Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars dag 1
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: onsdag 1 juli 2015

Västerviks OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Matilda Duggdale-WiklundU2 (11)30:0314:52
1Torgny PetterssonH65 (28)47:2110:36
1Rolf E JohanssonH35 (2)1:32:5811:38
2Eira HertinD12 (22)32:19+5:2310:00
2Isak HertinH16 (10)44:53+7:358:17
2Johan LangH14 Kort (4)57:33+8:5117:49
2Emil SjööH20 (2)1:46:24+24:3214:52
2Gunilla PetterssonD65 (15)49:30+0:0913:58
3Olle LeichtH14 Kort (4)1:00:06+11:2418:36
4Joar HertinH14 (14)32:28+2:118:15
4Lotta Lidman-AlmqvisÖppen motion 7 (38)36:38+3:5112:32
4GunBritt SvenssonD70 (22)56:04+13:2719:12
5Lovisa JohanssonD20 (5)1:30:36+37:5316:37
6Ida-Lee FjelstreniusD14 (13)1:06:43+27:4118:04
7Caspin SinaiU1 (17)27:31+9:1815:27
8Olof HjortvidH75 (32)54:43+6:1815:27
8Ann-Katrin JohanssonD50 (8)2:50:38+2:05:0844:26
8Maria LangD40 (8)1:10:44+27:2615:04
8Oscar LangH18 (9)1:37:42+45:1715:47
9Olof HertinU1 (17)30:33+12:2017:09
12Britt-Marie BjörklundD70 (22)1:07:14+24:3723:01
19Staffan SkobeH70 (33)1:11:30+27:4018:37
21Kenneth MarmelidÖppen motion 7 (38)49:17+16:3016:52
21Mikaela JohanssonD12 (22)1:17:29+50:3323:59
21Lennart SturessonH70 (33)1:14:32+30:4219:24
22Arne LarsenH70 (33)1:15:04+31:1419:32
23Monica MarmelidÖppen motion 7 (38)51:29+18:4217:37
25Åke BjörklundH70 (33)1:23:47+39:5721:49
30Bert SvenssonÖppen motion 7 (38)1:06:24+33:3722:44
Elvis ArkåsenInskolning (13)fullföljt
Svante ArkåsenInskolning (13)fullföljt
Frederick Duggdale-WiklundInskolning (13)fullföljt
Magnus Duggdale-WiklundInskolning (13)fullföljt
Lucas NeldemyrInskolning (13)fullföljt
Elgot SinaiInskolning (13)fullföljt
Lava-li SinaiInskolning (13)fullföljt
Anders PetterssonH50 (15)ej godkänd
Elisabeth HjortvidD70 (22)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser