Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Vårserien, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien, etapp 5
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Kungälvs OK
Datum: lördag 6 juni 2015

IK Uven

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erik WettergrenH12 Kort (8)30:13+1:0212:58
3Elias DoncicHU2 (31)29:21+7:2713:13
4Tim BergerHU2 (31)32:03+10:0914:26
4Emil CarlsonÖppen motion 3 (68)27:14+2:1310:23
6Pontus BergerÖppen motion 3 (68)27:49+2:4810:37
6Sara ForsbergD16 (16)53:29+9:1212:22
8Alice BarreforsD16 (16)58:18+14:0113:29
8Jörgen JindöÖppen motion 3 (68)27:58+2:5710:40
9Anton MildtonH16 (13)1:13:05+32:2414:54
13Hanna BoquistD16 (16)1:09:13+24:5616:01
13Emilia GrahnD12 (27)42:15+11:5814:55
14Simon GrahnH10 (34)28:11+9:3812:05
14Tyra AskerlundD10 (25)35:44+15:3815:40
15Josefin TengbladD10 (25)37:09+17:0316:17
15Emilia KraftD12 (27)42:50+12:3315:08
16Gunnar BarreforsÖppen motion 3 (68)33:44+8:4312:52
16Emelie RönnborgD14 (17)1:23:56+43:1922:15
17Oscar CarlsonH12 (29)48:57+22:2617:03
18Jacob GrahnH12 (29)49:12+22:4117:08
20William RönnborgH12 (29)49:41+23:1017:18
21Frida DahlbergDU2 (33)38:26+14:0416:38
21Albin KarlsmoH10 (34)34:12+15:3914:40
21William KraftHU2 (31)45:36+23:4220:32
22Nellie OlssonD10 (25)46:03+25:5720:11
24Filip ÖstbergHU1 (30)38:00+22:3823:18
24Alice EliassonDU1 (40)34:02+15:2219:33
25Thea JindöDU1 (40)35:44+17:0420:32
25Erik BergerH10 (34)37:34+19:0116:07
25Elin SalbergD10 (25)1:03:51+43:4528:00
26Alfred SöderstamHU2 (31)52:58+31:0423:51
26Ella JindöDU1 (40)35:47+17:0720:33
36Matilda FolkessonDU1 (40)48:08+29:2827:39
38Michel FolkessonÖppen motion 3 (68)41:45+16:4415:56
38Tilde ÖstbergDU1 (40)1:03:50+45:1036:41
39Hanna SalbergDU1 (40)1:03:51+45:1136:41
41Annika FolkessonÖppen motion 3 (68)43:37+18:3616:38
55Anna GrahnÖppen motion 3 (68)53:40+28:3920:29
56Linda JindöÖppen motion 3 (68)58:00+32:5922:08
Stina AskerlundInskolning (25)fullföljt
Samuel WettergrenInskolning (25)fullföljt
Alma SöderstamHU2 (31)ej godkänd
Gideon EkholmHU2 (31)ej godkänd
Markus GrahnH16 Kort (2)ej start
Johan GrahnH16 (13)ej start
Anton DahlbergHU1 (30)ej start
Malte OlssonHU2 (31)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser