Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrlandsmästerskap, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrlandsmästerskap, sprint
Arrangörsorganisation: OK Nipan
Datum: fredag 7 augusti 2015

D21 Elit

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin OlovssonRehns BK13:225:19
2Åsa OtterbjörkUmeå OK13:50+0:285:30
3Johanna SjölundSundsvalls OK14:05+0:435:36
4Linnea SundströmOK Renen14:45+1:235:52
5Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad14:51+1:295:54
6Jill JohanssonSundsvalls OK16:38+3:166:37
7Kristine ÅkerlundOK Branten17:10+3:486:50
8Pernilla BlomRehns BK18:43+5:217:27

H21 Elit

2 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna13:234:34
2Anders JohanssonRehns BK13:48+0:254:42
3Charlie StoltRehns BK13:51+0:284:43
3Olov VikströmSundsvalls OK13:51+0:284:43
5Tobias EliassonSundsvalls OK14:02+0:394:47
6David SundströmSöderhamns OK14:04+0:414:48
7Thomas RexSundsvalls OK14:13+0:504:51
8Pessi LiukkonenSundsvalls OK14:14+0:514:51
9Holger KohrCentrum OK15:03+1:405:08
10Erik ToomingasSundsvalls OK15:16+1:535:12
11Martin SundströmSöderhamns OK15:33+2:105:18
12Erik HedmanÖstersunds OK15:51+2:285:24
13Henrik FröjdRehns BK16:39+3:165:40
14Arvid StrandbergSkogslöparna16:50+3:275:44
14Magnus SellingHärnösands OK16:50+3:275:44
16Stefan GyllenbergLugnviks IF16:58+3:355:47
17Johan NordinSundsvalls OK17:48+4:256:04
18Anders CarnlandFrösö IF18:10+4:476:12
19Björn KarlssonRehns BK19:50+6:276:46
Isak ForsbergHögåkers OKej start

D18 Elit

2 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HugossonSundsvalls OK9:133:46
2Stina NordinSundsvalls OK9:14+0:013:47
3Vega LaudonVännäs OK11:08+1:554:33
4Wilma LagerhällRehns BK11:12+1:594:35
5Freja VredinIFK Umeå11:13+2:004:35
6Tove NorénVännäs OK11:54+2:414:52
Frida KrohnÖstersunds OKej godkänd

H18 Elit

2 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna11:034:24
2Fryderyk PryjmaRehns BK11:49+0:464:42
3Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK12:32+1:294:59
4Jesper VikmanOK Nolaskogsarna13:23+2:205:19
5Anton StrandbergSkogslöparna13:32+2:295:23
6Erik HanssonHärnösands OK13:49+2:465:30
7Erik OlssonGävle OK14:04+3:015:36
8Mårten OlssonGävle OK14:05+3:025:36
9Lars OlovssonRehns BK14:19+3:165:42
10Oskar ÖqvistBergnäsets AIK14:28+3:255:45
11Emanuel NäslundSkogslöparna14:50+3:475:54
12Erik TuuriBergnäsets AIK15:48+4:456:17

D16

2 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida VikströmSundsvalls OK9:564:28
2Ronja HuggForsa OK9:59+0:034:29
3Hanna KjellinForsa OK10:02+0:064:31
4Jenny WegebroUmeå OK10:29+0:334:43
5Kristina FridmanVännäs OK11:13+1:175:03
6Anna AnderssonPiteå IF11:17+1:215:04
7Elin BlombergLycksele IF11:20+1:245:06
8Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna11:42+1:465:16
9Alma LaudonVännäs OK12:02+2:065:25
10Ida GeorgssonVännäs OK12:42+2:465:43
11Maja WillénÖstersunds OK13:37+3:416:08
12Linnea SahlinOK Vildhussen13:50+3:546:13
13Rebecca FahlgrenVittjärvs IK13:53+3:576:15
14Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OK16:56+7:007:37
14Evelina SöderlundSkogslöparna16:56+7:007:37
Ann JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Frida SvedbergSundsvalls OKej start

H16

2 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus TäckOK Hammaren11:565:22
2Benjamin NäslundSkogslöparna12:10+0:145:28
3Walter LagerhällRehns BK12:31+0:355:38
4Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:33+0:375:39
5Albin BjörnuddVännäs OK13:06+1:105:54
6Truls LindholmSundsvalls OK13:11+1:155:56
7Emil HornlidenUmedalens IF14:45+2:496:38
8Måns ErikssonÖstersunds OK15:40+3:447:03
9Erik KärrlanderUmedalens IF17:27+5:317:51
10Ingmar HolmerOK Nipan18:58+7:028:32
11Love PerssonOK Nipan20:43+8:479:19
12Pär-Albin PerssonSundsvalls OK24:44+12:4811:08
Gustav FrænellSundsvalls OKej godkänd
Lucas StrandlundOK Nipanej godkänd
Jonathan MagnussonRehns BKej start

D14

1 750 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundbergOK Renen8:585:07
2Magdalena NilssonHögåkers OK9:03+0:055:10
3Smilla SandströmHärnösands OK10:10+1:125:48
4Elin UnanderSundsvalls OK11:15+2:176:25
5Agnes KarlssonÄlvsby IF OK11:18+2:206:27
6Adelina SöderlindSidensjö IK11:41+2:436:40
7Emelie VibergSkogslöparna11:49+2:516:45
8Tilda LagerhällRehns BK11:59+3:016:50
9Vega KjellssonSidensjö IK13:08+4:107:30
10Amelie JosefssonSkogslöparna13:12+4:147:32
11Jonna KrohnÖstersunds OK13:35+4:377:45
12Julia NordlanderSundsvalls OK13:46+4:487:52
13Alva LarssonSundsvalls OK14:59+6:018:33
14Ester OlofssonOK Storsjön17:44+8:4610:08
15Ester LaudonVännäs OK19:17+10:1911:01
16Nelly PerssonSundsvalls OK19:33+10:3511:10

H14

1 750 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias SnellOK Renen8:164:43
2Isac ErikssonOK Nolaskogsarna8:57+0:415:06
3Edvin HägglundOK Nolaskogsarna9:07+0:515:12
4Eric HallnerOckelbo OK9:19+1:035:19
5Seth BorglundHärnösands OK9:25+1:095:22
6Hannes LindahlSundsvalls OK9:29+1:135:25
7Oskar LundgrenVittjärvs IK9:35+1:195:28
8Oskar MårtenssonSundsvalls OK10:19+2:035:53
9William StrandlundOK Nipan10:22+2:065:55
10Lukas JohanssonSundsvalls OK11:33+3:176:36
11Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna11:49+3:336:45
12Martin BlombergLycksele IF12:12+3:566:58
13Elis SjödinOK Nipan13:16+5:007:34
14Anton SöderbergSundsvalls OK13:23+5:077:38
15Jonne LiukkonenSundsvalls OK14:30+6:148:17
16Samuel, JohanssonOK Nolaskogsarna19:23+11:0711:04
Joel KihlströmRehns BKej start
Oskar MagnussonRehns BKej start

D12

1 620 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK8:205:08
2Astrid RexSundsvalls OK8:28+0:085:13
3Evelina NilssonHögåkers OK8:45+0:255:24
4Alva ErikssonÖstersunds OK8:57+0:375:31
5Elsa GranholmSundsvalls OK9:56+1:366:07
6Alice LarssonSundsvalls OK10:04+1:446:12
7Greta BlücherÖstersunds OK10:13+1:536:18
8Frida BerggrenÖstersunds OK11:12+2:526:54
9Daga KjellssonSidensjö IK11:13+2:536:55
10Emma JohanssonSundsvalls OK11:32+3:127:07
11Tyra KarlssonSundsvalls OK11:49+3:297:17
12Hilda SjöblomÖstersunds OK13:12+4:528:08
13Ylva ThorénÖrnsköldsviks OK15:24+7:049:30
14Sarah BorglundHärnösands OK19:08+10:4811:48

H12

1 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar VikströmSundsvalls OK7:394:43
2Isak LundholmUmeå OK7:56+0:174:53
3Johan FochsenWaxholms OK8:27+0:485:12
4Wille LångbergHudiksvalls OK9:06+1:275:37
5Petter ErlandssonSundsvalls OK9:38+1:595:56
6Oskar ÅdahlUmeå OK10:02+2:236:11
7Svante SirviöUmeå OK10:52+3:136:42
8Alvin HornlidenUmedalens IF11:30+3:517:05
9Jesper UnanderSundsvalls OK11:36+3:577:09
10Linus DahlbergOK Nolaskogsarna12:20+4:417:36
11Marcus NilssonSkogslöparna12:45+5:067:52
12Malte OlofssonOK Storsjön13:35+5:568:23
13Erik ByströmOK Nolaskogsarna14:34+6:558:59
14Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK15:32+7:539:35
15Elias SöderlundSkogslöparna15:47+8:089:44

D10

1 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HuggForsa OK9:166:05
2Nora Feil LindmarkSkellefteå OK9:28+0:126:13
2Hanna LindqvistÖstersunds OK9:28+0:126:13
4Alva BjörkTrollhättans SOK9:51+0:356:28
5Alva EliassonSundsvalls OK9:58+0:426:33
6Lovisa DufvaSundsvalls OK10:08+0:526:40
7Maja LundholmUmeå OK10:18+1:026:46
8Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK10:39+1:237:00
9Tuva SirviöUmeå OK11:20+2:047:27
10Wilma LarssonSundsvalls OK11:44+2:287:43
11Lova HornlidenUmedalens IF12:12+2:568:01
12Moa KarlssonSundsvalls OK12:29+3:138:12
13Frida HägglundOK Nolaskogsarna15:10+5:549:58
Greta HedmanÖstersunds OKej godkänd

H10

1 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer RexSundsvalls OK8:185:27
2Elis LiukkonenSundsvalls OK8:22+0:045:30
3Olle LångbergHudiksvalls OK8:30+0:125:35
4Jens FochsenWaxholms OK8:41+0:235:42
5Mattias LarssonSundsvalls OK9:13+0:556:03
6Tore HambergÖstersunds OK9:17+0:596:06
7Oskar ErlandssonSundsvalls OK9:27+1:096:13
8Martin NilssonSkogslöparna10:27+2:096:52
9Seth NordinLycksele IF11:20+3:027:27
10Edvin BergqvistOK Österåker13:23+5:058:48
11Albin SöderbergSundsvalls OK15:12+6:5410:00
12Olle SjöblomÖstersunds OK15:25+7:0710:08
13Petter FochsenWaxholms OK17:53+9:3511:45
14Albert StrandlundOK Nipan32:52+24:3421:37

D40

1 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne LiukkonenSundsvalls OK11:455:56
2Cecilia FochsenWaxholms OK12:37+0:526:22
3Elin SvenssonSundsvalls OK13:27+1:426:47
4Camilla HambergÖstersunds OK13:50+2:056:59
5Sara TimnerSundsvalls OK14:03+2:187:05
6Åsa BäckstrandUmeå OK14:05+2:207:06
7Karin LarssonSundsvalls OK14:51+3:067:30
8Ann-Sofie TäckOK Hammaren16:14+4:298:11
9Jenny UnanderSundsvalls OK17:25+5:408:47
10Emma LundholmUmeå OK18:59+7:149:35
11Anna BergqvistOK Österåker19:55+8:1010:03
12Marie BorglundHärnösands OK20:34+8:4910:23

H40

2 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias EdströmKovlands IF11:494:50
2Andreas LundholmUmeå OK12:46+0:575:13
3Magnus JonssonSundsvalls OK13:36+1:475:34
4Lars HenrikssonSundsvalls OK13:54+2:055:41
5Thomas JohanssonOK Renen14:44+2:556:02
6Christian BiglerUmeå OK14:46+2:576:03
7Anders ErlandssonSundsvalls OK15:06+3:176:11
8Martin SundqvistUmeå OK15:10+3:216:12
9Johnny BlästaNjurunda OK15:26+3:376:19 Ladda ner rutt i gpx-format
10Jonas SöderlundSkogslöparna15:34+3:456:22
11Joakim StenvallÖstersunds OK16:38+4:496:49
12Jonas LångbergHudiksvalls OK18:07+6:187:25
13Stellan TäckOK Hammaren18:11+6:227:27
Lennart HambergÖstersunds OKej godkänd

D45

1 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK11:356:07
2Charlotte VikströmSundsvalls OK14:28+2:537:39
3Ulrika WillénÖstersunds OK17:21+5:469:10
4Lena DahlbergOK Nolaskogsarna18:11+6:369:37
5Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK19:22+7:4710:14
6Clary RexSundsvalls OK30:47+19:1216:17

H45

2 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf LindqvistÖstersunds OK12:275:06
2Jörgen NylénOK Nolaskogsarna13:54+1:275:41
3Anders L OlssonGävle OK13:57+1:305:43
4Per-Johan JosefssonSkogslöparna14:19+1:525:52
5Jan ForsbergHögåkers OK14:23+1:565:53
6Björn OlofssonOK Storsjön14:27+2:005:55
7Torgny NäslundSkogslöparna14:39+2:126:00
8Erik BorglundHärnösands OK15:01+2:346:09
9Stefan KärrlanderUmedalens IF15:35+3:086:23 Ladda ner rutt i gpx-format
10Erik WillénÖstersunds OK16:21+3:546:42
11Stefan NilssonHögåkers OK16:40+4:136:49
12Magnus EngbergLjusdals OK17:10+4:437:02
13Michael LarssonSundsvalls OK17:29+5:027:09
14Hjalmar LaudonVännäs OK19:58+7:318:10
15Thomas BjörnuddVännäs OK21:15+8:488:42
16Peter LundbergOK Renen23:33+11:069:39
Lars-Åke LarssonÖstersunds OKej start

D50

1 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AnderssonPiteå IF13:407:13
2Marie FröjdRehns BK16:50+3:108:54
3Agneta SamuelssonFältjägarnas IF25:19+11:3913:23
4Maria VredinIFK Umeå27:10+13:3014:22

H50

2 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge SöderqvistOK Renen13:546:15
2Pär NorénVännäs OK14:12+0:186:23
3Roger KrohnFältjägarnas IF15:38+1:447:02
4Mats LundquistÖstersunds OK17:05+3:117:41
5Christer VredinIFK Umeå18:22+4:288:16
6Mats NilssonÖstersunds OK18:25+4:318:17
7Per Inge SundellOK Branten19:19+5:258:42
8Leif DahlbergOK Nolaskogsarna21:33+7:399:42
8Jonas FridmanVännäs OK21:33+7:399:42
10Mats DruggeVittjärvs IK22:15+8:2110:01
11Per HanssonHärnösands OK22:33+8:3910:09

D55

1 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta FriesUmeå OK13:487:25
2Birgitta WinbladRehns BK14:41+0:537:53
3Kristina HammarfalkÖstersunds OK17:12+3:249:14
4Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansen18:15+4:279:48
5Inger EdinSidensjö IK18:49+5:0110:06
6Eva BohmOK Vildhussen22:08+8:2011:53

H55

2 220 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NordinSundsvalls OK12:115:29
2Thomas EricsonAlfta-Ösa OK12:39+0:285:41
3Per MagnussonOK Nolaskogsarna12:42+0:315:43
4Lennart StrandbergSkogslöparna15:20+3:096:54
5Håkan CarnlandFrösö IF15:23+3:126:55
6Jörgen EdinSidensjö IK16:16+4:057:19
7Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK18:16+6:058:13
8Eero NiemiSkogslöparna19:15+7:048:40
9Göran HedmanValbo AIF20:21+8:109:09
10Uno JohanssonSundsvalls OK21:16+9:059:34
11Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen21:43+9:329:46
Harry HietanenGävle OKej godkänd

D60

1 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina KvickSkogslöparna15:169:11
2Ann JanssonÄlvsby IF OK19:02+3:4611:27
3Kerstin BlomRehns BK20:57+5:4112:37

H60

1 980 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders FriesUmeå OK12:436:25
2Kaj HoofAlfta-Ösa OK14:00+1:177:04
3Leif SellingHärnösands OK14:54+2:117:31
4Ove HemmingssonBrunflo IF14:55+2:127:32
5Roland JanssonÄlvsby IF OK15:04+2:217:36
6Thomas LarssonLugnviks IF15:24+2:417:46
7Jan-Ivar FlodinLugnviks IF15:28+2:457:48
8Tommy ÖstLjusdals OK15:44+3:017:56
9Seth PerssonFältjägarnas IF15:57+3:148:03
Leif StrandbergSkogslöparnaej godkänd

D65

1 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin WalltinÖstersunds OK16:3810:01
2Christina FlordalLjusdals OK18:19+1:4111:02
3Christina WestmanHudiksvalls OK18:51+2:1311:21
4Inger LorentzsonSundsvalls OK19:44+3:0611:53
5Anna BerggrenOK Silvanus32:29+15:5119:34
Barbro EdströmKovlands IFej start

H65

1 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt A PerssonOckelbo OK14:117:30
2Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF14:18+0:077:33
3Kjell SandströmBodens BK14:24+0:137:37
4Per SundinSkogslöparna15:12+1:018:02
5Peter LorentzsonSundsvalls OK15:30+1:198:12
6Tom BrantheimÖstersunds OK16:34+2:238:45
7Ingmar SöderströmSundsvalls OK17:51+3:409:26
8Lars-Eric GahlinÖstersunds OK22:48+8:3712:03
Clas-Göran LundBodens BKej godkänd

D70

1 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila NäslundSelånger SOK13:258:46
2Eivor LindgrenBrunflo IF14:59+1:349:47
3Anne-Marie ByströmSidensjö IK15:29+2:0410:07
4Heléne CardellTimrå SOK15:49+2:2410:20
5Elvy PeterssonSundsvalls OK18:00+4:3511:45
6Lena TimnerUmeå OK18:10+4:4511:52

H70

1 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Owe EdströmKovlands IF15:068:07
2Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK15:54+0:488:32
3S O VikströmSkellefteå OK16:50+1:449:03
4Erik KardellNjurunda OK18:12+3:069:47
5Conny LagerskogArvidsjaurs OK18:57+3:5110:11
6Ove PeterssonSundsvalls OK19:34+4:2810:31
7Åke HöglundTimrå SOK20:13+5:0710:52
8Lars SahlénÖstersunds OK21:56+6:5011:47
9Kjell MörtbergBodens BK24:01+8:5512:54
10Leif PerssonLjusdals OK26:23+11:1714:11
11Lennart BerggrenOK Silvanus29:13+14:0715:42

H75

1 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran EnkvistSkellefteå OK13:478:18
2Thorsten JohanssonLångvikens OK14:25+0:388:41
3Sten ErikssonOK Branten14:41+0:548:50
4John BerglundAlfta-Ösa OK16:01+2:149:38
Olle NäslundSelånger SOKej godkänd

H80

1 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf KrohnHudiksvalls OK15:169:58
2Lars LindKramfors-Alliansen18:08+2:5211:51
3Björn WikstrandÖstersunds OK18:10+2:5411:52
4Gunnar TimnerUmeå OK18:19+3:0311:58
5Sven-Erik LundgrenUmeå OK25:17+10:0116:31
6Gösta NilssonÖstersunds OK54:27+39:1135:35
Birger ByströmSidensjö IKej godkänd

Öppen motion 1

1 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HambergÖstersunds OK10:447:03
2Anna WidmanSundsvalls OK11:41+0:577:41
3Herman EliassonSundsvalls OK12:08+1:247:58
4Ivar GranholmSundsvalls OK12:38+1:548:18
5Olle ÅdahlUmeå OK12:45+2:018:23
6Joel ByströmOK Nolaskogsarna13:34+2:508:55
7Klara EdströmSundsvalls OK13:58+3:149:11
8Ellen BergqvistOK Österåker15:50+5:0610:25
9Julina NyströmOK Nolaskogsarna16:28+5:4410:50
10Alexander DufvaSundsvalls OK16:40+5:5610:57
11Torunn OtterbjörkUmeå OK17:56+7:1211:47
12Ossian NordinLycksele IF18:10+7:2611:57
13Milea NyströmOK Nolaskogsarna18:39+7:5512:16
14Felicia FärmSidensjö IK18:40+7:5612:16
15Emma, ByströmOK Nolaskogsarna19:21+8:3712:43
16Arvid BerggrenÖstersunds OK19:34+8:5012:52
17Delisia NyströmOK Nolaskogsarna19:36+8:5212:53
18Fabian PerssonSundsvalls OK20:51+10:0713:43
19Hannes HägglundOK Nolaskogsarna21:06+10:2213:52
20Filip AspnäsSidensjö IK25:34+14:5016:49
21Manfred NordinLycksele IF25:58+15:1417:05
22Björn  StrandlundOK Nipan26:22+15:3817:20
23Malte SjöblomÖstersunds OK27:28+16:4418:04
24Astrid FlordalLjusdals OK28:54+18:1019:00
25Filip PerssonSundsvalls OK32:03+21:1921:05
26Simon HolmerOK Nipan45:28+34:4429:54

Öppen motion 5

1 980 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn ByströmOK Nolaskogsarna14:177:12
2Irené LarssonSundsvalls OK14:52+0:357:30
3Torbjörn HornlidenUmedalens IF15:34+1:177:51
4Satu SvedbergSundsvalls OK15:50+1:337:59
5Mikael NilssonSkogslöparna15:53+1:368:01
6Elin HedmanÖstersunds OK16:30+2:138:20
7Sara Ahlman-ÅdahlUmeå OK16:44+2:278:27
8Mats JohanssonSundsvalls OK17:05+2:488:37
9Rickard KarlssonSundsvalls OK17:36+3:198:53
10Göran HörnquistÖrnsköldsviks OK17:54+3:379:02
11Bo ÅkerlundOK Branten18:55+4:389:33
12Pär-Mikael PerssonSundsvalls OK21:00+6:4310:36
13Emilia  BerglundOK Nipan21:53+7:3611:03
14Helena KarlssonSundsvalls OK23:59+9:4212:06
15Eva WestinSundsvalls OK29:07+14:5014:42
16Lars Göran ErikssonOK Branten1:02:31+48:1431:34

Öppen motion 8

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus ÅdahlUmeå OK13:575:33
2Jerry LarssonSundsvalls OK15:11+1:146:02
3Per BengtssonSidensjö IK18:07+4:107:13
4Kjell AnderssonPiteå IF18:48+4:517:29
5Sofia LindgrenÖstersunds OK20:40+6:438:14
6Anna AhlströmLugnviks IF24:20+10:239:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser