Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 4
Arrangörsorganisation: Sjövalla FK
Datum: torsdag 7 november 2013

Frölunda OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Anders ArfwedsonMellan (22)56:44+7:59
6Rasmus ArfwedsonMellan (22)57:47+9:02

Gnellspikes Multisport Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Ingemar BlomKort (5)1:08:34+20:29

Göteborg-Majorna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Mikael EliassonLång (22)1:03:51+5:58
7Andreas JohanssonLång (22)1:04:03+6:10
13Fredrik KarlssonLång (22)1:16:17+18:24
15Andreas S JohanssonLång (22)1:25:12+27:19
18Anton BlomMellan (22)1:12:22+23:37
Viktor StenssonLång (22)utgått
Anders HedbergLång (22)utgått
Frida EmanuelssonMellan (22)utgått
Joakim EliassonLång (22)ej start

Halden SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Marcus MillegårdLång (22)1:01:18+3:25

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Martin AhlbergerLång (22)utgått

IFK Göteborg

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Søren SchwartzLång (22)57:53
3Josefine CarlssonMellan (22)53:11+4:26
5Per-Anders EggertsenLång (22)1:03:15+5:22
10John PerssonLång (22)1:05:15+7:22
12Fredrik PerssonLång (22)1:13:20+15:27
16Rikard PentonenLång (22)1:26:55+29:02
Kirsi NurmiMellan (22)utgått

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Eric HanssonLång (22)1:02:36+4:43

Kungälvs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Edvin NilssonLång (22)ej start

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Simon LarssonLång (22)1:19:10+21:17

OK Kullingshof

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Simon AnderssonLång (22)ej start

OK Kåre

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Fredrik EdénLång (22)1:12:57+15:04

OK Landehof

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Anders WadstenMellan (22)48:45
2Victor AxbomMellan (22)52:16+3:31
8Helena StrandMellan (22)1:00:01+11:16
12Krister StrandMellan (22)1:03:12+14:27
13Bertil AxbomMellan (22)1:04:02+15:17

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Elin MånssonMellan (22)54:22+5:37

OK Orinto

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Kurt EkbergKort (5)1:02:46+14:41
10Magnus HomannMellan (22)1:00:39+11:54
Conny WernerssonKort (5)utgått
Torbjörn WikströmMellan (22)utgått

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Niklas OlofssonLång (22)1:04:11+6:18
9Richard SjöholmLång (22)1:05:13+7:20

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Simon SmedbergLång (22)utgått

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Niklas GustafssonLång (22)utgått

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Elin PetterssonKort (5)utgått

Sävedalens AIK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Therese AlfredssonKort (5)48:05
2Aaron PrinceLång (22)1:01:07+3:14
7Märta MollénMellan (22)58:49+10:04
9Ida-Maria SvenssonMellan (22)1:00:26+11:41
11Jonas HöijerMellan (22)1:00:44+11:59
14Maria GustafssonMellan (22)1:06:44+17:59
15Erika LindqvistMellan (22)1:10:36+21:51
16Johan NilssonMellan (22)1:10:48+22:03
17David DjurbäckMellan (22)1:12:11+23:26
Henrik BrusMellan (22)utgått
Sara AnderssonKort (5)ej start
Emma AnderssonMellan (22)ej start

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Eric BörjeskogLång (22)utgått

Trol Belgium

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Ken PeetersLång (22)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser