Swedish Orienteering Federation

Official results for GOF NattCup Etapp 9

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: GOF NattCup Etapp 9
Organiser: Chalmers OL
Date: Thursday 6 February 2014

Bredaryds SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Agnes LeoMellan (36)1:07:52+14:07

Eiker OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kristine BergliaMellan (36)did not finish

Frölunda OL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Rasmus ArfwedsonMellan (36)1:03:37+9:52
8Richard SottMellan (36)1:06:41+12:56
11Anders ArfwedsonMellan (36)1:07:38+13:53
21Stefan SjöblomMellan (36)1:23:40+29:55

Göteborg-Majorna OK

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Andreas JohanssonLång (25)1:01:00
2Andreas HöyeLång (25)1:01:02+0:02
2Kerstin WadmanKort (7)55:25+3:32
5Johan RunessonLång (25)1:01:22+0:22
8Anders HedbergLång (25)1:01:49+0:49
10Anton BlomMellan (36)1:07:31+13:46
12Christian TingströmLång (25)1:17:15+16:15
14Egil EdvardsenLång (25)1:24:37+23:37
16Hirokazu OsakiLång (25)1:26:44+25:44
17Anders SpånérMellan (36)1:22:47+29:02
20Jens KaminskyMellan (36)1:23:04+29:19
Robert JohanssonLång (25)did not finish
Johan StrandLång (25)did not finish
Stig LarssonMellan (36)did not finish
Agnes SpånérMellan (36)did not finish

Halmstad OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Andreas BjärkmarLång (25)did not finish

Hjobygdens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Johan TörnrothMellan (36)58:38+4:53

IF Rigor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Per-Martin JohanssonKort (7)1:02:25+10:32

IFK Göteborg

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6Sören SchwartzLång (25)1:01:26+0:26
7John PerssonLång (25)1:01:30+0:30
7Josefine CarlssonMellan (36)1:03:52+10:07
9Per-Anders EggertsenLång (25)1:04:03+3:03
10Erik EngstrandLång (25)1:07:12+6:12
12Elin MånssonMellan (36)1:07:47+14:02

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Fredrik JohanssonLång (25)1:01:05+0:05

IK Gandvik

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Christoffer AndersénLång (25)did not finish

IK Hakarpspojkarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Eric HanssonLång (25)did not finish

IK Uven

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Gustav BoquistMellan (36)1:00:45+7:00
24Johan WettergrenMellan (36)1:29:01+35:16
Johan OlsonMellan (36)did not finish

Klubblös

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Joakim WigströmKort (7)1:07:33+15:40

Kungälvs OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7Rudolf BrogrenKort (7)1:30:15+38:22
16Erik AderstedtMellan (36)1:22:16+28:31
17Frida BrogrenLång (25)1:27:19+26:19
Björn GrothMellan (36)did not finish

Markbygdens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Simon LarssonMellan (36)59:17+5:32

Nyköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ola BrönnhedenMellan (36)did not finish

OK Alehof

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Johan BlickMellan (36)did not finish

OK Denseln

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Linnéa ClaesdotterMellan (36)did not finish

OK Landehof

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
22Helena StrandMellan (36)1:23:43+29:58
25Krister StrandMellan (36)1:43:30+49:45
Bertil AxbomMellan (36)did not finish
Victor AxbomMellan (36)did not finish

OK Orinto

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Magnus HomannLång (25)1:25:30+24:30

OK Orion

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Måns SandgrenLång (25)1:01:07+0:07
6Viktor TovessonMellan (36)1:03:46+10:01

OK Skogsfalken

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Fredrik WennermarkMellan (36)did not finish

OK Tisaren

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Niklas GustafssonMellan (36)53:45
11Jonatan AronssonLång (25)1:09:42+8:42
13Lilian ForsgrenLång (25)1:22:46+21:46
15Lovisa PerssonMellan (36)1:20:01+26:16

Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Daniel StenlundLång (25)did not finish

Ryda SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Simon BörjessonLång (25)did not finish

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Johan NilssonMellan (36)1:06:46+13:01

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Anders BjörklundMellan (36)1:19:03+25:18

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Henrik BrusMellan (36)1:22:48+29:03

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Erika LindqvistMellan (36)1:22:57+29:12

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Andreas KarlssonMellan (36)1:25:27+31:42

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1David DjurbäckKort (7)51:53

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Maria GustafssonKort (7)1:02:50+10:57

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Therese AlfredssonKort (7)1:10:02+18:09

Trol Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ken PeetersLång (25)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements