*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Falkdrevet, söndag, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falkdrevet, söndag, medel
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 4 oktober 2015

Ronneby Orienteringsklubb

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alexander GraadH18 (1)31:168:39
1Simon GiselssonH14 (5)22:367:57
1Anton GlivesonH16 (4)28:328:40
1Ann-Christin Nero ForsmanD50 (11)34:2611:12
1Linus VernströmH12 (7)14:436:20
1Peter SunnegårdhÖppen motion 7 (28)25:178:57
1Gunnar ElmÖppen motion 5 (14)29:289:00
2Mathias BlomsterH16 (4)30:50+2:189:22
2Arvid BlomsterH14 (5)25:54+3:189:07
2Carl GlivesonH10 (10)17:56+1:459:11
2Roland KarlssonH70 (35)27:32+1:259:56
3Aron ThorénH16 (4)36:24+7:5211:03
3Sarah LindströmD21 (8)35:28+7:039:49
3Hanna RingD14 (6)27:56+5:399:50
3Emil RingH10 (10)18:37+2:269:32
4Jan VernströmÖppen motion 3 (21)34:10+5:4811:44
4Simon ElmH14 (5)33:52+11:1611:55
4Oskar ErikssonH12 (7)19:43+5:008:29
4Gullevi SvenssonD70 (12)37:34+6:4214:50
5Maria VernströmÖppen motion 3 (21)34:12+5:5011:45
5Magnus ThörnbladÖppen motion 8 (19)46:13+4:029:56
5Wille VernströmH10 (10)20:25+4:1410:28
5Kjell MånssonH70 (35)29:05+2:5810:29
5Birgitta OlssonD70 (12)38:03+7:1115:02
5Matilda GraadD14 (6)39:38+17:2113:57
5Embla ThorénD12 (5)43:56+22:5518:56
5Jörgen NilssonH60 (25)35:05+4:0310:10
6Mathias ElmH10 (10)21:19+5:0810:55
6Karin LindqvistD21 (8)40:17+11:5211:09
6Christian HåkanssonH21 (24)33:12+2:456:56
7Sven GiselssonÖppen motion 5 (14)34:53+5:2510:40
7Lars ThorénÖppen motion 8 (19)49:18+7:0710:36
9Helena BlomsterÖppen motion 3 (21)37:53+9:3113:01
10Arvid ErikssonH10 (10)44:51+28:4023:00
10Olle RingÖppen motion 7 (28)43:07+17:5015:17
13Lennart SmedenmarkH60 (25)42:41+11:3912:22
14Anna EricssonÖppen motion 8 (19)1:05:32+23:2114:05
15Nina RingÖppen motion 7 (28)45:26+20:0916:06
15Ingemar MånssonH50 (19)45:18+16:2012:20
16Lars MartinssonH60 (25)45:45+14:4313:15
17Jörgen SvenssonH50 (19)53:27+24:2914:33
19Margareta RingÖppen motion 3 (21)58:45+30:2320:11
20Linda ThorénÖppen motion 7 (28)49:12+23:5517:26
20Ingemar ErikssonH21 (24)39:18+8:518:13
30Ragnar OlssonH70 (35)48:45+22:3817:35
Olle HåkanssonInskolning (4)fullföljt
Christer SvenssonH50 (19)ej godkänd
Torgny LindströmH21 (24)ej start
Håkan ForsmanH50 (19)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser