Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Urban Hjärne-kampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Urban Hjärne-kampen
Arrangörsorganisation: OK Motala
Datum: söndag 26 april 2015

D21

7 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalOK Roxen1:14:509:57
2Malin LindbergMotala AIF OL1:22:44+7:5411:00
3Louise KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:27:25+12:3511:38
4Liselott EricsonLinköpings OK1:31:15+16:2512:09
5Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:32:54+18:0412:22
Emelie LarssonÄrla IFej start

H21

11 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmelidLinköpings OK1:11:496:20
2Per BrolundOK Denseln1:11:54+0:056:21
3Tommy LindbergOK Roslagen1:16:02+4:136:43
4Emil KaleredOK Denseln1:17:11+5:226:49
5Oscar VångellÄrla IF1:18:22+6:336:55
6Victor BergstrandMotala AIF OL1:23:21+11:327:22
7Rebecka LindbergOK Roslagen1:30:41+18:528:01
8David AxelssonFinspångs SOK1:33:55+22:068:18
9Martin HammarlundMotala AIF OL2:09:50+58:0111:28
Karl WalheimÄrla IFej start

H21 Kort

6 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL52:108:06

D18

4 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tora WesterbergOK Kolmården53:2911:01
2Frida JohanssonLinköpings OK57:02+3:3311:45

H18

6 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander WiklundFinspångs SOK54:118:24
2Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL56:15+2:048:44
3Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL57:31+3:208:55
4Martin HägglundLinköpings OK1:13:59+19:4811:29

D17-20 Kort

4 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrietta MöllerLinköpings OK1:25:5819:08

D16

4 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EkströmLinköpings OK40:319:01
2Victoria AsketunOK Roxen41:27+0:569:13
3Malin KärrströmOK Roxen43:54+3:239:46
4Sarah MagnussonLinköpings OK45:06+4:3510:02
5Linnea HanssonOK Roxen46:31+6:0010:21
6Malva EvebornOK Roxen47:41+7:1010:37
7Hannele MöllerLinköpings OK57:32+17:0112:48
8Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb59:35+19:0413:16
9Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:16:53+36:2217:07
Tove PihlströmOK Roxenej godkänd
Emma S JohanssonLinköpings OKej start

H16

5 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LillieströmOK Roxen40:307:08
2Jonas AnderssonOK Roxen42:22+1:527:28
3Jonathan JylltorpLinköpings OK42:33+2:037:30
4Gustaf HedegårdOK Kolmården44:34+4:047:51
5Jakob TomassonLinköpings OK55:30+15:009:47
6Gunnar EngströmLinköpings OK57:29+16:5910:08
7Hugo EkingeOK Motala1:00:02+19:3210:35
8Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK1:01:59+21:2910:55
9Joel SjödinOK Kolmården1:04:02+23:3211:17
Johan LindmanFinspångs SOKej start
Josef JohanssonOK Kolmårdenej start

D14

3 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia AsketunOK Roxen42:2011:47
2Alma GustafssonSOK Aneby43:15+0:5512:02
3Tove PetterssonOK Roxen43:23+1:0312:05
4Elvira KarnehedOK Roxen43:25+1:0512:05
5Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb48:48+6:2813:35
6Serina SalovaaraOK Roxen53:45+11:2514:58
7Moa HjortOK Roxen58:08+15:4816:11
8Wilma TudénBoxholm-Mjölby OL1:00:00+17:4016:42
9Erica MolinBoxholm-Mjölby OL1:02:55+20:3517:31
10Hanna RothLinköpings OK1:04:35+22:1517:59
11Jonna AlfredssonOK Roxen1:30:31+48:1125:12
12Ellen EkingeOK Motala1:34:27+52:0726:18

H14

3 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid WesterbergOK Kolmården28:577:25
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK29:02+0:057:26
3Leo JohanssonOK Kolmården35:09+6:129:00
4Valter PetterssonOK Tisaren38:27+9:309:51
5Simon JohanssonOK Kolmården45:16+16:1911:36
6Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL52:44+23:4713:31
7Adrian SiiraOK Motala54:40+25:4314:01
8Malte EvebornOK Roxen54:50+25:5314:03
9Albin EronnLinköpings OK57:29+28:3214:44
10Samuel CamardaTjällmo-Godegårds OK1:00:23+31:2615:28
11David JosefssonOK Roxen1:01:17+32:2015:42
12Albin AlfredssonOK Roxen1:03:35+34:3816:18
13Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb1:20:49+51:5220:43
14William LindforsOK Roxen1:49:37+1:20:4028:06
Jakob TellsénOK Roxenej start

H14 Kort

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin KvillengFinspångs SOK32:5312:44

D12

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice JohanssonFinspångs SOK28:3611:05
2Tilda TudénBoxholm-Mjölby OL31:08+2:3212:04
3Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK31:38+3:0212:15
4Linn AldénOK Roxen37:19+8:4314:27
5Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK39:06+10:3015:09
6Ida HjortOK Roxen53:52+25:1620:52
7Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb1:13:24+44:4828:26
Sara WänströmFinspångs SOKej start
Kristin HerberthsonLinköpings OKej start

H12

2 580 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BjörnskiöldOK Roxen21:028:09
2Alfons PetersonOK Denseln22:46+1:448:49
3Carl HedegårdOK Kolmården28:25+7:2311:00
4Hugo PerssonOK Denseln29:53+8:5111:34
5Johan ÅrbrinkLinköpings OK31:08+10:0612:04
6Valter FredrikssonGOIF Tjalve35:07+14:0513:36
7Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK36:05+15:0313:59
8Isak DalinLeksands OK37:42+16:4014:36
9Simon KarlssonOK Motala38:06+17:0414:46
10William SvartlingOK Motala45:21+24:1917:34
11Rasmus PåledalOK Roxen45:49+24:4717:45
12Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK48:05+27:0318:38
13Mattias JosefssonOK Roxen53:53+32:5120:53
14Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK57:59+36:5722:28
15Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL59:53+38:5123:12
16Tronje SkoglundOK Motala1:00:46+39:4423:33
17Tim MartinssonOK Motala1:06:24+45:2225:44
Oliver HöögOK Motalaej godkänd

D12 Kort

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronika KvillengFinspångs SOK26:2612:10
2Wilma DahlinOK Motala28:45+2:1913:14
3Sabina SiiraOK Motala30:24+3:5814:00

H12 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan WigrenOK Motala24:3111:17

D10

2 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK18:348:33
2Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK20:11+1:379:18
3Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK24:25+5:5111:15
4Tyra LindellOK Roxen28:27+9:5313:06
5Elsa GustafssonOK Tylöskog29:54+11:2013:46
Klara HaraldssonMotala AIF OLej start

H10

2 170 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob PåledalOK Roxen16:107:27
2Elis PetersonOK Denseln16:32+0:227:37
3Ludvig EronnLinköpings OK17:14+1:047:56
4Hugo BraamOK Denseln18:18+2:088:25
5August EkingeOK Motala18:54+2:448:42
6Elias TellsénOK Roxen19:33+3:239:00
7Rasmus VibergOK Roxen21:08+4:589:44
8Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK23:33+7:2310:51
9Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb25:29+9:1911:44
10Lucas BerggrenLinköpings OK27:30+11:2012:40
11Oscar KjellmanLinköpings OK37:14+21:0417:09
12Filip HöögOK Motala43:14+27:0419:55
13Jonathan LindforsOK Roxen48:28+32:1822:20
Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Arvid RothLinköpings OKej start

D35

5 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Maria IsraelssonOK Tylöskog1:37:2317:19
Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OLej start

H35

7 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders DalinLeksands OK51:497:08
2Magnus FranssonSOK Aneby1:09:47+17:589:36

D40

5 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK51:179:07
2Susanne AldénOK Roxen51:55+0:389:14
3Mia EronnLinköpings OK52:41+1:249:22
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK54:52+3:359:45

H40

7 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören PåledalOK Roxen53:387:23
2Per MagnussonLinköpings OK54:39+1:017:31
3Bertil EronnLinköpings OK55:36+1:587:39
4Tomas BomanLinköpings OK1:01:04+7:268:24
5Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb1:01:43+8:058:30
6Christian EnbergLinköpings OK1:01:56+8:188:31
7Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:02:12+8:348:34
8Henrik PetersonOK Denseln1:03:08+9:308:41
9Fredrik KorallMotala AIF OL1:05:46+12:089:03
10Magnus VahlbergLinköpings OK1:14:50+21:1210:18
11Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL1:21:48+28:1011:16
12Robert ForsbergOK Tylöskog1:23:01+29:2311:26
13Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:26:58+33:2011:58
14Alexander WickmanTibro OK1:27:01+33:2311:59

D45

4 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina LjunggrenLinköpings OK41:278:32
2Annika IvarssonLinköpings OK42:25+0:588:44
3Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL44:49+3:229:14
4Anna Sofie BarkLinköpings OK50:00+8:3310:18
5Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL56:48+15:2111:42
6Maria LillieströmOK Roxen1:01:14+19:4712:37
7Pernilla HörwingOK Roxen1:02:35+21:0812:54
8Karin OlofssonLinköpings OK1:10:49+29:2214:36
9Liselott RothLinköpings OK1:17:05+35:3815:53
10Lena StrömbäckLinköpings OK1:38:40+57:1320:20
11Åsa HägglundLinköpings OK1:41:29+1:00:0220:55
Anna RönnbäckOK Ekenej godkänd
Lena MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Gith TellsénOK Roxenej start

H45

6 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke LjunggrenLinköpings OK48:117:28
2Fredrik JönssonMotala AIF OL55:15+7:048:34
3Christer AlmHagaby GOIF57:34+9:238:56
4Johan WänströmFinspångs SOK57:54+9:438:59
5Jonas PetterssonOK Tisaren59:16+11:059:12
6Johan ÅttingLinköpings OK1:02:48+14:379:45
7Kenneth KarlssonAskersunds OK1:06:07+17:5610:15
8Henric KarlssonMotala AIF OL1:15:22+27:1111:42
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Olle LindmanFinspångs SOKej godkänd
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Per JohanssonMotala AIF OLej start

D50

4 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby46:1810:56
2Pia VångellLinköpings OK48:53+2:3511:33
3Ebba HedegårdOK Kolmården1:00:28+14:1014:17
4Åsa PerssonLaxå OK1:05:02+18:4415:22
5Anna KullbergLinköpings OK1:06:57+20:3915:49

H50

6 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas RönnbäckOK Eken44:387:25
2Anders MolinBoxholm-Mjölby OL48:29+3:518:04
3Per BjurströmOK Tisaren50:21+5:438:22
4Mats R JohanssonMotala AIF OL57:16+12:389:31
5Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL58:37+13:599:45
6Jörgen SköldLinköpings OK59:08+14:309:50
7Jonas KarlssonOK Tylöskog1:01:24+16:4610:12
8Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:09:23+24:4511:32
9Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:16:58+32:2012:48
10Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:24:43+40:0514:05
Håkan PerssonLaxå OKej godkänd
Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start
Magnus HerberthsonLinköpings OKej start

D55

4 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RosanderFinspångs SOK55:3813:09
2Lena FröbergGOIF Tjalve59:49+4:1114:08
3Monika AlgotssonOK Tylöskog1:37:28+41:5023:02
Pia StålhandskeBjörkfors GOIFej start

H55

6 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats CarlsvärdAlmby IK52:478:46
2Bo GustafssonOK Tylöskog53:18+0:318:52
3Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL53:40+0:538:55
4Åke AlgotssonOK Tylöskog55:56+3:099:18
5Mats RosanderFinspångs SOK58:03+5:169:39
6Börje AnderssonLinköpings OK1:00:28+7:4110:03
7Leif EfraimssonMotala AIF OL1:16:32+23:4512:44
8Tomas VångellLinköpings OK1:21:35+28:4813:34
9Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:27:21+34:3414:32
Thomas SvenssonMotala AIF OLej start

D60

3 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gerd HagströmGOIF Tjalve1:02:4815:58
2Barbro ÖstlundOK Roxen1:04:13+1:2516:20
3Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:22:35+19:4721:00

H60

5 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK50:449:01
2Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:10:09+19:2512:28
3Kjell ErikssonStjärnorps SK1:14:27+23:4313:14
4Jouni Hansen-HaugAskersunds OK1:16:35+25:5113:37
5Bengt ÖstlundOK Roxen1:23:48+33:0414:54
6Jens TörnmarckAskersunds OK1:52:16+1:01:3219:58

D65

3 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gerd LindholmSol Tranås1:07:3217:51
2Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:26:53+19:2122:59

H65

4 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SandhOK Roxen41:448:36
2Roger DanielssonLinköpings OK46:32+4:489:35
3Johnny GustafssonGamleby OK59:45+18:0112:19
4Tord FranssonMotala AIF OL1:03:35+21:5113:06
5Peter HagströmGOIF Tjalve1:09:46+28:0214:23
6Ove JohanssonOK Kolmården1:10:18+28:3414:29
Anders HedinMotala AIF OLdiskvalificerad
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Kjell LindholmSol Tranåsej godkänd
Bo JernbergOK Roxenej start

D70

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva LindgrenLinköpings OK48:3415:25
2Britten PerssonFinspångs SOK51:18+2:4416:17
3Ulla LingJönköpings OK51:21+2:4716:18
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL55:14+6:4017:32
5Sonja HanssonGOIF Tjalve1:00:39+12:0519:15

H70

3 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart PetterssonBjörkfors GOIF46:0111:42
2Stig IsraelssonOK Tylöskog49:10+3:0912:30
3Leif SamorTjällmo-Godegårds OK49:56+3:5512:42
4Ulf WaldenfjordLinköpings OK50:34+4:3312:52
5Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL52:30+6:2913:21
6Lars PerssonFinspångs SOK52:47+6:4613:25
7Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL54:28+8:2713:51
8Nils SjödinGOIF Tjalve56:03+10:0214:15
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start
Lennart SturessonLinköpings OKej start

D75

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt PetterssonOK Roxen1:04:0720:21
Gudrun TigerLinköpings AIKej godkänd

H75

3 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LingJönköpings OK34:2110:54
2Kjell HagströmLinköpings OK45:14+10:5314:21
3Bengt KarlssonLinköpings AIK49:36+15:1515:44
4Stig BengtssonMotala AIF OL56:00+21:3917:46
5Karl-Gustaf ÖrmanTjällmo-Godegårds OK1:02:05+27:4419:42
Bo BrånnAskersunds OKej godkänd
Bertil ArdellOK Roxenej start

D80

2 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonna EngblomLinköpings AIKej godkänd

H80

2 720 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK43:1515:54
2Tore JohanssonSOK Aneby44:58+1:4316:31
3Carleric TigerLinköpings AIK58:37+15:2221:33
4Rubert EngblomLinköpings AIK1:12:46+29:3126:45

H85

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LifSol Tranås56:0920:38
Ole TveteLinköpings AIKej godkänd

Inskolning

1 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Olle  BengtssonOK Motalafullföljt
Stina BerggrenLinköpings OKfullföljt
Märta HaraldssonMotala AIF OLfullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLfullföljt
Saga LindellOK Roxenfullföljt
Stella Nilssonklubblösfullföljt
Hannes PetersonOK Denselnfullföljt

U1

1 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK16:348:37
2Tilde EvebornOK Roxen22:16+5:4211:35
3Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb23:21+6:4712:09
4Johanna JosefssonOK Roxen24:53+8:1912:57
5Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK24:59+8:2513:00
6Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK25:29+8:5513:16
7Moa KleistBoxholm-Mjölby OL27:51+11:1714:30
8Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL28:01+11:2714:35
9Noah KorallMotala AIF OL30:48+14:1416:02

U2

2 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK25:469:36
2Theo ÅrbrinkLinköpings OK28:19+2:3310:33
3Axel GustavssonOK Tylöskog34:52+9:0613:00
4Moa PihlströmOK Roxen35:15+9:2913:09
5Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb41:28+15:4215:28
6Johanna TörnqvistMotala AIF OL44:09+18:2316:28
7Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK50:06+24:2018:41
8Amanda LindgrenLinköpings OK52:43+26:5719:40
9Thula SkoglundOK Motala1:10:47+45:0126:24

Öppen 1

2 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LindforsOK Roxen36:5817:56
2Annica AhlgrenTäby OK38:30+1:3218:41
3Emmy LindgrenLinköpings OK41:09+4:1119:58
4Heidi KleistBoxholm-Mjölby OL44:13+7:1521:27
5Malin KleistBoxholm-Mjölby OL44:18+7:2021:30
Gudrun WennströmOK Ekenej godkänd

Öppen 3

2 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans GuldbrandMotala AIF OL37:2213:44
2Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK48:05+10:4317:40
3Emma BrännebyOK Kolmården51:13+13:5118:49
4Oskar DalinLeksands OK52:21+14:5919:14
5Ulla-Britt GärdBoxholm-Mjölby OL55:21+17:5920:20
6Sten LindholmTjällmo-Godegårds OK55:48+18:2620:30
7Sara JonsonTjällmo-Godegårds OK56:30+19:0820:46
8Marianne Hörbergklubblös59:18+21:5621:48
9Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL1:00:17+22:5522:09
10Viktoria ThudénBoxholm-Mjölby OL1:00:46+23:2422:20
11Carina LindholmTjällmo-Godegårds OK1:00:55+23:3322:23
12Anna PihlströmOK Roxen1:10:24+33:0225:52
13Linda SvenssonFinspångs SOK1:11:10+33:4826:09
14Anna WirénLinköpings Skidklubb1:12:08+34:4626:31
15Elisabet TångningBoxholm-Mjölby OL1:40:34+1:03:1236:58
16Heli  WibergOK Roxen1:47:51+1:10:2939:39
Liselott Anderssonklubblösej godkänd
Jens BolliusMotala AIF OLej godkänd

Öppen 4

4 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars ÖstlinBjörkfors GOIF49:4511:26
2Maud ConradssonÖdeshögs SK1:29:11+39:2620:30
Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Öppen 5

3 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif LindgrenLinköpings OK40:4711:49
2Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL45:22+4:3513:08
3Johan JylltorpLinköpings OK45:38+4:5113:13
4Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL49:18+8:3114:17
5Erik HanssonOK Roxen52:43+11:5615:16
6Ida JohanssonBoxholm-Mjölby OL53:56+13:0915:37
7Isabella DanbergÖdeshögs SK56:58+16:1116:30
8Tina LindgrenLinköpings OK1:00:46+19:5917:36
9Dan JosefssonOK Roxen1:03:23+22:3618:22
10Anna-Karin SalovaaraOK Roxen1:04:36+23:4918:43
11Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:11:02+30:1520:35
12Maria KjellmanLinköpings OK1:18:29+37:4222:44
13Marie WickmanTibro OK1:29:57+49:1026:04

Öppen 6

5 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer KarlssonTjällmo-Godegårds OK56:0710:21
2Anna KorallMotala AIF OL1:00:41+4:3411:11
3Anders AxelssonFinspångs SOK1:17:28+21:2114:17
4Thomas JohanssonOK Kolmården1:18:00+21:5314:23
5Rasmus Birch-TyrbergLinköpings OK1:24:42+28:3515:37
6Göran SvenssonOK Roxen1:42:27+46:2018:54

Öppen 7

2 730 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK20:097:22
2Ingela AlvmyrenHalmstad OK20:12+0:037:23
3Jan AsketunOK Roxen25:46+5:379:26
4Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL27:49+7:4010:11
5Jonas DetterfeltLinköpings OK28:05+7:5610:17
6Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF30:37+10:2811:12
7Bo MagnussonKFUM Örebro OK30:43+10:3411:15
8Anders Janssonklubblös30:56+10:4711:19
9Micke GustafssonEdsboskolans IF32:07+11:5811:45
10Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog32:39+12:3011:57
11Annica MagnussonKFUM Örebro OK33:33+13:2412:17
12Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL33:54+13:4512:25
13Magnus HedegårdOK Kolmården34:22+14:1312:35
14Göran JohanssonMotala AIF OL35:09+15:0012:52
15Yngve PetterssonLinköpings OK35:38+15:2913:03
16Jörgen SvenssonLinköpings OK36:41+16:3213:26
17Torbjörn WrighedMotala AIF OL37:22+17:1313:41
17Per Gunnar GustavssonOK Roxen37:22+17:1313:41
19Ulf KristenssonHalmstad OK37:43+17:3413:48
20Inga-Lill PetterssonLinköpings OK38:03+17:5413:56
21Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL38:10+18:0113:58
22Linda WänströmFinspångs SOK38:33+18:2414:07
23Lisa KorallMotala AIF OL38:54+18:4514:14
24Magnus AllardTjällmo-Godegårds OK39:38+19:2914:31
25Roger StigssonLinköpings OK40:25+20:1614:48
26Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK42:15+22:0615:28
27Åsa BraamOK Denseln42:23+22:1415:31
28Maja-Stina GustavssonOK Roxen43:19+23:1015:52
29Lars JohanssonOK Motala43:50+23:4116:03
30Sven-Olof FranssonSOK Aneby45:32+25:2316:40
31Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK45:43+25:3416:44
32Åsa DetterfeltLinköpings OK47:33+27:2417:25
33Katarina BengtssonHalmstad OK52:07+31:5819:05
34Ingolf BengtssonHalmstad OK52:59+32:5019:24
35Carolina MagnussonLinköpings OK1:12:20+52:1126:29
36Monika EstenbergerFinspångs SOK1:12:44+52:3526:38
Anniken GustafssonÖdeshögs SKej godkänd
Kristine HjortOK Roxenej start

Öppen 8

5 740 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL49:588:42
2Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK52:04+2:069:04
3Andreas ConradssonÖdeshögs SK53:21+3:239:17
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL53:59+4:019:24
5Joakim FornanderOK Roxen55:35+5:379:41
6Inger BergLinköpings OK55:41+5:439:42
7Anders BruhnMotala AIF OL56:00+6:029:45
8Patrik AhlgrenTäby OK56:17+6:199:48
9Thomas PerssonOK Denseln1:03:13+13:1511:00
10Tobias ConradssonÖdeshögs SK1:07:41+17:4311:47
11Hans PetterssonLinköpings Skidklubb1:08:17+18:1911:53
12Jan KaleredOK Denseln1:09:16+19:1812:04
13Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:21:20+31:2214:10
14Jörgen HjortOK Roxen1:28:57+38:5915:29
15Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL1:31:17+41:1915:54
16Johan JohanssonTjällmo-Godegårds OK1:36:50+46:5216:52
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

Öppen 9

7 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan JohanssonBjörkfors GOIF1:15:599:45
2Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:16:52+0:539:52
Per-Anders BlomZinkgruvans IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser