3. Susanne Lind51:558+13:082:30:1690
10Attunda OK 23:14:12
1. Monica Roos45:215+9:5845:215
2. Margareta Hallmén1:01:3710+32:091:46:5810+5
3. Maria Gelinder1:27:1410+48:273:14:12100

D55-

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järla Orientering 11:07:39
1. Gunilla Kreiss30:47130:471
2. Kerstin Sandström36:5211:07:3910
2Långhundra IF 11:24:01
1. Gun-Inger Sahlberg43:273+12:4043:273
2. Birgitta Klang40:343+3:421:24:012-1
3Sigtuna OK 11:27:40
1. Agneta Sörqvist47:364+16:4947:364
2. Dagny Gustavsson40:042+3:121:27:403-1
4Sigtuna OK 21:34:27
1. Marita Berg47:385+16:5147:385
2. Eva Elnerud46:494+9:571:34:274-1
5Länna IF 11:35:10
1. Marita Mood39:422+8:5539:422
2. Inger Skantz55:285+18:361:35:105+3

D13-16

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:22:09
1. Maria Jansson31:2711+4:3831:2711
2. Klara Möller25:282+0:1956:554-7
3. Sandra Boström25:1411:22:091-3
2OK Södertörn 21:22:22
1. Hanna Lagerberg26:49126:491
2. Lotten Sandén27:196+2:1054:0810
2. Sofia Zilling33:0928+8:0059:58
3. Tilde Backlund28:143+3:001:22:222+1
3OK Ravinen 11:25:31
1. Emilia Engel31:148+4:2531:148
2. Elin Berg25:09156:233-5
2. Amanda Karlsson25:513+0:4257:05
2. Lova Aggefors33:1629+8:071:04:30
3. Moa Vestblad29:084+3:541:25:3130
4IFK Lidingö SOK 11:28:43
1. Elin Jarlemark32:0212+5:1332:0212
2. Ebba Ganslandt28:5215+3:431:00:5411-1
2. Amelie Rajan31:4523+6:361:03:47
2. Lotta Duhs31:4624+6:371:03:48
3. Julia Rajan27:492+2:351:28:434-7
5Snättringe SK / Waxholms OK 11:29:22
1. Selma Gumaelius28:593+2:1028:593
2. Sofia Fureby28:1513+3:0657:145+2
2. Sara Sundin29:1018+4:0158:09
2. Ella Karlsson30:4321+5:3459:42
3. Kristina Tedhamre32:086+6:541:29:2250
6OK Roslagen 11:30:21
1. Agnes Broman28:492+2:0028:492
2. Wilma Gille26:575+1:4855:4620
3. Ellen Frost34:3510+9:211:30:216+4
7Korsnäs IF OK 11:30:32
1. Ronja Jungåker29:354+2:4629:354
2. Tilda Golsäter27:409+2:3157:156+2
2. Lova Klasér27:4410+2:3557:19
2. Jennifer Svensson27:5511+2:4657:30
3. Jenny Perers33:177+8:031:30:327+1
8Sundbybergs IK 11:30:54
1. Kajsa Bogren30:577+4:0830:577
2. Ida Skantze26:214+1:1257:1870
2. Vilde Wold28:0112+2:5258:58
2. Tuva Falk34:3333+9:241:05:30
3. Matilda Lindh33:369+8:221:30:548+1
9Västerås SOK 11:36:45
1. Klara Sjöström30:075+3:1830:075
2. Maja Holmgren28:2814+3:1958:358+3
3. Elin Nallgård38:1011+12:561:36:459+1
10IF Thor 11:39:15
1. Alva Lindell36:3813+9:4936:3813
2. Lotta Weyhenmeyer33:2330+8:141:10:0114+1
2. Ebba Lindell33:3431+8:251:10:12
2. Elsa Bäsén39:5234+14:431:16:30
3. Lina Svärd29:145+4:001:39:1510-4
11Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 11:40:05
1. Jonna Lundbäck39:0915+12:2039:0915
2. Marie-Chantal Ballnus27:287+2:191:06:3713-2
2. Sofia Edvardsson27:308+2:211:06:39
3. Karin Modin33:288+8:141:40:0511-2
12Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:43:30
1. Isa Lundqvist31:2110+4:3231:2110
2. Alice Hallmén28:5316+3:441:00:14100
2. Jessica Karlsen28:5417+3:451:00:15
2. Ellinor Björklund32:4827+7:391:04:09
3. Elin Bjessmo43:1612+18:021:43:3012+2
13Täby OK 11:43:53
1. Linnea Johansson30:436+3:5430:436
2. Josefine Andersson29:3019+4:211:00:139+3
2. Iris Schollin33:3832+8:291:04:21
3. Ellen Andersson43:4013+18:261:43:5313+4
14Tullinge SK 11:45:22
1. Lovisa Längheim31:148+4:2531:148
2. Tilda Andersson30:0920+5:001:01:2312+4
2. Klara Bolin31:3622+6:271:02:50
3. Ella Sjöberg43:5914+18:451:45:2214+2
15OK Södertörn 11:57:08
1. Linda Renner38:1714+11:2838:1714
2. Sara Möller32:0025+6:511:10:1715+1
2. Sanna Hedberg32:1426+7:051:10:31
3. Katarina Norrby46:5115+21:371:57:08150
16Vallentuna-Össeby OL 12:14:08
1. Sofia Giding44:0317+17:1444:0317
2. Amanda Cedstedt41:5635+16:471:25:5916-1
2. Astrid Ander43:2236+18:131:27:25
3. Felicia Cedstedt48:0916+22:552:14:08160
17OK Linné 22:23:36
1. Anna Lithell40:1016+13:2140:1016
2. Sara Nyholm52:0737+26:581:32:1717+1
3. Kari Löe51:1917+26:052:23:36170

Öppen Bubk

26 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sigtuna OK 11:44:23
1. Svante Lindgren27:4311+6:2827:4311
2. Claes Berglund32:5811:00:412-9
3. Johan Kügler43:425+8:571:44:231-1
2Väsby OK / OK Gipen 21:51:00
1. Torbjörn Hammas31:4715+10:3231:4715
2. Dennis Nyqvist35:434+2:451:07:308-7
3. Mårten Anterud43:304+8:451:51:002-6
3Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 21:51:45
1. Siri Hjärtberg25:515+4:3625:515
2. Mikael Byström43:2012+10:221:09:119+4
3. Mats Lundbäck42:343+7:491:51:453-6
4Storviks IF 11:53:47
1. Bo Börjesson23:033+1:4823:033
2. Jennie Börjesson Eriksson36:095+3:1159:121-2
3. Johanna Börjesson Eriksson54:3513+19:501:53:474+3
5Järla Orientering 11:57:23
1. Kristin Andrée27:009+5:4527:009
2. My Heinrup44:3615+11:381:11:3611+2
3. Per Lembre45:477+11:021:57:235-6
6Väsby OK 12:01:23
1. Robert Cole26:196+5:0426:196
2. Katarina Hammas43:4213+10:441:10:0110+4
3. Hans Jonsson51:229+16:372:01:236-4
7Waxholms OK 12:02:03
1. Max Hoppe21:192+0:0421:192
2. Lena Gumaelius44:1214+11:141:05:317+5
3. Hans Malmberg56:3215+21:472:02:0370
8Ockelbo OK 12:02:24
1. Agnes Malmgren42:3123+21:1642:3123
2. Mattias Eklund34:332+1:351:17:0415-8
3. Per-Anders Olsson45:206+10:352:02:248-7
9Tullinge SK 22:04:35
1. Matilda Thorsson27:0710+5:5227:0710
2. Asgeir Riseth38:107+5:121:05:176-4
3. Joakim Lönnkvist59:1816+24:332:04:359+3
10Rasbo IK 12:05:16
1. Felix Svensson35:5418+14:3935:5418
2. Erika Jansson39:289+6:301:15:2214-4
3. Jenny Westerbergh49:548+15:092:05:1610-4
11OK Kåre 12:06:36
1. Mia Gustafsson34:3817+13:2334:3817
2. Lars Gustafsson38:468+5:481:13:2413-4
3. Anna Von Krusenstierna53:1210+18:272:06:3611-2
12Tullinge SK 12:09:06
1. Maria Bratt26:378+5:2226:378
2. Anders Kärrström36:336+3:351:03:105-3
3. Henrik Bladh1:05:5622+31:112:09:0612+7
13Länna IF 42:09:48
1. Cornelia Krafft42:2722+21:1242:2722
2. Mikael Johansson48:3919+15:411:31:0621-1
3. Johan Edenhamn38:422+3:572:09:4813-8
14Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 22:14:04
1. Arlett Ballnus27:4612+6:3127:4612
2. Leif Mörkfors45:2617+12:281:13:12120
3. Karina Langerak1:00:5219+26:072:14:0414+2
15IFK Lidingö SOK 12:19:22
1. Henrik Boding37:3619+16:2137:3619
2. Anna Karlqvist41:3511+8:371:19:1116-3
3. Per Damberg1:00:1118+25:262:19:2215-1
16Länna IF 12:19:26
1. Mats Gustafson40:4320+19:2840:4320
2. Svante Gustafson44:4816+11:501:25:3119-1
3. Jonas Gustafson53:5512+19:102:19:2616-3
17Centrum OK 12:20:19
1. Monika Zych31:2514+10:1031:2514
2. Helena Persson53:3123+20:331:24:5618+4
3. Gustaf Gerge55:2314+20:382:20:1917-1
18Sundsvalls OK 12:23:24
1. Clary Rex1:01:1426+39:591:01:1426
2. Jerry Larsson47:2518+14:271:48:3925-1
3. Thomas Rex34:4512:23:2418-7
19Sundbybergs IK 12:31:20
1. Luise Przibilla32:0816+10:5332:0816
2. Madelene Bjernulf49:1221+16:141:21:2017+1
3. Cecilia Simonsson1:10:0023+35:152:31:2019+2
20Sundbybergs IK 22:33:28
1. Ansgar Simonsson41:2621+20:1141:2621
2. John Östlund48:3919+15:411:30:0520-1
3. Jan Lindh1:03:2321+28:382:33:28200
21Länna IF 32:35:55
1. Karin Berglund48:2725+27:1248:2725
2. Sören Eriksson53:4424+20:461:42:1123-2
3. Nicklas DeWitt53:4411+18:592:35:5521-2
22Länna IF 22:40:21
1. Maximilian Berglund48:1924+27:0448:1924
2. Ann-Sofie Edenhamn50:5122+17:531:39:1022-2
3. Carolina Nealis1:01:1120+26:262:40:21220
23Långhundra IF 13:06:37
1. Leif Almtorp25:294+4:1425:294
2. Elsa Brahm1:22:0725+49:091:47:3624+20
3. Erik Jonsson1:19:0124+44:163:06:3723-1
Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1ej godkänd
1. Rene Ballnus26:277+5:1226:277
2. Mats Aronsson35:193+2:211:01:463-4
3. Magnus Lennartssonej godkändej godkänd
OK Ravinen 1ej godkänd
1. Yngve Rahlén30:3613+9:2130:3613
2. Curt Rahlénej godkändej godkänd
3. Johnny Rahlén59:2917+24:44ej godkänd
Alfta-Ösa OK 1utgått
1. Stefan Carlsson21:15121:151
2. Åsa Kindlundh40:4810+7:501:02:034+3
3. ej startej start

Inskolningskavle

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Surahammars SOK 1fullföljt
1. Dennis Bjurstedt12:1012:10
2. Albin Velander12:3324:43
3. Anton Velander13:2738:10
Väsby OK 1fullföljt
1. Moa Johansson11:2211:22
2. Emil Anterud13:2124:43
3. Ella Lybert13:1738:00
Västerås SOK 1fullföljt
1. Elin Palm12:0712:07
2. Lovisa Björnberg14:5727:04
3. Erik Palm12:5339:57
Rånäs OK 1fullföljt
1. Kevin Bernhed12:5012:50
2. Alva Olá14:3727:27
3. Gustav Svensson12:0939:36
Täby OK 1fullföljt
1. Ella Lindqvist11:3411:34
2. Klara Andersson16:2928:03
3. vacant 33:111:01:14
Attunda OK 1fullföljt
1. Malin Strömqvist10:4610:46
2. Linda Strömqvist20:1431:00
3. Sara Strömqvist18:1949:19
Sundbybergs IK 1fullföljt
1. Edvin Skantze11:2111:21
2. Botvid Simonsson13:4625:07
2. Alice Hellberg13:5425:15
3. Noel Hellberg12:3537:42
Tullinge SK 1fullföljt
1. Elias Bladh11:3911:39
2. Wilfred Larsson14:1825:57
2. Pål Södervall19:1630:55
3. Linton Bryngelsson13:2139:18
Väsby OK 2fullföljt
1. Albin Grankvist11:1911:19
2. Martin Eriksson13:2024:39
2. Edvin Johansson13:2224:41
3. Sebastian Torgerstad13:1937:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser