Swedish Orienteering Federation

Official results for GOF NattCup Etapp 4

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: GOF NattCup Etapp 4
Organiser: Sjövalla FK
Date: Thursday 7 November 2013

Lång

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Søren SchwartzIFK Göteborg57:53
2Aaron PrinceSävedalens AIK1:01:07+3:14
3Marcus MillegårdHalden SK1:01:18+3:25
4Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:02:36+4:43
5Per-Anders EggertsenIFK Göteborg1:03:15+5:22
6Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:03:51+5:58
7Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:04:03+6:10
8Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:04:11+6:18
9Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:05:13+7:20
10John PerssonIFK Göteborg1:05:15+7:22
11Fredrik EdénOK Kåre1:12:57+15:04
12Fredrik PerssonIFK Göteborg1:13:20+15:27
13Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:16:17+18:24
14Simon LarssonMarkbygdens OK1:19:10+21:17
15Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK1:25:12+27:19
16Rikard PentonenIFK Göteborg1:26:55+29:02
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKdid not finish
Niklas GustafssonOK Tisarendid not finish
Simon SmedbergOK Skogsfalkendid not finish
Martin AhlbergerHestra IFdid not finish
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFdid not finish
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKdid not finish
Simon AnderssonOK Kullingshofdid not start
Edvin NilssonKungälvs OKdid not start
Ken PeetersTrol Belgiumdid not start
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKdid not start

Mellan

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anders WadstenOK Landehof48:45
2Victor AxbomOK Landehof52:16+3:31
3Josefine CarlssonIFK Göteborg53:11+4:26
4Elin MånssonOK Löftan54:22+5:37
5Anders ArfwedsonFrölunda OL56:44+7:59
6Rasmus ArfwedsonFrölunda OL57:47+9:02
7Märta MollénSävedalens AIK58:49+10:04
8Helena StrandOK Landehof1:00:01+11:16
9Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:00:26+11:41
10Magnus HomannOK Orinto1:00:39+11:54
11Jonas HöijerSävedalens AIK1:00:44+11:59
12Krister StrandOK Landehof1:03:12+14:27
13Bertil AxbomOK Landehof1:04:02+15:17
14Maria GustafssonSävedalens AIK1:06:44+17:59
15Erika LindqvistSävedalens AIK1:10:36+21:51
16Johan NilssonSävedalens AIK1:10:48+22:03
17David DjurbäckSävedalens AIK1:12:11+23:26
18Anton BlomGöteborg-Majorna OK1:12:22+23:37
Henrik BrusSävedalens AIKdid not finish
Torbjörn WikströmOK Orintodid not finish
Kirsi NurmiIFK Göteborgdid not finish
Frida EmanuelssonGöteborg-Majorna OKdid not finish
Emma AnderssonSävedalens AIKdid not start

Kort

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Therese AlfredssonSävedalens AIK48:05
2Kurt EkbergOK Orinto1:02:46+14:41
3Ingemar BlomGnellspikes Multisport Club1:08:34+20:29
Elin PetterssonSjövalla FKdid not finish
Conny WernerssonOK Orintodid not finish
Sara AnderssonSävedalens AIKdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements