Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Viking Memorial - The Nightmare

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Viking Memorial - The Nightmare
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: fredag 14 mars 2014

Hel

7 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joël BornerOK Ravinen47:346:20
2Carl NäslundVästerås SOK47:51+0:176:22
3Max SuderbysVästerås SOK49:33+1:596:36
4August MikaelssonVästerås SOK50:15+2:416:42
5Alva OlssonLinköpings OK52:34+5:007:00
6Nick BarrableOK Ravinen53:29+5:557:07
7Robert PalmVästerås SOK57:09+9:357:37
8Rickard SvenssonVästerås SOK59:44+12:107:57
9Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK1:01:12+13:388:09
10Johan WändellVästerås SOK1:01:13+13:398:09
11Per SundströmVästerås SOK1:01:55+14:218:15
12Björn NormarkTullinge SK1:04:09+16:358:33
13Marijonas GipasOK Ravinen1:04:48+17:148:38
14Ola TorstenssonVästerås SOK1:04:58+17:248:39
15Henrik WickströmArboga OK1:04:59+17:258:39
16Martin NorrbomSala OK1:05:06+17:328:40
17Carl BymanVästerås SOK1:07:52+20:189:02
18Ola JernströmAvesta OK1:12:35+25:019:40
19Michael WickströmArboga OK1:12:52+25:189:42
20Tomas JonssonVandrarringen1:19:19+31:4510:34
John GunnarssonSurahammars SOKej godkänd
Hampus WestmanVästerås SOKej godkänd

Halv

4 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terje LundVästerås SOK38:347:52
2Andreas MathisenVästerås SOK38:56+0:227:56
3Per-Olov SjöströmVästerås SOK38:57+0:237:56
4Alfred LönnVästerås SOK39:05+0:317:58
5Fredrik HamreforsVästerås SOK41:14+2:408:24
6Sandra NäslundVästerås SOK43:55+5:218:57
7Jan-Olov BergmanVästerås SOK44:16+5:429:02
8Henrik HamreforsVästerås SOK44:52+6:189:09
9Mikael DavidssonVästerås SOK45:01+6:279:11
10Lin NormarkTullinge SK45:04+6:309:11
11Inger GunnarssonVästerås SOK45:05+6:319:12
12Frida DanielssonVästerås SOK45:22+6:489:15
13Annika SundströmVästerås SOK46:28+7:549:28
14Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen47:39+9:059:43
15Mats BirkestålKöping-Kolsva OK48:01+9:279:47
16Tommy BomanVästerås SOK49:26+10:5210:05
17Eva WadmanVästerås SOK50:21+11:4710:16
18Gunnar MunkteliusSurahammars SOK51:12+12:3810:26
19Annika DavidssonVästerås SOK52:55+14:2110:47
20Hans WestmanVästerås SOK53:19+14:4510:52
21Sten-Åke HolmbergSala OK55:05+16:3111:14
22Anders GunnarssonSurahammars SOK1:03:14+24:4012:54
23Eddie BjärrenholtRånäs OK1:03:45+25:1113:00
24Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK1:10:20+31:4614:21
Dan ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Simon ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Gunilla BomanVästerås SOKej start
Sofia ForngrenOK Enenej start
Pelle HöökKöping-Kolsva OKej start
Per WadmanVästerås SOKej start

Kvart

2 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK21:579:08
2Emma HansenAvesta OK23:46+1:499:54
3Tindra JernströmAvesta OK23:48+1:519:55
4Stefan TörnqvistVästerås SOK24:22+2:2510:09
5Mirjam DalénSala OK25:38+3:4110:40
6Sara HamreforsVästerås SOK25:48+3:5110:45
7Emil AhlströmVästerås SOK25:51+3:5410:46
8Joakim AhlströmVästerås SOK25:59+4:0210:49
9Bernt ÅströmVästerås SOK26:22+4:2510:59
10Markus ÖsterlundVästerås SOK27:18+5:2111:22
11Jörgen DalénSala OK27:59+6:0211:39
12Anna NorrbomSala OK28:39+6:4211:56
13Göran LarssonSala OK28:55+6:5812:02
14Gustav BromanVästerås SOK31:43+9:4613:12
15Rickard PerssonVästerås SOK31:46+9:4913:14
16Anders MillingerVästerås SOK38:49+16:5216:10
17Gun MillingerVästerås SOK39:01+17:0416:15
18Tore KangasVästerås SOK43:44+21:4718:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser