Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Blekinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Blekinge
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 30 augusti 2015

OK Orion

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Cecilia BrattD21 (6)56:247:52
1Erik AnderssonH20 (4)47:246:13
1Kajsa AnderssonD16 (4)41:419:14
1Leif SjögrenH75 (3)50:1613:57
1Tilda JohanssonD20 (4)43:307:58
1Lena SwartzD50 (7)42:1110:18
1Pontus PeterssonH21 (8)1:07:416:36
1Pontus JonssonH50 (5)40:486:35
1Björn LinnersjöH70 (7)42:4810:27
1Yuri OmelchenkoH40 (5)49:196:28
1Axel BrattH10 (8)15:106:25
1Ulrika HermanssonD40 (5)42:118:25
1Niklas BrattH45 (11)44:517:00
1Myrra CarlssonD18 (4)42:468:32
2Philip PerssonH20 (4)52:02+4:386:50
2Måns SandgrenH21 (8)1:07:48+0:076:37
2Anders HåkanssonH45 (11)47:17+2:267:23
2Lars CarlssonH50 (5)47:54+7:067:44
2Mattias EngströmH35 (2)1:18:59+16:409:52
2Anna-Karin JonssonD40 (5)42:52+0:418:33
2Ella BrattD12 (9)25:07+1:289:08
3Peter AnderssonH50 (5)52:29+11:418:28
3Nils SwartzH10 (8)18:41+3:317:55
3Olof SandgrenH21 (8)1:10:10+2:296:51
3Kent OlssonH55 (11)45:48+7:008:24
4Gunilla GustafssonD50 (7)53:09+10:5812:59
4Erik SundelinU2 (5)37:59+20:4216:05
4Oliver HåkanssonH10 (8)22:57+7:479:43
5Lennart SohlinH60 (7)57:14+11:3011:25
5Klara AnderssonD14 (8)46:56+10:3311:15
5Johan SwartzH40 (5)1:23:10+33:5110:55
5Filip HåkanssonH12 (8)32:07+11:4511:40
5Anders NilssonH45 (11)1:04:23+19:3210:03
5Lisa SwartzD12 (9)30:07+6:2810:57
6Nellie NilssonD14 (8)50:54+14:3112:12
6Sara JonssonD21 (6)1:18:45+22:2110:59
6Love CarlssonH16 (7)1:00:42+28:3411:29
6Lennart AnderssonH65 (12)53:17+12:0611:39
6Amanda SvenssonD12 (9)31:29+7:5011:26
7Katarina SundelinD50 (7)1:33:37+51:2622:53
7Ingela AnderssonÖppen motion 5 (16)46:12+12:0914:00
7Stefan MalmströmH55 (11)51:52+13:049:31
7Vilma EngströmD12 (9)42:51+19:1215:34
9Anders SundelinH45 (11)1:20:44+35:5312:36
11Frida EngströmÖppen motion 5 (16)55:06+21:0316:41
11Per-Ivan EngströmH55 (11)58:53+20:0510:48
Ingemar AnderssonH70 (7)ej godkänd
Martina SundelinD14 (8)ej godkänd
Aleksander BernaciakH21 (8)ej start
Nanna SundelinD10 (4)ej start
Linnea DagsbergD16 (4)ej start
Karl-Axel EngströmH60 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser