Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Älmes vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Älmes vårtävling
Arrangörsorganisation: OK Älme
Datum: lördag 2 maj 2015

FK Göingarna

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Theo SunessonH12 Kort (2)25:3512:59
1Hampus LarssonH18 (7)25:386:54
1Wilmer SelinH10 (13)11:475:58
1Hilda AxelssonD14 (11)21:567:14
1Magnus GranqvistÖppen motion 8 (45)34:147:44
1Tuva SelinD10 (4)15:317:52
2Louise AxelssonD40 (6)30:59+0:148:54
2Fritiof AxelssonH18 (7)25:59+0:217:00
2Svante SelinH10 (13)13:18+1:316:45
2Mikael ThomassonÖppen motion 3 (23)25:04+1:208:31
3Camilla SelinD35 (3)38:25+5:5110:54
3Hjalmar AxelssonH10 (13)13:53+2:067:02
3Edvin OpperudÖppen motion 1 (9)27:17+11:4713:50
3Yngve ErnstssonH60 (16)28:42+2:468:41
3Oskar SigesgårdÖppen motion 3 (23)28:54+5:109:49
3Carl-Johan OlvegårdU2 (24)20:50+5:478:49
4Anders SelinH45 (27)25:14+2:026:32
4Albin GranqvistU2 (24)21:21+6:189:02
4Ellna OpperudÖppen motion 1 (9)27:32+12:0213:58
5Felix ThomassonU2 (24)22:44+7:419:37
5Magnus LarssonH45 (27)25:41+2:296:39
5Alice OlvegårdD12 (11)26:18+2:468:53
6Gustav GranqvistU2 (24)22:48+7:459:39
6Claes OlvegårdÖppen motion 3 (23)32:18+8:3410:59
7Edvin SelinH12 (14)28:01+10:519:27
7Håkan AxelssonH45 (27)26:48+3:366:56
8Kerstin OlvegårdÖppen motion 3 (23)35:48+12:0412:10
8Johan LindgårdÖppen motion 7 (61)33:48+5:0910:35
9Smilla ThomassonU1 (22)19:03+3:1210:38
10Nils-Åke NilssonH75 (12)50:25+18:4217:01
11Matilda NilssonD21 (13)48:50+18:4312:07
12Caroline LindgårdÖppen motion 7 (61)35:26+6:4711:06
13Håkan GunnarssonH21 (25)38:43+6:116:57
13Annelie ThomassonÖppen motion 3 (23)39:50+16:0613:32
14Wiveka ErnstssonD50 (17)36:34+9:4112:21
14Jesper HåkanssonH21 (25)39:25+6:537:04
23Robin LarssonH21 (25)53:54+21:229:40
33Jan Olof FermÖppen motion 8 (45)51:53+17:3911:44
35Rickard MattissonÖppen motion 8 (45)53:23+19:0912:04
39Mattis ErnstssonÖppen motion 8 (45)1:03:13+28:5914:18
40OLIVIA ErnstssonÖppen motion 8 (45)1:03:22+29:0814:20
41Axel ErnstssonÖppen motion 8 (45)1:03:25+29:1114:20
42Karin JohanssonÖppen motion 8 (45)1:05:13+30:5914:45
51Roland EdvinssonÖppen motion 7 (61)52:50+24:1116:33
Hjalmar LindgårdInskolning (9)fullföljt
Lindha HellnerD21 (13)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser