Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Älmes vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Älmes vårtävling
Arrangörsorganisation: OK Älme
Datum: lördag 2 maj 2015

Allerød OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Theis MunktvedH14 (12)23:21+2:447:42
7Dorthe MunktvedD45 (11)41:38+17:2413:36
11Birgitte Birck FrederiksenD50 (17)31:20+4:2710:35
19Lars MunktvedH45 (27)37:17+14:059:39

Alvesta SOK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Åke KarlssonH60 (16)30:12+4:169:09
6Siv ÖstergrenÖppen motion 1 (9)29:11+13:4114:48
6Emma NilssonD14 (11)25:12+3:168:19
7Oscar NilssonH16 (7)41:17+19:2911:49
7Göran LundahlÖppen motion 5 (30)33:51+14:0611:14
9Gustav NilssonU1 (22)19:03+3:1210:38
9Barbro NilssonD70 (13)36:55+12:0415:19
11Liam KarlssonH12 (14)33:19+16:0911:15
11Hans SjögrenH65 (35)31:21+6:349:42
13Bengt NilssonH70 (25)37:56+8:4711:53
15Love KarlssonU1 (22)22:00+6:0912:17
17Linda NilssonÖppen motion 5 (30)42:14+22:2914:01
18Ramona SöderbergÖppen motion 3 (23)52:00+28:1617:41
18Ida PerssonU1 (22)26:08+10:1714:35
19Eva LundahlÖppen motion 5 (30)44:56+25:1114:55
20Eva GustavssonÖppen motion 7 (61)39:11+10:3212:16
28Roland GustavssonÖppen motion 7 (61)42:46+14:0713:24
Nicolina SöderbergD12 (11)ej godkänd
Robin KarlssonH35 (2)ej start

Anderstorps OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Sinikka KukkohoviD65 (11)1:02:48+33:3324:14

Andrarums IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maria MickelåkerD35 (3)32:349:15
1Heide PerssonH40 (7)25:246:07
5Brian AhlmH14 (12)26:25+5:488:43
13Viggo AhlmH10 (13)1:29:06+1:17:1945:13
20Johan MickelåkerÖppen motion 8 (45)43:17+9:039:47
36Nils MårtenssonÖppen motion 7 (61)44:25+15:4613:55

Bottnaryds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marcus PerssonÖppen motion 5 (30)19:456:33

Brattås CK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ulrik OlssonH21 (25)35:58+3:266:27
10Hanna OlssonD14 (11)37:18+15:2212:18
13Mona OlssonD50 (17)35:21+8:2811:56
19Tim OlssonH21 (25)40:59+8:277:21

Bredaryds SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Emil AuseliusH16 (7)22:22+0:346:24
5Stig JohanssonH65 (35)28:44+3:578:53
6David JohanssonH16 (7)33:01+11:139:27
6Maria AuseliusD40 (6)54:15+23:3015:35
7Torbjörn JohanssonÖppen motion 8 (45)38:15+4:018:39
9Hugo AuseliusH12 (14)29:20+12:109:54
22Håkan AuseliusH45 (27)48:09+24:5712:28
Daniel JohanssonH21 (25)ej godkänd

CopenhagenO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Rasmus Møller JessH18 (7)28:57+3:197:48

Elmhult SC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Annette SjölanderÖppen 11 Trail kvinnor (15)52:58+12:565:53

Elmhult SC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Isaac AmsiniÖppen 12 Trail Män (14)42:55+6:344:46

Elmhult Sportclub

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Henrik  TillemarkÖppen 12 Trail Män (14)44:16+7:554:55

Elmhults SC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Peter NilssonÖppen 12 Trail Män (14)38:02+1:414:13

Elmhults SC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Sara RoosÖppen 11 Trail kvinnor (15)46:50+6:485:12

Emlmhult SC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Fredrik NIlssonÖppen 12 Trail Män (14)43:12+6:514:48

Emmaboda Verda OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Meja HanssonD12 Kort (2)25:3312:58
2Peter HanssonH35 (2)46:41+1:5110:33
3Peter EkdahlH50 (15)26:18+1:376:59
11Kajsa EkdahlD14 (11)41:27+19:3113:40
15Kent EkdahlH70 (25)40:13+11:0412:36
17Melvin HanssonU1 (22)25:10+9:1914:03

Eslövs FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Bengt OlssonH50 (15)28:43+4:027:38

Falkenbergs OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ludvig HedströmU2 (24)15:45+0:426:40
3Ludwig WallinU1 (22)17:13+1:229:37
4Oliver WallinU1 (22)17:18+1:279:39
6Helena HagströmÖppen motion 7 (61)31:03+2:249:44
6Maria GusedÖppen motion 5 (30)31:55+12:1010:36
8Karin GynterÖppen 11 Trail kvinnor (15)51:35+11:335:43
10Arvid LundqvistH14 (12)34:40+14:0311:26
11Gustav LundqvistH10 (13)27:08+15:2113:46
15Gustaf GusedU2 (24)31:59+16:5613:33
19Isak SvenssonU1 (22)26:14+10:2314:39
19Anton HagströmÖppen motion 7 (61)39:06+10:2712:15
19Peter BadenfeltÖppen motion 8 (45)42:46+8:329:40
20Johan GusedU1 (22)29:08+13:1716:16
25Stina WallinÖppen motion 7 (61)41:36+12:5713:02
26Göran SvenssonÖppen motion 8 (45)46:42+12:2810:33
Erik GynterÖppen motion 1 (9)ej godkänd

FIF Hillerød

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anne MaarupD50 (17)26:59+0:069:06
3Eva Konring OlesenD60 (5)32:09+2:0511:54
4Maria Douglas StillingD50 (17)27:11+0:189:11
10Emil OlesenH65 (35)30:14+5:279:21
24Lise LarsenÖppen motion 5 (30)50:05+30:2016:38

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Magnus LarsenH45 (27)28:45+5:337:26

FK Finn

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anna HultD40 (6)44:39+13:5412:49
4Anneli KarlssonD45 (11)29:45+5:319:43
5Lotten KindlundhD16 (7)39:08+7:5411:12
6Hugo MartinssonH10 (13)20:55+9:0810:37
7Fredrika KindlundhD12 (11)31:41+8:0910:42
8Britt-Marie PerssonD65 (11)53:51+24:3620:47
8Carl-Johan RoubertH60 (16)30:44+4:489:18
10Anton KarlssonH10 (13)22:46+10:5911:33
10Julia HultD12 (11)49:37+26:0516:45
14Philip MartinssonH12 (14)37:12+20:0212:34
20Caroline  PerssonÖppen motion 5 (30)45:42+25:5715:10
21Göran SvenssonH70 (25)44:10+15:0113:50
22Göran PerssonH70 (25)44:12+15:0313:51
Ellen  CarlssonInskolning (9)fullföljt
Alma HultInskolning (9)fullföljt

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jeanette LarssonD45 (11)35:59+11:4511:45

FK Göingarna

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Theo SunessonH12 Kort (2)25:3512:59
1Hampus LarssonH18 (7)25:386:54
1Wilmer SelinH10 (13)11:475:58
1Hilda AxelssonD14 (11)21:567:14
1Magnus GranqvistÖppen motion 8 (45)34:147:44
1Tuva SelinD10 (4)15:317:52
2Louise AxelssonD40 (6)30:59+0:148:54
2Fritiof AxelssonH18 (7)25:59+0:217:00
2Svante SelinH10 (13)13:18+1:316:45
2Mikael ThomassonÖppen motion 3 (23)25:04+1:208:31
3Camilla SelinD35 (3)38:25+5:5110:54
3Hjalmar AxelssonH10 (13)13:53+2:067:02
3Edvin OpperudÖppen motion 1 (9)27:17+11:4713:50
3Yngve ErnstssonH60 (16)28:42+2:468:41
3Oskar SigesgårdÖppen motion 3 (23)28:54+5:109:49
3Carl-Johan OlvegårdU2 (24)20:50+5:478:49
4Anders SelinH45 (27)25:14+2:026:32
4Albin GranqvistU2 (24)21:21+6:189:02
4Ellna OpperudÖppen motion 1 (9)27:32+12:0213:58
5Felix ThomassonU2 (24)22:44+7:419:37
5Magnus LarssonH45 (27)25:41+2:296:39
5Alice OlvegårdD12 (11)26:18+2:468:53
6Gustav GranqvistU2 (24)22:48+7:459:39
6Claes OlvegårdÖppen motion 3 (23)32:18+8:3410:59
7Edvin SelinH12 (14)28:01+10:519:27
7Håkan AxelssonH45 (27)26:48+3:366:56
8Kerstin OlvegårdÖppen motion 3 (23)35:48+12:0412:10
8Johan LindgårdÖppen motion 7 (61)33:48+5:0910:35
9Smilla ThomassonU1 (22)19:03+3:1210:38
10Nils-Åke NilssonH75 (12)50:25+18:4217:01
11Matilda NilssonD21 (13)48:50+18:4312:07
12Caroline LindgårdÖppen motion 7 (61)35:26+6:4711:06
13Håkan GunnarssonH21 (25)38:43+6:116:57
13Annelie ThomassonÖppen motion 3 (23)39:50+16:0613:32
14Wiveka ErnstssonD50 (17)36:34+9:4112:21
14Jesper HåkanssonH21 (25)39:25+6:537:04
23Robin LarssonH21 (25)53:54+21:229:40
33Jan Olof FermÖppen motion 8 (45)51:53+17:3911:44
35Rickard MattissonÖppen motion 8 (45)53:23+19:0912:04
39Mattis ErnstssonÖppen motion 8 (45)1:03:13+28:5914:18
40OLIVIA ErnstssonÖppen motion 8 (45)1:03:22+29:0814:20
41Axel ErnstssonÖppen motion 8 (45)1:03:25+29:1114:20
42Karin JohanssonÖppen motion 8 (45)1:05:13+30:5914:45
51Roland EdvinssonÖppen motion 7 (61)52:50+24:1116:33
Hjalmar LindgårdInskolning (9)fullföljt
Lindha HellnerD21 (13)ej godkänd

FK Studenterna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik BlombergÖppen 12 Trail Män (14)36:214:02

FK Vittus

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Stefan CaleklintÖppen motion 5 (30)39:56+20:1113:16
21Susanna CaleklintÖppen motion 7 (61)39:53+11:1412:30
Lennart BohmanH65 (35)ej godkänd

FK Åsen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt-Marie BengtssonD50 (17)26:539:04
2Erik BengtssonH40 (7)25:52+0:286:13
4Jan-Eric NelkingH80 (12)36:04+7:2313:55
7Marina ProninaÖppen motion 3 (23)33:48+10:0411:29
9Margareta HeldD65 (11)1:00:00+30:4523:09
41Marie SvenssonÖppen motion 7 (61)46:41+18:0214:38
Tommy HeldH65 (35)ej godkänd
Ingvar PerssonH70 (25)ej godkänd

Fredensborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Max PragÖppen motion 8 (45)54:43+20:2912:22

Frosta OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Roland OffrellH70 (25)35:01+5:5210:58
11Amalia AnderssonU2 (24)27:08+12:0511:29
21Filippa AnderssonU1 (22)30:12+14:2116:52
21André BjärbyÖppen motion 8 (45)43:45+9:319:53
22Linnéa BjärbyU1 (22)30:13+14:2216:52
32Nils-Erik BondessonH65 (35)59:22+34:3518:22
36Johan BondessonÖppen motion 8 (45)54:21+20:0712:17
43Anna BjärbyÖppen motion 8 (45)1:05:26+31:1214:48

Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ellen  MarklundÖppen 11 Trail kvinnor (15)56:24+16:226:16

Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Ida JohanssonÖppen 11 Trail kvinnor (15)57:49+17:476:25

Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Christian AnderssonÖppen 12 Trail Män (14)50:04+13:435:33

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Viktoria ErnstssonD21 (13)30:077:28

Halden SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jan GranstedtH50 (15)24:416:33

Halmstad OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik EnbergÖppen motion 3 (23)23:448:04
1Jenny BackÖppen 11 Trail kvinnor (15)40:024:26
1Jan LagerH45 (27)23:126:00
2Albin JägstedtH12 Kort (2)27:40+2:0514:02
2Lovisa RingD16 (7)34:35+3:219:54
2Isabel KarlssonÖppen 11 Trail kvinnor (15)42:58+2:564:46
5Jacob EnbergH16 (7)30:37+8:498:46
5Emil JägstedtH12 (14)22:56+5:467:44
5Lovisa LagerD14 (11)25:07+3:118:17
6Mattias JägstedtH40 (7)33:00+7:367:57
6Håkan AnderssonH21 (25)35:32+3:006:22
7Anders ElvlandÖppen 12 Trail Män (14)43:19+6:584:48
8Nils TärkH21 (25)35:57+3:256:27
10Björn KarlssonH21 (25)36:57+4:256:38
10Maria PetterssonÖppen motion 7 (61)34:20+5:4110:45
10Katarina RingD45 (11)48:40+24:2615:54
11Martin JohanssonÖppen motion 7 (61)34:23+5:4410:46
12Malte KristianssonH12 (14)33:24+16:1411:17
13Vilma RingU1 (22)20:35+4:4411:29
27Sara JägstedtÖppen motion 7 (61)42:24+13:4513:17

Helsingborgs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jacob MobergH14 (12)35:35+14:5811:44
16Veronica DahlbomÖppen motion 3 (23)50:22+26:3817:07
17Stig JohanssonH65 (35)34:38+9:5110:43
26Dag Lewis-JonssonH65 (35)43:16+18:2913:23

Hjärnarps GH OL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Åsa StåhlD65 (11)33:06+3:5112:46
3Vilma SvantessonD16 (7)34:39+3:259:55
4Lisbeth DamsgaardD65 (11)34:36+5:2113:21
5Åsa HedinD45 (11)34:37+10:2311:18
6Frida HedinD21 (13)35:35+5:288:49
9Åke PerssonH65 (35)30:11+5:249:20
13Lars SvantessonH50 (15)37:54+13:1310:04
13Martin KribladÖppen motion 8 (45)40:33+6:199:10
27Bengt StåhlH65 (35)45:07+20:2013:58
38Lucie KomarkovaÖppen motion 8 (45)56:01+21:4712:40
Allan SunnergrenH75 (12)ej start

Härlövs IF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Clara DahlD14 (11)24:59+3:038:14
5Kjell-Arne PetterssonH80 (12)36:42+8:0114:10
6Sofia DahlD16 (7)39:34+8:2011:20
7Samuel LåstbomH14 (12)28:38+8:019:26
7Owe ÅkessonH80 (12)40:07+11:2615:29
10Lena DanielssonÖppen motion 5 (30)38:02+18:1712:38
11Kerstin DahlÖppen motion 3 (23)36:09+12:2512:17
12Leo ÅkessonH80 (12)1:00:59+32:1823:32
15Thomas LåstbomH45 (27)33:49+10:378:45
16Lars DahlH45 (27)34:09+10:578:50
42Torgny ÅstedtÖppen motion 7 (61)46:47+18:0814:39
Axel TenghagenH12 (14)ej start
Magnus TenghagenH45 (27)ej start
Maja TenghagenD14 (11)ej start

Hässleholms OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sven-Inge SvenssonH60 (16)26:31+0:358:02
3Ivar HelmerssonH12 (14)21:48+4:387:21
3Börje NilssonH75 (12)42:03+10:2014:12
4Ann-Charlotte JensenD70 (13)30:52+6:0112:48
4Emmy HelmerssonD16 (7)35:33+4:1910:11
5Marie KempffÖppen motion 1 (9)28:19+12:4914:22
8Bo BengtssonH80 (12)42:10+13:2916:16
10Brita DahlbergD70 (13)39:25+14:3416:21
16Daniel KempffÖppen motion 7 (61)37:56+9:1711:53
16Connie RoslundH65 (35)34:04+9:1710:32
17Anders NilssonÖppen motion 7 (61)38:24+9:4512:02Ladda ner rutt i gpx-format
21Jan DahlbergÖppen motion 3 (23)1:06:39+42:5522:40
52Tommy BengtssonÖppen motion 7 (61)54:06+25:2716:57

Hästveda OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Bo OlofssonH70 (25)30:46+1:379:38
4Mattias KillanderÖppen motion 8 (45)36:20+2:068:13
6Stefan RosénÖppen motion 8 (45)37:36+3:228:30
7Margareta KillanderÖppen motion 1 (9)35:09+19:3917:50
8Niklas EdvardssonH45 (27)27:19+4:077:04
9Emma WikströmU2 (24)25:57+10:5410:59
9Jon WikströmH10 (13)22:31+10:4411:25
12Håkan ErikssonÖppen motion 8 (45)40:20+6:069:07
22Jennie RosénÖppen motion 5 (30)47:45+28:0015:51
25Per WikströmÖppen motion 8 (45)45:49+11:3510:21
28Lars Göran KillanderÖppen motion 7 (61)42:46+14:0713:24
32Anna WikströmÖppen motion 8 (45)50:45+16:3111:28
54Ingegärd LundÖppen motion 7 (61)56:10+27:3117:36
58Mats RosénÖppen motion 7 (61)1:07:36+38:5721:11

IK Trenne Ullared

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan WinnbergH65 (35)24:477:40

IS Kullen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
61Kjell NybergÖppen motion 7 (61)2:01:16+1:32:3738:00

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per-Olof FernbergH70 (25)29:099:08

Kexholms SK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Andreas GranfloÖppen motion 8 (45)39:27+5:138:55
9Mariann JohanssonD50 (17)29:50+2:5710:04
14Leif JohanssonH60 (16)37:46+11:5011:26
18Tobias GranfloÖppen motion 8 (45)42:35+8:219:38
20Tomas KarlssonH45 (27)37:27+14:159:42
22Allexander LivfÖppen motion 8 (45)44:31+10:1710:04
26Björn KarlssonH45 (27)54:59+31:4714:14
27Anders ErikssonH45 (27)1:01:03+37:5115:48

Killeberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Anders JanssonÖppen 12 Trail Män (14)1:03:17+26:567:01

Kinnaströms SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Hans Åke DjurbäckÖppen motion 7 (61)44:12+15:3313:51
53Lena NybergÖppen motion 7 (61)55:27+26:4817:22

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Rasmus EricsonU1 (22)19:58+4:0711:09

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8aNDERS PerssonÖppen motion 1 (9)43:37+28:0722:08

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Marko TorkkeliÖppen motion 3 (23)54:37+30:5318:34

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kim GustafsonÖppen 11 Trail kvinnor (15)44:34+4:324:57

KOVZ

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Adrie Van OpstalH55 (12)30:49+6:598:51
6Naomi Van OpstalD12 (11)28:10+4:389:30
7Roland van LoonH40 (7)34:53+9:298:24
8Lieke van OpstalD21 (13)39:40+9:339:50
8Masja van de VenD45 (11)46:13+21:5915:06
12Steven JochemsH50 (15)37:07+12:269:52
12Tobias Van OpstalH10 (13)29:59+18:1215:13
24Olaf WoertelH21 (25)1:12:29+39:5713:00

Laholms IF OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik JohanssonÖppen motion 1 (9)15:307:52
7Ingrid JohanssonD50 (17)28:55+2:029:46
8Rolf AnderssonH75 (12)45:10+13:2715:15
23Roger NilssonÖppen motion 8 (45)45:08+10:5410:12
34Simon SvenssonÖppen motion 8 (45)52:20+18:0611:50
44Lena JönssonÖppen motion 7 (61)47:46+19:0714:58
Ulrica OlovssonD45 (11)ej start

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Olle AdolfssonH65 (35)28:59+4:128:58

Lessebo OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kurt BergstrandH75 (12)31:4310:42
2Mona PalmD55 (7)31:33+0:0510:39
4Björn PalmH60 (16)29:03+3:078:48
7Göran RundgrenH70 (25)34:02+4:5310:40
12Christina EvertssonÖppen motion 5 (30)39:36+19:5113:09
12Stig KarlssonH70 (25)37:25+8:1611:43
13Alma EvertssonÖppen motion 7 (61)36:05+7:2611:18
19Gerth SällströmH70 (25)43:14+14:0513:33
23Göran KarlssonH70 (25)45:47+16:3814:21
29Fredrik EvertssonÖppen motion 8 (45)48:28+14:1410:57
Morgan LandeliusÖppen motion 5 (30)ej godkänd

Lunds OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Barbro HugossonD75 (3)49:09+6:2120:23
3Raul HindovÖppen motion 8 (45)36:01+1:478:08Ladda ner rutt i gpx-format
3Per EnerothÖppen motion 5 (30)30:22+10:3710:05
4Klas LjungqvistH12 (14)22:48+5:387:42
4Benkt AnderssonH70 (25)31:22+2:139:49
6Roland AkselssonH75 (12)44:20+12:3714:58
7Torill SvendsenD70 (13)32:56+8:0513:39
8Leo EnerothH14 (12)29:31+8:549:44
10Fabian LjungqvistH45 (27)28:18+5:067:19
10Johnny NimvikH50 (15)30:23+5:428:04
11Jan HanssonH70 (25)36:30+7:2111:26
22Love  EnerothU2 (24)38:29+23:2616:18
23Magnus NilssonH45 (27)48:36+25:2412:35
24Christer LjungqvistH70 (25)1:00:19+31:1018:54
48Åsa EnerothÖppen motion 7 (61)50:42+22:0315:53
59Sedney HugossonÖppen motion 7 (61)1:17:07+48:2824:10

Lönsboda

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Max LarssonU2 (24)37:32+22:2915:54

Malmö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Håkan NilssonH65 (35)32:26+7:3910:02
60Kristina LandgrenÖppen motion 7 (61)1:20:02+51:2325:05

Markaryds FK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Helen AndertoftD70 (13)26:04+1:1310:48
3Ann NilssonD50 (17)27:04+0:119:08
5Pia KarlssonÖppen 11 Trail kvinnor (15)46:28+6:265:09
7Oscar FilipssonH18 (7)47:43+22:0512:51
8Marita FilipssonD50 (17)29:13+2:209:52
15Sven-Åke AndertoftÖppen motion 3 (23)49:36+25:5216:52
23Leif MalmH65 (35)38:10+13:2311:48
28Ebbe MalmH65 (35)46:10+21:2314:17

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Torgny PetterssonÖppen motion 7 (61)30:15+1:369:28
46Lizkulla PetterssonÖppen motion 7 (61)48:42+20:0315:15

Motala AIF OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ulrik KarlssonH40 (7)30:10+4:467:16
33Lisa KorallÖppen motion 7 (61)43:49+15:1013:44

MSE Engineering AB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Johan SchmitzÖppen 12 Trail Män (14)47:25+11:045:16

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Inger JohanssonD55 (7)35:30+4:0211:59

Nybro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Erik LiljebjörnÖppen motion 7 (61)39:55+11:1612:30
30Johan LiljebjörnÖppen motion 8 (45)48:52+14:3811:03
Caroline LiljebjörnD45 (11)ej godkänd
Viktor LundqvistH12 (14)ej start
Elin LundqvistD21 (13)ej start

Nässjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Linus WalldenÖppen 12 Trail Män (14)38:08+1:474:14
7Elin HolmstrandÖppen 11 Trail kvinnor (15)49:24+9:225:29

OK Dacke

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Emil PetterssonH16 (7)25:08+3:207:12
3Eva PetterssonD45 (11)25:47+1:338:25
4Inge GötessonH55 (12)28:54+5:048:18
5Annika JosefssonD50 (17)28:29+1:369:37
6Anders PetterssonH50 (15)28:33+3:527:35
7Johanna WilhelmssonD16 (7)1:02:52+31:3818:00
9Jakob WilhelmssonH14 (12)33:52+13:1511:10
11Peter WilhelmssonH50 (15)31:12+6:318:17
13Damien HammarströmH12 (14)33:25+16:1511:17

OK Gynge

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena EricssonÖppen motion 1 (9)24:20+8:5012:21
2Ulla HåkanssonD65 (11)31:51+2:3612:17
4Hubert HugossonH75 (12)42:26+10:4314:20
4Anneli WihlborgÖppen motion 3 (23)29:14+5:309:56
5Carl OmbergU1 (22)17:35+1:449:49
5Patrik IngelströmÖppen motion 8 (45)37:19+3:058:26
6Ebba OmbergU1 (22)17:43+1:529:53
8Jakob IngelströmH12 (14)28:11+11:019:31
9Arne PerssonÖppen motion 3 (23)35:54+12:1012:12
12Sverker ErikssonH55 (12)34:44+10:549:58
12Erik WihlborgU2 (24)28:01+12:5811:52
15Håkan KarlssonÖppen motion 7 (61)37:01+8:2211:36
16Ebba NilssonU1 (22)23:30+7:3913:07
16Eva KarlssonD50 (17)48:13+21:2016:17
17Linnea GustafssonÖppen motion 8 (45)42:31+8:179:37
24Carina GustafssonÖppen motion 8 (45)45:18+11:0410:14
32Robin LundbergÖppen motion 7 (61)43:30+14:5113:38
33Klara IngelströmÖppen motion 7 (61)43:49+15:1013:44

OK Kompassen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Torsten HannrupH80 (12)44:31+15:5017:11
22Lars PerssonH65 (35)37:44+12:5711:40

OK Kontinent

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Per KristianssonÖppen motion 8 (45)41:50+7:369:27
15Simon LydinÖppen motion 5 (30)41:03+21:1813:38
16Cornelia LydinÖppen motion 5 (30)41:05+21:2013:38
44Monika LydinÖppen motion 8 (45)1:12:16+38:0216:20

OK Löftan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jesper JohanssonH14 (12)20:376:48
2Magnus JohanssonH45 (27)24:04+0:526:14
5Liselotte JohanssonÖppen motion 5 (30)31:43+11:5810:32
Tobias JohanssonH12 (14)ej start

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Christina SternerD50 (17)28:37+1:449:40
Eric LöfqvistH18 (7)ej start

OK Norrvirdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elis BengtssonH50 (15)24:46+0:056:35
15Bengt ElmerssonH65 (35)33:57+9:1010:30

OK Orion

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anders HåkanssonH40 (7)26:15+0:516:19
4Amanda SvenssonD12 (11)25:17+1:458:32
4Patrik SjökvistH40 (7)26:41+1:176:25
5Oliver HåkanssonH10 (13)14:59+3:127:36
9Jenny HåkanssonÖppen motion 8 (45)39:33+5:198:56
10Filip HåkanssonH12 (14)31:05+13:5510:30
14Lennart AnderssonH65 (35)33:25+8:3810:20
17Ingemar AnderssonH70 (25)41:19+12:1012:57
Guy SaboH21 (25)ej start
Oskar LundqvistH21 (25)ej start

OK Pan-Kristianstad

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peo BengtssonH80 (12)28:4111:04
4Algot NajvikH16 (7)25:21+3:337:15
5Lars SäfströmH50 (15)28:19+3:387:31
5Kenneth LindborgH75 (12)43:14+11:3114:36
5Robert WetterlöfH21 (25)35:24+2:526:21
6Tomas WestlundH45 (27)25:51+2:396:41
7Anna-Lisa HanssonD65 (11)42:33+13:1816:25
9Thomas NajvikH45 (27)27:55+4:437:13
11Henrik JohanssonÖppen motion 8 (45)40:10+5:569:05
14Raimo SalminenH70 (25)37:59+8:5011:54
16Anders WallnerH60 (16)51:54+25:5815:43
57Clarie EkÖppen motion 7 (61)1:04:51+36:1220:19
Ulla EngelbyD60 (5)ej start

OK Roskilde

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Casper LindemannH35 (2)44:5010:08
1Inge JørgensenD70 (13)24:5110:18
2Janne BrunstedtH65 (35)27:38+2:518:33
7Jette KreibergD55 (7)52:16+20:4817:39
14Michael Leth JessH50 (15)44:14+19:3311:45
17Hanne Möller JensenD50 (17)1:01:00+34:0720:36
18Ole  SvendsenH70 (25)42:55+13:4613:27

OK Skogsfalken

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena SöderbergD60 (5)30:0411:08
1Daniel MillbournH21 (25)32:325:50
3Johan WennermarkH21 (25)34:46+2:146:14
3Cecilia RönnfjärdD40 (6)34:23+3:389:52
3Emma EmilssonD12 (11)25:11+1:398:30
9Elin EmilssonD14 (11)29:53+7:579:51
13Anders BlomkvistH45 (27)29:35+6:237:39
14Johan AnderssonH45 (27)30:31+7:197:54
14Agneta EmilssonÖppen motion 7 (61)36:16+7:3711:22
21Jens NordalH21 (25)44:30+11:587:59
29Sven Olle SöderbergH65 (35)46:23+21:3614:21
Eva BlomkvistÖppen motion 5 (30)ej godkänd

OK Stigen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martin  RosénÖppen motion 7 (61)28:49+0:109:02

OK Torfinn

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Karin LexellD75 (3)54:34+11:4622:38
6Lennart ErforsH60 (16)30:12+4:169:09
9Jessica KarlssonÖppen 11 Trail kvinnor (15)52:31+12:295:50
10Bengt EdvardssonH80 (12)47:54+19:1318:29
15Torgny OttossonH60 (16)43:52+17:5613:17
39Bengt-Åke NilssonÖppen motion 7 (61)46:00+17:2114:25

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ingvar BergmanH65 (35)27:45+2:588:35
5Åsgerd BergmanD60 (5)51:58+21:5419:14

OK Tyringe

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Alice PerssonD12 Kort (2)25:41+0:0813:02
5Stellan MartinssonH60 (16)29:41+3:458:59
6Barbro MartinssonD65 (11)42:22+13:0716:21
7Göran JohanssonÖppen motion 7 (61)32:21+3:4210:08
8Villyam JohanssonH10 (13)21:59+10:1211:09
8Esben MogensenÖppen motion 5 (30)36:06+16:2111:59
14William SteffertU2 (24)30:59+15:5613:07
18Lennart MartinssonH65 (35)35:19+10:3210:56
19Nils PerssonU2 (24)35:20+20:1714:58
31Sven Erik JönssonÖppen motion 8 (45)50:26+16:1211:24
Carl JohanssonInskolning (9)fullföljt
Lucas MogensenInskolning (9)fullföljt
Gabriel SteffertU2 (24)ej godkänd

OK Vilse 87

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eddie KarlssonU2 (24)15:036:22
1Roger ThörnH60 (16)25:567:51
1Martina KarlssonÖppen motion 7 (61)28:398:58
1Kerstin HenmyrD75 (3)42:4817:45
1Vilmalee SuwanD12 (11)23:327:57
2Alice ÅmanD10 (4)18:43+3:129:30
2Ina ÅmanD12 (11)24:19+0:478:12
3Per-Arne HögH55 (12)26:43+2:537:40
3Britt ThörnD55 (7)32:06+0:3810:50
4Gustav ÅmanH14 (12)24:36+3:598:07
5Malin ÅmanD40 (6)47:46+17:0113:43
5Roland RosenbergÖppen motion 3 (23)30:57+7:1310:31
5Elsa SvenssonD70 (13)31:30+6:3913:04
7Ingmar OlssonH55 (12)32:16+8:269:16
7Bea MagnstedtU1 (22)17:50+1:599:57
7Linn KarlssonD14 (11)28:09+6:139:17
9Frida JönssonD12 (11)37:21+13:4912:37
10Jessica  ÅmanÖppen motion 3 (23)35:57+12:1312:13
10Erling SamuelssonH70 (25)36:12+7:0311:20
11Siw BlomqvistD65 (11)1:04:03+34:4824:43
12Anders PerssonH60 (16)36:42+10:4611:07
12Niklas ThörnH21 (25)37:58+5:266:48
13Lars SvenssonH65 (35)32:47+8:0010:08
17Isabell RosenbergU2 (24)33:53+18:5014:21
17Ola JönssonH45 (27)36:54+13:429:33
19Jessica MagnstedtÖppen motion 3 (23)54:09+30:2518:25
21Ellinora RosenbergU2 (24)38:24+23:2116:16
24Ulf ÅmanH45 (27)50:25+27:1313:03
24Bo JohanssonH65 (35)38:50+14:0312:01
27Christoffer MagnstedtÖppen motion 5 (30)52:01+32:1617:16
45Jörgen NybergÖppen motion 7 (61)48:14+19:3515:07
56Lillemor BlomqvistÖppen motion 7 (61)59:33+30:5418:40
Filip AxelssonInskolning (9)fullföljt
Malte AxelssonInskolning (9)fullföljt

OK Virdarna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Berit ByströmD70 (13)35:13+10:2214:36
9Waste ByströmH70 (25)35:48+6:3911:13
11Therese GustafssonÖppen motion 5 (30)38:35+18:5012:49
12Emma AnderssonU1 (22)20:25+4:3411:24
14Marie NilssonÖppen motion 5 (30)40:21+20:3613:24
16Emil AnderssonU2 (24)32:30+17:2713:46
Solbritt GustafssonD70 (13)ej start

OK Älme

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Linnéa SandströmU1 (22)16:24+0:339:09
4David StormÖppen motion 5 (30)31:15+11:3010:22
4Nina HanssonÖppen 11 Trail kvinnor (15)45:03+5:015:00
7Nils MarionU2 (24)23:15+8:129:51
8Elisa BergkvistU1 (22)18:15+2:2410:11
9TEO MarionU2 (24)25:57+10:5410:59
12Niklas BergkvistÖppen motion 3 (23)39:00+15:1613:15
26Johanna HallstedtÖppen motion 5 (30)51:11+31:2617:00

Ronneby OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karin LindqvistD35 (3)38:17+5:4310:52
2Aron ThorénH14 (12)23:11+2:347:39
2Linus VernströmH12 (14)19:24+2:146:33
3Hanna JohannessonD14 (11)24:03+2:077:56
4Alexander GraadH18 (7)27:52+2:147:30
4Ture LiljaH10 (13)14:06+2:197:09
4Angelina LydinD10 (4)31:53+16:2216:11
6Oskar ErikssonH12 (14)24:11+7:018:10
6Albin LiljaH14 (12)26:55+6:188:53
7Wille VernströmH10 (13)21:26+9:3910:52
7Göran FolkessonH75 (12)44:54+13:1115:10
7Thomas JohannessonH21 (25)35:33+3:016:22
8Maja FranssonU2 (24)24:05+9:0210:12
8Hanna RingD14 (11)29:26+7:309:42
9Peter SunnegårdhÖppen motion 7 (61)33:54+5:1510:37
9Marie FranssonÖppen motion 5 (30)37:24+17:3912:25
9Linda ThorénD45 (11)46:32+22:1815:12
10Lennart SmedenmarkH60 (16)34:18+8:2210:23
11Per SvenssonH60 (16)36:29+10:3311:03
14Per HolmbergÖppen motion 8 (45)41:05+6:519:17
14Arvid ErikssonU1 (22)21:36+5:4512:04
15Christer SvenssonH50 (15)56:33+31:5215:02
15Ingemar ErikssonH21 (25)40:01+7:297:11
18Jon EngqvistH21 (25)40:49+8:177:19
18Håkan FranssonH45 (27)37:10+13:589:37
19Per EngqvistH65 (35)35:59+11:1211:08
21Lars ThorénH45 (27)44:03+20:5111:24
22Eva LydinÖppen motion 3 (23)1:08:38+44:5423:20
23Embla ThorénU2 (24)53:38+38:3522:43
27Therese LiljaÖppen motion 8 (45)47:25+13:1110:43
37Olle RingÖppen motion 7 (61)45:46+17:0714:20
38Nina RingÖppen motion 7 (61)45:52+17:1314:22
Julia AnderssonU1 (22)ej start

ryssbergets

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Magnus ReimerÖppen 12 Trail Män (14)49:04+12:435:27

Simlångsdalens IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Agne KarlssonÖppen motion 7 (61)41:09+12:3012:53
55Kenneth WerlinÖppen motion 7 (61)56:24+27:4517:40

SK Graal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Håkan NilssonÖppen 12 Trail Män (14)45:00+8:395:00

Skåneslättens OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Christina SegerslättD55 (7)31:2810:37
4Göran JohnssonH65 (35)28:09+3:228:42
8Sten SegerslättH55 (12)32:42+8:529:23
8Kenth SundgrenH65 (35)29:39+4:529:10
9Torbjörn WingqvistH75 (12)49:39+17:5616:46
10Christina OlssonD21 (13)45:24+15:1711:15
10Martin JönssonÖppen motion 8 (45)39:57+5:439:02
30Gert OlssonH65 (35)50:59+26:1215:47
Klas TykessonH80 (12)ej start

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Allan HåkanssonH80 (12)30:55+2:1411:56
21Karl-Evert AnnegårdH65 (35)37:38+12:5111:39

Stigmännen Karlshamns OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ellen AnderssonD16 (7)31:148:56
5Thommy BergmanH55 (12)29:48+5:588:33
5Göran AnderssonH70 (25)33:35+4:2610:31
6Inga-Lill WikingssonD70 (13)31:46+6:5513:10
11Inge ÅkessonH80 (12)50:07+21:2619:21
12Kati NémethD50 (17)34:50+7:5711:46
13Ulla BergqvistD70 (13)51:46+26:5521:28
16Bengt BergqvistH70 (25)40:33+11:2412:42
23Per-Inge ErikssonÖppen motion 5 (30)48:57+29:1216:15
31Eric TenlandH65 (35)53:34+28:4716:35
47Kjell LinghedeÖppen motion 7 (61)49:29+20:5015:30

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lina LångD21 (13)31:50+1:437:53

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lars ForsstedtH55 (12)26:30+2:407:36

Søllerød OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Arne GrøndahlH70 (25)33:50+4:4110:36

Tockarps IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mats BrorssonH55 (12)23:506:50
3Gull SvenssonD70 (13)29:26+4:3512:12
28Gert OlssonÖppen motion 8 (45)48:04+13:5010:52
Bo SvenssonH75 (12)ej godkänd

Tormestorps IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Kerstin NilssonD70 (13)51:38+26:4721:25
20Karl Erik NilssonH70 (25)43:47+14:3813:43
Sven TörnkvistÖppen motion 8 (45)ej godkänd

Torsås OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Natalie WestlundD14 Kort (1)46:2215:30
2Stig KarlssonH75 (12)39:00+7:1713:10
5Maria JohanssonD21 (13)34:19+4:128:30
11Harriet KarlssonD70 (13)46:53+22:0219:27
25Jonas PerssonH45 (27)54:49+31:3714:12

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Bengt KärrströmÖppen motion 8 (45)42:16+8:029:33
40Maria KärrströmÖppen motion 7 (61)46:16+17:3714:30

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Karl BengtssonH21 (25)44:03+11:317:54

Vänersborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Nils-Olof LarssonH55 (12)33:23+9:339:35
10Annette Falck LarssonD50 (17)30:26+3:3310:16

Värend GN OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Pär SvenssonÖppen motion 7 (61)30:30+1:519:33
6Rasmus SvenssonH18 (7)39:20+13:4210:36
25Ingvar JohnssonH65 (35)41:26+16:3912:49
Rebecca SvenssonÖppen motion 3 (23)ej godkänd

Växjö AIS

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Nils KarlssonH70 (25)29:34+0:259:16
4Siv LarssonD60 (5)39:10+9:0614:30
15Eva TollsternD50 (17)44:32+17:3915:02
17Kerstin JönssonÖppen motion 3 (23)51:40+27:5617:34
20Sven-Olof LarssonH65 (35)36:44+11:5711:22
21Siw BerggrenÖppen motion 5 (30)46:19+26:3415:23
23Bengt HenrikssonÖppen motion 7 (61)41:04+12:2512:52
26Conny BerggrenÖppen motion 7 (61)42:21+13:4213:16
Gert BerggrenÖppen motion 5 (30)ej godkänd
Leif AlfredssonH65 (35)ej godkänd
Torgny JonssonH70 (25)ej start

Växjö OK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav RuneforsH16 (7)21:486:14
1Maria BraunD40 (6)30:458:50
1Lisa KumlinD65 (11)29:1511:17
1Noel BraunH12 (14)17:105:47
1Linus LindenU1 (22)15:518:51
1Lena RegnellD45 (11)24:147:55
2Eva PetterssonD60 (5)30:09+0:0511:10
2Maja PorleD14 (11)23:48+1:527:51
2Mattias KarlssonH21 (25)34:33+2:016:12
2Peter JohanssonÖppen motion 5 (30)27:46+8:019:13
3Dennis PerssonÖppen motion 7 (61)30:11+1:329:27
3Simon RuneforsH18 (7)26:09+0:317:02
3Werner TörnblomH80 (12)33:31+4:5012:56
3Anna Maria RoubertD21 (13)32:57+2:508:10
3Patrik RosénH45 (27)24:25+1:136:19
3Filippa BraunD10 (4)19:27+3:569:52
4Glen HåkanssonH50 (15)27:07+2:267:12
4Josephine RegnellD21 (13)34:09+4:028:28
4Johan EklundÖppen 12 Trail Män (14)38:36+2:154:17
4Per LenanderH21 (25)35:13+2:416:19
5Ann-Mari PerssonD65 (11)40:48+11:3315:45
5Berit RuneforsD55 (7)39:55+8:2713:29
6Gillis AlmH80 (12)39:55+11:1415:24
6Bente KällD55 (7)46:47+15:1915:48
7Krister NilssonH65 (35)29:32+4:459:08
7Helena LindénD21 (13)39:09+9:029:42
8John E ErikssonH50 (15)28:55+4:147:41
8Maja LindénD12 (11)33:45+10:1311:24
9Magnus PorleH50 (15)29:01+4:207:43
9Katarina LenanderD21 (13)43:41+13:3410:50
9Jan KarlssonH55 (12)33:22+9:329:35
11Niklas KarlssonH21 (25)37:55+5:236:48
11Lars EklundH55 (12)34:15+10:259:50
11Elizete ErikssonÖppen 11 Trail kvinnor (15)55:38+15:366:10
11Lennart ÖstergrenH75 (12)1:01:04+29:2120:37
12Peter BraunH45 (27)28:49+5:377:27
12Marie KarlssonD21 (13)1:18:08+48:0119:23
13Hilda LindénU2 (24)28:29+13:2612:04
13Roger BergvikH60 (16)37:10+11:1411:15
14Ingrid NilssonÖppen motion 3 (23)43:57+20:1314:56
16Daniel EvaldssonH21 (25)40:28+7:567:15
17Olof NilssonH21 (25)40:45+8:137:18
18Maria HåkanssonÖppen motion 7 (61)38:29+9:5012:03
18Tove RosbergU2 (24)35:11+20:0814:54
18Johanna LindénÖppen motion 5 (30)43:42+23:5714:31
22Anders PerssonH21 (25)53:46+21:149:39
25Beatrize PetdriniÖppen motion 5 (30)50:31+30:4616:46
30Britt-Mari KarlssonÖppen motion 7 (61)42:50+14:1113:25
31Anna Karin PetersonÖppen motion 7 (61)43:16+14:3713:33
43Mona RosbergÖppen motion 7 (61)46:49+18:1014:40
49Kenneth LindblomÖppen motion 7 (61)50:56+22:1715:57
50Eva EklundÖppen motion 7 (61)51:49+23:1016:14
Emil  PerssonInskolning (9)fullföljt
Linus PerssonInskolning (9)fullföljt

Ystads OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Stefan NilssonH60 (16)33:01+7:0510:00

Älmhlult

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Thomas SchmitzÖppen 12 Trail Män (14)50:31+14:105:36

Älmhult

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Helene SkoogÖppen 11 Trail kvinnor (15)1:05:50+25:487:18

Älmhult

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Nathalie RuterÖppen 11 Trail kvinnor (15)ej godkänd

Örkelljunga FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Niklas KronkvistÖppen motion 8 (45)35:59+1:458:08
2Marie OlssonD45 (11)25:14+1:008:14
Albin KronkvistH14 (12)ej godkänd
Agust KronkvistH12 (14)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser