Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien, etapp 1
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 25 april 2015

D16

4 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RaskKungälvs OK39:289:06
2Johanna NilssonKungälvs OK40:14+0:469:17
3Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK41:01+1:339:28
4Isabella LagoGöteborg-Majorna OK42:54+3:269:54
5Selma MoqvistLerums SOK45:16+5:4810:27
6Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb45:57+6:2910:36
7Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb46:09+6:4110:39
8Sara ForsbergIK Uven46:11+6:4310:39
9Lisa BörnstedtKungälvs OK50:16+10:4811:36
10Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK53:00+13:3212:14
11Ida ErikssonOK Landehof55:18+15:5012:46
12Clara HiltunenGöteborg-Majorna OK57:18+17:5013:13
13Hanna BoquistIK Uven1:00:11+20:4313:53
14Janneke SnijderIK Uven1:07:52+28:2415:40
15Tove JohanssonOK Alehof1:15:44+36:1617:29
Alice BarreforsIK Uvenej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Maja GunnarssonLerums SOKej start

H16

4 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb35:237:43
2Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK36:12+0:497:54
3Johan GrahnIK Uven36:13+0:507:54
4Jonas LauriFK Herkules37:39+2:168:13
5Gabriel SturessonLerums SOK40:12+4:498:46
6Felix FalkGöteborg-Majorna OK46:00+10:3710:02
7Johan HjelmérSjövalla FK46:10+10:4710:04
8Axel ForsmanFK Herkules47:13+11:5010:18
9Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb48:05+12:4210:29
10Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb53:04+17:4111:35
11Johan CahlinIF Marin Väst56:11+20:4812:16
12Filip JohanssonKungälvs OK1:16:29+41:0616:41
Martin LammFrölunda OLej start
Edvin LjungbergSjövalla FKej start
Alvin GrbicMölndal Outdoor IFej start

D16 Kort

3 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DahlströmFK Herkules1:15:3121:30
Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej godkänd

H16 Kort

3 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb41:5410:52
2Timothy NilssonSävedalens AIK42:35+0:4111:03
3Isac AxnerOK Landehof1:02:06+20:1216:07
Martin LindénOK Landehofej godkänd

D14

3 510 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea FagerströmIFK Göteborg29:218:21
2Ellika GrothKungälvs OK31:20+1:598:55
3Märta LjungbergSjövalla FK32:33+3:129:16
4Lovisa MoqvistLerums SOK33:09+3:489:26
5Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK33:25+4:049:31
6Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK34:42+5:219:53
7Matilda HagstrandLerums SOK35:58+6:3710:14
8Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:18+6:5710:20
9Tilda MelkstamLerums SOK37:36+8:1510:42
10Anna FlakbergIFK Göteborg38:08+8:4710:51
11Ella SöderberghIFK Göteborg38:50+9:2911:03
12Maja OttossonMölndal Outdoor IF40:29+11:0811:32
13Rebecca LekbergSävedalens AIK41:54+12:3311:56
14Lisa WreebyOK Landehof42:15+12:5412:02
15Alva BohlinIFK Göteborg42:43+13:2212:10
16Hanna GabrielssonKungälvs OK43:32+14:1112:24
17Lisa FalkGöteborg-Majorna OK43:51+14:3012:29
18Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK48:27+19:0613:48
19Nellie MånssonGöteborg-Majorna OK52:06+22:4514:50
20Matilda ÅkessonOK Landehof52:18+22:5714:54
21Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK54:18+24:5715:28
22Maria BengtssonIF Marin Väst57:10+27:4916:17
23Emelie RönnborgIK Uven1:00:40+31:1917:17
24Kajsa NormanSävedalens AIK1:05:58+36:3718:47
Emine BidegårdIFK Göteborgej godkänd
Matilda JohannessonFrölunda OLej start
Meja EneljungIFK Göteborgej start
Ester FreidlitzOK Landehofej start

H14

3 850 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK26:486:57
2Samuel PihlströmOK Landehof28:00+1:127:16
3Felix DrejmoOK Landehof32:55+6:078:32
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK33:00+6:128:34
5Jakob GunnarssonLerums SOK33:34+6:468:43
6Nils KörleOK Landehof33:39+6:518:44
7Emil AxelssonLerums SOK34:48+8:009:02
8Linus BoströmOK Alehof37:51+11:039:49
9Rasmus FjordsideSävedalens AIK39:29+12:4110:15
10Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK40:54+14:0610:37
11Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK40:55+14:0710:37
12Simon NordbergGöteborg-Majorna OK41:38+14:5010:48
13Adam OlssonSjövalla FK43:06+16:1811:11
14Joel HellmanSjövalla FK43:43+16:5511:21
15Victor JärnekullTolered-Utby Ol-klubb45:46+18:5811:53
16Edvin BorneFrölunda OL46:37+19:4912:06
17Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb47:26+20:3812:19
18Edvin KarlssonKungälvs OK49:02+22:1412:44
19Hannes RosendahlIF Marin Väst50:51+24:0313:12
20Petter JonssonSävedalens AIK51:02+24:1413:15
21Elvis HammarkloSjövalla FK51:04+24:1613:15
22Erik JohanssonOK Alehof51:50+25:0213:27
23Zebastian ArfwedsonFrölunda OL53:59+27:1114:01
24Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubb56:43+29:5514:43
25Emil RavakkoSävedalens AIK1:08:41+41:5317:50
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Samuel BjörkeströmTolered-Utby Ol-klubbej start
Elliot LarsonSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara MahoneyIFK Göteborg19:217:50
2Annie SjööOK Landehof20:50+1:298:26
3Julia LindbladSävedalens AIK24:24+5:039:52
4Fredrika UlfvensköldTolered-Utby Ol-klubb33:20+13:5913:29
5Signe EngströmTolered-Utby Ol-klubb39:25+20:0415:57
6Elsa RybergMölndal Outdoor IF40:58+21:3716:35
Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Rebecka StenholdtFK Herkulesej start

H14 Kort

2 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar HasselbergSävedalens AIK19:197:53
2Karl OlssonIFK Göteborg20:37+1:188:24
3Elias BrattbergOK Landehof20:53+1:348:31
4Viktor Le ClaireFK Herkules20:58+1:398:33
5Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK22:57+3:389:22
6David PohlmanTolered-Utby Ol-klubb24:03+4:449:48
7Mattias MårtenssonFrölunda OL26:08+6:4910:40
8Milton ÅbergSjövalla FK27:07+7:4811:04

D12

2 470 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia LundstedtSjövalla FK16:356:42
2Elsa KarlssonOK Landehof16:36+0:016:43
3Elina ReinholdssonOK Alehof18:02+1:277:18
4Filippa FagerströmIFK Göteborg18:28+1:537:28
5Katrin AsplundKungälvs OK19:23+2:487:50
6Ida BengtssonOK Alehof19:36+3:017:56
7Sofia RaskKungälvs OK19:45+3:107:59
8Julia WallbergOK Alehof20:01+3:268:06
8Rebecka PihlströmOK Landehof20:01+3:268:06
10Molly GranängKungälvs OK21:50+5:158:50
11Agnes BohlinIFK Göteborg22:23+5:489:03
12Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb23:58+7:239:42
13Ida KilnäsSjövalla FK24:53+8:1810:04
14Sara SaetreOK Landehof24:58+8:2310:06
15Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb25:01+8:2610:07
16Emilia KraftIK Uven25:32+8:5710:20
17Alina JohnssonLerums SOK25:52+9:1710:28
18Elin FlakbergIFK Göteborg25:53+9:1810:28
19Mathilde SnijderIK Uven26:44+10:0910:49
20Matilda WallströmSävedalens AIK27:31+10:5611:08
21Louise OlssonMölndal Outdoor IF27:32+10:5711:08
22Emelie BrattbergOK Landehof29:56+13:2112:07
23Josephine CaronSjövalla FK38:15+21:4015:29
24Tuva ÖhgrenSävedalens AIK39:24+22:4915:57
25Sofia LönnbergKungälvs OK39:48+23:1316:06
26Thea FlogårdIK Stern40:59+24:2416:35
Stella SandelinTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Matilda FreidlitzOK Landehofej start

H12

2 450 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK13:475:37
2Elias NordbergGöteborg-Majorna OK14:48+1:016:02
3Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:51+3:046:52
4Albin NyqvistOK Landehof17:21+3:347:04
5Victor BeischerIK Uven17:53+4:067:17
6Melker ÅkessonOK Landehof18:05+4:187:22
7Arvid SkeppSävedalens AIK18:10+4:237:24
8Anton SöderberghIFK Göteborg19:19+5:327:53
9Arvid PerssonMölndal Outdoor IF19:25+5:387:55
10Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb19:27+5:407:56
11Karl GranforsOK Landehof19:50+6:038:05
12Alfred JohanssonOK Alehof20:50+7:038:30
13William RönnborgIK Uven21:38+7:518:49
14Johan Wall JungbjerGöteborgs SK22:04+8:179:00
15Hugo NorbergIK Stern23:03+9:169:24
16Hannes EssungerSjövalla FK23:05+9:189:25
17Lowe HammarFK Herkules23:11+9:249:27
18Jacob GrahnIK Uven23:15+9:289:29
19Lukas GrothKungälvs OK23:47+10:009:42
20Filip JanssonOK Landehof25:32+11:4510:25
21Måns BrinckSjövalla FK26:40+12:5310:53
22Joel RingströmOK Landehof28:06+14:1911:28
23Amos MattssonGöteborg-Majorna OK28:48+15:0111:45
24Simon AlfredssonLerums SOK29:06+15:1911:52
25Simon KarlssonKungälvs OK29:42+15:5512:07
26Alvin OllanderOK Landehof34:51+21:0414:13
27Lucas BoströmOK Alehof35:16+21:2914:23
28Johan SaméusFrölunda OL37:30+23:4315:18
29Erik WettergrenIK Uven1:14:35+1:00:4830:26
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start

D12 Kort

2 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SjööOK Landehof16:517:35
2Josefin LöfstedtFK Herkules22:04+5:139:56
3Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb22:19+5:2810:03
4Elin MolinderFK Herkules24:50+7:5911:11
Agnes ThulinKungälvs OKej start

H12 Kort

2 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik OlssonIFK Göteborg14:086:10
2Erik ÖstlingKungälvs OK14:18+0:106:14
3Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb16:01+1:536:59
4Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg17:59+3:517:51
5Filip LundbergTolered-Utby Ol-klubb18:32+4:248:05
6Simon LjungkvistOK Alehof18:39+4:318:08
7Jakob AspIFK Göteborg23:15+9:0710:09
8Gustav BertsOK Alehof31:05+16:5713:34
Erik KlerforsFK Herkulesej start

D10

2 220 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK14:336:33
2Maja AxelssonLerums SOK15:37+1:047:02
3Emilia LundstedtSjövalla FK15:40+1:077:03
4Emma KarlssonOK Landehof17:00+2:277:39
5Ellen NormanSävedalens AIK17:33+3:007:54
6Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb17:38+3:057:56
7Lisa ErikssonOK Landehof18:10+3:378:10
8Matilda LekbergSävedalens AIK18:16+3:438:13
9Ida KörleOK Landehof20:17+5:449:08
10Nelly MelkstamLerums SOK20:44+6:119:20
11Sara AlfredssonLerums SOK21:10+6:379:32
12Wilma ReinholdssonOK Alehof22:13+7:4010:00
13Johanna PihlströmOK Landehof22:47+8:1410:15
14Miranda WallströmSävedalens AIK23:04+8:3110:23
15Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK23:29+8:5610:34
16Linn MånssonGöteborg-Majorna OK23:51+9:1810:44
17Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb24:11+9:3810:53
18Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb25:13+10:4011:21
19Josefin TengbladIK Uven26:41+12:0812:01
20Simone SnijderIK Uven26:56+12:2312:07
21Nellie OlssonIK Uven27:41+13:0812:28
22Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:43+15:1013:23
23Alice OlssonMölndal Outdoor IF35:11+20:3815:50
24Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF42:30+27:5719:08

H10

2 290 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LindbladSävedalens AIK11:415:06
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK13:09+1:285:44
3Elias NyqvistOK Landehof14:40+2:596:24
4Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb15:15+3:346:39
5Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb16:45+5:047:18
6Erik SlättOK Alehof17:11+5:307:30
7Marcus LammFrölunda OL17:28+5:477:37
8Valter DrejmoOK Landehof17:53+6:127:48
9Adam GranhageSjövalla FK17:56+6:157:49
10Nils RönnblomKungälvs OK18:12+6:317:56
11Felix JohanssonOK Alehof19:10+7:298:22
12Albin SvenssonFK Herkules19:18+7:378:25
13Arvid SillbergMölndal Outdoor IF21:10+9:299:14
14Samuel RingströmOK Landehof21:11+9:309:15
15Johan ÖstlingKungälvs OK21:15+9:349:16
16Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb21:29+9:489:22
17Vilhelm ÖstmanOK Landehof23:01+11:2010:03
18Albin BoellIFK Göteborg24:08+12:2710:32
19Alexander NilssonLerums SOK25:24+13:4311:05
20David RothamelTolered-Utby Ol-klubb25:34+13:5311:09
21Emil GrönroosOK Alehof26:15+14:3411:27
22Noah TrensSjövalla FK26:37+14:5611:37
23Alwin EinarssonKungälvs OK26:40+14:5911:38
24Martin EkFrölunda OL27:29+15:4812:00
25Simon GrahnIK Uven27:32+15:5112:01
26Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubb33:15+21:3414:31
27Sebastian CaronSjövalla FK33:33+21:5214:39
28Olle KullmanOK Alehof42:11+30:3018:25
Linus BååthSävedalens AIKej start

Inskolning

1 340 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emil Alenvik-DahlOK Alehoffullföljt
Maja Alenvik-DahlOK Alehoffullföljt
Alma AnderssonFK Herkulesfullföljt
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Pontus BergströmFrölunda OLfullföljt
Leo BertsOK Alehoffullföljt
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elly EinarssonKungälvs OKfullföljt
Alva  GrahnGöteborgs SKfullföljt
Ella GrahnGöteborgs SKfullföljt
Tyra GrahnGöteborgs SKfullföljt
Ellen GustafssonIK Uvenfullföljt
Alva HedinTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hugo HolgersonOK Landehoffullföljt
Ivar HolmstrandIFK Göteborgfullföljt
Hjalmar JohanssonOK Alehoffullföljt
Gustav JägardSjövalla FKfullföljt
Olof KarlssonFK Herkulesfullföljt
Ida KopkaIFK Göteborgfullföljt
Tea LiljaKlubblösfullföljt
Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Andreas LundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vidar LundbergGöteborgs SKfullföljt
Linnea MarklundGöteborg fullföljt
Jesper NilssonKungälvs OKfullföljt
Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nina OlssonIFK Göteborgfullföljt
Wilma PerssonIK Uvenfullföljt
Albert SandbergFrölunda OLfullföljt
My Oliva SjunnessonKungälvs OKfullföljt
Teo UhrgårdKlubblösfullföljt
Linus WeihardSävedalens AIKfullföljt
Samuel WettergrenIK Uvenfullföljt
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Simon ÖstmanOK Landehoffullföljt

DU1

1 610 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audrey HanssonFrölunda OL11:507:20
2Karin LöfGöteborg-Majorna OK13:54+2:048:38
3Ester LindellGöteborg-Majorna OK13:55+2:058:38
4Lisa MossbergFK Herkules14:15+2:258:51
5Edith HolmstrandIFK Göteborg15:49+3:599:49
6Petronella NyströmOK Landehof16:03+4:139:58
7Ebba KopkaIFK Göteborg17:08+5:1810:38
8Elina KarlssonFK Herkules17:11+5:2110:40
9Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK17:25+5:3510:49
10Linnea LundstedtSjövalla FK17:37+5:4710:56
11Ingrid AnderssonFK Herkules17:38+5:4810:57
12Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb17:52+6:0211:05
13Alice  BohlinIFK Göteborg18:28+6:3811:28
14Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb18:45+6:5511:38
15Tyra AskerlundIK Uven19:29+7:3912:06
16Elin SalbergIK Uven19:33+7:4312:08
17Linnéa GrönroosOK Alehof20:07+8:1712:29
18Linn EneljungIFK Göteborg20:17+8:2712:35
19Elin JohanssonIFK Göteborg21:32+9:4213:22
20Signe KullmanOK Alehof21:40+9:5013:27
21Hedvig GrahnIFK Göteborg21:41+9:5113:28
22Emelina HolmqvistSjövalla FK21:44+9:5413:29
23Ebba LövgärdOK Alehof21:46+9:5613:31
24Amy JohanssonIK Uven21:50+10:0013:33
25Hedda  RoosIFK Göteborg21:54+10:0413:36
26Moa GranhageJärla Orientering22:12+10:2213:47
27Ebba GranhageSjövalla FK22:17+10:2713:50
28Elin ZachrissonKungälvs OK22:33+10:4314:00
29Mailis HolmqvistSjövalla FK23:03+11:1314:19
30Agnes GustavssonIK Uven24:03+12:1314:56
31Leona ÅbergSjövalla FK25:58+14:0816:07
32Linnéa RexOK Landehof26:28+14:3816:26
33Nelly GrothKungälvs OK27:23+15:3317:00
34Linnéa PerssonOK Landehof28:37+16:4717:46
35Sonja BertsOK Alehof28:53+17:0317:56
36Moa WallströmSävedalens AIK29:50+18:0018:31
37Thea JindöIK Uven34:51+23:0121:38
38Anna Fixellsävedalens aik35:10+23:2021:50
39Ella JindöIK Uven42:41+30:5126:30
40Ester GranforsOK Landehof42:53+31:0326:38
41Amelia SavolainenKlubblös1:00:35+48:4537:37
41Amanda PehrsonKlubblös1:00:35+48:4537:37
Hedvig AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Molly AlmerOK Landehofej godkänd

HU1

1 630 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LeireGöteborg-Majorna OK11:267:00
2Emil SkeppSävedalens AIK12:16+0:507:31
3Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb13:34+2:088:19
4Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK13:54+2:288:31
5Albin KarlsmoIK Uven15:23+3:579:26
6Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb16:09+4:439:54
7Holger DavisGöteborg-Majorna OK16:20+4:5410:01
8Emil ArvidssonGöteborg-Majorna OK16:25+4:5910:04
9Gilbert JaksaarGöteborg-Majorna OK16:27+5:0110:05
10Arvid LundbergGöteborgs SK17:00+5:3410:25
11Oscar HerngrenKungälvs OK17:19+5:5310:37
12Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb17:22+5:5610:39
13Eskil Rosengren-LundqvistSjövalla FK18:00+6:3411:02
14Cornelis Rosengren-LundqvistSjövalla FK18:02+6:3611:03
15Joel HolgersonOK Landehof18:31+7:0511:21
16Erik SaméusFrölunda OL18:55+7:2911:36
17Elias BergqvistTolered-Utby Ol-klubb19:20+7:5411:51
18Jarvis HanssonFrölunda OL19:32+8:0611:59
19Gustav RexOK Landehof19:43+8:1712:05
20Olof HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb21:30+10:0413:11
21Albert SandgrenTolered-Utby Ol-klubb21:37+10:1113:15
22Benjamin KarlssonOK Landehof22:20+10:5413:42
23Lukas BerghallOK Landehof22:31+11:0513:48
24Alex NilssonKungälvs OK22:40+11:1413:54
25Rasmus KjellanderOK Landehof23:10+11:4414:12
26Valter CarstamSjövalla FK23:28+12:0214:23
27Kaspar SandelinTolered-Utby Ol-klubb23:47+12:2114:35
28Emil AugustssonGöteborgs SK23:59+12:3314:42
29David BergströmFrölunda OL24:21+12:5514:56
30Melker SjunnessonKungälvs OK25:17+13:5115:30
31Clemens SandelinTolered-Utby Ol-klubb25:23+13:5715:34
32Sebastian JohanssonFK Herkules28:08+16:4217:15
33Erech LarssonTolered-Utby Ol-klubb28:29+17:0317:28
34Elias JohnssonLerums SOK31:12+19:4619:08
35Vidar EkdalaKungälvs OK37:00+25:3422:41
Linus AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Elis GrahnGöteborgs SKej godkänd
Olof BjörkmanSjövalla FKej start
Alfred HallströmTolered-Utby Ol-klubbej start
Isak OllanderOK Landehofej start

DU2

2 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma MaxeOK Alehof17:268:18
2Ia AlgellTolered-Utby Ol-klubb20:47+3:219:53
3Ebba MunckOK Alehof20:57+3:319:58
4Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb21:05+3:3910:02
5Karin LöfGöteborg-Majorna OK22:57+5:3110:55
6Ida AlmerOK Landehof23:11+5:4511:02
7Iris CarstamSjövalla FK23:45+6:1911:18
8Annie ForsFrölunda OL23:56+6:3011:23
9Wilma SaetreOK Landehof24:03+6:3711:27
10Linn JägardSjövalla FK24:56+7:3011:52
11Iremeli JohanssonOK Landehof25:02+7:3611:55
12Emilia PerssonIK Uven25:57+8:3112:21
13Sofia Wallgrensävedalens aik26:06+8:4012:25
14Signe LundqvistSjövalla FK26:25+8:5912:34
15Linnea NyströmTolered-Utby Ol-klubb26:39+9:1312:41
16Linnéa TöppnerOK Landehof27:32+10:0613:06
17Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb27:53+10:2713:16
18Matilda FolkessonIK Uven28:42+11:1613:40
18Felicia PihelSjövalla FK28:42+11:1613:40
20Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb29:03+11:3713:50
21Nellie ValeriaOK Landehof29:40+12:1414:07
22Tilde StridOK Landehof30:26+13:0014:29
23Olivia FreiholtzSjövalla FK31:57+14:3115:12
24Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb32:24+14:5815:25
25Hedda SandgrenTolered-Utby Ol-klubb32:26+15:0015:26
26Eden MattssonGöteborg-Majorna OK35:45+18:1917:01
27Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:22+20:5618:16
28Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb39:38+22:1218:52
29Clara LövgärdOK Alehof49:22+31:5623:30
Lisa GunnarssonLerums SOKej godkänd
Maja KarlssonKungälvs OKej godkänd
Elin AxelssonLerums SOKej start
Alma SöderstamIK Uvenej start

HU2

2 130 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus BoströmGöteborg-Majorna OK15:457:23
2Carl AxelssonIF Marin Väst18:25+2:408:38
3Arvid EkbergIF Marin Väst18:40+2:558:45
4Trond ForsstenKungälvs OK21:01+5:169:52
5Alfred JohanssonOK Landehof22:04+6:1910:21
6Erik BergerIK Uven23:05+7:2010:50
7Axel EkdalaKungälvs OK25:16+9:3111:51
8Simon KilnäsSjövalla FK25:20+9:3511:53
9Tim BergerIK Uven25:49+10:0412:07
10Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubb26:24+10:3912:23
11Lukas MobergerIF Marin Väst26:30+10:4512:26
12Vide EneljungIFK Göteborg26:33+10:4812:27
13Anton EliassonGöteborg-Majorna OK26:37+10:5212:29
13Noam ÅbergSjövalla FK26:37+10:5212:29
15Olle AdrianSjövalla FK26:58+11:1312:39
16Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:22+11:3712:50
17Anton RaskKungälvs OK27:26+11:4112:52
18Samuel KarlssonOK Landehof27:52+12:0713:04
19Erik KarlssonOK Alehof28:02+12:1713:09
20Anton RydénOK Alehof28:20+12:3513:18
21Rasmus GranängKungälvs OK28:47+13:0213:30
22Joel GabrielssonKungälvs OK28:57+13:1213:35
23Isak NilssonOK Landehof30:40+14:5514:23
24Axel BjörkmanSjövalla FK31:49+16:0414:56
25Viktor JanssonMölndal Outdoor IF33:01+17:1615:30
26Edvin LanneKungälvs OK33:17+17:3215:37
27Malte OlssonIK Uven33:19+17:3415:38
28Arvid LanneKungälvs OK33:28+17:4315:42
29Gideon EkholmIK Uven34:19+18:3416:06
30Elias DoncicIK Uven35:32+19:4716:40
31Fredrik HedlundFK Herkules36:50+21:0517:17
32Gustav CarlssonOK Landehof37:59+22:1417:49
33Hugo EtemadFrölunda OL40:11+24:2618:51
34Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb43:04+27:1920:13
35Vilgot RappSjövalla FK44:43+28:5820:59
36Isak ÖhgrenSävedalens AIK44:59+29:1421:07
37William KraftIK Uven45:45+30:0021:28
38Erik HellgrenOK Landehof47:49+32:0422:26
39Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb49:20+33:3523:09
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej start
Alfred SöderstamIK Uvenej start

Öppen motion 1

2 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena HolgersonOK Landehof17:497:21
2Charlotta EklöfGöteborgs SK24:32+6:4310:08
3Emmy JohanssonKungälvs OK43:22+25:3317:55
Per BrattbergOK Landehofej start

Öppen motion 3

2 960 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb20:216:52
2Anna LundbergGöteborgs SK20:45+0:247:00 Ladda ner rutt i gpx-format
3Johan BertsOK Alehof21:35+1:147:17
4Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb21:42+1:217:19
5Katja Stenström-BohlinIFK Göteborg22:41+2:207:39
6Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb23:42+3:218:00
7Fredrik ForsmanFK Herkules24:00+3:398:06
8Tove EneljungIFK Göteborg26:01+5:408:47
9Pernilla SandgrenTolered-Utby Ol-klubb27:48+7:279:23
10Jacob PihelSjövalla FK27:59+7:389:27
11Joakim RönnblomKungälvs OK28:07+7:469:29
12Martin TöppnerOK Landehof28:12+7:519:31
13Stefan AxelssonIF Marin Väst28:13+7:529:31
14Thomas BjörkrothKlubblös28:28+8:079:37
15Mikael AlfredssonLerums SOK28:39+8:189:40
16Ulrika MolinderFK Herkules28:46+8:259:43
17Fredrik BergströmFrölunda OL29:53+9:3210:05
18Catarina ÅkerströmFK Herkules30:05+9:4410:09
19Åsa LindénOK Landehof30:17+9:5610:13
20Maria KilnäsSjövalla FK32:21+12:0010:55
21William CollianderTolered-Utby Ol-klubb32:31+12:1010:59
22Birgitta CahlinIF Marin Väst32:51+12:3011:05
23Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb35:15+14:5411:54
24Gun RosendahlIF Marin Väst35:40+15:1912:02
25Maria GrahnElfsborg SOK35:56+15:3512:08
26Anton ÖstmanOK Landehof36:14+15:5312:14
27Elisabeth ÖstmanOK Landehof36:15+15:5412:14
28Marie AlenvikOK Alehof36:49+16:2812:26
29Karin ÅkessonOK Landehof37:53+17:3212:47
30Maria GustavssonIK Uven40:39+20:1813:43
31Shaoli MitraIFK Göteborg42:18+21:5714:17
32Eva LöthmanSjövalla FK52:23+32:0217:41
33Emma GustavssonIK Uven56:57+36:3619:14
34Adeline FlogårdIK Stern1:13:07+52:4624:42
35Mats LindgrenIK Stern1:13:12+52:5124:43
36Sören BörnstedtKungälvs OK1:23:53+1:03:3228:20
Robert EneljungIFK Göteborgej godkänd
Karin ÅkesdotterIFK Göteborgej godkänd
Gösta MalmerIF Marin Västej godkänd
Eva KilnäsSjövalla FKej godkänd
Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser