Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, medel, med Högåkersträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, medel, med Högåkersträffen
Arrangörsorganisationer: Högåkers OK / IFK Umeå
Datum: lördag 23 maj 2015

D21 Elit

5 000 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonLeksands OK39:157:51
2Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK40:23+1:088:04
3Tove AlexanderssonStora Tuna OK41:00+1:458:12
4Anna BachmanIFK Lidingö SOK41:21+2:068:16
5Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering42:12+2:578:26
6Sara EskilssonAlfta-Ösa OK42:21+3:068:28
7Helena KarlssonIFK Lidingö SOK42:50+3:358:34
8Lilian ForsgrenOK Tisaren42:54+3:398:34
9Maria MagnussonSävedalens AIK43:06+3:518:37
10Nadiya VolynskaOK Orion43:46+4:318:45
11Emma KlingenbergJärla Orientering44:42+5:278:56
12Karolin OhlssonJärla Orientering44:45+5:308:57
13Johanna BergmanSundsvalls OK46:17+7:029:15
14Lovisa PerssonOK Tisaren46:22+7:079:16
15Josefine EngströmAlfta-Ösa OK46:53+7:389:22
16Magdalena OlssonIFK Mora OK47:15+8:009:27
17Kristin HylanderNyköpings OK47:23+8:089:28
18Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK47:26+8:119:29
19Anna WallinGöteborg-Majorna OK47:44+8:299:32
20Ellinor TjernlundOK Vilse 8748:28+9:139:41
21Sara HagströmFalköpings AIK OK49:08+9:539:49
22Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrving49:13+9:589:50
23Evelina WickbomVittjärvs IK49:15+10:009:51
24Annika BjörkOK Linné49:25+10:109:53
25Frida SandbergSäterbygdens OK49:34+10:199:54
26Linnea SundströmOK Renen49:39+10:249:55
27Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna49:41+10:269:56
28Josefine KlintbergEksjö SOK49:44+10:299:56
29Åsa OtterbjörkUmeå OK50:08+10:5310:01
30Lisa RisbyOK Kåre50:23+11:0810:04
31Amilia BjörklundSävedalens AIK50:47+11:3210:09
32Hilda ForsgrenOK Linné50:59+11:4410:11
33Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad51:27+12:1210:17
34Emma KantarpÄrla IF52:08+12:5310:25
35Lisa CarlssonOK Linné52:31+13:1610:30
36Anneke Hald BjørgumJärla Orientering53:01+13:4610:36
37Amanda HolmgrenVittjärvs IK54:25+15:1010:53
38Emma BergmanGöteborg-Majorna OK54:44+15:2910:56
39Annika CarlbergSundsvalls OK54:54+15:3910:58
40Amy RankkaLinköpings OK55:27+16:1211:05
41Sofia LevinUmeå OK56:58+17:4311:23
42Andrea WickbomVittjärvs IK57:40+18:2511:32
43Louise MarkstedtOK Södertörn1:00:25+21:1012:05
44Tove LagerbergOK Södertörn1:03:47+24:3212:45
45Sara LundstenSundsvalls OK1:04:58+25:4312:59
46Stina PerssonUmeå OK1:06:15+27:0013:15
47Emma BergströmOK Vargen1:07:17+28:0213:27
48Josefine TuoremaaVittjärvs IK1:10:47+31:3214:09
49Maja PetterssonOK Dacke1:11:49+32:3414:21
50Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:13:59+34:4414:47
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej godkänd
Johanna LönnkvistTullinge SKej godkänd
Christina Lövald HellbergTäby OKej start
Sofie GustavssonOK Tyrej start
Helena ForsbergSkogslöparnaåterbud
Maria BjörklundLeksands OKåterbud
Rebecka HeinrupTullinge SKåterbud
Linda LindkvistLeksands OKåterbud
Alva OlssonLinköpings OKåterbud

H21 Elit

5 990 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen36:286:05
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF37:53+1:256:19
3Olle BoströmJärla Orientering38:21+1:536:24
4Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK38:34+2:066:26
5Jens WängdahlNyköpings OK39:37+3:096:36
6Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg39:58+3:306:40
7Rassmus AnderssonOK Linné39:59+3:316:40
8Pavlo UshkvarokOK Denseln40:03+3:356:41
9David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna40:18+3:506:43
10Emil SvenskStora Tuna OK40:24+3:566:44
11Oleksandr KratovOK Orion40:27+3:596:45
12Lukas PetersonIFK Umeå40:45+4:176:48
13Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF40:53+4:256:49
14Olle KaleredOK Denseln41:01+4:336:50
15Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF41:06+4:386:51
15Ruslan GlebovOK Ravinen41:06+4:386:51
17Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF41:23+4:556:54
18Joakim SvenskStora Tuna OK41:34+5:066:56
19Martin RegbornHagaby GOIF41:47+5:196:58
20Johan RunessonGöteborg-Majorna OK42:09+5:417:02
21Ola MartnerGöteborg-Majorna OK42:21+5:537:04
22Emil AnderssonÄrla IF42:49+6:217:08
23Oskar AndrénOK Tisaren43:02+6:347:11
24David BejbomJärla Orientering43:07+6:397:11
25Robbin KantarpÄrla IF43:14+6:467:13
26Börje PaulerSkogslöparna43:30+7:027:15
27Christian TingströmGöteborg-Majorna OK43:55+7:277:19
28Gustav NordströmGävle OK44:02+7:347:21
29Kalle BergmanOK Ravinen44:08+7:407:22
30Jakob LövMalungs OK Skogsmårdarna44:09+7:417:22
31Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad44:50+8:227:29
32Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK45:12+8:447:32
33Jacob LindstamOK Ravinen45:30+9:027:35
34Per CarlborgLinköpings OK45:35+9:077:36
35Peter HemmyrJärla Orientering46:34+10:067:46
36Albin SjöhedGävle OK46:38+10:107:47
37Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna46:55+10:277:49
38Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna46:57+10:297:50
39Mattias MårtsStora Tuna OK47:49+11:217:58
40Stefan SjölundSkogslöparna48:03+11:358:01
41Markus HederskogIK Hakarpspojkarna48:18+11:508:03
42Hans PerssonGävle OK48:36+12:088:06
43Mattias KarlssonVäxjö OK48:40+12:128:07
44Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF48:44+12:168:08
44Johan HögstrandIFK Göteborg48:44+12:168:08
46Erik BlomgrenStora Tuna OK48:52+12:248:09
47Erik BomanGävle OK49:32+13:048:16
48Anders AxlingSundsvalls OK49:55+13:278:20
49Erik KarlssonOK Ravinen50:29+14:018:25
50erik johanssonOK Tranan50:31+14:038:26
51Anders BoströmJärfälla OK50:40+14:128:27
52Josh BeechOK Södertörn50:48+14:208:28
53Simon AnderssonOK Rodhen50:50+14:228:29
54Love SintringHagaby GOIF50:54+14:268:29
55Anders BennitzOK Renen52:01+15:338:41
56Jonas ByströmSkogslöparna52:04+15:368:41
57Francois JolyOK Linné52:45+16:178:48
58Anders VedinSundsvalls OK54:04+17:369:01
59Erik LindOK Linné54:21+17:539:04
60Joel HallbergUmeå OK55:59+19:319:20
61Henrik JohanssonUmeå OK56:14+19:469:23
62Simon NilssonUmeå OK56:37+20:099:27
63Anders HultgrenSundsvalls OK57:09+20:419:32
64Nick BarrableOK Ravinen58:01+21:339:41
65Fredrik ÖgrenBergnäsets AIK58:24+21:569:44
66Joakim AxelssonTrollhättans SOK58:55+22:279:50
67Philip PålssonSkåneslättens OL59:10+22:429:52
68Emil NilssonUmeå OK59:20+22:529:54
69Thomas PetterssonIF Thor1:00:19+23:5110:04
70Fredrik AhnlénOK Hammaren1:00:30+24:0210:06
71Mattias JohanssonIFK Mora OK1:00:32+24:0410:06
72Dag StridhUmeå OK1:01:22+24:5410:14
73Carl MagnussonIFK Mora OK1:01:39+25:1110:17
74Baptiste GirardOK Ravinen1:02:35+26:0710:26
75Jesper LundTullinge SK1:03:22+26:5410:34
76Erik ToomingasSundsvalls OK1:08:03+31:3511:21
77Jonas SundellUmeå OK1:15:47+39:1912:39
78Elis FranzénLeksands OK1:30:12+53:4415:03
Johnny RahlénOK Ravinenej godkänd
Henrik PerssonUmeå OKej godkänd
Mathias HallménOK Denselnej godkänd
Joel SjölanderIFK Umeåej start
Joar SvartholmBergnäsets AIKej start
Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Anton SjökvistStora Tuna OKej start
Erik BjörklundLeksands OKåterbud
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaåterbud
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarnaåterbud

D20 Elit

4 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren34:538:30
2Tilda JohanssonOK Orion36:38+1:458:56
3Emma BjessmoIFK Lidingö SOK36:40+1:478:56
4Pim HedbergOK Skogsfalken37:21+2:289:06
5Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF38:42+3:499:26
6Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad39:02+4:099:31
7Josefine KristianssonTrollhättans SOK40:13+5:209:48
8Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK40:31+5:389:52
9Sara WadmanIFK Mora OK40:55+6:029:58
10Amelie EkströmOK Kåre41:24+6:3110:05
11Kristin OlovssonRehns BK41:36+6:4310:08
12Moa PetterssonOK Dacke41:39+6:4610:09
13Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF42:45+7:5210:25
14Erica PetterssonIFK Göteborg43:38+8:4510:38
15Moa GustafssonUddevalla OK44:10+9:1710:46
16Johanna ÖbergRyda SK44:26+9:3310:50
17Malin WidénUddevalla OK44:46+9:5310:55
18Magdalena Vande VoordeTullinge SK45:43+10:5011:09
19Josefine HöögHagaby GOIF46:15+11:2211:16
20Fanny AsketunOK Roxen46:19+11:2611:17
21Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna46:42+11:4911:23
22Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF46:57+12:0411:27
23Amanda BlennowFalköpings AIK OK46:59+12:0611:27
24Isabel SalénOK Renen47:02+12:0911:28
25Matilda MartinssonFalkenbergs OK48:09+13:1611:44
26Aina EdgrenTrollhättans SOK48:39+13:4611:51
27Hanna KorhonenOK Ravinen48:56+14:0311:56
28Sigrid HolmgrenOK Renen50:45+15:5212:22
29Stina NilssonUmeå OK50:49+15:5612:23
30Hanna BerglundOK Kåre51:02+16:0912:26
31Ida SundströmOK Renen51:18+16:2512:30
32Julia AdolfssonOK Kåre51:20+16:2712:31
33Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna52:28+17:3512:47
34Ellen ForsgrenForsa OK52:57+18:0412:54
35Elina RönnlundIFK Umeå53:57+19:0413:09
36Louise LundgrenVäxjö OK54:16+19:2313:14
37Lina FredrikssonKorsnäs IF OK56:42+21:4913:49
38Hedwig HaasSundsvalls OK1:00:27+25:3414:44
Rebecka HoppeIF Thoråterbud
Kristin BomanGävle OKåterbud
Maja EngesLeksands OKåterbud
Melina TovenStora Tuna OKåterbud

H20 Elit

5 400 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonOK Orion37:116:53
2Emil GranqvistOK Ravinen37:38+0:276:58
3William PommerStora Tuna OK38:13+1:027:04
4Jens RönnolsTäby OK38:37+1:267:09
5Oskar LeinonenOK Kolmården39:06+1:557:14
6Gustav HindérOK Tisaren39:41+2:307:20
7Niklas SundqvistTullinge SK40:18+3:077:27
8Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna41:20+4:097:39
9Filip GrahnHestra IF41:21+4:107:39
10Daniel RoosAttunda OK41:32+4:217:41
11Filip WadstenOK Landehof41:46+4:357:44
12Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna41:55+4:447:45
13Sixten WalheimOK Rodhen41:59+4:487:46
14Johan SöderlundLeksands OK42:00+4:497:46
15Martin DjerfIK Hakarpspojkarna42:14+5:037:49
16Algirdas BartkeviciusOK Denseln44:06+6:558:10
17Isak LangerakJärfälla OK44:24+7:138:13
18Andreas HultqvistTullinge SK44:46+7:358:17
19Carl NäslundVästerås SOK44:55+7:448:19
20Linus LandergrenHestra IF46:13+9:028:33
21Fredrik WigertzLånghundra IF46:18+9:078:34
22Kevin StåhlOK Hammaren46:22+9:118:35
23Emil TellsénOK Roxen46:37+9:268:37
24Jesper AlfredssonOK Tyr46:38+9:278:38
25Samuel HedlundKöping-Kolsva OK46:59+9:488:42
26Emil ÅbergKorsnäs IF OK47:15+10:048:45
27Harald LarssonHagaby GOIF47:55+10:448:52
28Anton HanssonIK Hakarpspojkarna47:59+10:488:53
29Karl EngesAttunda OK48:34+11:238:59
30Henrik HåkanssonOK Kolmården49:16+12:059:07
31David HectorSnättringe SK50:58+13:479:26
32Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna51:11+14:009:28
33Johan NordinSundsvalls OK51:17+14:069:29
34Henrik JohanssonUmeå OK52:28+15:179:42
35Henrik EklundVäxjö OK52:41+15:309:45
36Simon MarteliusAttunda OK53:12+16:019:51
37Apostol AtanasovStora Tuna OK53:27+16:169:53
38Martin NorrbomSala OK53:42+16:319:56
39Anton NilssonUmeå OK55:01+17:5010:11
40Filip IvarssonOK Hammaren56:54+19:4310:32
41Johan EklundVäxjö OK1:01:46+24:3511:26
42Erik HållströmGävle OK1:02:56+25:4511:39
43Albert AskengrenBergnäsets AIK1:18:19+41:0814:30
Erik ForsbergOK Ravinenej godkänd
William NilssonOK Södertörnej godkänd
Oskar LundqvistOK Orionej godkänd
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Anton NilssonOK Trananej start
Per LindmanFinspångs SOKej start
Albin BergkvistOK Kåreåterbud
Markus LarssonHestra IFåterbud
Heino OllinSävedalens AIKåterbud
August MikaelssonVästerås SOKåterbud
Oskar SandbergSäterbygdens OKåterbud
Arvid VågIFK Göteborgåterbud
Martin HunhammarOK Ravinenåterbud

D18 Elit

3 750 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove RönnbäckVisborgs OK31:308:24
2Hanna HugossonSundsvalls OK34:38+3:089:14
3Sanna FastEksjö SOK34:41+3:119:14
4Stina NordinSundsvalls OK35:52+4:229:33
5Linnéa GolsäterEksjö SOK36:18+4:489:40
6Amanda BerggrenTullinge SK36:22+4:529:41
7Gabriella S BerganderEksjö SOK37:39+6:0910:02
8Tone AlbrektssonOK Ravinen37:44+6:1410:03
9Erica EdmanLeksands OK38:19+6:4910:13
10Märta Ransjö ZanderOK Tyr38:20+6:5010:13
11Johanna HagströmFalköpings AIK OK38:29+6:5910:15
11Elvira BjörklundTrollhättans SOK38:29+6:5910:15
13Elin PetterssonIFK Göteborg38:44+7:1410:19
14Emma HagrotTäby OK38:49+7:1910:21
15Jonna JungåkerKorsnäs IF OK38:53+7:2310:22
16Myrra CarlssonOK Orion39:07+7:3710:25
17Amelia SkalbergBredaryds SOK39:09+7:3910:26
18Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering39:33+8:0310:32
19Hanna LindströmOK Tranan39:52+8:2210:37
20Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna40:20+8:5010:45
21Lovisa MartinssonOK Tyr40:29+8:5910:47
22Klara DjerfLerums SOK40:42+9:1210:51
23Emma PetterssonOK Roxen40:54+9:2410:54
24Klara YngvessonUmeå OK41:11+9:4110:58
25Jenny WegebroUmeå OK41:12+9:4210:59
26Emma DjerfLerums SOK41:20+9:5011:01
27Hanna ÅbergOK Landehof41:53+10:2311:10
28Lova EvebornOK Roxen42:03+10:3311:12
29Elin Ransjö ZanderOK Tyr42:26+10:5611:18
30Frida JunegardTullinge SK42:37+11:0711:21
31Tova OlssonIK Hakarpspojkarna42:56+11:2611:26
32Sara KindlundOK Tranan44:21+12:5111:49
33Ronja BjörklundBjursås OK44:33+13:0311:52
34Elin LundgrenVittjärvs IK44:34+13:0411:53
35Hanna HänströmTäby OK44:38+13:0811:54
36Josefine AnderssonOK Renen45:11+13:4112:02
37Mirjam DalénSala OK45:17+13:4712:04
38Sandra NäslundVästerås SOK45:28+13:5812:07
39Vilma BlennowFalköpings AIK OK45:36+14:0612:09
40Freja VredinIFK Umeå47:16+15:4612:36
41Moa HanssonBredaryds SOK47:26+15:5612:38
42Agnes LundqvistJärfälla OK48:32+17:0212:56
43Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna48:57+17:2713:03
44Barbara VavrysovaOK Tisaren51:15+19:4513:40
45Tove NorénVännäs OK51:36+20:0613:45
46Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna53:35+22:0514:17
47Anna KarlströmOK Linné53:36+22:0614:17
48Elsa AnderssonBredaryds SOK54:00+22:3014:24
49Julia FrejdOK Ravinen55:00+23:3014:40
50Emma BengtssonÅrsunda IF55:52+24:2214:53
51Emma HelmerssonVästerås SOK56:19+24:4915:01
52Signe RosendahlOK Renen59:02+27:3215:44
Elin NordlundPiteå IFej godkänd
Elin JohanssonFinspångs SOKej godkänd
Saga SanderOK Milanej godkänd
Lisa JohanssonOK Trananej godkänd
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej start
Ekaterina RyazanovaAlfta-Ösa OKej start
Kajsa MattssonOK Kåreåterbud
Elin GranstedtIK Hakarpspojkarnaåterbud

H18 Elit

5 150 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK34:566:46
2Anton ForsbergLånghundra IF35:27+0:316:53
3Simon ImarkTullinge SK36:36+1:407:06
4Jesper SvenskStora Tuna OK37:03+2:077:11
5Victor ImarkTullinge SK37:36+2:407:18
6Isac von KrusenstiernaOK Kåre37:39+2:437:18
7Ville JohanssonOK Kolmården37:46+2:507:20
8Henrik JohannessonRonneby OK38:10+3:147:24
9Samuel PlumppuHestra IF39:25+4:297:39
10Oliwer LundbergOK Bävern41:09+6:137:59
11Elias EkvallTrollhättans SOK41:38+6:428:05
12Albin LillieströmOK Roxen42:35+7:398:16
13Johan LenningOK Pan-Kristianstad42:45+7:498:18
13Andreas UllerKils OK42:45+7:498:18
15Simon LarssonOK Hällen42:58+8:028:20
16Johannes RidefeltOK Linné43:17+8:218:24
17Oskar LindEksjö SOK43:29+8:338:26
18Olle AnderssonTullinge SK43:34+8:388:27
19Martin MörsellOK Kåre45:08+10:128:45
20Erik ZeilonSkåneslättens OL45:32+10:368:50
21Simon SchusterVallentuna-Össeby OL45:54+10:588:54
22Olle NilssonOK Linné46:44+11:489:04
23Lukas LundgrenVäxjö OK47:02+12:069:07
24Nils AlexanderssonStora Tuna OK47:06+12:109:08
24Gustaf SundbüeOK Hällen47:06+12:109:08
26Daniel RönnqvistOK Linné47:39+12:439:15
27Joakim SkärlénHaninge SOK47:54+12:589:18
28Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF48:49+13:539:28
29Emil LjungemyrOK Kolmården49:04+14:089:31
30Viktor WohlgemuthOK Ravinen49:43+14:479:39
31Lucas SundbladEksjö SOK50:09+15:139:44
32Henning SjökvistStora Tuna OK50:24+15:289:47
33Alexander WiklundFinspångs SOK50:31+15:359:48
34Nils HenrikssonBergnäsets AIK50:49+15:539:52
35Hugo DahlbergHaninge SOK50:52+15:569:52
36Rasmus MöllerArboga OK51:07+16:119:55
37Tuve MöllerOK Linné51:26+16:309:59
38Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna51:54+16:5810:04
39Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF52:20+17:2410:09
40Arvid NordIK Hakarpspojkarna52:25+17:2910:10
41Lukas EvebornOK Roxen53:59+19:0310:28
42Jesper VikmanOK Nolaskogsarna54:02+19:0610:29
43Christian RedtzerAttunda OK54:11+19:1510:31
44Oskar ÖqvistBergnäsets AIK54:22+19:2610:33
45Olle JosarpFK Friskus-Varberg55:42+20:4610:48
46John GunnarssonSurahammars SOK56:15+21:1910:55
47Simon ErikssonUmeå OK56:31+21:3510:58
48Fredrik HamreforsVästerås SOK1:01:22+26:2611:54
49Robin SalénBergnäsets AIK1:02:00+27:0412:02
50Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK1:02:33+27:3712:08
51Emanuel NäslundSkogslöparna1:04:12+29:1612:27
52Albin AnderssonOK Ravinen1:04:30+29:3412:31
53Henrik HamreforsVästerås SOK1:05:50+30:5412:46
54Simon ÖsterlundVästerås SOK1:09:25+34:2913:28
55Ludwig BergfalkJärfälla OK1:09:59+35:0313:35
56Erik TuuriBergnäsets AIK1:15:45+40:4914:42
57Lucas NorrmanAttunda OK1:32:21+57:2517:55
Christopher WilestedtAttunda OKej godkänd
Viktor JanrikBromma-Vällingby SOKej godkänd
Otto StuhlhoferOK Landehofej godkänd
Rickard DjerfTibro OKej godkänd
Simon DahlbergOK Nolaskogsarnaej start
Rasmus WickbomVittjärvs IKej start
Filip KarlssonIF Hagenej start
Erik OlssonGävle OKåterbud
Mårten OlssonGävle OKåterbud
Oscar SundlöfSundsvalls OKåterbud
André AnderssonVästerbergslagens OLåterbud
Jonas GustafssonOK Kåreåterbud
Amadeus HanssonGotlands Bro OKåterbud
Filip JakobssonDegerfors OKåterbud

D21

3 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AbramssonWilhelmina Orienteringsklubb39:0410:49
2Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK39:30+0:2610:56
3Karin PerssonSkogslöparna40:34+1:3011:14
4Elisabeth FriesUmeå OK40:41+1:3711:16
5Johanna HallbergUmeå OK41:46+2:4211:34
6Karin ArvidssonSkogslöparna42:23+3:1911:44
7Erika HerbertGävle OK49:52+10:4813:48
8Lisa KaleredOK Denseln52:23+13:1914:30
9Kristine ÅkerlundOK Branten57:58+18:5416:03
10Charlotte KungUmeå OK1:00:51+21:4716:51
11Karin IngemanssonSundsvalls OK1:03:00+23:5617:27
12Elise RognsvågRehns BK1:05:09+26:0518:02
13Anna HallménUmeå OK1:08:04+29:0018:51
14Louise RohdénSundsvalls OK1:08:12+29:0818:53
Agnes RosendahlOK Renenej start
Sara RensgardOK Renenej start
Karolina BerggrenOK Renenej start

H21

4 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias EliassonSundsvalls OK36:258:20
2Johan RydbergUmeå OK37:16+0:518:31
3Peter LoréSundsvalls OK40:41+4:169:18
4Kalle LarssonForsa OK40:47+4:229:19
5Mattias PerssonSkogslöparna41:51+5:269:34
6Arvid StrandbergSkogslöparna42:32+6:079:43
7Marcus RamströmOK Kåre47:50+11:2510:56
8Janis BrokersUmeå OK53:41+17:1612:17
9Erik SkärbergVänersborgs SK58:43+22:1813:26
10Björn KarlssonRehns BK59:13+22:4813:33
11Peter ThelinBredaryds SOK1:04:05+27:4014:39
12Hannes WernSundsvalls OK1:23:13+46:4819:02
Melker PetterssonOK Renenej start

D16

3 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida VikströmSundsvalls OK33:3310:19
2Vilma SvantessonHjärnarps GH OL37:20+3:4711:29
3Magdalena NilssonHögåkers OK38:41+5:0811:54
4Emma VibergSkogslöparna43:14+9:4113:18
5Lydia JohanssonUmeå OK49:15+15:4215:09
6Anna AnderssonPiteå IF53:26+19:5316:26
7Kristina FridmanVännäs OK55:52+22:1917:11
8Emma LundgrenLycksele IF57:55+24:2217:49
9Elin BlombergLycksele IF1:00:07+26:3418:29
10Else HolmgrenBergnäsets AIK1:00:57+27:2418:45
11Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OK1:19:13+45:4024:22
Lovisa ManniUmedalens IFej godkänd
Elvira ForslundOK Renenej start
Frida SvedbergSundsvalls OKej start
Ann JohanssonSundsvalls OKej start
Evelina SöderlundSkogslöparnaej start

H16

3 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils LundgrenSundsvalls OK27:368:14
2Albin BjörnuddVännäs OK29:24+1:488:46
3Håkan RambergHallstahammars OK29:44+2:088:52
4Jannis BonekOK Linné30:00+2:248:57
5Martin GranbergPiteå IF30:29+2:539:05
6Emil HornlidenUmedalens IF32:33+4:579:42
7Albin NorénPiteå IF38:35+10:5911:31
8Erik KärrlanderUmedalens IF43:14+15:3812:54
9Gabriel LarssonGammelstads IF43:44+16:0813:03
10Harald LarssonBergnäsets AIK45:30+17:5413:34
11Björn JohanssonSundsvalls OK46:11+18:3513:47
12Thorsten SvenssonFinspångs SOK46:37+19:0113:54

D14

2 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie FröjdSundsvalls OK28:239:45
2Nelly PerssonSundsvalls OK35:08+6:4512:04
3Emelie VibergSkogslöparna35:24+7:0112:09
4Anna AdetorpSundsvalls OK37:01+8:3812:43
5Julia NordlanderSundsvalls OK41:15+12:5214:10
6Alexandra ÖlundUmedalens IF43:55+15:3215:05
7Alva LarssonSundsvalls OK46:44+18:2116:03
Lovisa WigertzLånghundra IFej godkänd
Hanna LundbergOK Renenej start
Hanna SvanbergBergnäsets AIKej start
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej start

H14

2 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin NäslundSkogslöparna22:497:50
2Tobias SnellOK Renen24:10+1:218:18
3Erik BonekNaturfreunde Wien25:30+2:418:45
4Oskar LundgrenVittjärvs IK27:44+4:559:31
5Albin KårénSundsvalls OK27:45+4:569:32
6Isac ErikssonOK Nolaskogsarna29:56+7:0710:17
7Jakob NilssonUmeå OK31:04+8:1510:40
8Axel LundgrenSundsvalls OK32:30+9:4111:10
9Albin ForsbergLånghundra IF33:19+10:3011:26
10Oskar SundblomRånäs OK35:30+12:4112:11
11Kalle TuuriOK Renen37:03+14:1412:43
12Hannes LindahlSundsvalls OK39:10+16:2113:27
13Mårten ErikssonUmedalens IF40:13+17:2413:49
14Jonne LiukkonenSundsvalls OK41:28+18:3914:14
15Anton SöderbergSundsvalls OK42:22+19:3314:33
16Seth BorglundHärnösands OK43:03+20:1414:47
17Martin BlombergLycksele IF44:54+22:0515:25
18Albert HallneborgUmedalens IF51:50+29:0117:48
Jonas KärrlanderUmedalens IFej start
Lukas JohanssonSundsvalls OKej start

D12

2 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EricssonSundsvalls OK17:447:25
2Astrid RexSundsvalls OK26:02+8:1810:53
3Nora EngströmOK Nolaskogsarna26:09+8:2510:56
4Nova AnundborgSidensjö IK28:11+10:2711:47
5Evelina NilssonHögåkers OK28:13+10:2911:48
6Alice LarssonSundsvalls OK30:13+12:2912:38
7Elsa GranholmSundsvalls OK31:12+13:2813:03
8Felicia LindholmUmeå OK33:14+15:3013:54
9Daga KjellssonSidensjö IK34:14+16:3014:19
10Tyra KarlssonSundsvalls OK37:06+19:2215:31
11Ellen KårénSundsvalls OK40:05+22:2116:46
12Hilja BerggrundUmeå OK43:39+25:5518:15
Erin VidmarkUmeå OKej start
Emma JohanssonSundsvalls OKej start
Irmelie EnströmSundsvalls OKej start

H12

2 390 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar VikströmSundsvalls OK17:197:14
2Isak LundholmUmeå OK17:21+0:027:15
3Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK24:27+7:0810:13
4Rasmus ErikssonUmeå OK24:43+7:2410:20
5Petter ErlandssonSundsvalls OK28:02+10:4311:43
6Jonatan HälldalSkogslöparna28:40+11:2111:59
7Oskar ÅdahlUmeå OK28:43+11:2412:00
8Jesper RamebäckUmeå OK30:34+13:1512:47
9Simon HanssonHögåkers OK31:02+13:4312:59
10Max StigenlövHögåkers OK32:42+15:2313:40
11Victor BerglundVittjärvs IK36:56+19:3715:27
12Marcus NilssonSkogslöparna1:01:58+44:3925:55
13Jakob ErikssonUmedalens IF1:13:36+56:1730:47
Filip NordströmSkogslöparnaej godkänd
Svante SirviöUmeå OKej godkänd
Andreas SvenssonSK Björnenej start
Elias SöderlundSkogslöparnaej start
Max PetterssonOK Renenej start

D12 Kort

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SundblomRånäs OK27:5315:45

D10

1 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma LarssonSundsvalls OK16:379:23
2Nora Feil LindmarkSkellefteå OK16:57+0:209:34
3Signe FeilSundsvalls OK17:07+0:309:40
4Alva EliassonSundsvalls OK17:56+1:1910:07
5Lovisa DufvaSundsvalls OK18:18+1:4110:20
6Tuva SirviöUmeå OK18:42+2:0510:33
7Maja LundholmUmeå OK18:58+2:2110:42
8Emmy KärrlanderUmedalens IF19:53+3:1611:14
9Hanna ÖlundUmedalens IF21:06+4:2911:55
10Elina DömstedtIFK Umeå26:12+9:3514:48
11Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna28:00+11:2315:49
12Moa KarlssonSundsvalls OK28:03+11:2615:50
13Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK36:30+19:5320:37

H10

1 770 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo NordlanderSundsvalls OK11:306:29
2Simon NordlanderSundsvalls OK11:55+0:256:43
3Elis LiukkonenSundsvalls OK15:32+4:028:46
4Mattias LarssonSundsvalls OK16:05+4:359:05
5Oskar ErlandssonSundsvalls OK16:58+5:289:35
6Liam HälldalSkogslöparna18:25+6:5510:24
7Wilmer RexSundsvalls OK18:42+7:1210:33
8Sixten PerssonSkogslöparna20:50+9:2011:46
9Titan AnundborgSidensjö IK23:48+12:1813:26
10Albin SöderbergSundsvalls OK27:31+16:0115:32
11Emil LundgrenSundsvalls OK31:25+19:5517:44
12Adrian VidmarkUmeå OK32:28+20:5818:20
13Seth NordinLycksele IF36:52+25:2220:49
David LindholmUmeå OKej godkänd
Edvard SvenssonSK Björnenej start
Tim LundbergOK Renenej start

D40

3 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne LiukkonenSundsvalls OK30:379:08
2Sara TimnerSundsvalls OK34:06+3:2910:10
3Jenny ErlandssonSundsvalls OK35:34+4:5710:37
4Anna KårénSundsvalls OK38:06+7:2911:22
5Anna LundgrenSundsvalls OK39:08+8:3111:40
6Elin SvenssonSundsvalls OK40:34+9:5712:06
7Kristina NordlanderSundsvalls OK41:53+11:1612:30
8Monika WesterlundOK Nolaskogsarna44:41+14:0413:20
9Åsa BäckstrandUmeå OK45:42+15:0513:38
10Karin LarssonSundsvalls OK46:34+15:5713:54
11Annika ManniUmedalens IF47:44+17:0714:14
Anna QuayleOK Nolaskogsarnaej start

H40

4 070 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas RexSundsvalls OK28:407:02
2Mattias EdströmKovlands IF30:03+1:237:22
3Markus FrödinSundsvalls OK31:13+2:337:40
4Tom QuayleOK Nolaskogsarna31:30+2:507:44
5Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna33:34+4:548:14
6Anders ErlandssonSundsvalls OK34:53+6:138:34
7Oskar ForsbergSkogslöparna35:17+6:378:40
8Lars HenrikssonSundsvalls OK36:59+8:199:05
9Thomas JohanssonOK Renen39:30+10:509:42
10Andreas LundholmUmeå OK40:57+12:1710:03
11Daniel KnutssonSkogslöparna40:58+12:1810:03
11Martin SundqvistUmeå OK40:58+12:1810:03 Ladda ner rutt i gpx-format
13Jens WestinSkogslöparna41:26+12:4610:10
14Jonas HälldalSkogslöparna42:41+14:0110:29
15Magnus JonssonSundsvalls OK45:45+17:0511:14
16Robert VidmarkUmeå OK49:03+20:2312:03
17Mattias BerggrundUmeå OK51:58+23:1812:46
18Henrik LundgrenSundsvalls OK59:59+31:1914:44
Mattias LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Fredrik NordlanderSundsvalls OKej start

D45

2 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Karin NilssonUmeå OK30:4310:18
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK31:39+0:5610:37
3Anna NordinSundsvalls OK33:29+2:4611:14
4Eva PetterssonOK Dacke37:12+6:2912:28
5Catrin JohanssonSundsvalls OK37:37+6:5412:37
6Ann-Sofie JohanssonUmeå OK37:38+6:5512:37
7Anna-Lena LindströmSundsvalls OK38:08+7:2512:47
8Susanne AnderssonPiteå IF38:15+7:3212:50
9Claudia BonekNaturfreunde Wien38:34+7:5112:56
10Anna-Karin WiklundOK Nipan39:08+8:2513:07
11Monica RoosAttunda OK40:02+9:1913:26
12Clary RexSundsvalls OK50:26+19:4316:55
13Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK59:53+29:1020:05
Maria SvanbergBergnäsets AIKej start
Anneli WickbomVittjärvs IKej start

H45

4 070 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov VikströmSundsvalls OK29:397:17
2Per-Olov WedinIF Thor30:14+0:357:25
3Jan NäslundOK Nolaskogsarna32:26+2:477:58
4Henrik PetterssonOK Roxen32:46+3:078:03
5Magnus LundgrenI 19 IF34:57+5:188:35
6Torbjörn AnderssonSundsvalls OK37:25+7:469:11
7Clas EngströmOK Nolaskogsarna39:06+9:279:36
8Christer MikaelssonHusums IF OK39:16+9:379:38
9Lars-Åke LarssonÖstersunds OK39:38+9:599:44
10Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK40:46+11:0710:00
11Tommy FröjdSundsvalls OK41:25+11:4610:10
12Mikael LindmarkSkellefteå OK43:37+13:5810:42
13Rune LindströmSundsvalls OK45:09+15:3011:05
14Torgny NäslundSkogslöparna53:03+23:2413:02
15Patrik EvebornOK Roxen55:50+26:1113:43
16Thomas OtsUmeå OK55:54+26:1513:44
17Stefan KärrlanderUmedalens IF56:11+26:3213:48 Ladda ner rutt i gpx-format
18Erik JohanssonUmeå OK58:29+28:5014:22
19Urban BlombergLycksele IF1:01:47+32:0815:10
20Thomas BjörnuddVännäs OK1:03:49+34:1015:40
21Thomas JohannessonRonneby OK1:05:54+36:1516:11
Johan ÅbergOK Landehofej godkänd
Magnus NilssonLunds OKej godkänd
Per-Johan JosefssonSkogslöparnaej start
Rolf JohanssonSundsvalls OKej start
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarnaej start
Mats KarlssonIF Hagenej start

D50

2 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KönigssonRobertsfors IK37:0512:26
2Karin GreilertHaninge SOK40:46+3:4113:40
3Cecilia HenfridssonUmeå OK41:02+3:5713:46
4Carina SandbergSäterbygdens OK42:20+5:1514:12
5Ingela AnderssonLunds OK44:20+7:1514:52
6Lena NilssonOK Linné46:23+9:1815:33
7Marianne NordinOK Branten48:46+11:4116:21
8Agneta BergelinBergnäsets AIK56:18+19:1318:53
9Annette WigertzLånghundra IF1:13:34+36:2924:41
Mia GustafssonOK Kåreej start

H50

3 610 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF29:138:05
2Frans WickbomI 19 IF29:17+0:048:06
3Lars PalmqvistJärfälla OK30:15+1:028:22
4Jan SjöhedGävle OK32:17+3:048:56
5Peo SvenskStora Tuna OK34:26+5:139:32
6Stefan PålssonSkåneslättens OL35:02+5:499:42
7Göran HellgrenOK Södertörn35:41+6:289:53
8Lars SvantessonHjärnarps GH OL36:20+7:0710:03
9Peter BonekNaturfreunde Wien36:27+7:1410:05
10Mikael YngvessonRobertsfors IK36:29+7:1610:06
11Johan MarkstedtOK Södertörn36:40+7:2710:09
12Sven WigertzLånghundra IF40:16+11:0311:09
13Mats LundinÄlvsby IF OK41:53+12:4011:36
14Anders JohanssonUmeå OK42:45+13:3211:50
15Lars GreilertHaninge SOK42:49+13:3611:51
16Stefan NilssonOK Linné43:22+14:0912:00
17Jonas FridmanVännäs OK54:43+25:3015:09
18Per SandbergSäterbygdens OK55:06+25:5315:15
19Kjell AnderssonPiteå IF56:21+27:0815:36
20Krister RosendahlOK Renen1:28:32+59:1924:31
Patrick DjerfLerums SOKej godkänd
Klaus KrischanEnnstalej start
Inge NilssonUmeå OKej start

D55

2 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK33:2711:13
2Eva WalheimRobertsfors IK37:03+3:3612:25
3Marie GustafssonSundsvalls OK37:14+3:4712:29
4Inger VennbergOK Renen39:26+5:5913:13
5Brita NilssonOK Linné39:51+6:2413:22
6Agneta LindbergSkogslöparna40:37+7:1013:37
7Inger EdinSidensjö IK46:26+12:5915:34
8Lena SjöströmUmeå OK49:40+16:1316:40
9Annica NylundUmeå OK50:23+16:5616:54

H55

3 610 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna29:268:09
2Jan NordinSundsvalls OK30:04+0:388:19
3Tom KorsmanUmeå OK31:51+2:258:49
4Mats WalheimRobertsfors IK34:42+5:169:36
5Clas FriesUmeå OK36:13+6:4710:01
6Anders FriesUmeå OK37:21+7:5510:20
7Fredrik SalénOK Renen38:11+8:4510:34
8Sture NorénÄlvsby IF OK40:24+10:5811:11
9Jörgen EdinSidensjö IK40:52+11:2611:19
10Lennart StrandbergSkogslöparna44:08+14:4212:13
11Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK44:41+15:1512:22
12Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK45:17+15:5112:32
13Lars RönnolsTäby OK47:43+18:1713:13
14Björn JohanssonUmeå OK48:13+18:4713:21
15Göran AnderssonOK Rodhen50:05+20:3913:52
16Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK51:21+21:5514:13
17Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK51:53+22:2714:22
18Eero NiemiSkogslöparna54:15+24:4915:01
19Tryggve RönnqvistOK Linné54:54+25:2815:12
20Anders RensgardOK Renen1:06:02+36:3618:17
21Werner KöhlerTullinge SK1:06:12+36:4618:20
Jan ÖstmanSundsvalls OKej godkänd
Fredrik HolmgrenBergnäsets AIKej start

D60

2 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta HolmgrenBergnäsets AIK33:0013:41
2Britt KarlssonUmeå OK34:09+1:0914:10
3Katarina KvickSkogslöparna38:22+5:2215:55
4Lena JakobssonVästerås SOK42:41+9:4117:42
5Lena NilssonRånäs OK46:27+13:2719:16
6Ann JanssonÄlvsby IF OK59:28+26:2824:40
Margareta HallménAttunda OKej godkänd
My RönnolsTäby OKej godkänd

H60

3 350 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LundbergGävle OK34:2310:15
2Terho NevalainenUmeå OK35:29+1:0610:35
3Lennart KarlssonUmeå OK37:06+2:4311:04
4Lars SjölanderOK Nipan37:26+3:0311:10
5Anders HallménAttunda OK39:18+4:5511:43
6Leif StrandbergSkogslöparna41:33+7:1012:24
7Mats SandewallUmeå OK42:00+7:3712:32
8Jan LindelöfSeskarö IF43:35+9:1213:00
9Roland JanssonÄlvsby IF OK45:10+10:4713:28
10Sven-Erik LevinTierps SOK46:46+12:2313:57
11Leif ÅkerblomStora Tuna OK51:05+16:4215:14
12Tommy NilbrinkUmeå OK52:31+18:0815:40
13Mats LarssonSkogslöparna53:35+19:1215:59
14Håkan ErikssonUmeå OK1:03:16+28:5318:53
15Hans-Erik GrenholmWilhelmina Orienteringsklubb1:13:50+39:2722:02
Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarnaej start
Lars JakobssonVästerås SOKej start

D65

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carin NordinSkogslöparna43:1917:58
2Ingrid NylanderSundsvalls OK47:41+4:2219:47
3Britt-marie JohanssonStöcksjö IS48:04+4:4519:56
Christina FlordalLjusdals OKej godkänd

H65

2 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signar ErikssonStöcksjö IS27:099:06
2Göran AnderssonEnebybergs IF32:42+5:3310:58
3Göran LarssonSala OK33:55+6:4611:22
4Per SundinSkogslöparna34:40+7:3111:37
5Torbjörn YttergrenTegs SK34:53+7:4411:42
6Ove VesterbergLycksele IF39:01+11:5213:05
7Göran HällströmOK Nipan39:19+12:1013:11
8Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF40:35+13:2613:37
9Jon FlordalLjusdals OK41:01+13:5213:45
10Matts EngvallBodens BK41:02+13:5313:46
11Kjell SandströmBodens BK42:55+15:4614:24
12Robert SvartholmGammelstads IF43:30+16:2114:35
13Clas-Göran LundBodens BK43:41+16:3214:39
14Magnus SäverosNilivaara IS44:31+17:2214:56
15Bertil NordinSkogslöparna47:16+20:0715:51
16Sune AnderssonHalmstad OK49:02+21:5316:27
17Gunnar TigerUmeå OK54:06+26:5718:09
Mats KlingvallUmeå OKej start

D70

2 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann PerssonPiteå IF39:4416:29
2Anne-Marie ByströmSidensjö IK41:44+2:0017:19
3Lena TimnerUmeå OK1:01:57+22:1325:42
4Laila NäslundSelånger SOK1:02:05+22:2125:45
5Gun EdströmOK Nipan1:07:43+27:5928:05
6Lillemor JonssonOK Branten1:14:52+35:0831:03

H70

2 980 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell HemmyrTegs SK33:5711:23
2Åke BöleniusOK Branten38:24+4:2712:53
3Kjell MörtbergBodens BK39:55+5:5813:23
4S O VikströmSkellefteå OK40:01+6:0413:25
5Kurt AnderssonEnebybergs IF42:40+8:4314:19
6Gunnar BengtssonSundsvalls OK45:33+11:3615:17
7Åke HöglundTimrå SOK45:52+11:5515:23
8Christer SilfvernagelHärnösands OK47:33+13:3615:57
9Lars EdströmOK Nipan51:49+17:5217:23
10Bo JonssonBolidens SK56:22+22:2518:54
Torsten VestmanOK Nolaskogsarnaej start
Hardy PaulssonUmeå OKej start
Daniel AnderssonUmeå OKej start

H75

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran EnkvistSkellefteå OK34:3414:20
2Sten ErikssonOK Branten37:50+3:1615:41
3Bernt BöleniusOK Branten44:55+10:2118:38
4Olle NäslundSelånger SOK1:07:06+32:3227:50
Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistanej start

H80

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Erik LundgrenUmeå OK55:1122:53
2Gunnar TimnerUmeå OK59:04+3:5324:30
3Tage LundmarkRönnskär Railcare IF59:44+4:3324:47
4Birger ByströmSidensjö IK1:13:59+18:4830:41
Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OKej start

Inskolning

1 670 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isak AbrahamssonHögåkers OKfullföljt
Tua AdolfssonHögåkers OKfullföljt
Alexander DufvaSundsvalls OKfullföljt
Agnes FeilSundsvalls OKfullföljt
Edvin HellmanHögåkers OKfullföljt
Wilda HäggströmHögåkers OKfullföljt
Isak JohanssonUmeå OKfullföljt
Sofi JohanssonHögåkers OKfullföljt
Ted LindmarkRobertsfors IKfullföljt
Erik Lingbro-DömstedtIFK Umeåfullföljt
Freja LoréSundsvalls OKfullföljt
Klara LundmarkHögåkers OKfullföljt
Liam MolanderHögåkers OKfullföljt
Lovisa NilssonHögåkers OKfullföljt
Ida PaulerSkogslöparnafullföljt
Liv PaulerSkogslöparnafullföljt
Hilma VikströmUmeå OKfullföljt
Hanna WoxlinSkogslöparnafullföljt
Astrid SundqvistUmeå OKej godkänd
Elsa SundqvistUmeå OKej godkänd
Mika HerzHögåkers OKej start
Hjalmar RutqvistIFK Umeåej start

U1

1 670 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kaspar EricssonSundsvalls OK13:007:47
2Martin NilssonSkogslöparna13:25+0:258:02
3Alex AnderssonSundsvalls OK14:56+1:568:56
4Klara EdströmSundsvalls OK15:12+2:129:06
5Saga RydbergUmeå OK16:06+3:069:38
6Theia AnundborgSidensjö IK16:42+3:4210:00
7Clara NordströmSkogslöparna16:55+3:5510:07
8Vigon BerggrundUmeå OK19:10+6:1011:28
9Ella LindmarkRobertsfors IK19:51+6:5111:53
10Albin TuvessonSundsvalls OK19:59+6:5911:57
11Ivar GranholmSundsvalls OK20:29+7:2912:15
12Ella YtterströmSundsvalls OK20:31+7:3112:17
13Herman EliassonSundsvalls OK24:23+11:2314:36
14Cajsa NordströmSkogslöparna24:36+11:3614:43
15Molly HörnlundSkogslöparna24:39+11:3914:45
16Olle LoréSundsvalls OK24:45+11:4514:49
17Stina LindmarkRobertsfors IK26:01+13:0115:34
18Lo LarssonRobertsfors IK26:04+13:0415:36
19Signe ForsbergSkogslöparna26:09+13:0915:39
20Manfred NordinLycksele IF27:01+14:0116:10
21Alice StigenlövHögåkers OK29:20+16:2017:33
22Ebba HörnlundSkogslöparna34:03+21:0320:23
23Elin FrödinSundsvalls OK49:32+36:3229:39
24Jennifer FrödinSundsvalls OK49:55+36:5529:53
25Ossian NordinLycksele IF1:18:31+1:05:3147:00
Axel LarssonIFK Umeåej start

U2

1 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia WickbomVittjärvs IK27:2315:28
2Josefine SjöbergHögåkers OK31:30+4:0717:47
Tyra LarssonIFK Umeåej start

Öppen motion 1

1 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline YtterströmSundsvalls OK19:1910:54
2Elina NilssonVännäs OK20:25+1:0611:32
3Stefan FriesUmeå OK41:50+22:3123:38
4Maria ÖqvistBergnäsets AIK56:22+37:0331:50

Öppen motion 3

2 390 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa ÖlundUmedalens IF32:4613:42
2Britt-Marie OlofssonSidensjö IK36:20+3:3415:12
3Eva WestinSundsvalls OK38:31+5:4516:06
4Camilla VidmarkUmeå OK39:32+6:4616:32
5Helena KarlssonSundsvalls OK43:07+10:2118:02
6Rickard KarlssonSundsvalls OK45:39+12:5319:06
7Anna WidmanSundsvalls OK47:03+14:1719:41
8Kerstin ErikssonUmedalens IF49:21+16:3520:38
9Jonathan SjöbergHögåkers OK1:24:48+52:0235:28
Göran HörnquistÖrnsköldsviks OKej godkänd
Alexandra LachanceNaturfreunde Wienej godkänd
Tina JohanssonSundsvalls OKej start
Tina JohanssonSundsvalls OKej start

Öppen motion 5

2 910 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael LarssonSundsvalls OK29:1310:02
2Isak AugustssonIFK Mora OK36:36+7:2312:34
3Åsa WilestedtAttunda OK40:29+11:1613:54
4Petra BerggrundUmeå OK40:45+11:3214:00
5Tomas NordinLycksele IF41:43+12:3014:20
6Rolf KarlssonRehns BK44:06+14:5315:09
7Ulf NordlundPiteå IF45:28+16:1515:37
8Carina BlombergLycksele IF49:09+19:5616:53
9Louise WoxlinSkogslöparna49:58+20:4517:10
10Mikael NilssonSkogslöparna50:00+20:4717:10
11Stefan ErikssonUmedalens IF50:02+20:4917:11
12Daniel OgenstedtLögde Sportklubb52:18+23:0517:58
13Irené LarssonSundsvalls OK52:37+23:2418:04
14Sara ÅdahlUmeå OK53:39+24:2618:26
15Lena TuuriÄlvsby IF OK55:33+26:2019:05
16Eva SkyttnerLjusdals OK55:57+26:4419:13
17Susanne AnderssonOK Renen58:02+28:4919:56
18Elisabeth BjörklundOK Nolaskogsarna1:00:08+30:5520:39
19Sofia KjellssonSidensjö IK1:01:56+32:4321:16
20Yvonne NäslundSkogslöparna1:03:14+34:0121:43
21Hans NordströmSkogslöparna1:03:25+34:1221:47
22Emma LundholmUmeå OK1:08:27+39:1423:31
23Karin SvartholmGammelstads IF1:10:58+41:4524:23
24Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL1:11:31+42:1824:34
25Maria BergströmOK Vargen1:15:02+45:4925:47
26Matilda KarlssonUmeå OK1:18:50+49:3727:05
27Petra SöderlundSkogslöparna1:21:40+52:2728:03
28Kerstin HägglundWilhelmina Orienteringsklubb1:26:00+56:4729:33
Berit Wallentinklubblösej godkänd
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OKej godkänd
Lotta KarlssonUmeå OKej godkänd
Mats JohanssonSundsvalls OKej start
Johanna ÖhmanSundsvalls OKej start

Öppen motion 7

3 250 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EdmanKorsnäs IF OK30:539:30
2Kent BergmanOK Ravinen31:12+0:199:36
3Karin BoströmJärfälla OK31:30+0:379:41
4Erik BorglundHärnösands OK32:04+1:119:52
5Hans KarlssonSkellefteå OK35:29+4:3610:55
6Cecilia RydbergUmeå OK38:40+7:4711:53
7Agneta FriesUmeå OK40:49+9:5612:33
8Torsten RambergHallstahammars OK42:12+11:1912:59
9Ewa Edström ForsbergLånghundra IF43:06+12:1313:15
10Torbjörn SöderlundLeksands OK44:59+14:0613:50
11Stina FeilSundsvalls OK45:23+14:3013:57
12Bert ErikssonUmeå OK45:42+14:4914:03
13Björn OlofssonSidensjö IK45:43+14:5014:04
14Elisabet CarlborgVännäs OK49:17+18:2415:09
15Åsa RambergHallstahammars OK49:19+18:2615:10
16Roland LarssonGammelstads IF49:38+18:4515:16
17Malin TuvessonSundsvalls OK51:41+20:4815:54
18Stig BlidefalkOK Nipan52:06+21:1316:01
19Tomas NordströmSkogslöparna52:27+21:3416:08
20Nina DjerfLerums SOK54:47+23:5416:51
21Mats KjellssonSidensjö IK58:30+27:3718:00
22Kjell HenrikssonSeskarö IF1:05:26+34:3320:08
23Cecilia OlssonUmeå OK1:05:45+34:5220:13
24Johan HöglundFÖRSVARSMAKTEN1:08:55+38:0221:12
25Anders AdetorpSundsvalls OK1:10:37+39:4421:43
26Oscar AnderssonFÖRSVARSMAKTEN1:11:00+40:0721:50
27Roland VikströmUmeå OK1:12:26+41:3322:17
28Fredrik GranholmSundsvalls OK1:17:30+46:3723:50
29Märit KarlströmOK Linné1:22:10+51:1725:16
30Eva LefflerOK Renen2:01:28+1:30:3537:22
Charlotte VikströmSundsvalls OKej godkänd
Magnus BerglundVittjärvs IKej godkänd
Caroline JohanssonSundsvalls OKej start

Öppen motion 8

4 370 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MagnussonOK Nolaskogsarna36:288:20
2Yvonne AnderssonTullinge SK41:24+4:569:28
3Björn AxelssonTullinge SK42:12+5:449:39
4Samantha SaegerOK Linné42:38+6:109:45
5Ulf ErikssonStora Tuna OK43:43+7:1510:00
6Tomas GustafssonRobertsfors IK47:39+11:1110:54
7Ulf HylanderNyköpings OK49:58+13:3011:26
8Tomas AxelsonOK Löftan51:47+15:1911:50
9Anders KarlssonOK Kåre53:37+17:0912:16
10Fredrik RegbornHagaby GOIF55:14+18:4612:38
11Ulrik FrödinSundsvalls OK55:25+18:5712:40
12Jerry LarssonSundsvalls OK56:10+19:4212:51
13Peter HägglundUmeå OK56:16+19:4812:52
14Rogerer KarlssonUmeå OK56:25+19:5712:54
15Mikael DavidssonVästerås SOK57:56+21:2813:15
16Susanne NäsströmSkogslöparna58:47+22:1913:27
17Tore NäsströmSkogslöparna58:59+22:3113:29
18Johan SparrevikLerums SOK59:16+22:4813:33
19Jonas NilssonUmeå OK59:46+23:1813:40
20Ragnar OlssonTibro OK1:02:39+26:1114:20
21Josef AnderssonSundsvalls OK1:04:06+27:3814:40
22Jonas SöderlundSkogslöparna1:04:54+28:2614:51
23Lars NilssonUmeå OK1:04:59+28:3114:52
24Magnus FriesUmeå OK1:05:33+29:0515:00
25Per StrömgrenVilhelmina OK1:07:26+30:5815:25
26Simon LidestavVilhelmina OK1:07:30+31:0215:26
27Anders ÅkerblomStora Tuna OK1:08:21+31:5315:38
28Mattias KarlssonUmeå OK1:14:55+38:2717:08
29Erik SparrevikLerums SOK1:18:26+41:5817:56
30Elin OlofssonUmeå OK1:20:34+44:0618:26
Malin LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser