Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Mats SjöbergÖppen motion 91:39:10+38:2113:36

--

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Jack LindbergÖppen motion 149:28+26:0719:14

--

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Ove PetterssonÖppen motion 31:17:16+38:0124:45

--

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Marie TegÖppen motion 91:40:24+39:3513:46

Attunda OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Svante SandvikU224:449:07
1Lars Håkan SandvikH4545:016:46Ladda ner rutt i gpx-format
5Märta SandvikD1027:34+9:4410:43
10Maja SandvikD1246:09+17:0014:47
11Elisabet HultD451:12:30+24:0413:45
11Maria Von SchmalenséeD211:14:38+13:349:06

Bækkelagets SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sebastian TorgersenH21 Kort1:07:02+8:548:11
5Lars Harald AasheimH21 Kort1:12:21+14:138:50

Bjursås OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jan-Olof BjörklundH5547:008:56
4Anna BjörklundD181:08:11+18:0213:25
8Britt BjörklundD551:04:30+25:4914:57
Erik BjörklundH20ej godkänd

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Thomas KleistH7058:31+19:5813:34

Centrum OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ove OksvoldH351:18:44+22:479:42

Dalaportens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ylva Grape AnderssonD5538:418:58

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Filip JacobssonH211:29:21+23:037:56

Domnarvets GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sara HelanderÖppen motion 732:49+7:459:34
6Fredrik PerssonH1852:33+7:477:08

Essex Stragglers OS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Jenny CollyerD651:00:12+18:2815:21
30John CollyerH651:03:33+25:5513:38

Falköpings AIK OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hanna AlsiöD10ej start
Moa AlsiöD14ej start
Albin AlsiöH16ej start
Åsa AlsiöD45ej start

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Robin LarssonH201:49:03+53:2013:26

FK Herkules

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emil DahlströmH16 Kort1:21:0820:41
2Albin SvenssonU124:42+0:279:36
3Niklas DahlströmÖppen motion 41:29:05+29:3016:15
10Marie-Louise PerssonD401:12:16+29:1013:42
11Mikael SvenssonH401:09:20+19:059:25
Emma DahlströmD14 Kortej start

FK Åsen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Erik BengtssonH21 Kort1:05:54+7:468:02
4Britt-Marie BengtssonD5041:42+7:059:40
9Olof BergvallH21 Kort1:20:36+22:289:50
13Olivia SvenssonU136:17+12:0214:07
15Marie JönssonÖppen motion 352:56+13:4116:57
Marina PRONINAÖppen motion 3ej godkänd

Frosta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle WindeliusÖppen motion 731:06+6:029:04
7Anna-Karin BondessonÖppen motion 734:04+9:009:55

Frölunda OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin LammH1435:038:12
2Marcus LammH1020:38+2:348:01
3Jonas BrånaltÖppen motion 91:06:46+5:579:09
7Malin LammD451:03:20+14:5412:01
7Anders LammH451:03:13+18:129:31
Johan LammH16ej start
Anders BjörnbergH65ej start

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Catherine DawsonD6055:11+15:5014:04
5Roy DawsonH6540:20+2:428:39

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lars SpånbergH501:04:13+15:279:40

Göteborg-Majorna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ola JodalH4050:156:50
3Elisabeth StrandhagenD5040:42+6:059:26
6Jimmy PetterssonH401:00:22+10:078:12
8Anders AxenborgH211:11:39+5:216:22
9Frida NeroD211:10:19+9:158:35
9Viktor RunnbyH211:14:53+8:356:39
11Mats StrandhagenH5558:13+11:1311:04
13Marie-Louise AxenborgD211:16:30+15:269:20
Louise GöthforsD40ej start

Hagaby GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Amélie WallenhammarÖppen motion 725:047:18
1Torbjörn EricssonH7537:2010:40
14Andreas PetersonH211:16:50+10:326:50

Hallstahammars OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rickard JonforsenÖppen motion 91:05:07+4:188:55
2Kjell MjöbergH7538:59+1:3911:08
2Lena HedmanD6549:25+7:4112:36
2Frida JonforsenÖppen motion 342:34+3:1913:38
5Arvid JonforsenU230:13+5:2911:09

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Ulrik MagnussonH351:14:39+18:429:12

Hammarby IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Solveig DillmanD7545:4816:35
3Britt EricsonD7552:13+6:2518:55

Helsingborgs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Fredrik NilssonH211:15:45+9:276:44
22Björn HellrupH211:24:06+17:487:28

Herrestads AIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ulf BjörkdahlH5553:02+6:0210:04
10Birgit HanssonD5051:24+16:4711:55
Ingalill GrundÖppen motion 7ej godkänd

Hestra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Markus LarssonH1850:13+5:276:49
5Linus LandergrenH1851:50+7:047:03
17Martin LarssonH211:19:31+13:137:04

HJS-Vansbro OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Margareta WuopioD6039:2110:02
5Ulf WuopioH6051:05+4:159:41
6Zeb PalmH1450:26+15:2311:48
11Lilian PalmD1249:45+20:3615:56
Byron PalmÖppen motion 7ej godkänd

Hjärnarps GH OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ronald McGrailH6546:15+8:379:55

Hällefors OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johnny BrandtH70ej start

Häverödals SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Jan ÅsbergH6059:28+12:3811:17

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Helena WidegrenD401:03:22+20:1612:01
8Johan OhlströmH451:05:34+20:339:52
14Per OksvoldH351:15:38+19:419:19

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Magnus ElwinH45ej godkänd

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Helena  LindbergÖppen motion 747:02+21:5813:42

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lisa ThunellD12 Kort22:428:49
10Teija LeppinenD451:07:20+18:5412:46

IFK Moras OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Frida LövgrenD2048:19+0:079:30
2Katarina LövgrenD4549:53+1:279:27
8Berit GummusD451:03:29+15:0312:02
9Per HolmH351:07:30+11:338:19
9Agnes ElfvingÖppen motion 735:33+10:2910:21
11Daniel DuhlboH181:05:01+20:158:50
11Per FrostÖppen motion 736:48+11:4410:43
24Malin ErikssonD211:33:59+32:5511:28

IK Hakarpspojkarna

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linda SjögrenD21 Kort51:4510:11
3Maja ÅkessonD1446:37+5:0511:53
3Irmelie SjögrenU229:13+4:2910:46
3Lennart SöderbergH4549:27+4:267:26
7Viktor GunnarssonH1233:22+7:4210:41
25Estrid SjögrenU158:57+34:4222:56
Helena GunnarssonD45ej godkänd

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Per-Olof FernbergH6548:15+10:3710:21

Järfälla OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kenneth NordstrandH5547:05+0:058:57
4Eric RollerH4549:56+4:557:31
5Ann RollerD401:00:48+17:4211:32
7Miia RollerD1030:42+12:5211:56
8Anders LundhH501:01:41+12:559:17

Karlsbyhedens IK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jonathan PerssonH18ej start

Katrineholms OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna LöwegrenD3550:049:31
4Linn LauridsenD1649:03+10:4710:38
5Melker LundinH1231:29+5:4910:05
6Karl LundinH1232:31+6:5110:25
6Klas BringertH21 Kort1:14:43+16:359:07

KFUM Örebro OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ellinor ErikssonD2048:129:29
1William SeguraH14 Kort35:0111:13
1Lars JonhedH3555:576:53
1Johan HaglundÖppen motion 91:00:498:20
2Sofie KarlssonChallenge101:33:35+15:559:54
2Erik GöthlinH3558:50+2:537:15
2Birgitta ArleboD7037:26+3:4210:41
3Weine FredrikssonH6539:33+1:558:29
4IRMA JONHEDÖppen motion 125:50+2:2910:03
4Jonatan GustafssonH1642:12+10:457:42
5Melker CarlssonU130:33+6:1811:53
5Lovisa GustafssonD1239:36+10:2712:41
6David JonhedÖppen motion 141:12+17:5116:01
6Elin JonhedD1028:03+10:1310:54
6Per EklöfH211:09:23+3:056:10
7Max GustafssonU132:30+8:1512:38
7Daniel GustafssonH351:05:08+9:118:01
7Elvira GöthlinU232:57+8:1312:09
7Lina JonhedD351:20:18+30:1415:15
8Vilmer GöthlinH1235:05+9:2511:14
8Julia GustafssonU235:15+10:3113:00
8Anette CarlssonD211:08:58+7:548:25
9Viktor JonhedH1025:42+7:3810:00
10Eleonor GrönvallD7047:09+13:2513:28
10Simon JonhedU133:31+9:1613:02
11Anna GustafssonD401:27:05+43:5916:31
11albert gustafssonH121:00:41+35:0119:26
12Jacob ErikssonH181:05:38+20:528:55
16Mats GustafssonH351:19:52+23:559:50
17Henrik GustafssonH352:48:02+1:52:0520:43
18Peter ErikssonH451:27:27+42:2613:10
19Hans JonhedÖppen motion 744:07+19:0312:51
19Susanne ErikssonD211:24:48+23:4410:21
20Ulla JonhedÖppen motion 744:45+19:4113:02
23Olle HaglundU146:11+21:5617:58
24Jessica HagbergÖppen motion 757:07+32:0316:39
24Ingemar WidénH6556:27+18:4912:06
25Anne ErikssonÖppen motion 71:03:19+38:1518:27
35Anette OldinÖppen motion 31:27:07+47:5227:55
Elisabeth ErikssonD65ej godkänd
Marcus OldinH16ej godkänd

Kils OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nora HolmgårdD1229:099:20
4Sofia HolmgårdD211:04:06+3:027:49
11Isak HolmgårdH1032:32+14:2812:39
20Joel HolmgårdU141:49+17:3416:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Iggy DahlÖppen motion 123:34+0:139:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Margareta SedvallÖppen motion 31:41:23+1:02:0832:29

Korsnäs IF OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel DruggeÖppen motion 459:3510:52
5Frida FredrikssonD1652:05+13:4911:17
6Eva FredrikssonÖppen motion 345:22+6:0714:32
6Magnus FredrikssonH4558:33+13:328:49
8Jenny DruggeÖppen motion 347:31+8:1615:13
9Emil ÅbergH1856:27+11:417:40
12Carl Åke FredrikssonÖppen motion 349:40+10:2515:55
16Erik ÅbergH451:23:36+38:3512:35
26Irma FredrikssonÖppen motion 31:04:42+25:2720:44
Peter ÅbergÖppen motion 1ej godkänd

Kovlands IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Inge HultmanH6058:58+12:0811:11

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta JohanssonD7033:449:38
9Runo JohanssonH7051:38+13:0511:58

Kvarnsvedens GOIF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Torsten DalströmH7540:22+3:0211:32
16Gudrun DalströmÖppen motion 353:11+13:5617:02

Köping-Kolsva OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sofie LandqvistD21ej start

Leksands OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sven LarssonH21 Kort58:087:05
1Ellen FunkeD1017:506:56
2Gustaf JäderbergH12 Kort20:14+2:067:52
2Andrea JäderbergD12 Kort26:45+4:0310:24
2Åsa RydellD5038:52+4:159:01
2Viktor BergH1439:36+4:339:16
3Anders DalinH3559:07+3:107:17
3Josefine SöderlundD21 Kort1:21:47+30:0216:05
4Gunborg WestinD7038:45+5:0111:04
4Pontus FunkeH351:00:00+4:037:23
4Janne MånssonH7544:48+7:2812:48
4Magnus GörasH4055:05+4:507:29
4Isak DalinH1021:05+3:018:12
4Johan SöderlundH201:23:56+28:1310:20
5Adelina FunkeD1451:07+9:3513:02
5Magnus BrodénChallenge102:33:15+1:15:3516:13
5Oskar DalinH12 Kort27:40+9:3210:45
5Wilmer BrodénH1644:04+12:378:02
6Amanda HalvarsonD161:01:23+23:0713:18
6Linda LindkvistD211:07:31+6:278:14
6Tilda BergD1241:01+11:5213:08
6August GörasU232:23+7:3911:56
7Ida LindkvistD211:07:36+6:328:15
7Julia FunkeD1241:08+11:5913:11
8Linnea JäderbergU132:55+8:4012:48
9Vidar BrodénU133:06+8:5112:52
12Elsa GörasD1256:04+26:5517:58
14Marie SpångmyrD211:17:14+16:109:25
16Inge SwartlingH601:16:02+29:1214:25
22Charlotte LindkvistD211:31:05+30:0111:07
Filip BrodénH14ej godkänd
Jonathan BjörkH16ej godkänd
Ola SkoglundH14ej start
Fredrik NormanH21ej start

LG Stettlen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Stefan SchwarzenbergerH4057:33+7:187:49
5Silvia Schneider-SchiessD4554:10+5:4410:16

Linköping OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marie ErikssonÖppen motion 339:1512:34

Linköpings OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrik PetersonÖppen motion 726:29+1:257:43
2Fredrika VångellD211:01:07+0:037:27
3Albin DetterfeltH201:03:53+8:107:52
5Pia VångellD5041:50+7:139:42
5Erik MartinssonH211:08:58+2:406:08
8Per ErikssonH6058:51+12:0111:10
9Åsa DetterfeltD451:07:07+18:4112:44
10Per CarlborgH211:15:21+9:036:42
10Inga-Lill PetterssonD651:10:18+28:3417:56
15Joel FrancenH211:18:23+12:056:58
15Jonas DetterfeltH451:14:32+29:3111:13
25Jonatan FrancénH211:25:41+19:237:37
26Matilda JonssonD211:47:47+46:4313:09
26Peter ErikssonH211:26:38+20:207:42
Jonas LundgrenH21ej godkänd
Sara JonssonD21ej start

Lunds OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Marie GrönlundD351:02:45+12:4111:55
5Andreas ErikssonH351:04:54+8:578:00
8Rasmus GrönlundH351:06:31+10:348:12
15Johnny NimvikH501:17:06+28:2011:36
21Anna OlssonÖppen motion 745:27+20:2313:15

Lycksele IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Ove VesterbergH6550:13+12:3510:46

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gun-Inger SahlbergD6541:4410:38
18Hans SahlbergH701:02:05+23:3214:24

Länna IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Hedvig LundkvistD1039:47+21:5715:28
9Ewa NordlundD651:00:23+18:3915:24
10Einar LundkvistH1253:01+27:2116:59
14Leif NordlundH6547:19+9:4110:09
15Carl LundkvistÖppen motion 739:13+14:0911:26
Elin LundkvistÖppen motion 7ej godkänd

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Håkan NilssonH651:04:36+26:5813:51

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mattias KarlssonH211:08:10+1:526:03
Thomas CarlssonH21ej start

Markbygdens OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bertil ÅkessonH5048:57+0:117:22
4Åsa DryseliusChallenge102:16:58+59:1814:29
5Kerstin JohanssonD7040:48+7:0411:39
8Erika ÅkessonD1244:30+15:2114:15
9Lisa ÅkessonD1246:07+16:5814:46
16Marita JohanssonÖppen motion 353:11+13:5617:02
17Pär-Erik JohanssonH701:01:30+22:5714:16

Norbergs OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna ErikssonD14 Kort57:1918:22
4Lennart ErikssonÖppen motion 344:43+5:2814:19
6Johan KällmanH6541:47+4:098:57
10Thomas JohanssonÖppen motion 92:39:02+1:38:1321:48
10Arvid ErikssonH1027:26+9:2210:40
13Elisabet ElmertoftD451:18:58+30:3214:59
24Elias KällmanU149:12+24:5719:08
Camilla JohanssonD21ej godkänd

NTNUI

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Magne JutulstadH211:21:39+15:217:15

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Kenneth LjungbergÖppen motion 349:02+9:4715:42
Marcus BerggrenH21ej start

Nässjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Kerstin GunnarssonD7044:47+11:0312:47
23Rune GunnarssonH701:13:11+34:3816:58

Ockelbo OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eric HallnerH1225:408:13
1Mikael IngelssonH5048:467:20
3Daniel PerssonÖppen motion 125:27+2:069:54
4Elias LundbergH12 Kort23:31+5:239:09
7Inge PerssonH6542:10+4:329:02
9Filip PerssonH1245:22+19:4214:32
16Emmy PerssonU139:51+15:3615:30
19Anna PerssonÖppen motion 355:17+16:0217:43

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rasmus LarssonH201:01:45+6:027:36

OK Alferna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marita KarlssonD7549:21+3:3317:52
13Per-Eric KarlssonH501:13:12+24:2611:01
22Johannes KarlssonU143:16+19:0116:50

OK Bern by Night

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Marcel SchiessH501:10:16+21:3010:34

OK Denseln

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sarah PerssonD1638:168:18
1Hugo PerssonH1018:047:01
2Thomas PerssonH4547:58+2:577:13
4Malin PerssonD4057:44+14:3810:57

OK Eken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Holger PerssonH7545:13+7:5312:55

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Jan-Olov RaskH651:04:12+26:3413:46

OK Gynge

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Carina GustafssonD4548:269:11
3Linnea GustafssonD1859:55+9:4611:47
17Mikael GustafssonH451:25:26+40:2512:51

OK Hammaren

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Paulina SvekanskiU124:159:26
2Stellan TäckÖppen motion 41:00:53+1:1811:06
3Linus TäckH1225:42+0:028:14
7Ola HedinH5554:27+7:2710:21
10Ann-Sofie TäckÖppen motion 735:39+10:3510:23

OK Hedströmmen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Ulf KjellinH6546:01+8:239:52
29Peter HändigÖppen motion 31:07:20+28:0521:34
30Nora HändigÖppen motion 31:07:21+28:0621:35
Iris van LoenhoutD14ej start

OK Klemmingen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Monica SvärdD6055:23+16:0214:07
9Åsa LarssonD401:11:03+27:5713:28
12Micael StammH351:11:17+15:208:47
25Göran SvärdH6556:44+19:0612:10

OK Kolmården

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Margareta TidmanD7041:33+7:4911:52
14Åke TidmanÖppen motion 352:12+12:5716:43
27Runar AldénH651:03:00+25:2213:31
Britt-Marie AldénD60ej godkänd

OK Kompassen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Lars PerssonH6550:19+12:4110:47

OK Kullingshof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sofia SjögrenD2055:32+7:2010:55
9Anders SjögrenH501:02:34+13:489:25
13Jesper SjögrenH211:16:36+10:186:48

OK Kåre

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per-Erik FogelH6046:508:53
1Isac von KrusenstiernaH1631:275:44
3Ylva LorentzonD4055:20+12:1410:29
3Jonas GustafssonH1848:11+3:256:33
3Jannike WåhlbergD5545:48+7:0710:37
3Kenneth WålbergH6049:26+2:369:22
3Anna Von KrusenstiernaD4552:37+4:119:59
4Christoffer LindgrenH1231:25+5:4510:04
4Cecilia LindgrenD1447:21+5:4912:04
5William OksvoldÖppen motion 129:36+6:1511:31
6Anders OksvoldH351:04:55+8:588:00
6Tobias LindgrenÖppen motion 733:53+8:499:52
6Eva HalvarsonD6557:17+15:3314:36
7Kerstin SundbergÖppen motion 345:31+6:1614:35
8Mia GustafssonD5045:19+10:4210:30
15Jenny ErikssonD211:18:11+17:079:32
17Viggo LindgrenU141:11+16:5616:01
26Walter OksvoldU11:01:03+36:4823:45
30Ola NybergH211:33:34+27:168:19
Erik BerglundH18ej start
Amelie EkströmD21ej start

OK Linné

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Pontus GustafssonH12 Kort18:087:03
13Per-Erik WåhlbergH6546:29+8:519:58

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Britt-Marie EklöfD7044:37+10:5312:44

OK Moss

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Harald WibyeH7551:36+14:1614:44

OK Motala

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mona PetersenD601:29:23+50:0222:48
21Christer JohanssonH6553:55+16:1711:34
23Claus PetersenH6555:59+18:2112:00

OK Måsen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hans HolgerssonH65ej start
Vivianne HolgerssonD65ej start

OK Njudung

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Margareta LarssonD6558:40+16:5614:57
9Stefan G LarssonH6544:33+6:559:33

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Carl-Henry AnderssonH6539:02+1:248:22

OK Orion

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lisa SwartzD1020:03+2:137:48
5Nils SwartzH1021:10+3:068:14
6Sofia SwartzD351:19:39+29:3515:08
7Lena Sandgren SwartzD5044:26+9:4910:18
7Måns SandgrenH211:10:27+4:096:16
9Johan SwartzH401:05:03+14:488:51
21Olof SandgrenH211:21:44+15:267:16
23Ida OlssonD211:33:26+32:2211:24
23Pontus PeterssonH211:24:24+18:067:30

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Niklas OlofssonH211:06:185:53

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sverre JonssonH70ej godkänd

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Christer LundinH701:02:24+23:5114:28

OK Roslagen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Rickard EkmanH45ej start

OK Roto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Ellinor OlssonÖppen motion 354:20+15:0517:24

OK Roxen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Christer SandhH6540:15+2:378:38
4Monika MathiassonD5549:50+11:0911:33
5Anders DalhammerH5055:07+6:218:18
8Hugo DalhammerH161:02:14+30:4711:21
27Louise DalhammerÖppen motion 31:05:55+26:4021:07

OK Skogsfalken

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Erik BengtssonH201:26:21+30:3810:38
5Lina PerssonD211:05:57+4:538:03
6Cecilia RönnfjärdD401:01:34+18:2811:40
7Lars PerssonH501:01:14+12:289:13
7Edvin SmedbergH1852:53+8:077:11
8Martin AnderssonH401:03:20+13:058:37
11Martin SöderbergH351:08:08+12:118:24
24Isak BergmanH211:25:29+19:117:36
27Daniel MillbournH211:28:22+22:047:51
Jens NordahlH21ej godkänd
Max PerssonH12 Kortej godkänd
Felix PerssonH20ej start

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Kurt FredrixonH7049:52+11:1911:34

OK Skogsstjärnan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan MårtenssonH1225:41+0:018:13
2Hanna MårtenssonD1641:22+3:068:58
5Björn MårtenssonH4550:55+5:547:40

OK Skogsvargarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Peter StrömdahlH451:07:23+22:2210:08
16Roy JohanssonH501:18:45+29:5911:51

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ronny HedlundH7050:09+11:3611:38

OK Tisaren

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Daniel AttåsH211:07:11+0:535:58
3Ludvig AttåsH12 Kort20:45+2:378:04
4Tintin YngströmU229:20+4:3610:49
6Gustav AttåsH1022:13+4:098:38
9Lisa HallménD141:40:28+58:5625:37
11Neo YngströmU133:44+9:2913:07
12Tindra YngströmU133:45+9:3013:07
18Jonatan AronssonH211:20:06+13:487:07
29Niklas GustafssonH211:30:38+24:208:03
31Sebastian AgerhällH211:35:26+29:088:29
32Jakob AttåsH211:38:26+32:088:45
Anton HallorH21ej godkänd
Andrea SvenssonD21ej start

OK Tranan

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sara NilssonD2051:34+3:2210:09
3Hugo SetthagenH1441:09+6:069:38
5Monica LarssonD6555:29+13:4514:09
7Claes SetthagenH401:03:18+13:038:36
11Ann-Charlotte PeterssonÖppen motion 349:25+10:1015:50
22Lars-Åke LarssonH701:11:24+32:5116:33

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Stig IsraelssonH7047:13+8:4010:57

OK Tyr

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Olov ÖströmH6046:57+0:078:54
7Jens ÖströmH21 Kort1:19:26+21:189:41
7Elin BlomkvistD141:23:44+42:1221:21
7Elisabeth ÖströmD5556:11+17:3013:02
12Ingrid KensbyD501:04:57+30:2015:04
17Mats KensbyH501:20:53+32:0712:10
17Ida HyvönenD211:21:01+19:579:53

OK Yeisk

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Evgeny TarantsevH7551:28+14:0814:42

OK Älgen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Daniel BrohedeH4054:20+4:057:23
3Felix LindU125:35+1:209:57
4Mikael LindÖppen motion 91:15:29+14:4010:21
8Albert BrohedeH1023:55+5:519:18
13Lottie LindÖppen motion 738:16+13:1211:09
20Lottis BrohedeÖppen motion 355:22+16:0717:44

OK Älvsjö-Örby

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lennart StenbergH8047:2317:10
15Christer NordströmH601:13:48+26:5814:00
23Eva NordströmÖppen motion 31:01:37+22:2219:44

OK Øst

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Jens Henrik SimonssenÖppen motion 737:41+12:3710:59
16Øivind EriksenÖppen motion 739:46+14:4211:35
20Øistein HagenH6551:10+13:3210:58
21Amund HerrebrødenH701:07:48+29:1515:43
22Unni HerrebrödenÖppen motion 31:00:27+21:1219:22
25Tor SimonsenÖppen motion 31:04:01+24:4620:31
28Liv SimonsenÖppen motion 31:06:28+27:1321:18
Eva Marie GranD65ej godkänd

OK Österåker

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Linus NilssonH1020:41+2:378:02
3Therese NilssonD1234:51+5:4211:10
5Erik PerssonH1450:25+15:2211:48
7John PerssonÖppen motion 91:24:46+23:5711:37
7Oskar PerssonH1646:20+14:538:27
10Lena NilssonÖppen motion 349:22+10:0715:49
32Katarina PerssonÖppen motion 31:13:23+34:0823:31
Niclas NilssonH45ej godkänd

OL Toten-Troll

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jakob MoH1442:42+7:3910:00
5Guro MoÖppen motion 42:13:49+1:14:1424:25
10Rolf Pettersen MoH401:06:04+15:498:59

OL Trollelg

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Frida HaugskottD1236:35+7:2611:43
7Stig Arild HaugskottH7545:20+8:0012:57
9Anders HaugskottH161:08:08+36:4112:25
13Frode HaugskottH451:13:55+28:5411:07

OLG Bern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Beat AllemannH21 Kort1:41:44+43:3612:25
24Barbera RindlisbacherÖppen motion 31:03:02+23:4720:12

OLV ZUG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Jörg SchifferleH6548:16+10:3810:21

Oppsal Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Harald AasheimH6055:27+8:3710:31
10Knut AasheimH181:01:58+17:128:25

Planeta Radebeul

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Helmut HärteltH601:01:43+14:5311:42

Planeta Radebeul

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Tassilo SchmalfeldtH7049:47+11:1411:33

Rasbo IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Lars-Erik KarlssonH7055:12+16:3912:48

Ronneby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ann-Christin Nero ForsmanD5552:57+14:1612:17
6Håkan ForsmanH5553:35+6:3510:11

Rotebro IS OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Siv HultÖppen motion 143:44+20:2317:01

Rydboholms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Bo-Göran GunnarssonH6542:49+5:119:11

Sala OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lovisa EverbladÖppen motion 123:219:05
3Mirjam DalénD1648:10+9:5410:26
4Britt Linnéa ErikssonD6550:57+9:1312:59
6Anna NorrbomD451:00:02+11:3611:23
8Martin NorrbomH1855:22+10:367:31
9Agust ErikssonU237:02+12:1813:39
10William EwerbladU237:03+12:1913:40
12Jörgen DalénH451:11:25+26:2410:45
14Göran LarssonH601:03:27+16:3712:02
15Nils-Erik ErikssonH6547:48+10:1010:15

Selånger SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Mats AnderssonH601:01:55+15:0511:44

SK Praga

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Martin TichovskyH5054:15+5:298:10
4Hana TichovskaD4552:47+4:2110:00

Skattkärrs IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Nils JanssonH8050:23+3:0018:15
2Lina RööhsD3552:55+2:5110:03
3Jonas BergenfurH4054:27+4:127:24
4Ann HyvönenD351:05:05+15:0112:22
9Håkan BlomkvistH451:05:42+20:419:53
12Anna-Karin MattssonD211:15:46+14:429:15
15Felicia RööhsU139:33+15:1815:23
18Mikael LarssonÖppen motion 741:09+16:0511:59

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Elisabeth TollemarkD5057:46+23:0913:24

Skutskärs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Kurt SandströmH701:04:24+25:5114:56

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Roland NilssonH6544:56+7:189:38
11Ulla NilssonD701:04:45+31:0118:30

Stenungsunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Bertil HermanssonH651:07:06+29:2814:23

Stockholmspolisens IF OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Edda NilssonD751:16:10+30:2227:35
5Sture NilssonH7545:03+7:4312:52
Nicklas NilssonH45ej godkänd

Stora Tuna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Niklas LöwegrenÖppen motion 9ej godkänd
David StigsmarkH20ej godkänd

Storviks IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Sven Gustav DahlbergH7052:22+13:4912:09
22Ove ÅbergH6554:26+16:4811:40

Strängnäs-Malmby OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gullan AnderssonD6045:54+6:3311:42
10Magnus AxelssonH501:02:49+14:039:27
17Bo AnderssonH601:25:12+38:2216:10

Stångenäs AIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Lennart HermanssonH651:10:01+32:2315:01

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Annika LundströmD4050:58+7:529:40

Sundsvalls OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tobias EliassonH21 Kort59:01+0:537:12
4Alva EliassonD1027:30+9:4010:42
10Gunnar BengtssonH7052:21+13:4812:08

Surahammars SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tomas KobayashiChallenge101:17:408:13
4Gunnar MunkteliusH6049:58+3:089:28
13Ingrid Munktelius ÖhlénÖppen motion 351:58+12:4316:39

Särna SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Sven LarssonH601:01:52+15:0211:44

Säterbygdens OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar SandbergH1844:466:05
1Carina SandbergD5034:378:01
3Per SandbergH5051:51+3:057:48
3Frida SandbergD211:02:19+1:157:36
4Magnus HagbergÖppen motion 42:13:04+1:13:2924:16
18Amelia HagbergU141:26+17:1116:07
19Emil HagbergU141:45+17:3016:14
21Emma HagbergU142:01+17:4616:20

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Albin ClaessonH1640:09+8:427:19
6Pär ClaessonH5058:51+10:058:51
8Marcus KempeH21 Kort1:19:36+21:289:43
21Lisa PalmD211:28:21+27:1710:47

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Roland NorellH5550:36+3:369:37

Södertälje IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Lars NordH7059:36+21:0313:49
Evy NordD70ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Joakim AndénH1847:06+2:206:24

Søllerød OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Jørgen Münster-SwendsenH6559:59+22:2112:52

Tenhults SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Gerd JohanssonÖppen motion 143:13+19:5216:48
9Ann-Marie AnderssonD5046:36+11:5910:48
19Peter ThörnH451:31:31+46:3013:46

Tierps SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Karin LindÖppen motion 344:11+4:5614:09
3Emma BergmanChallenge101:52:06+34:2611:51
8Arne ErikssonH5554:53+7:5310:26
10Sven-Erik LevinH5558:11+11:1111:03
13Emil ErikssonH181:52:54+1:08:0815:21
20Elin LindD211:27:37+26:3310:41
27Yngve PerssonH651:03:00+25:2213:31

Tistedalen Friluftslag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Liv Inger PrangerødD5543:58+5:1710:12

Tjällmo-Godegårds OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena StrömD4043:068:10
2Alice EricsonD1018:26+0:367:10
2Emma EricsonD1234:18+5:0910:59
6Rikard EricsonÖppen motion 91:19:32+18:4310:54
8Elin EricsonD141:32:17+50:4523:32
34Johan AllardH211:53:39+47:2110:06

Tockarps IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Göran BengtssonH7043:55+5:2210:11

Tolered-Utby Ol-klubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Josefin BergagårdD21 Kort1:05:53+14:0812:58
9Christer BergagårdH5556:17+9:1710:42
13Lisbeth BergagårdD501:16:28+41:5117:44

Trollhättans SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kerstin SvenssonD6048:18+8:5712:19
3Anders AxelssonH5550:00+3:009:30
12Linus BacklundH121:01:33+35:5319:43
13Erik BacklundH401:36:28+46:1313:07
18Stefan HornebrantH501:34:42+45:5614:15
33Joakim AxelssonH211:51:26+45:089:54
Martina GabrielssonD35ej godkänd

Tullinge SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunnar EhnH6537:388:04
3Maria EhnD6549:55+8:1112:44
11Anna PerssonD651:32:09+50:2523:30
24Björn PerssonH701:23:58+45:2519:28

Tumba-Mälarhöjden OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kajsa LjungbergU227:41+2:5710:12
4Stefan LjungbergÖppen motion 731:09+6:059:04
5Björn NilssonÖppen motion 91:15:42+14:5310:23
6Alice LjungbergU132:24+8:0912:36
14Lena LjungbergÖppen motion 738:38+13:3411:15

Turebergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Greta SandvikU139:12+14:5715:15

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Jens RönnolsH211:15:46+9:286:44

Uddevalla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Moa GustafssonD1850:099:52
1Victor FlingmarkH2055:436:52

Ulricehamns OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars TuvessonH7038:338:56
12Ann-Kristin SpetzD451:16:41+28:1514:33
14Stefan SpetzH451:14:30+29:2911:13
16Nils SpetzH211:18:40+12:226:59
16Lina NilssonD211:19:47+18:439:44

Umeå OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åsa OtterbjörkD211:01:047:27
6Agneta FriesD5043:36+8:5910:06
18Håkan ErikssonH601:27:33+40:4316:36
23Ellika NordströmÖppen motion 748:07+23:0314:01
34Martin OscarssonÖppen motion 31:23:17+44:0226:41
Torun OtterbjörkU1ej start

Valkeakosken Haka

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mirja MikkolainenD5553:57+15:1612:31
6Mati MikkolainenH6051:51+5:019:50

Vänersborgs SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Gunnel PalgrimD7041:12+7:2811:46
35Bror PalgrimH651:11:06+33:2815:15
Mikael PalgrimH45ej godkänd

Väsby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Björn JanssonH401:26:19+36:0411:44
25Maria HellströmD211:37:43+36:3911:55

Västerbergslagens OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jacob EkstrandH14 Kort50:21+15:2016:08
5Ylva FornanderD351:07:08+17:0412:45
7Östen AnderssonH7050:31+11:5811:43
8Hans L AnderssonH7050:43+12:1011:46
17Hillevi EkstrandÖppen motion 740:50+15:4611:54
31Edla FornanderÖppen motion 31:09:05+29:5022:08

Västerås SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Henrik HamreforsH1644:30+13:038:07
10Bo LöwegrenH7559:01+21:4116:51
12Lars-Erik RaskH7053:11+14:3812:20
14Ulf HamreforsH501:13:44+24:5811:06
Lotta BrangefältChallenge10ej start
Ludvig KärrebyH10ej start
Adam BrangefältH10ej start
Emilia BrangefältD12ej start
Wilmer KärrebyU1ej start
Linda KärrebyÖppen motion 3ej start

Västvärmlands OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ingrid StakeD141:09:19+27:4717:40
7Pernilla StakeD401:02:22+19:1611:50
Märtha StakeD12ej godkänd

Växjö OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alicia LundgrenD1441:3210:35
2Louise LundgrenD1851:55+1:4610:13
2Lukas LundgrenH1636:23+4:566:38
4Alvin LundgrenU127:50+3:3510:49
10Sven LundgrenH451:06:20+21:199:59

Älvdalens IF OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Katrin SjödénD1441:36+0:0410:36
2MATTIAS JONASSONH14 Kort40:01+5:0012:49
3Lena LeanderssonD7038:11+4:2710:54
5Samuel JonassonÖppen motion 345:07+5:5214:27
7Linus SjödénH1023:47+5:439:15
8Ove PetterssonÖppen motion 735:03+9:5910:13
10Bengt LeanderssonH351:07:42+11:458:20
16Sven LeanderssonH701:00:35+22:0214:03
21Lisa JonassonÖppen motion 357:18+18:0318:21

Ärla IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Robbin KantarpH211:08:02+1:446:03
10Lisa AnderssonD211:11:04+10:008:40
18Emma AnderssonD211:24:06+23:0210:16
19Simon HedlundH211:20:38+14:207:10

Östersunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Gunnar HedbergH651:03:23+25:4513:36
37Britt HedbergÖppen motion 32:03:06+1:23:5139:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser