Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Falkdrevet, söndag, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falkdrevet, söndag, medel
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 4 oktober 2015

Stigmännen Karlshamns OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ellen AnderssonD16 (2)32:059:45
1Åke LarssonÖppen motion 8 (19)42:119:04
2Christer HaraldssonÖppen motion 1 (4)30:17+6:5012:37
2Astrid NormanÖppen motion 5 (14)32:04+2:369:48
2Inga-Lill WikingssonD70 (12)35:23+4:3113:59
2Bigge BengtssonD60 (11)35:14+0:3013:26
3Inge ÅkessonH80 (5)51:37+14:1220:24
3Tomas NilssonÖppen motion 8 (19)44:20+2:099:32
3Göran AnderssonH70 (35)28:24+2:1710:15
3Alexia WaldschmidtD10 (7)20:43+4:0210:37
4Sonny ErikssonH80 (5)54:57+17:3221:43
5Ingalill NilssonD60 (11)39:37+4:5315:07
5Bert Inge GreenÖppen motion 7 (28)32:46+7:2911:37
7Per NilssonH60 (25)38:19+7:1711:06
7Hansson Jan-ÅkeÖppen motion 3 (21)34:52+6:3011:58
7Ola AnderssonH21 (24)33:53+3:267:05
8Ingegerd ThorellÖppen motion 3 (21)35:06+6:4412:03
8Love AneU1 (12)20:30+5:5410:43
8Valdemar NormanÖppen motion 5 (14)36:47+7:1911:14
9Loke AneU1 (12)20:39+6:0310:48
10Thommy BergmanH50 (19)36:35+7:379:58
10Ann ÖhlinD50 (11)1:06:08+31:4221:32
11Liselott JönssonÖppen motion 5 (14)46:00+16:3214:04
11Owe NilssonH60 (25)41:37+10:3512:03
14Cajsa BjörkénÖppen motion 7 (28)44:52+19:3515:54
15Anki HaraldssonÖppen motion 3 (21)43:04+14:4214:47
16Eric TenlandÖppen motion 3 (21)49:12+20:5016:54
16Mats PeterssonH50 (19)50:07+21:0913:39
16Jakob EmanderH21 (24)37:29+7:027:50
17Anders BjörkénÖppen motion 8 (19)1:17:05+34:5416:34
17Gabriel BengtssonH21 (24)38:14+7:477:59
18Roland EkelöfÖppen motion 7 (28)48:07+22:5017:03
18Niclas LindblomH21 (24)38:20+7:538:01
18Per-Ola MelanderH50 (19)1:39:13+1:10:1527:02
19Annika EmanderÖppen motion 7 (28)48:31+23:1417:12
20Lars-Gunnar BengtssonH60 (25)57:51+26:4916:46
22Anders WetterlingH60 (25)1:00:46+29:4417:36
22Birgitta NilssonÖppen motion 7 (28)51:40+26:2318:19
23William LindblomH21 (24)1:00:40+30:1312:41
23Thomas JohanssonH60 (25)1:13:13+42:1121:13
24Stig NydahlÖppen motion 7 (28)54:15+28:5819:14
24Christian LindblomH21 (24)1:15:33+45:0615:48Ladda ner rutt i gpx-format
28Bengt LindblomÖppen motion 7 (28)1:00:33+35:1621:28
Kati NémethD50 (11)utgått
Linda HammarquistD40 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser