Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien, etapp 4
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / IK Uven
Datum: tisdag 26 maj 2015

D16

4 140 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK36:508:53
2Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK37:40+0:509:05
3Kajsa RaskKungälvs OK39:44+2:549:35
4Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb45:20+8:3010:57
5Emma KarlssonOK Landehof45:41+8:5111:02
6Emelie LorénOK Landehof46:18+9:2811:11
7Alice BarreforsIK Uven46:28+9:3811:13
8Elin HermanssonKungälvs OK46:33+9:4311:14
9Isabella LagoGöteborg-Majorna OK46:49+9:5911:18
10Sara ForsbergIK Uven47:33+10:4311:29
11Hanna BoquistIK Uven49:21+12:3111:55
12Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK49:37+12:4711:59
13Lisa BörnstedtKungälvs OK51:23+14:3312:24
14Tove PerssonMölndal Outdoor IF57:30+20:4013:53
15Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK58:12+21:2214:03
16Maja GunnarssonLerums SOK1:00:22+23:3214:34
17Janneke SnijderIK Uven1:02:25+25:3515:04
18Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:13+27:2315:30
19Rebecka PerssonMölndal Outdoor IF1:05:53+29:0315:54
20Annie OlssonMölndal Outdoor IF1:12:00+35:1017:23
21Tove JohanssonOK Alehof1:20:00+43:1019:19
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Clara HiltunenGöteborg-Majorna OKej start
Selma MoqvistLerums SOKej start

H16

4 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb40:048:32
2Edvin LjungbergSjövalla FK41:21+1:178:48
3Axel BlomFrölunda OL41:50+1:468:55
4Axel ForsmanFK Herkules41:54+1:508:56
5Gabriel SturessonLerums SOK42:01+1:578:57
6Johan GrahnIK Uven42:03+1:598:57
7Jonas LauriFK Herkules42:55+2:519:09
8Felix FalkGöteborg-Majorna OK45:55+5:519:47
9Anton MildtonIK Uven56:34+16:3012:03
10Nils HammarFK Herkules1:04:21+24:1713:43
11Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:09:21+29:1714:47
12Alvin GrbicMölndal Outdoor IF1:12:41+32:3715:29
13Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb1:20:18+40:1417:07
14Witko TammFK Herkules1:30:03+49:5919:12
15Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:34:18+54:1420:06
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd
Johan HjelmérSjövalla FKej start
Johannes HolmgrenSävedalens AIKej start
Martin LammFrölunda OLej start

D16 Kort

3 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna MöllerOK Landehof1:00:0018:07
Emma DahlströmFK Herkulesej start

H16 Kort

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William JörneliusFK Herkules39:2011:34
2Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb39:48+0:2811:42
3Timothy NilssonSävedalens AIK56:41+17:2116:40
4Johan BjörckIK Uven1:08:58+29:3820:17
5Markus GrahnIK Uven1:12:29+33:0921:19

D14

3 450 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK30:108:44
2Tilda MelkstamLerums SOK30:41+0:318:53
3Ellika GrothKungälvs OK31:23+1:139:05
4Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK32:29+2:199:24
5Thea FagerströmIFK Göteborg33:07+2:579:35
6Maria LogrenSjövalla FK36:45+6:3510:39
7Lisa WreebyOK Landehof37:09+6:5910:46
8Hanna GabrielssonKungälvs OK37:24+7:1410:50
9Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK37:30+7:2010:52
10Matilda HagstrandLerums SOK39:25+9:1511:25
11Kajsa NormanSävedalens AIK40:08+9:5811:37
12Olivia AspIFK Göteborg41:06+10:5611:54
13Felicia LorénOK Landehof42:11+12:0112:13
14Alva BohlinIFK Göteborg42:24+12:1412:17
15Ella SöderberghIFK Göteborg43:33+13:2312:37
16Ella BjörckIK Uven44:52+14:4213:00
17Maja OttossonMölndal Outdoor IF45:17+15:0713:07
18Klara SäfstenMölndal Outdoor IF45:49+15:3913:16
19Ester FreidlitzOK Landehof46:08+15:5813:22
20Tilda ErixonIFK Göteborg46:42+16:3213:32
21Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb47:31+17:2113:46
22Rebecca LekbergSävedalens AIK48:16+18:0613:59
23Emine BidegårdIFK Göteborg48:51+18:4114:09
24Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF49:41+19:3114:24
25Matilda JohannessonFrölunda OL51:48+21:3815:00
26Emelie RönnborgIK Uven53:34+23:2415:31
27Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK56:38+26:2816:24
Anna FlakbergIFK Göteborgej godkänd
Marie AsplundKungälvs OKej start
Lovisa MoqvistLerums SOKej start
Annie SjööOK Landehofej start

H14

3 460 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof26:287:38
2Felix DrejmoOK Landehof29:55+3:278:38
3Carl JosefssonSävedalens AIK30:07+3:398:42
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK30:21+3:538:46
5Emil AxelssonLerums SOK31:34+5:069:07
6Nils KörleOK Landehof31:58+5:309:14
7Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK32:34+6:069:24
8Jakob GunnarssonLerums SOK33:03+6:359:33
9Per NordholmSävedalens AIK35:59+9:3110:23
10Nils GrimbeckSävedalens AIK37:04+10:3610:42
11Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK37:28+11:0010:49
12Daniel HolmgrenSävedalens AIK38:54+12:2611:14
13Arvid BacktemanLerums SOK41:06+14:3811:52
14Hannes RosendahlIF Marin Väst42:12+15:4412:11
15Erik JohanssonOK Alehof42:17+15:4912:13
16Adam OlssonSjövalla FK45:36+19:0813:10
17Joel HellmanSjövalla FK47:26+20:5813:42
18Jesper LagerbergSävedalens AIK48:16+21:4813:56
19Edvin NilssonKungälvs OK49:33+23:0514:19
20Linus BoströmOK Alehof49:38+23:1014:20
21Zebastian ArfwedsonFrölunda OL50:15+23:4714:31
22Edvin BorneFrölunda OL50:44+24:1614:39
23Samuel BjörkeströmTolered-Utby Ol-klubb51:21+24:5314:50
24Mattias LauriFK Herkules52:53+26:2515:17
25Simon NordbergGöteborg-Majorna OK53:32+27:0415:28
26Petter JonssonSävedalens AIK56:09+29:4116:13
27Wilmer LindblomKungälvs OK56:45+30:1716:24
28Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:07:09+40:4119:24
29Elliot LarsonSävedalens AIK1:13:13+46:4521:09
30Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:21:35+55:0723:34
Noah MamaniFrölunda OLej godkänd
Victor JärnekullTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Emil RavakkoSävedalens AIKej godkänd
Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Edvin KarlssonKungälvs OKej start
Rasmus FjordsideSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lycka DrakengrenIF Marin Väst28:0111:23
2Rebecka StenholdtFK Herkules30:55+2:5412:34
3Signe EngströmTolered-Utby Ol-klubb33:20+5:1913:33
4Elsa RybergMölndal Outdoor IF37:43+9:4215:19
5Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF46:00+17:5918:41
Ida BorlidGöteborg-Majorna OKej godkänd
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Fredrika UlfvensköldTolered-Utby Ol-klubbej start

H14 Kort

2 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar HasselbergSävedalens AIK23:199:24
2Karl OlssonIFK Göteborg24:09+0:509:44
3Viktor Le ClaireFK Herkules27:03+3:4410:54
4Mattias MårtenssonFrölunda OL30:33+7:1412:19
5Milton ÅbergSjövalla FK39:09+15:5015:47
6Olle KlingbergGöteborg-Majorna OK49:44+26:2520:03
7Elias BrattbergOK Landehof50:46+27:2720:28
8David PohlmanTolered-Utby Ol-klubb1:06:45+43:2626:54
Emrik LindFK Herkulesej godkänd

D12

2 200 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia LundstedtSjövalla FK17:327:58
2Elsa KarlssonOK Landehof18:25+0:538:22
3Disa RangertKungälvs OK19:23+1:518:48
3Ida BengtssonOK Alehof19:23+1:518:48
5Julia WallbergOK Alehof19:29+1:578:51
6Sofia RaskKungälvs OK19:30+1:588:51
7Katrin AsplundKungälvs OK19:36+2:048:54
8Elin FlakbergIFK Göteborg19:45+2:138:58
9Elin MolinderFK Herkules20:02+2:309:06
10Agnes BohlinIFK Göteborg20:30+2:589:19
11Emilia KraftIK Uven20:33+3:019:20
11Eleonora AlinderSjövalla FK20:33+3:019:20
13Rebecka PihlströmOK Landehof21:50+4:189:55
14Emilia GrahnIK Uven21:55+4:239:57
15Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb22:56+5:2410:25
16Louise OlssonMölndal Outdoor IF23:04+5:3210:29
17Elsa SjööOK Landehof23:14+5:4210:33
18Anna SvarfvarSjövalla FK23:45+6:1310:47
19Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb23:48+6:1610:49
20Mathilde SnijderIK Uven23:53+6:2110:51
21Matilda WallströmSävedalens AIK24:07+6:3510:57
22Elsa AspMölndal Outdoor IF24:40+7:0811:12
23Filippa FagerströmIFK Göteborg24:42+7:1011:13
24Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb24:46+7:1411:15
25Ebba NäsmanLerums SOK24:51+7:1911:17
26Elina ReinholdssonOK Alehof25:53+8:2111:45
27Emelie BrattbergOK Landehof26:42+9:1012:08
28Thea FlogårdIK Stern26:50+9:1812:11
29Alina JohnssonLerums SOK27:32+10:0012:30
30Molly GranängKungälvs OK27:44+10:1212:36
31Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb28:05+10:3312:45
32Sara SaetreOK Landehof28:48+11:1613:05
33Josephine CaronSjövalla FK29:23+11:5113:21
34Tuva ÖhgrenSävedalens AIK30:20+12:4813:47
Ida JohannessonFrölunda OLej start
Matilda FreidlitzOK Landehofej start

H12

2 520 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK20:128:00
2Casper SkeppSävedalens AIK21:03+0:518:21
3William SturessonLerums SOK21:59+1:478:43
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:50+2:389:03
5Albin NyqvistOK Landehof25:29+5:1710:06
6Simon BååthSävedalens AIK25:37+5:2510:09
7Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb26:00+5:4810:19
8Carl ErixonIFK Göteborg28:09+7:5711:10
9Lowe HammarFK Herkules28:30+8:1811:18
10Joel RingströmOK Landehof29:32+9:2011:43
11Tage KinellIFK Göteborg29:39+9:2711:45
12Melker ÅkessonOK Landehof30:20+10:0812:02
13Alfred JohanssonOK Alehof31:47+11:3512:36
14Gustav BertsOK Alehof32:00+11:4812:41
15Lukas GrothKungälvs OK32:25+12:1312:51
16Ebbe HolmqvistSjövalla FK32:27+12:1512:52
16Erik ÖstlingKungälvs OK32:27+12:1512:52
18Alvin OllanderOK Landehof32:31+12:1912:54
19William RönnborgIK Uven32:58+12:4613:04
20Anton SöderberghIFK Göteborg33:42+13:3013:22
21Lucas BoströmOK Alehof34:43+14:3113:46
22Oscar CarlsonIK Uven35:36+15:2414:07
23Hannes EssungerSjövalla FK35:41+15:2914:09
24Albin SchmidtFrölunda OL37:53+17:4115:01
25Simon AlfredssonLerums SOK40:36+20:2416:06
26Johan SaméusFrölunda OL40:53+20:4116:13
27Amos MattssonGöteborg-Majorna OK46:45+26:3318:33
28Jacob GrahnIK Uven48:14+28:0219:08
29Simon KarlssonKungälvs OK1:03:14+43:0225:05
Henrik LöfGöteborg-Majorna OKej godkänd
Victor BeischerIK Uvenej godkänd
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Axel GrimbeckSävedalens AIKej godkänd
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Hugo NorbergIK Sternej godkänd
Simon LjungkvistOK Alehofej godkänd
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
William HellstrandIK Uvenej godkänd
Karl GranforsOK Landehofej start
Måns BrinckSjövalla FKej start
Alfred JohanssonOK Landehofej start

D12 Kort

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg18:518:36
2Maria GergelyFK Herkules22:06+3:1510:05
3Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubb25:26+6:3511:36
4Elsa EdofssonOK Landehof25:30+6:3911:38
5Irmeli JohanssonOK Landehof25:54+7:0311:49
6Juni DrakengrenIF Marin Väst30:19+11:2813:50

H12 Kort

2 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik OlssonIFK Göteborg14:386:31
2Jakob AspIFK Göteborg19:29+4:518:41
3Anton KastrupFK Herkules20:24+5:469:06
4Axel CullbrandMölndal Outdoor IF23:03+8:2510:17
5Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg23:58+9:2010:41
6Filip LundbergTolered-Utby Ol-klubb32:40+18:0214:35
7Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb33:17+18:3914:51
8Mikael BjörckIK Uven36:15+21:3716:10
9Erik KlerforsFK Herkules56:01+41:2325:00
Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Carl IsegranIK Uvenej start
Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

2 210 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia LundstedtSjövalla FK16:027:15
2Ida KörleOK Landehof16:52+0:507:37
3Maja AxelssonLerums SOK17:41+1:398:00
4Miranda WallströmSävedalens AIK18:16+2:148:15
5Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb18:31+2:298:22
6Lisa ErikssonOK Landehof19:08+3:068:39
7Audrey HanssonFrölunda OL19:36+3:348:52
8Matilda LekbergSävedalens AIK19:40+3:388:53
9Sara AlfredssonLerums SOK20:14+4:129:09
10Sara BengtssonOK Alehof20:28+4:269:15
11Emma KarlssonOK Landehof20:51+4:499:26
12Simone SnijderIK Uven21:00+4:589:30
13Ellen NormanSävedalens AIK21:58+5:569:56
14Johanna PihlströmOK Landehof22:01+5:599:57
15Ella PetterssonSävedalens AIK22:43+6:4110:16
16Josefin TengbladIK Uven24:38+8:3611:08
17Alice OlssonMölndal Outdoor IF26:26+10:2411:57
18Wilma ReinholdssonOK Alehof27:41+11:3912:31
19Nellie OlssonIK Uven27:46+11:4412:33
20Elin SalbergIK Uven28:30+12:2812:53
21Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF34:41+18:3915:41
Tyra AskerlundIK Uvenej godkänd
Elsa MoqvistLerums SOKej start

H10

2 160 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LindbladSävedalens AIK13:546:26
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:33+0:396:44
3Hannes PerssonFK Herkules14:36+0:426:45
4Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb15:35+1:417:12
5Tim MartnerFrölunda OL15:51+1:577:20
6Elias NyqvistOK Landehof16:18+2:247:32
7Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb17:04+3:107:54
8Jacob TegnérLerums SOK17:12+3:187:57
9Fabian AlinderSjövalla FK17:44+3:508:12
10Dante RangertKungälvs OK18:00+4:068:20
11Felix JohanssonOK Alehof18:18+4:248:28
12Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb18:37+4:438:37
13Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb18:42+4:488:39
14Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb19:27+5:339:00
15Axel EckerlidSävedalens AIK19:36+5:429:04
16Albin SvenssonFK Herkules19:43+5:499:07
17Erik KarlssonOK Alehof19:48+5:549:10
18Arvid SillbergMölndal Outdoor IF20:12+6:189:21
19David RothamelTolered-Utby Ol-klubb20:43+6:499:35
20Erik SlättOK Alehof21:21+7:279:53
21Linus AlinderSjövalla FK21:30+7:369:57
22Samuel RingströmOK Landehof22:59+9:0510:38
23Nils RönnblomKungälvs OK23:18+9:2410:47
24Johan ÖstlingKungälvs OK24:19+10:2511:15
25Linus BååthSävedalens AIK24:24+10:3011:17
26Alwin EinarssonKungälvs OK24:26+10:3211:18
27Albin KarlsmoIK Uven24:57+11:0311:33
28Albin BoellIFK Göteborg25:11+11:1711:39
28Viktor JanssonMölndal Outdoor IF25:11+11:1711:39
30Lukas ErdalenIFK Göteborg25:59+12:0512:01
31Axel SlättOK Alehof26:29+12:3512:15
32Gideon EkholmIK Uven27:42+13:4812:49
33Sebastian CaronSjövalla FK28:20+14:2613:07
34Martin EkFrölunda OL29:43+15:4913:45
35Emil GrönroosOK Alehof36:24+22:3016:51
36Olle KullmanOK Alehof1:01:01+47:0728:14
Filip WillnerOK Landehofej godkänd
Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Erik BergerIK Uvenej godkänd
Noah TrensSjövalla FKej start
Valter DrejmoOK Landehofej start

Inskolning

1 240 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Stella AlbertssonLerums SOKfullföljt
Alma AnderssonFK Herkulesfullföljt
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Linus AugustssonGöteborgs SKfullföljt
Ole BerghallOK Landehoffullföljt
Sara BergqvistGöteborg-Majorna OKfullföljt
Evelina BjörkmanKungälvs OKfullföljt
Meja BoqvistMölndal Outdoor IFfullföljt
Klara BrockmarkMölndal Outdoor IFfullföljt
Jacob BörstellSävedalens AIKfullföljt
Agnes CahierIK Uvenfullföljt
Dante CahierIK Uvenfullföljt
Olof DalénLerums SOKfullföljt
Milton EnstedtMölndal Outdoor IFfullföljt
Ture EnstedtMölndal Outdoor IFfullföljt
Tilma GlamhedenOK Landehoffullföljt
Ebba HagstrandLerums SOKfullföljt
Max HarryssonIK Uvenfullföljt
Angelica HeislerTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hjalmar JohanssonOK Alehoffullföljt
Elin KarlssonOK Landehoffullföljt
Lukas LejonbergMölndal Outdoor IFfullföljt
Elin LidénOK Landehoffullföljt
Isabella LjungbergMölndal Outdoor IFfullföljt
Vincent LjungbergMölndal Outdoor IFfullföljt
Alma LundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Andreas LundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vidar LundbergGöteborgs SKfullföljt
Axel LydmarkSjövalla FKfullföljt
ivan MarmgrenMölndal Outdoor IFfullföljt
Arvid MårildGöteborg SKfullföljt
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Greta PrinceMölndal Outdoor IFfullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Alva SahlqistOK Landehoffullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Meja StridOK Landehoffullföljt
Sebastian WessmanIK Uvenfullföljt
Axel VikenIK Uvenfullföljt
Lova VikenIK Uvenfullföljt
Tindra WikströmMölndal Outdoor IFfullföljt
Saga WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Sara WåhlströmOK Landehoffullföljt
Albert BergstrandMölndal Outdoor IFej godkänd
Wilhelm BjöremarkFK Herkulesej godkänd
Alvar HedenblomOK Rävenej godkänd
Linus WeihardSävedalens AIKej start

DU1

1 740 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelina HolmqvistSjövalla FK14:088:07
2Tess AnderssonFK Herkules14:35+0:278:22
3Alice BohlinIFK Göteborg14:48+0:408:30
4Signe KullmanOK Alehof15:02+0:548:38
5Ebba LövgärdOK Alehof15:05+0:578:40
6Hanna SchälinOK Alehof15:06+0:588:40
7Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK15:17+1:098:47
8Frida DahlbergIK Uven16:32+2:249:30
9Elin ClaessonOK Landehof16:33+2:259:30
10Johanna WåhlströmOK Landehof17:05+2:579:49
11Johanna TöppnerOK Landehof17:27+3:1910:01
12Linnea OskarssonSjövalla FK17:30+3:2210:03
13Elina KarlssonFK Herkules17:52+3:4410:16
14Maja TorseinFrölunda OL17:53+3:4510:16
15Matilda FolkessonIK Uven17:59+3:5110:20
16Molly AlmerOK Landehof18:46+4:3810:47
17Amy JohanssonIK Uven18:53+4:4510:51
18Anna FixellSävedalens AIK19:12+5:0411:02
19Julia HermanssonSävedalens AIK19:26+5:1811:10
20Moa WallströmSävedalens AIK20:21+6:1311:41
21Sigrid BeckmanLerums SOK21:22+7:1412:16
22Torborg BeckmanLerums SOK21:45+7:3712:30
23Ella BorgLerums SOK22:16+8:0812:47
24Alice EliassonIK Uven22:28+8:2012:54
25Elin BenrothSävedalens AIK23:03+8:5513:14
26Ingrid AnderssonFK Herkules23:31+9:2313:30
27Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK23:51+9:4313:42
28Emilia PerssonIK Uven24:04+9:5613:49
29Saga PetersénLerums SOK24:07+9:5913:51
30Linnea NilssonOK Landehof24:10+10:0213:53
31Linnéa GrönroosOK Alehof24:24+10:1614:01
32Nelly GrothKungälvs OK24:33+10:2514:06
33Anna JohannessonFrölunda OL24:51+10:4314:16
34Karla BoisenOK Landehof24:54+10:4614:18
34Elvira LindkvistOK Landehof24:54+10:4614:18
36Ellen GustavssonIK Uven24:56+10:4814:19
37Leona ÅbergSjövalla FK25:24+11:1614:35
38Johanna SteenOK Alehof26:36+12:2815:17
39Thea JindöIK Uven27:00+12:5215:31
40Ella JindöIK Uven27:01+12:5315:31
41Ellen RubendahlFrölunda OL27:18+13:1015:41
42Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb27:28+13:2015:47
43Märta BöregårdOK Gläntan28:59+14:5116:39
44Hanna SalbergIK Uven29:15+15:0716:48
45Elly EinarssonKungälvs OK34:40+20:3219:55
46Ester GranforsOK Landehof34:43+20:3519:57
47Ester MagnussonOK Landehof34:52+20:4420:02
48Signe MagnussonOK Landehof35:03+20:5520:08
49Elsa SchmidtFrölunda OL36:11+22:0320:47
50Linnéa RexOK Landehof41:37+27:2923:55
51Wilma PerssonIK Uven43:13+29:0524:50
Alice GrossIK Uvenej godkänd
Zoe BreitlowLerums SOKej start
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start
Nora NyståsLerums SOKej start
HANNA OLSSONLerums SOKej start
Ebba SamuelssonLerums SOKej start

HU1

1 700 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK13:067:42
2Harald MartnerFrölunda OL13:42+0:368:03
3Noah HedenblomOK Räven13:57+0:518:12
4Olof HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb14:22+1:168:27
5Oscar HedströmLerums SOK14:50+1:448:43
6Erik SaméusFrölunda OL15:22+2:169:02
7Malte LjungkvistOK Alehof15:26+2:209:04
8Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb15:46+2:409:16
9Carl HasselbergSävedalens AIK15:58+2:529:23
10Arvid LundbergGöteborgs SK16:00+2:549:24
11Herman PetterssonSävedalens AIK16:54+3:489:56
12Johan HenrikssonSjövalla FK17:19+4:1310:11
12Rasmus Wiklund-RudqvistIK Uven17:19+4:1310:11
14Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb17:24+4:1810:14
15Victor BrattSjövalla FK17:32+4:2610:18
16Simon HenrikssonSjövalla FK17:35+4:2910:20
17Anton DahlbergIK Uven17:36+4:3010:21
18Hugo BoqvistMölndal Outdoor IF17:51+4:4510:30
19Oskar FloodLerums SOK18:10+5:0410:41
20Gustav RexOK Landehof18:38+5:3210:57
21Jarvis HanssonFrölunda OL18:41+5:3510:59
22Lucas DrufvaIK Uven19:52+6:4611:41
23Isak OllanderOK Landehof20:06+7:0011:49
24Lukas BerghallOK Landehof20:17+7:1111:55
25Melker SjunnessonKungälvs OK20:35+7:2912:06
26Elian HaraldssonLerums SOK20:43+7:3712:11
27Edvin JacobsenLerums SOK20:53+7:4712:17
28Tryggve BeckmanLerums SOK22:27+9:2113:12
29Olle ÖsteLerums SOK22:43+9:3713:21
30Vide Palmgren-BerissonOK Alehof23:10+10:0413:37
31Benjamin KarlssonOK Landehof24:24+11:1814:21
32Elmer JacobsenLerums SOK24:27+11:2114:22
33Albert RogöFrölunda OL24:29+11:2314:24
34Pontus MarminSävedalens AIK24:37+11:3114:28
35Johan  ElmekloFrölunda OL24:39+11:3314:30
36Oliver HenningssonOK Landehof25:12+12:0614:49
37Charlie BorgLerums SOK25:24+12:1814:56
38Melvin ClaessonOK Landehof25:37+12:3115:04
39Elliot ClaessonOK Landehof25:41+12:3515:06
40Einar Söderberg-BeckmanSjövalla FK25:50+12:4415:11
41Emil WalleniusFrölunda OL25:54+12:4815:14
42Hugo HolgersonOK Landehof25:55+12:4915:14
43Rasmus KjellanderOK Landehof26:09+13:0315:22
44Jonathan FloodLerums SOK26:49+13:4315:46
45Filip ÖstbergIK Uven27:11+14:0515:59
46Melker ÖstbergIK Uven27:12+14:0616:00
47Elias JohnssonLerums SOK32:59+19:5319:24
48Vidar EkdalaKungälvs OK35:58+22:5221:09
49Nils LydmarkSjövalla FK37:45+24:3922:12
50Emil AugustssonGöteborgs SK38:31+25:2522:39
51Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb40:20+27:1423:43
52Casper JanssonIK Uven40:32+27:2623:50
53Albin BergmanIK Uven40:57+27:5124:05
54William TengbladIK Uven42:12+29:0624:49
Elias LauriFK Herkulesej godkänd
Eric OlofssonSjövalla FKej godkänd
Elias BergqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Gustav BergströmLerums SOKej start
Rasmus IsegranIK Uvenej start
Isak NyståsLerums SOKej start
Alfred SöderholmLerums SOKej start
Noel WåhlinLerums SOKej start

DU2

2 160 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma MaxeOK Alehof16:507:47
2Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb19:56+3:069:13
3Ebba MunckOK Alehof20:02+3:129:16
4Signe KullanderSävedalens AIK20:13+3:239:21
5Julia SvarfvarSjövalla FK20:27+3:379:28
6Sofia LindstedtSävedalens AIK20:42+3:529:35
7Linn JägardSjövalla FK20:53+4:039:40
8Annie ForsFrölunda OL21:43+4:5310:03
9Esther MalmbergOK Landehof22:44+5:5410:31
10Maja KarlssonKungälvs OK22:53+6:0310:35
11Ida AlmerOK Landehof23:03+6:1310:40
12Alva NäsLerums SOK23:04+6:1410:40
13Frida OlofssonSjövalla FK23:18+6:2810:47
14Elin AxelssonLerums SOK23:28+6:3810:51
15Signe LundqvistSjövalla FK23:55+7:0511:04
16Felicia PihelSjövalla FK23:58+7:0811:05
17Lina HallbergSjövalla FK24:11+7:2111:11
18Emma JanssonIK Uven24:42+7:5211:26
19Nellie ValeriaOK Landehof24:58+8:0811:33
20Sofia WallgrenSävedalens AIK25:22+8:3211:44
21Astrid NyströmIFK Göteborg25:27+8:3711:46
22Wilma SaetreOK Landehof26:00+9:1012:02
23Linnéa TöppnerOK Landehof26:03+9:1312:03
24Ally BlomFrölunda OL26:09+9:1912:06
25Clara LövgärdOK Alehof26:26+9:3612:14
26Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb28:10+11:2013:02
27Agnes StrömSjövalla FK29:53+13:0313:50
28Alma ErikssonSjövalla FK30:19+13:2914:02
29Lisa GunnarssonLerums SOK30:20+13:3014:02
30Signe LindebladIFK Göteborg30:34+13:4414:09
31Carin LöfGöteborg-Majorna OK30:57+14:0714:19
32Karin PrinceMölndal Outdoor IF31:26+14:3614:33
33Vilma JanssonMölndal Outdoor IF33:57+17:0715:43
34Anna-Lisa KinellIFK Göteborg34:26+17:3615:56
35Evelina LindsjöSävedalens AIK35:11+18:2116:17
36Alma  SöderstamIK Uven35:18+18:2816:20
37Astrid SkylandOK Landehof36:23+19:3316:50
38Tilde StridOK Landehof36:26+19:3616:52
39Linnéa PerssonOK Landehof36:28+19:3816:52
40Ester ZetterbergIK Uven41:23+24:3319:09
41Vera HöglundSjövalla FK41:51+25:0119:22
Liva SkårmanFrölunda OLej godkänd

HU2

2 230 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl AxelssonIF Marin Väst17:357:53
2Isak ÖhgrenSävedalens AIK21:16+3:419:32
3Elias DoncicIK Uven21:19+3:449:33
4Tom EkenstråleFK Herkules21:40+4:059:42
5Alexander HöglindFK Herkules22:36+5:0110:08
6Isak NilssonOK Landehof23:20+5:4510:27
7William VildinFK Herkules23:26+5:5110:30
8Axel EkdalaKungälvs OK23:31+5:5610:32
9Liam JohnstoneIK Uven24:11+6:3610:50
10Malte MåhlbergSjövalla FK24:26+6:5110:57
11Anton RaskKungälvs OK25:16+7:4111:19
12Axel StrömSjövalla FK26:07+8:3211:42
13Ivar LingstenMölndal Outdoor IF26:15+8:4011:46
14Noam ÅbergSjövalla FK26:22+8:4711:49
15Malte OlssonIK Uven26:27+8:5211:51
16Joel HolgersonOK Landehof27:27+9:5212:18
17Axel SkårmanFrölunda OL28:12+10:3712:38
18Samuel KarlssonOK Landehof29:00+11:2513:00
19Alexander FedjeFrölunda OL29:56+12:2113:25
19Hugo NobornIFK Göteborg29:56+12:2113:25
21Arvid LindebladIFK Göteborg30:36+13:0113:43
22Rasmus GranängKungälvs OK31:38+14:0314:11
23Egil MorénLerums SOK31:49+14:1414:16
24Joel GabrielssonKungälvs OK32:42+15:0714:39
25Gustav DahlkvistIK Uven33:16+15:4114:55
26Erik HöglindFK Herkules33:59+16:2415:14
27Arvid LanneKungälvs OK34:37+17:0215:31
28Elis GrahnGöteborgs SK35:09+17:3415:45
29William KraftIK Uven35:22+17:4715:51
30David BergströmFrölunda OL36:08+18:3316:12
31Alfred SöderstamIK Uven37:15+19:4016:42
32Edvin GeorgssonOK Landehof1:03:23+45:4828:25
Eskil ZetterbergIK Uvenej godkänd
Tim BergerIK Uvenej godkänd
Anton ElliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 1

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl AgrellSävedalens AIK19:028:34
2Ulrika EdofssonOK Landehof19:16+0:148:40
3Anna BertsOK Alehof24:21+5:1910:58
4Björn DjupströmFrölunda OL27:36+8:3412:25
5Christell MöllerOK Landehof28:17+9:1512:44

Öppen motion 3

2 500 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL15:256:10
2Arvid HammarFK Herkules16:34+1:096:37
3Robert EneljungIFK Göteborg16:41+1:166:40
4Per SvenssonIFK Göteborg16:54+1:296:45
5Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK17:19+1:546:55
6Erik EngvallIFK Göteborg18:25+3:007:22
7Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb19:58+4:337:59
8Cecilia FlakbergIFK Göteborg20:01+4:368:00
9Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK20:32+5:078:12
10Stefan AxelssonIF Marin Väst20:58+5:338:23
11Ulrika MolinderFK Herkules21:48+6:238:43
12Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK22:28+7:038:59
12Katja Stenström-BohlinIFK Göteborg22:28+7:038:59
14Helen CarlbomIFK Göteborg22:37+7:129:02
15Anna LindqvistIFK Göteborg22:55+7:309:10
16Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK23:02+7:379:12
17Lena KolenIF Marin Väst23:18+7:539:19
18Mats LindgrenIK Stern23:31+8:069:24
19Henrik EssungerSjövalla FK23:34+8:099:25
20Malin SöderberghIFK Göteborg24:04+8:399:37
21Malin FarmanssonIFK Göteborg24:55+9:309:58
22Linda MartinssonIF Marin Väst25:05+9:4010:02
23Malin BodinGällstadbygdens SOK25:16+9:5110:06
24Gun RosendahlIF Marin Väst25:19+9:5410:07
25Shaoli MitraIFK Göteborg25:22+9:5710:08
26Sofia EklundIFK Göteborg25:33+10:0810:13
27Viktor ÅkerlindIFK Göteborg26:02+10:3710:24
28Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK26:08+10:4310:27 Ladda ner rutt i gpx-format
29Meja EneljungIFK Göteborg26:35+11:1010:38
30Anna DalinIFK Göteborg26:56+11:3110:46
31Annika FolkessonIK Uven27:31+12:0611:00
32Ola AlbinssonSjövalla FK27:59+12:3411:11
33Tove EneljungIFK Göteborg28:00+12:3511:12
34Robin NyqvistKungälvs OK28:03+12:3811:13
35Phil MullinsSjövalla FK29:01+13:3611:36
36Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb29:05+13:4011:38
37Sören BörnstedtKungälvs OK29:21+13:5611:44
38Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb29:37+14:1211:50
39Karin ÅkesdotterIFK Göteborg29:44+14:1911:53
40Emelie Torstenssonklubblös29:51+14:2611:56
41Kerstin LindbladSävedalens AIK30:08+14:4312:03
42William CollianderTolered-Utby Ol-klubb30:18+14:5312:07
43Veronica MårtenssonFrölunda OL30:24+14:5912:09
44Gösta MalmerIF Marin Väst31:10+15:4512:28
44Lotta DuseIFK Göteborg31:10+15:4512:28
46Olle  NäslundSävedalens AIK31:15+15:5012:30
47Maria AndreassonIFK Göteborg31:29+16:0412:35
48Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb31:37+16:1212:38
49Lars NäslundSävedalens AIK32:24+16:5912:57
50Joakim RönnblomKungälvs OK35:57+20:3214:22
51Annika BossMölndal Outdoor IF36:08+20:4314:27
52Eva CarlbomMölndal Outdoor IF36:12+20:4714:28
53Emma GustavssonIK Uven40:57+25:3216:22
54Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb47:37+32:1219:02
55Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb47:39+32:1419:03
56Ulrika JohannessonFrölunda OL51:46+36:2120:42
57Sara CahierIK Uven55:52+40:2722:20
Charlotta EklöfGöteborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser