Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien, etapp 2
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: lördag 2 maj 2015

D16

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb47:1312:47
2Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK48:15+1:0213:04

H16

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix FalkGöteborg-Majorna OK37:0110:01
2Johannes HolmgrenSävedalens AIK37:19+0:1810:06
3Johan HjelmérSjövalla FK44:42+7:4112:06
4Anton MildtonIK Uven52:18+15:1714:10
5Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb56:28+19:2715:18
6Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:17:14+40:1320:55
Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D16 Kort

3 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba MolinderFK Herkules1:05:1419:49
2Sanna MöllerOK Landehof1:06:38+1:2420:15
Emma DahlströmFK Herkulesej godkänd

H16 Kort

3 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William JörneliusFK Herkules40:5012:15
2Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb49:06+8:1614:44
3Timothy NilssonSävedalens AIK52:55+12:0515:53
4Alvin JohannessonFrölunda OL52:58+12:0815:54
5Martin LindénOK Landehof54:46+13:5616:26
6Isac AxnerOK Landehof58:54+18:0417:41
7Markus GrahnIK Uven1:16:50+36:0023:04

D14

3 290 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta LjungbergSjövalla FK31:279:33
2Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK35:05+3:3810:39
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK35:24+3:5710:45
4Tilda MelkstamLerums SOK36:45+5:1811:10
5Rebecca LekbergSävedalens AIK38:28+7:0111:41
6Hanna GabrielssonKungälvs OK39:12+7:4511:54
7Lovisa MoqvistLerums SOK41:18+9:5112:33
8Matilda HagstrandLerums SOK42:18+10:5112:51
9Maja OttossonMölndal Outdoor IF42:39+11:1212:57
10Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK45:35+14:0813:51
11Lisa WreebyOK Landehof46:22+14:5514:05
12Lisa FalkGöteborg-Majorna OK47:24+15:5714:24
13Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb49:44+18:1715:06
14Ella SöderberghIFK Göteborg50:15+18:4815:16
15Ester FreidlitzOK Landehof51:39+20:1215:41
16Kajsa NormanSävedalens AIK52:00+20:3315:48
17Tilda ErixonIFK Göteborg52:10+20:4315:51
18Emelie RönnborgIK Uven54:14+22:4716:29
19Matilda ÅkessonOK Landehof54:15+22:4816:29
20Anna FlakbergIFK Göteborg55:45+24:1816:56
21Alva BohlinIFK Göteborg1:00:09+28:4218:16
22Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:06:46+35:1920:17
23Ella BjörckIK Uven1:07:03+35:3620:22
Thea FagerströmIFK Göteborgej godkänd
Emine BidegårdIFK Göteborgej godkänd
Marie AsplundKungälvs OKej godkänd
Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Maria BengtssonIF Marin Västej godkänd

H14

3 330 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl JosefssonSävedalens AIK27:178:11
2Felix DrejmoOK Landehof30:30+3:139:09
3Emil AxelssonLerums SOK30:53+3:369:16
4Daniel HolmgrenSävedalens AIK31:51+4:349:33
5Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK36:38+9:2111:00
6Adam OlssonSjövalla FK36:55+9:3811:05
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK39:28+12:1111:51
8Nils GrimbeckSävedalens AIK39:30+12:1311:51
9Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb42:46+15:2912:50
10Hannes RosendahlIF Marin Väst43:40+16:2313:06
11Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK43:59+16:4213:12
12Elliot LarsonSävedalens AIK44:37+17:2013:23
13Wilmer HolmqvistSjövalla FK48:45+21:2814:38
14Emil RavakkoSävedalens AIK48:47+21:3014:38
15Edvin KarlssonKungälvs OK49:47+22:3014:56
16Simon NordbergGöteborg-Majorna OK50:28+23:1115:09
17Elvis HammarkloSjövalla FK50:42+23:2515:13
18Jesper LagerbergSävedalens AIK50:45+23:2815:14
19Linus BoströmOK Alehof53:51+26:3416:10
20Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubb54:52+27:3516:28
21Martin ErikssonFrölunda OL58:59+31:4217:42
22Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:04:44+37:2719:26
Felix KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D14 Kort

2 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda JohannessonFrölunda OL29:5413:10
2Lycka DrakengrenIF Marin Väst31:55+2:0114:03
3Isabella HallMölndal Outdoor IF35:53+5:5915:48
4Signe EngströmTolered-Utby Ol-klubb52:49+22:5523:16
5Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF55:40+25:4624:31
Elsa RybergMölndal Outdoor IFej godkänd
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Fredrika UlfvensköldTolered-Utby Ol-klubbej start
Ida BorlidGöteborg-Majorna OKej start

H14 Kort

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias BrattbergOK Landehof24:5410:49
2Viktor Le ClaireFK Herkules25:47+0:5311:12
3Oscar HasselbergSävedalens AIK39:50+14:5617:19
4Milton ÅbergSjövalla FK51:14+26:2022:16
Emrik LindFK Herkulesej godkänd
Mattias MårtenssonFrölunda OLej godkänd

D12

2 270 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonora AlinderSjövalla FK21:009:15
2Elsa KarlssonOK Landehof21:36+0:369:30
3Olivia LundstedtSjövalla FK22:28+1:289:53
4Sofia RaskKungälvs OK23:10+2:1010:12
5Katrin AsplundKungälvs OK23:14+2:1410:14
6Elsa AspMölndal Outdoor IF26:09+5:0911:31
7Matilda WallströmSävedalens AIK26:18+5:1811:35
8Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb27:09+6:0911:57
9Julia WallbergOK Alehof27:26+6:2612:05
10Disa RangertKungälvs OK28:55+7:5512:44
11Elin FlakbergIFK Göteborg29:08+8:0812:50
11Elina ReinholdssonOK Alehof29:08+8:0812:50
13Rebecka PihlströmOK Landehof29:25+8:2512:57
14Louise OlssonMölndal Outdoor IF31:10+10:1013:43
15Ebba NäsmanLerums SOK31:28+10:2813:51
16Molly GranängKungälvs OK31:34+10:3413:54
17Alina JohnssonLerums SOK31:43+10:4313:58
18Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb31:58+10:5814:04
19Ida KilnäsSjövalla FK32:03+11:0314:07
20Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb32:40+11:4014:23
21Thea FlogårdIK Stern34:00+13:0014:58
22Filippa FagerströmIFK Göteborg34:39+13:3915:15
23Tuva ÖhgrenSävedalens AIK37:52+16:5216:40
24Emelie BrattbergOK Landehof39:25+18:2517:21
25Emilia GrahnIK Uven41:28+20:2818:16
26Anna SvarfvarSjövalla FK48:41+27:4121:26
27Sofia LönnbergKungälvs OK50:05+29:0522:03
28Agnes BohlinIFK Göteborg51:41+30:4122:46
29Irmeli JohanssonOK Landehof55:02+34:0224:14
30Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb57:32+36:3225:20
31Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb57:42+36:4225:25
Matilda FreidlitzOK Landehofej godkänd
Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Emilia KraftIK Uvenej godkänd

H12

2 300 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppSävedalens AIK18:498:10
2William SturessonLerums SOK19:32+0:438:29
3Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb21:56+3:079:32
4Albin NyqvistOK Landehof22:18+3:299:41
5Joel RingströmOK Landehof24:35+5:4610:41
6Gunnar FovaeusSävedalens AIK25:19+6:3011:00
7Johan Wall JungbjerGöteborgs SK26:36+7:4711:33
8Jonas OlandersLerums SOK27:32+8:4311:58
9William RönnborgIK Uven27:40+8:5112:01
10Karl GranforsOK Landehof27:45+8:5612:03
11Alfred JohanssonOK Alehof28:05+9:1612:12
12Anton SöderberghIFK Göteborg28:15+9:2612:16
13Casper SkeppSävedalens AIK28:16+9:2712:17
14Hannes EssungerSjövalla FK28:17+9:2812:17
15Albin SchmidtFrölunda OL29:01+10:1212:36
16Victor BeischerIK Uven29:43+10:5412:55
17Tage KinellIFK Göteborg31:45+12:5613:48
18Axel GrimbeckSävedalens AIK31:55+13:0613:52
19Gustav BertsOK Alehof32:37+13:4814:10
20Ebbe HolmqvistSjövalla FK32:38+13:4914:11
21Alfred JohanssonOK Landehof34:27+15:3814:58
22Lucas BoströmOK Alehof35:02+16:1315:13
23Oscar CarlsonIK Uven35:06+16:1715:15
24Jacob GrahnIK Uven36:20+17:3115:47
25Hugo NorbergIK Stern39:51+21:0217:19
26Johan SaméusFrölunda OL41:31+22:4218:03
27Ville TörmänenMölndal Outdoor IF44:17+25:2819:15
Lukas GrothKungälvs OKej godkänd
Carl ErixonIFK Göteborgej godkänd
Måns BrinckSjövalla FKej godkänd
Alvin OllanderOK Landehofej start
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKej start
Lowe HammarFK Herkulesej start
Arvid PerssonMölndal Outdoor IFej start

D12 Kort

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda AspIFK Göteborg27:3412:52
2Elin MolinderFK Herkules34:42+7:0816:12
3Elsa EdofssonOK Landehof36:46+9:1217:10
4Ida JohannessonFrölunda OL37:31+9:5717:31
5Juni DrakengrenIF Marin Väst1:06:26+38:5231:02
6Maria GergelyFK Herkules1:10:44+43:1033:03

H12 Kort

2 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ÖstlingKungälvs OK20:359:26
2Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb24:21+3:4611:10
3Erik WettergrenIK Uven28:03+7:2812:52
4Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg28:28+7:5313:03
5Erik KlerforsFK Herkules35:51+15:1616:26
6Mikael BjörckIK Uven38:23+17:4817:36
7Emil HammarSjövalla FK38:48+18:1317:47
8Simon LjungkvistOK Alehof42:21+21:4619:25
9Filip LundbergTolered-Utby Ol-klubb44:16+23:4120:18
10Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubb51:38+31:0323:41
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anton KastrupFK Herkulesej godkänd

D10

2 140 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KarlssonOK Landehof18:528:48
2Miranda WallströmSävedalens AIK21:07+2:159:52
3Elsa MoqvistLerums SOK21:16+2:249:56
4Maja AxelssonLerums SOK21:35+2:4310:05
5Wilma ReinholdssonOK Alehof22:10+3:1810:21
6Ellen NormanSävedalens AIK23:29+4:3710:58
7Matilda LekbergSävedalens AIK24:23+5:3111:23
8Emilia LundstedtSjövalla FK24:46+5:5411:34
9Audrey HanssonFrölunda OL27:07+8:1512:40
10Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb29:55+11:0313:58
11Nelly MelkstamLerums SOK30:31+11:3914:15
12Ella PetterssonSävedalens AIK32:50+13:5815:20
13Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK33:29+14:3715:38
14Josefin TengbladIK Uven33:50+14:5815:48
15Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:10+16:1816:25
16Linn MånssonGöteborg-Majorna OK37:17+18:2517:25
17Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK39:20+20:2818:22
18Alice OlssonMölndal Outdoor IF45:48+26:5621:24
19Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK50:37+31:4523:39
Johanna PihlströmOK Landehofej godkänd
Lisa ErikssonOK Landehofej start

H10

2 180 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PerssonFK Herkules19:338:58
2Fabian AlinderSjövalla FK19:53+0:209:07
3Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb20:32+0:599:25
4Tim MartnerFrölunda OL20:50+1:179:33
5Dante RangertKungälvs OK22:29+2:5610:18
6Johan ÖstlingKungälvs OK22:55+3:2210:30
7Elias NyqvistOK Landehof23:12+3:3910:38
8Erik SlättOK Alehof25:52+6:1911:51
9Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb28:06+8:3312:53
10Adam GranhageSjövalla FK28:16+8:4312:57
11Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb29:08+9:3513:21
12Vilhelm ÖstmanOK Landehof30:30+10:5713:59
13Arvid SillbergMölndal Outdoor IF31:06+11:3314:15
14Martin EkFrölunda OL32:24+12:5114:51
15David RothamelTolered-Utby Ol-klubb34:21+14:4815:45
15Felix JohanssonOK Alehof34:21+14:4815:45
17Alwin EinarssonKungälvs OK34:53+15:2016:00
18Lukas ErdalenIFK Göteborg36:43+17:1016:50
19Albin BoellIFK Göteborg38:41+19:0817:44
20Emil GrönroosOK Alehof39:39+20:0618:11
21Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb41:38+22:0519:05
22Alexander NilssonLerums SOK43:12+23:3919:48
23Noah TrensSjövalla FK49:08+29:3522:32
24Valter DrejmoOK Landehof53:31+33:5824:32
25Samuel RingströmOK Landehof59:34+40:0127:19
26Olle KullmanOK Alehof1:04:34+45:0129:37
27Linus AugustssonGöteborgs SK1:15:41+56:0834:43
Marcus LammFrölunda OLej godkänd
Emil LindbladSävedalens AIKej godkänd
Nils RönnblomKungälvs OKej godkänd
Simon GrahnIK Uvenej start

Inskolning

1 520 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alma AnderssonFK Herkulesfullföljt
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Pontus BergströmFrölunda OLfullföljt
Leo BertsOK Alehoffullföljt
Evelina BjörkmanKungälvs OKfullföljt
Emma Bylandklubblösfullföljt
Agnes CahierIK Uvenfullföljt
Dante CahierIK Uvenfullföljt
Moa DahlOK Alehoffullföljt
David ErdalenIFK Göteborgfullföljt
Ella GrahnGöteborgs SKfullföljt
Hilda GrahnGöteborgs SKfullföljt
Märta GrahnGöteborgs SKfullföljt
Ebba HagstrandLerums SOKfullföljt
Oliver HenningssonOK Landehoffullföljt
Cornelis JaaksaarGöteborg-Majorna OKfullföljt
Hjalmar JohanssonOK Alehoffullföljt
Elin KarlssonOK Landehoffullföljt
Olof KarlssonFK Herkulesfullföljt
Sanna KarlssonOK Landehoffullföljt
Alva KullmanOK Alehoffullföljt
Isabella LjungbergMölndal Outdoor IFfullföljt
Andreas LundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Jesper NilssonKungälvs OKfullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
My Oliva SjunnessonKungälvs OKfullföljt
Eric UnemanOK Alehoffullföljt
Samuel WettergrenIK Uvenfullföljt
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Simon ÖstmanOK Landehoffullföljt
Meja StridOK Landehofej godkänd
Elly EinarssonKungälvs OKej start

HU1

1 710 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK12:577:34
2Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb15:12+2:158:53
3Emil SkeppSävedalens AIK15:32+2:359:05
4Herman PetterssonSävedalens AIK16:13+3:169:29
5Gustav RexOK Landehof16:35+3:389:41
6Harald MartnerFrölunda OL16:38+3:419:43
7Holger DaviesGöteborg-Majorna OK19:06+6:0911:10
8Alexander FedjeFrölunda OL19:35+6:3811:27
9Johan HenrikssonSjövalla FK19:38+6:4111:28
9Simon HenrikssonSjövalla FK19:38+6:4111:28
11Arvid LudvigFrölunda OL20:15+7:1811:50
12Jarvis HanssonFrölunda OL20:23+7:2611:55
13Erik SaméusFrölunda OL20:51+7:5412:11
14Axel JakobssonSjövalla FK21:13+8:1612:24
15David BergströmFrölunda OL22:02+9:0512:53
16Elias BergqvistTolered-Utby Ol-klubb22:12+9:1512:58
17Kaspar SandelinTolered-Utby Ol-klubb22:31+9:3413:10
18Melker SjunnessonKungälvs OK23:25+10:2813:41
19Gilbert JaaksaarGöteborg-Majorna OK24:39+11:4214:24
20Rasmus KjellanderOK Landehof25:19+12:2214:48
21Filip ÖstbergIK Uven25:47+12:5015:04
22Clemens SandelinTolered-Utby Ol-klubb26:08+13:1115:16
23Malte LjungkvistOK Alehof26:22+13:2515:25
24Elias JohnssonLerums SOK28:18+15:2116:32
25Elis GrahnGöteborgs SK29:34+16:3717:17
26Vide Palmgren BerissonOK Alehof31:31+18:3418:25
27Alex NilssonKungälvs OK31:36+18:3918:28
28Vidar EkdalaKungälvs OK31:49+18:5218:36
29VIGGO LUDVIGFrölunda OL32:00+19:0318:42
30Emil BjörkqvistFrölunda OL36:06+23:0921:06
31Erech LarssonTolered-Utby Ol-klubb49:34+36:3728:59
Anton DahlbergIK Uvenej start

DU1

1 700 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina KarlssonFK Herkules16:109:30
2Tess AnderssonFK Herkules17:15+1:0510:08
3Signe KullmanOK Alehof18:08+1:5810:40
4Hedvig GrahnIFK Göteborg18:17+2:0710:45
5Tyra AskerlundIK Uven18:20+2:1010:47
6Selma PerssonFK Herkules18:27+2:1710:51
7Lisa MossbergFK Herkules19:23+3:1311:24
8Emelina HolmqvistSjövalla FK19:28+3:1811:27
9Alice BohlinIFK Göteborg20:06+3:5611:49
10Linn RystedtLunds OK20:09+3:5911:51
11Tyra GrahnGöteborgs SK20:35+4:2512:06
12Edith HolmstrandIFK Göteborg20:48+4:3812:14
13Johanna TöppnerOK Landehof21:28+5:1812:37
14Alice EliassonIK Uven21:46+5:3612:48
15Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb21:47+5:3712:48
16Ebba LövgärdOK Alehof22:06+5:5613:00
17Matilda FolkessonIK Uven22:17+6:0713:06
18Alice FagerstömIFK Göteborg22:31+6:2113:14
18Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb22:31+6:2113:14
20Stina KästelTolered-Utby Ol-klubb22:35+6:2513:17
21Elin ZachrissonKungälvs OK24:06+7:5614:10
22Linnéa GrönroosOK Alehof24:57+8:4714:40
23Molly AlmerOK Landehof25:00+8:5014:42
24Ebba GranhageSjövalla FK25:04+8:5414:44
25Leona ÅbergSjövalla FK26:10+10:0015:23
26Mailis HolmqvistSjövalla FK26:31+10:2115:35
27Linnéa PerssonOK Landehof27:02+10:5215:54
28Agnes Nilssonklubblös27:41+11:3116:17
29Alma ErikssonSjövalla FK28:21+12:1116:40
30Vera HöglundSjövalla FK28:23+12:1316:41
31Ingrid AnderssonFK Herkules30:47+14:3718:06
32Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb31:21+15:1118:26
33Linnéa RexOK Landehof33:21+17:1119:37
34Anna JohannessonFrölunda OL34:26+18:1620:15
35Nelly GrothKungälvs OK34:31+18:2120:18
36Ester GranforsOK Landehof36:31+20:2121:28
37Astrid SkylandOK Landehof36:46+20:3621:37
38Thea JindöIK Uven39:03+22:5322:58
38Ella JindöIK Uven39:03+22:5322:58
40Moa WallströmSävedalens AIK41:38+25:2824:29
Fiona Laggrenklubblösej godkänd

Öppen motion 1

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena LundstedtSjövalla FK17:528:45
2Alma MelkstamLerums SOK18:13+0:218:55
3Irene NilssonKungälvs OK20:54+3:0210:14
4Christell MöllerOK Landehof25:10+7:1812:20
5Sara CahierIK Uven50:20+32:2824:40

Öppen motion 3

2 270 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär MoqvistLerums SOK17:157:35
2Lovisa LemanGöteborgs SK18:07+0:527:58
3Pontus BergerIK Uven19:50+2:358:44
4Niklas GranhageSjövalla FK20:45+3:309:08
5Andreas NäsmanLerums SOK20:50+3:359:10
6Ulric BjörckIK Uven21:05+3:509:17
7Emil DahlströmFK Herkules21:48+4:339:36
8Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK22:04+4:499:43
9Helen CarlbomIFK Göteborg23:27+6:1210:19
10Per NordholmSävedalens AIK23:37+6:2210:24
11Filip LemanGöteborgs SK24:23+7:0810:44
12Katja Stenström-BohlinIFK Göteborg24:40+7:2510:51
13Bo LissLerums SOK24:58+7:4310:59
14Michael FolkessonIK Uven27:13+9:5811:59
15Cecilia KarlssonGöteborgs SK27:18+10:0312:01
16Thomas Björkrothklubblös27:41+10:2612:11
17Tove EneljungIFK Göteborg28:35+11:2012:35
18Stefan AxelssonIF Marin Väst29:34+12:1913:01
19Lars MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb29:41+12:2613:04
20Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb29:56+12:4113:11
21Jenny RystedtLunds OK29:59+12:4413:12
22Gun RosendahlIF Marin Väst30:17+13:0213:20
23Joakim RönnblomKungälvs OK30:28+13:1313:25
24Karin ErikssonTolered-Utby Ol-klubb31:11+13:5613:44
25Lukas AndbladOK Landehof34:10+16:5515:03
26Per AndbladOK Landehof34:21+17:0615:07
26Johan NilssonKungälvs OK34:21+17:0615:07
28Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb35:10+17:5515:29
29Anton ÖstmanOK Landehof35:58+18:4315:50
30Carl-Henning LöfGöteborg-Majorna OK36:43+19:2816:10
30Niklas RystedtLunds OK36:43+19:2816:10
32Oskar SjölinIK Uven36:44+19:2916:10
33Viktor TullstenIK Uven36:46+19:3116:11
34Annika FolkessonIK Uven36:55+19:4016:15
35Phil MullinsSjövalla FK37:46+20:3116:38
36Fredrik AnderssonTolered-Utby Ol-klubb37:56+20:4116:42
37Karin ÅkesdotterIFK Göteborg41:54+24:3918:27
38Emma AndbladOK Landehof41:55+24:4018:27
39Gisela AndbladOK Landehof42:08+24:5318:33
40Sofia EklundIFK Göteborg42:38+25:2318:46
41Cecilia ErdalenIFK Göteborg43:49+26:3419:18
42Sara NilssonIK Uven44:01+26:4619:23
43Stina SjölinIK Uven44:05+26:5019:25
44Rikard LarssonIK Uven44:16+27:0119:30
45Agneta LarssonIK Uven44:44+27:2919:42
46Stellan HjelmérSjövalla FK44:59+27:4419:48
47Ulf KokinskyIFK Göteborg45:03+27:4819:50
48Eva KilnäsSjövalla FK46:27+29:1220:27
49Elisabeth ÖstmanOK Landehof50:52+33:3722:24
50Atle RystedtLunds OK51:53+34:3822:51
51Charlotta EklöfGöteborgs SK52:02+34:4722:55
52Maria LarssonKungälvs OK52:03+34:4822:55
53Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb52:23+35:0823:04
54Mia RavakkoSävedalens AIK52:27+35:1223:06
55Ulrika MolinderFK Herkules55:24+38:0924:24
56Henrik LöfGöteborg-Majorna OK55:57+38:4224:38
57Alice Tryggklubblös1:10:43+53:2831:09
58Ingalill MullinsSjövalla FK1:12:26+55:1131:54
59Mats LindgrenIK Stern1:16:11+58:5633:33
60Adeline FlogårdIK Stern1:16:12+58:5733:34
61Saga AhlGöteborg-Majorna OK1:17:13+59:5834:00
Lena TornéusSävedalens AIKej godkänd
Anna MerlanderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Mia Justklubblösej godkänd
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
William CollianderTolered-Utby Ol-klubbej start

HU2

2 140 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BackmanTolered-Utby Ol-klubb17:348:12
2Carl AxelssonIF Marin Väst20:02+2:289:21
3Isak ÖhgrenSävedalens AIK21:04+3:309:50
4Tim BergerIK Uven21:30+3:5610:02
5Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb22:22+4:4810:27
6Svante JohannessonFrölunda OL22:55+5:2110:42
7Hugo EtemadFrölunda OL23:55+6:2111:10
8Ludvig FuxborgSjövalla FK24:28+6:5411:25
9Albin KarlsmoIK Uven26:14+8:4012:15
10Simon KilnäsSjövalla FK26:25+8:5112:20
11Marcus SöderbomSävedalens AIK26:27+8:5312:21
12Axel SlättOK Alehof27:12+9:3812:42
13Gideon EkholmIK Uven28:05+10:3113:07
14Rasmus GranängKungälvs OK28:40+11:0613:23
15Oscar HerngrenKungälvs OK30:17+12:4314:09
16Axel EkdalaKungälvs OK30:33+12:5914:16
17Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb31:48+14:1414:51
18Joel GabrielssonKungälvs OK31:55+14:2114:54
19Anton EliassonGöteborg-Majorna OK32:34+15:0015:13
20Erik BergerIK Uven32:54+15:2015:22
21Fredrik HedlundFK Herkules34:33+16:5916:08
22Viktor JanssonMölndal Outdoor IF34:59+17:2516:20
23Isak DahlOK Alehof35:19+17:4516:30
24Gustaf DalqvistIK Uven35:30+17:5616:35
25Bruno FovaeusSävedalens AIK35:43+18:0916:41
26Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb36:01+18:2716:49
27Elias DoncicIK Uven38:22+20:4817:55
28Gustav CarlssonOK Landehof40:49+23:1519:04
29Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb41:31+23:5719:24
30Erik KarlssonOK Alehof42:26+24:5219:49
31William KraftIK Uven42:40+25:0619:56
32Karl BylandKlubblös43:36+26:0220:22
33Anton RaskKungälvs OK46:03+28:2921:31
34Noam ÅbergSjövalla FK46:44+29:1021:50
David NilssonKungälvs OKej godkänd

DU2

2 090 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb19:419:25
2Emma MaxeOK Alehof21:04+1:2310:04
3Linnéa TöppnerOK Landehof21:49+2:0810:26
4Linnea NyströmTolered-Utby Ol-klubb22:30+2:4910:45
5Julia SvarfvarSjövalla FK23:19+3:3811:09
6Lisa GunnarssonLerums SOK23:28+3:4711:13
7Ally BlomFrölunda OL24:35+4:5411:45
8Annie ForsFrölunda OL24:51+5:1011:53
9Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb25:49+6:0812:21
10Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb25:50+6:0912:21
11Signe AlbinssonSjövalla FK25:52+6:1112:22
12Carin LöfGöteborg-Majorna OK25:58+6:1712:25
13Maja KarlssonKungälvs OK26:39+6:5812:45
14Elin AxelssonLerums SOK26:42+7:0112:46
15Signe LundqvistSjövalla FK27:11+7:3013:00
16Frida DahlbergIK Uven28:43+9:0213:44
17Sanna ÅströmKungälvs OK28:56+9:1513:50
18Ella HammarSjövalla FK29:36+9:5514:09
19Olivia FreiholtzSjövalla FK30:38+10:5714:39
20Ida AlmerOK Landehof30:57+11:1614:48
21Astrid NyströmIFK Göteborg31:30+11:4915:04
22Amy Johansson LarssonIK Uven32:12+12:3115:24
23Klara Bylandklubblös32:22+12:4115:29
24Clara LövgärdOK Alehof33:34+13:5316:03
25Ingrid ToresäterIK Uven34:06+14:2516:18
26Tilde StridOK Landehof34:47+15:0616:38
27Emilia NilssonKungälvs OK35:08+15:2716:48
28Wilma JanssonMölndal Outdoor IF36:23+16:4217:24
29Anna-Lisa KinellIFK Göteborg37:31+17:5017:57
30Emma KarlssonOK Landehof38:48+19:0718:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser