Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 6
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: torsdag 5 december 2013

Lång

7 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik EngstrandIFK Göteborg58:587:27
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:00:21+1:237:38
3Marcus MillegårdHalden SK1:01:00+2:027:43
4Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:01:19+2:217:45
5Raffael HuberGöteborg-Majorna OK1:02:31+3:337:54
6Doug TullieTurun Metsänkävijät1:02:42+3:447:56
7Fredrik JohanssonIFK Lidingö SOK1:06:22+7:248:24
8Jonas MerzOK Tisaren1:06:50+7:528:27
9Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:09:19+10:218:46
10Maria MagnussonSävedalens AIK1:13:57+14:599:21
11Fredrik PerssonIFK Göteborg1:15:20+16:229:32
12Lisa RisbyOK Kåre1:16:51+17:539:43
13Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK1:16:56+17:589:44
14Johan LidströmOK Landehof1:21:37+22:3910:19
Per-Anders EggertsenIFK Göteborgej godkänd
Simon SvenssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Andreas HöyeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Karl LevinSävedalens AIKej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Hirokazu OsakiGöteborg-Majorna OKej start
Erik ClassonOK Orintoej start
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej start

Mellan

5 700 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BoquistIK Uven52:329:12
2Victor AxbomOK Landehof53:59+1:279:28
3Otto StuhlhoferOK Landehof55:02+2:309:39
4Anders WadstenOK Landehof59:36+7:0410:27
5Mattis HallbergIK Uven1:00:25+7:5310:35
6Magnus Karlsson 1OK Landehof1:00:59+8:2710:41
7Frida BakkmanIFK Lidingö SOK1:01:25+8:5310:46
8Åke WijkmarkIF Hagen1:04:12+11:4011:15
9Josefine CarlssonIFK Göteborg1:06:01+13:2911:34
10Rasmus LarssonOK Alehof1:07:18+14:4611:48
11Johan NilssonSävedalens AIK1:09:00+16:2812:06
12Elin MånssonOK Löftan1:10:47+18:1512:25
13Klara PålssonKungälvs OK1:12:14+19:4212:40
14Rebecka HardingGöteborg-Majorna OK1:12:15+19:4312:40
15Tilda KarlssonOK Alehof1:12:58+20:2612:48
16Jonas HöijerSävedalens AIK1:13:23+20:5112:52
17Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:13:39+21:0712:55
18Henrik BrusSävedalens AIK1:26:11+33:3915:07
19Björn GrothKungälvs OK1:27:23+34:5115:19
20Märta MollénSävedalens AIK1:31:15+38:4316:00
21Johan WettergrenIK Uven1:34:35+42:0316:35
22Göran OlesundOK Landehof1:35:02+42:3016:40
23Bertil AxbomOK Landehof1:38:00+45:2817:11
24Göran StuhlhoferOK Landehof1:41:35+49:0317:49
Jennie AnderssonHalden SKej godkänd
Andreas KarlssonSävedalens AIKej godkänd
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan OlsonIK Uvenej godkänd
Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OKej godkänd
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej start
Albin SunessonSävedalens AIKej start
Erik AderstedtKungälvs OKej start
Torbjörn WikströmOK Orintoej start
Stefan JohanssonFrölunda OLej start
Sanna SvenssonFrämmestads IKej start
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

Kort

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ErikssonOK Landehof38:2712:49
2William RexOK Landehof41:07+2:4013:42
3Emelie LorénOK Landehof53:42+15:1517:54
Totte HolmMarkbygdens OKej godkänd
Sara LorénOK Landehofej godkänd
Kurt EkbergOK Orintoej start
Pia JohanssonOK Landehofej start
Tommy PedersenOK Orintoej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser