Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 2
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 19 december 2013

Långa banan

9 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JohanssonOK Orion1:04:407:11
2Aleksander BernaciakOK Orion1:04:42+0:027:11
3Pontus PeterssonOK Orion1:05:00+0:207:13
4Robert MerlLillomarka OL1:05:15+0:357:15
5Johan NorbergOK Orion1:06:50+2:107:25
6Niklas BrattOK Orion1:12:50+8:108:05
7Magnus LarssonOK Dacke1:13:10+8:308:07
8Theodor WahlbomOK Orion1:15:30+10:508:23
9Henrik BerlinOK Orion1:19:10+14:308:47
10Johan OlaussonOK Orion1:21:40+17:009:04
11Tom OlaussonOK Orion1:22:10+17:309:07
12Ingemar EricssonRonneby OK1:22:20+17:409:08
Daniel GunnarssonOK Orionutgått
Ola NybergOK Orionutgått
Martin SöderbergOK Skogsfalkenutgått

Mellanbanan

5 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonOK Dacke42:158:07
2Torgny LindströmRonneby OK43:40+1:258:23
3Johan EkelövSkåneslättens OL43:50+1:358:25
4Fredrik BerntssonSkåneslättens OL44:00+1:458:27
5Andreas JonssonOK Orion44:15+2:008:30
6Markus AlmgrenOK Dacke50:20+8:059:40
7Johan NilssonSävedalens AIK55:05+12:5010:35
8Marcus AlexanderssonKalmar OK55:07+12:5210:35
9Carlotta ScaletOK Orion55:08+12:5310:36
10Myrra CarlssonOK Orion55:10+12:5510:36
11Amanda JohanssonOK Dacke55:15+13:0010:37
12Ulrika HermanssonOK Orion55:40+13:2510:42
13Emil PetterssonOK Dacke55:55+13:4010:45
14Peter AnderssonOK Orion56:00+13:4510:46
15Kent OlssonOK Orion1:08:30+26:1513:10
16Annika JosefssonOK Dacke1:11:30+29:1513:45
Thomas JohannessonRonneby OKutgått

Korta banan

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus WernströmRonneby OK14:505:17
2Emma ZettervallOK Dacke36:40+21:5013:05
3Erik ZetterwallOK Dacke37:50+23:0013:30
4Björn ZettervallOK Dacke37:51+23:0113:31

Mellankorta banan

3 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva PetterssonOK Dacke35:0010:56
2Anton J GlivessonRonneby OK35:02+0:0210:56
3Anders PetterssonOK Dacke35:10+0:1010:59
4Anna-Karin JonssonOK Orion35:20+0:2011:02
5Tommy OlssonOK Dacke35:31+0:3111:05
6Mats CarlssonFK Vittus38:10+3:1011:55
7Lennart BohmanFK Vittus38:15+3:1511:57
8Ingemar AnderssonOK Orion38:30+3:3012:01
9Lennart AnderssonOK Orion48:30+13:3015:09
10Ann-Christin NeroRonneby OK51:10+16:1015:59
11Lovisa JohanssonOK Dacke1:02:23+27:2319:29
12Anne JohanssonOK Dacke1:02:25+27:2519:30
13Peter SunnegårdhRonneby OK1:10:30+35:3022:01
14Kjell MånssonRonneby OK1:13:30+38:3022:58
15Hanna JohannessonRonneby OK1:14:50+39:5023:23
16Lars ThorenRonneby OK1:14:52+39:5223:23
17Nina RingRonneby OK1:15:00+40:0023:26
18Eskil JohanssonOK Orion1:16:30+41:3023:54
Bo SalomonssonKalmar OKutgått
Anders SundelinOK Orionutgått
Katarina SundelinOK Orionutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser