Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kvikkjokks Fjäll-O + Norrbottens Öppna Ultralång-DM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kvikkjokks Fjäll-O + Norrbottens Öppna Ultralång-DM
Arrangörsorganisationer: IFK Kiruna / Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Datum: torsdag 31 juli 2014

Arvidsjaurs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Runar MarktinH75 (3)1:25:5121:11

Bergnäsets AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Per ÖgrenH45 (6)1:38:58+20:0810:52
8Erik ÖgrenH21 (8)2:53:43+1:13:5212:15

Hirvensalon Heitto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tuuli KastemaaD65 (1)ej godkänd

IFK Kiruna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Mats LuspaH21 (8)2:00:59+21:088:32

Jokkmokks SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars GrenÖppen motion 9 (2)1:27:0711:48
2Lotta EkÖppen motion 8 (3)1:07:39+6:3116:42

Långhundra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anton SundgrenH21 (8)1:39:517:02
1Katarina BengtssonD50 (2)1:05:2111:40
Ingela AlnessÖppen motion 8 (3)ej godkänd

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ove EricssonH55 (4)1:45:57+24:1214:21

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hilda ForsgrenD21 (3)1:58:3110:49

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jacob LindstamH21 (8)1:42:51+3:007:15

OK Renen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Inge SöderkvistH45 (6)1:18:508:39
2Signe Leffler-RosendahlD21 (3)2:51:04+52:3315:37
2Eva LefflerD50 (2)1:21:03+15:4214:28
4Alf BergmanH45 (6)1:48:19+29:2911:54
6Krister RosendahlH45 (6)2:10:53+52:0314:22

OK Vargen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Svante LarssonH55 (4)1:21:4511:05
2Christine Doboyd LarssonÖppen motion 5 (2)1:16:19+31:4820:29

OK77

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Amund BeitnesH21 (8)1:49:50+9:597:44

Ounasvaaran Hiihtoseura

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kii KorhonenD55 (1)1:27:1615:35
1Seppo KorhonenH65 (1)1:08:4712:16

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jerker LysellH21 (8)1:42:04+2:137:12

Seskarö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan LindelöfH60 (3)1:23:0711:16

Stora Tuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eva-Lotta LöfgrenD45 (1)1:20:0912:37
4Mattias MårtsH21 (8)1:48:24+8:337:38
Olga PasichnaD21 (3)ej godkänd

Säterbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Åsa PetterssonÖppen motion 7 (3)1:02:48+14:4016:51
3Bengt HanssonÖppen motion 7 (3)1:02:50+14:4216:52

Test

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
test testH75 (3)ej godkänd

Tierps SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elis Sjögren-LevinÖppen motion 9 (2)1:28:36+1:2912:00
3Sven-Erik LevinH55 (4)1:42:30+20:4513:53

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lennart KarlssonH60 (3)1:27:33+4:2611:52

Vittjärvs IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rebecca FahlgrenD16 (1)1:12:4817:58
5Mats DruggeH45 (6)1:55:23+36:3312:40

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lars-Erik LindellH75 (3)1:33:24+7:3323:03

Ylistaron Kilpa-Veljet

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arto Puro-AhoH35 (1)2:22:5313:02
2Veera Puro-AhoD40 (2)1:29:56+3:1314:09

Älvsby IF OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Daniel JohanssonÖppen motion 8 (3)1:01:0815:05
1Karin KarlssonD40 (2)1:26:4313:39
1Agnes KarlssonD14 (2)47:3112:45
1Edit KarlssonD12 (2)29:2210:18
2Karl-Erik LindbäckH55 (4)1:26:15+4:3011:41
2Emma JohanssonD14 (2)1:17:44+30:1320:52
2Frida JohanssonD12 (2)36:34+7:1212:49
3Roland JanssonH60 (3)1:33:30+10:2312:40
3Mats LundinH45 (6)1:47:33+28:4311:49
7Håkan KarlssonH21 (8)2:16:25+36:349:37

Östersunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia LindgrenÖppen motion 5 (2)44:3111:57
1Joakim StenvallÖppen motion 7 (3)48:0812:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser